Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

 

Nie wiem, kłamać o tym, że dziecko zostało zgwałcone i przedstawić fałszywy raport o obrażeniach ofiary?

jak nie wiesz to dlaczego się wypowiadasz na ten temat ? Nie szkoda Ci czasu? w skrócie - nie chciałbym czasow gdzie prokurator łączy funkcje z sądem lub sąd jest tylko wydmuszka jak w PRL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Wypadek, no przecież, po zgwałceniu, po 10 dniach znęcania się, uderzenie w głowę tak silne, że skończyło się śmiercią tego dzieciaka, to wypadek.

skąd masz te 10 dni znęcania? i tak, uderzenie w głowę mogło być wypadkiem. czego w uzasadnieniu sądu nie rozumiesz?

16 minut temu, fluber napisał:

w poczucie sprawiedliwości większości ludzi

bo większość nie wiem czym jest sprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

jak nie wiesz to dlaczego się wypowiadasz na ten temat ? Nie szkoda Ci czasu? w skrócie - nie chciałbym czasow gdzie prokurator łączy funkcje z sądem lub sąd jest tylko wydmuszka jak w PRL :)

Musze chyba Cie specjalnie ostrzegac przed sarkazmem bo znowu Cie zaskoczyl.

Ja sie odnosze do faktow ktore zostaly przedstawione przez dziennikarzy. Faktem jest ze oskarzony znecal sie nad 3-latkiem przez 10 dni kiedy znajdowal sie pod jego opieka, faktem jest ze oskarzony zgwalcil tego 3-latka, faktem jest ze oskarzony zadal mu smiertelny cios w glowe. 

Sprawa do rozstrzygniecia przez sad jest ile sie oskarzonemu za to co zrobil nalezy, jakie sa okolicznosci lagodzace i jak te fakty zinterpretowac ( bo sad w orzeczeniu tych faktow przeciez nie podwaza)

Jeden sedzia orzekl ze nalezy sie za to 25 lat a drugi ze 15 lat. Ja sie bardziej zgadzam z wyrokiem tego pierwszego sedziego. Co nie oznacza ze podwazam decyzje drugiego

7 minut temu, lorak napisał:

skąd masz te 10 dni znęcania? 

Taki jeden forumowicz wrzucil tu linka do artykulu w ktorym bylo to napisane. Jego nick to lorak. Kojarzysz???

8 minut temu, lorak napisał:

 i tak, uderzenie w głowę mogło być wypadkiem. czego w uzasadnieniu sądu nie rozumiesz?

Sąd Apelacyjny nie ma najmniejszych wątpliwości co do sprawstwa oskarżonego w zakresie przypisanego mu czynu (...). sprawa nie dotyczyła zabójstwa, lecz pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Jakim cudem to uderzenie w glowe moglo byc "wypadkiem" skoro sad apelacyjny nie ma najmniejszych watpliwosci ze oskarzony jest winny pobicia ze skutkiem smiertelnym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Ja sie odnosze do faktow ktore zostaly przedstawione przez dziennikarzy. Faktem jest ze oskarzony znecal sie nad 3-latkiem przez 10 dni kiedy znajdowal sie pod jego opieka, faktem jest ze oskarzony zgwalcil tego 3-latka, faktem jest ze oskarzony zadal mu smiertelny cios w glowe. 

dobrze że fakty przedstawione przez dziennikarzy nie są dowodami na podstawie których sąd orzeka wyroki. chociaż jak patrzę na Wasze pomysły reformy sadownictwa od lekarzy , po sprawiedliwość na podstawie ankiet aż po fakty dziennikarskie to coraz bardziej zaczynam kibicować tej szajce sędziowskiej której szczerze nie lubię , nie przepadam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

 

wiadomo od paru tygodni

Nie, nie wiadomo

2 minuty temu, Koelner napisał:

dobrze że fakty przedstawione przez dziennikarzy nie są dowodami na podstawie których sąd orzeka wyroki. chociaż jak patrzę na Wasze pomysły reformy sadownictwa od lekarzy , po sprawiedliwość na podstawie ankiet aż po fakty dziennikarskie to coraz bardziej zaczynam kibicować tej szajce sędziowskiej której szczerze nie lubię , nie przepadam . 

No ale sad orzekl wyrok wlasnie na podstawie tych faktow. Sad nie zanegowal tych faktow, zgodzil sie co do winy oskarzonego, tylko stwierdzil ze za to co zrobil nalezy sie 10 lat mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

No ale sad orzekl wyrok wlasnie na podstawie tych faktow. Sad nie zanegowal tych faktow, zgodzil sie co do winy oskarzonego, tylko stwierdzil ze za to co zrobil nalezy sie 10 lat mniej.

na podstawie faktów dziennikarskich? od kiedy sąd orzeka na podstawie faktów dziennikarskich?🤣 a on nie dostał wyroku na podstawie dowodu winy który dotyczył jednego uderzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fluber napisał:

Faktem jest ze oskarzony znecal sie nad 3-latkiem przez 10 dni

"Według prokuratury"" - zatem to żaden fakt. poza tym matka mimo że zobaczyła siniaki oraz była w szpitalu, to i tak zostawiła później z nim dziecko. tak więc zastanów się trochę nad tym, jak naprawdę mogło być, a nie lansujesz jedną narrację, bo chcesz grać na emocjach i pasuje to do atakowania sądów.

41 minut temu, fluber napisał:

Jakim cudem to uderzenie w glowe moglo byc "wypadkiem" skoro sad apelacyjny nie ma najmniejszych watpliwosci ze oskarzony jest winny pobicia ze skutkiem smiertelnym? 

przecież we wcześniejszym poście napisałem: "wypadek/pobicie ze skutkiem śmiertelnym".

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lorak napisał:

 

przecież we wcześniejszym poście napisałem: "wypadek/pobicie ze skutkiem śmiertelnym".

A ja Ci tlumacze ze pobicie ze skutkiem smiertelnym to nie jest wypadek

21 minut temu, lorak napisał:

a nie lansujesz jedną narrację, bo chcesz grać na emocjach i pasuje to do atakowania sądów.

Ja pi****le, jestesmy w studiu tvn 24 i oglada nas 3 miliony polakow a ja gram na emocjach zeby ich przekonac zeby glosowali na pis i zeby zaorac wymiar sprawiedliwosci. 

Generalnie kazdy kto tu lansuje podobne tezy za duzo sie naogladal polityki i mysli ze jest w studiu wyborczym i nie dociera do niego ze mozna tu po prostu prezentowac swoje zdanie i dzielic sie swoja opinia.

Kilka razy podkreslilem ze nie znam wszystkich okolicznosci lagodzacych a jedynie ze bardziej sprawiedliwy wydaje mi sie drugi wyrok. Poza tym sedzia ktory zlagodzil kare byl osobiscie mianowany przez ziobre wiec nie wiem czemu wedlug Twojej logiki mialbym go atakowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mrtio napisał:

Nie broń czegoś czego się nie da obronic.  Tragedia.

możesz się odnieść do definicji?

16 minut temu, RappaR napisał:

Zgodzę się.

Mało osób wie, że sprawiedliwość, to słowo wytrych, którym ludzie próbują uzasadniać, że ma być tak jak ja chcę

na medycynie nie było chociaż półrocznego kursu ze starożytnych filozofów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lorak napisał:

na medycynie nie było chociaż półrocznego kursu ze starożytnych filozofów?

Było. Nauczyli nas tam, że sprawiedliwość jest wtedy i tylko wtedy, kiedy się płaci dużo pieniędzy lekarzom i zwalnia się ich z odpowiedzialności za błędy :)

Wszystko inne to niesprawiedliwe tyranie prostaków i oszołomów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.