Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, quevas napisał:

te protesty dotyczą niezgodnego z prawem trybu  wprowadzenia tej Izby

do tego jest ona skrajnie upartyjniona

co to ma wspólnego z przekroczeniem prędkości przez sędziego Juszczyszyna ?

Nic, ale byłoby o wiele wiarygodniej, gdyby twarzą sprawy izby dyscyplinarnej nie był sędzia, któremu koledzy sędziowie anulowali poważne wykroczenie i któremu bardzo by było na rękę, gdyby mogli robić to ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

No ale wiesz ze ze Stalinem przegrali?

Na  mój gust, to przegrali przede wszystkim z połączoną gospodarką zachodnią. Ale wierz w co chcesz, masz prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, StaryFan napisał:

Na  mój gust, to przegrali przede wszystkim z połączoną gospodarką zachodnią. Ale wierz w co chcesz, masz prawo. 

Ponad 80% niemców zginęło na froncie wschodnim. Pozostałe fronty czyli północny, południowy, zachodni, Atlantyk to mniej niż 20%.

Bez ruskich milionowych armii to IIIrzeszy nie dałoby sie pokonać, tak jak III rzesza nie miałaby żadnych szans by zdesantowac sie w USA i je pokonać.

Generalnie w  tej dyskusji pada zarzut o kłamstwach i propagandzie. Otóz kłamstwa i propaganda idą zawsze od silniejszego. Gdyby IIIrzesza wygrała wojnę to jej obywatele pewnie nie wiedzieliby nic o obozach koncentracyjnych a ewentualne wspomnienia nazywali kłamstwami i propaganda. Skoro jesteśmy dzis pod wpływem "zachodu" to prawda jest naginana w stronę zachodu tak ja w III rzeszy byłaby naginana w stronę III rzeszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

pomiędzy byciem 'lepszym od Hitlera'* a byciem 'zbawcą Słowian' jest krztynkę przestrzeni :) 

*w kwestii Słowian 

Nie wiem czy on myslał o tym ze zbawia słowian, ale taki jest efekt jego polityki. Gdyby nie pojawił sie zsrr i Stalin to hitler zdmuchnłby carską Rosję i zrealizwał swój plan. Dogadał sie z aliantami na remis na zachodzie i dziś by nas nie było.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Generalnie w  tej dyskusji pada zarzut o kłamstwach i propagandzie.

Nie, generalnie negujesz nieudolność Bieruta i robisz z niego przyjaciela zbawcy Słowian Stalina. 

Osobiście polemizowałbym nawet ze stwierdzeniem, że Stalin był lepszy od Hitlera, a jeżeli to raczej w mordowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darkonza napisał:

Nie wiem czy on myslał o tym ze zbawia słowian, ale taki jest efekt jego polityki. Gdyby nie pojawił sie zsrr i Stalin to hitler zdmuchnłby carską Rosję i zrealizwał swój plan. Dogadał sie z aliantami na remis na zachodzie i dziś by nas nie było.

i tu pojawia sie magiczne slowko 'gdyby' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, StaryFan napisał:

Nie, generalnie negujesz nieudolność Bieruta i robisz z niego przyjaciela zbawcy Słowian Stalina.

Neguje nieudolnośc Bieruta w stosunku do każdego kogo zaproponujesz.

Jeszcze w 1953 alianci planowali by ziemie zachodnie Polsce odebrać, gdyby nie radzieckie porzadki i twór nazywany PRL doszłoby do tego czy to za rządów mikołajczyków czy innych fachowców z Londynu bo oni by przyklepywali zachodnie decyzje i pomysły tak jak dzis sie przyklepuje za kulisami zakup F-35 bez wchodzenia w szczegóły.

Nikt jakos nie chce pomyśleć o tym ze Stalin mógł z nas zrobić republikę (niejaka Wanda Wasilewska chyba o to zabiegała), albo ze mógł ziemie zachodnie przyłaczyć do zsrr tak jak okręg kaliningradzki przyłaczył. Jakimś dziwnym trafem dał Polsce tego zachodniego bonusa choć nie musiał. Wszyscy widzą tylko to co złe, a nie doceniaja tego jak wiele dziwnym trafem dostalismy.

5 minut temu, StaryFan napisał:

Osobiście polemizowałbym nawet ze stwierdzeniem, że Stalin był lepszy od Hitlera, a jeżeli to raczej w mordowaniu. 

Generalnie to wszyscy Polacy wiedzą tylko o zbrodniach Stalina (te Hitlera coraz mniej wazne) a zbrodniach zachodnich to juz nie bo to "propaganda i kłamstwo".

To moze jedna na niedzielny wieczór:

https://histmag.org/Operacja-Gladio-czarna-karta-antykomunizmu-16670

 

Teraz, julekstep napisał:

i tu pojawia sie magiczne slowko 'gdyby' :)

Ok, jak nie chcemy gdybać to fakt jest taki ze Stalin uratował słowian przed unicestwieniem poprzez realizację Generalnego Planu Wschodniego - i teraz już żadengo gdybania mam nadzieje nie będzie czy robił to konkretnie z takiego czy innego powodu.

Tak ze kto i kiedy kwiaty składa na grobie "zbawcy" Stalina za to ze żyje on i jego rodzina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

Ok, jak nie chcemy gdybać to fakt jest taki ze Stalin uratował słowian przed unicestwieniem poprzez realizację Generalnego Planu Wschodniego - i teraz już żadengo gdybania mam nadzieje nie będzie czy robił to konkretnie z takiego czy innego powodu.

Tak ze kto i kiedy kwiaty składa na grobie "zbawcy" Stalina za to ze żyje on i jego rodzina?

za Twoim źródłem - . Akcja nie została wykonana według pierwotnych założeń z powodu akcji obronnej polskiego podziemia, znanej jako powstanie zamojskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

za Twoim źródłem - . Akcja nie została wykonana według pierwotnych założeń z powodu akcji obronnej polskiego podziemia, znanej jako powstanie zamojskie

No tak, powstanie zamojskie przekreśliło plany III rzeszy dotyczące całej europy wschodniej po ural, nie stalingrad i kursk, ale zamojszczyzna. Sorry za kpiny, ale plan przekładano na później z dlatego ze rusek nie tylko nie padał ale przechodził do kontry. W zwiazku z tym nie było czasu na tłumienie powstań i realizacje planu bo trzeba sie było ruskiem zajmować. Słowianami sie zajmowano w mniejszym zakresie niż chciano, ale zajmowano sie też w końcu obozy koncentracyjne nie tylko żydów przyjmowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

No tak, powstanie zamojskie przekreśliło plany III rzeszy dotyczące całej europy wschodniej po ural, nie stalingrad i kursk, ale zamojszczyzna. Sorry za kpiny, ale plan przekładano na później z dlatego ze rusek nie tylko nie padał ale przechodził do kontry. W zwiazku z tym nie było czasu na tłumienie powstań i realizacje planu bo trzeba sie było ruskiem zajmować. Słowianami sie zajmowano w mniejszym zakresie niż chciano, ale zajmowano sie też w końcu obozy koncentracyjne nie tylko żydów przyjmowały.

No tak - bo gdyby nie Stalin to miliony Słowian dałyby się ubić bez pytania.

Tylko on jeden. Bohater (który w sumie sam ubił chyba więcej Słowian niż Niemcy - jeśli patrzymy globalnie a nie tylko z perspektywy PL :) )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, darkonza napisał:

Nikt jakos nie chce pomyśleć o tym ze Stalin mógł z nas zrobić republikę (niejaka Wanda Wasilewska chyba o to zabiegała), albo ze mógł ziemie zachodnie przyłaczyć do zsrr tak jak okręg kaliningradzki przyłaczył. Jakimś dziwnym trafem dał Polsce tego zachodniego bonusa choć nie musiał. Wszyscy widzą tylko to co złe, a nie doceniaja tego jak wiele dziwnym trafem dostalismy.

Generalnie to wszyscy Polacy wiedzą tylko o zbrodniach Stalina (te Hitlera coraz mniej wazne) a zbrodniach zachodnich to juz nie bo to "propaganda i kłamstwo".

To moze jedna na niedzielny wieczór:

https://histmag.org/Operacja-Gladio-czarna-karta-antykomunizmu-16670

 

Ok, jak nie chcemy gdybać to fakt jest taki ze Stalin uratował słowian przed unicestwieniem poprzez realizację Generalnego Planu Wschodniego - i teraz już żadengo gdybania mam nadzieje nie będzie czy robił to konkretnie z takiego czy innego powodu.

Tak ze kto i kiedy kwiaty składa na grobie "zbawcy" Stalina za to ze żyje on i jego rodzina?

Wiesz, w kwestii twórczości komediowej, to wszechmogący był chyba "Bruce", nie Stalin. Daj spokój, facet zamordował 20 milionów własnych "poddanych".

Łap na poprawienie umoru, kilka cytatów zbawcy Stalina:

Dobre jest to, co służy nam, Rosjanom. Mówię otwarcie, powinniśmy posługiwać się przemocą i fałszem.

Każdy wprowadza swój system tak daleko, jak sięga jego armia.

Śmierć jednej osoby to tragedia, śmierć miliona to statystyka.

Zaplanować działanie, wybrać ofiarę, działać bezlitośnie, a potem pójść spać – nie ma nic lepszego na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StaryFan napisał:

Wiesz, w kwestii twórczości komediowej, to wszechmogący był chyba "Bruce", nie Stalin. Daj spokój, facet zamordował 20 milionów własnych "poddanych".

 

A nie 100 milionów? Ostatnio takie cyferki widziałem w jakichyś artykułach, widac jakaś odwilż

7 minut temu, StaryFan napisał:

Łap na poprawienie umoru, kilka cytatów zbawcy Stalina:

Dobre jest to, co służy nam, Rosjanom. Mówię otwarcie, powinniśmy posługiwać się przemocą i fałszem.

Każdy wprowadza swój system tak daleko, jak sięga jego armia.

Śmierć jednej osoby to tragedia, śmierć miliona to statystyka.

Zaplanować działanie, wybrać ofiarę, działać bezlitośnie, a potem pójść spać – nie ma nic lepszego na świecie.

No i bardziej go to dyskredytuje niz CIA zabijajaca włochów by zrzucić wine na komuchów?

Wszyscy politycy to świnie, nie mam co do tego wątpliwości, cytowanie ich nic nie znaczy, ale skoro lubisz cytaty to moze spodoba Ci sie "bohater" churchill wstrzymujacy dostawy żywnosci i mówiacy "głód tylko reguluje populację Indii" na wieśc o tym ze umieraja tam miliony 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

 

I alianci i Stalin rysowali ołówkami tą granicę na podstawie tego jakie narodowości zamieszkiwały tamte rejony. Skoro gdzieś wiekszosc stanowili białorusini to i alianci i Stalin uważał ze te ziemie powinny podlegac pod białoruś. Jak by ktoś miał wcielać ziemie z Polakami do innych krajów to byłby krzyk, ale żeby robic to innym to nie ma problemu - większosc Polaków cierpi na taką morlanosc Kalego niestety

nie wszędzie dzielono na podstawie narodowości , tak to Wilno Lwów Grodno zostałoby u nas , Węgry , Rumunia także nie została do końca tak podzielona

1 godzinę temu, Mrtio napisał:

Ale oni nie są kryształowi to prawie zwykli ludzie a sędziowie przecież 🤔 oni nigdy nie łamią prawa więc Izba Dyscyplinarna jest niepotrzebna.

posłowie też łamią prawo , też mają słaby kaganiec

Godzinę temu, fluber napisał:

Mnie nie wkurwia wykroczenie tylko to jak zostalo to zalatwione. I jak to sie ma do protestow przeciwko izbie dyscyplinarnej sn.

 

przecież wszyscy jesteśmy hipokrytami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

A nie 100 milionów? Ostatnio takie cyferki widziałem w jakichyś artykułach, widac jakaś odwilż

Wszyscy politycy to świnie, nie mam co do tego wątpliwości, cytowanie ich nic nie znaczy, ale skoro lubisz cytaty to moze spodoba Ci sie "bohater" churchill wstrzymujacy dostawy żywnosci i mówiacy "głód tylko reguluje populację Indii" na wieśc o tym ze umieraja tam miliony 

 

"Wszyscy politycy to świnie, nie mam co do tego wątpliwości", to jedyna kwestia w której się zgadzamy. Najważniejsze argumenty w polemice pominąłeś, nieważne.

Skoro lubisz cytaty, łap jeszcze krwiożerczość polskiej bestii.

"Presja ma sens. Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. To jest wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia kamieniem, ten dinozaur na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa miesiące rzucali tymi kamieniami, to na tyle go osłabili, że mogli go pokonać."

Co za budowa narracji, odwaga, finezja, fantazja połączona z brutalnością oraz wychodząca z tego wszystkiego prawda o człowieczeństwie – tak się robi karierę! 

Właśnie zobaczyłem oczyma wyobraźni, jak ten dinozaur pier....ął z nudów w te 2 miesiące czekając, aż się ktoś zmiłuje i go w końcu zabije. Oczywiście te setki milionów lat, dzielące epoki, to jak z kija strzelił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

mówię o działaniach zmierzających do wykonania przez władzę wyroku w.s ujawnienia list KRS i w sprawie postępowania KE dot. Izby Dyscyplinarnej SN

Czyli w jednej sprawie jest to sędzia który kieruje się konstytucją i literą prawa a drugiej sprawie może łamać przepisy i zasady ruchu drogowego i zasłaniać się immunitetem i w tej kieruje się ...... też literą prawa bo może.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.