Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Własną wolą znaczy, że oddaliśmy część naszej suwerenności na mocy traktatu negocjowanego przez demokratycznie wybrany (tj. przez POLAKÓW) rząd i zatwierdzony przez naród w ogólnokrajowym referendum (więc legitymacja jeszcze większa niż gdyby był ratyfikowana przez demokratycznie wybrany parlament - a w tym przypadku to były dwie równoważne opcje).

 

 

"część" naszej suwerenności? 80 % mediów jest w rękach zagranicznych, 90 % gospodarki jest w rękach obcych, 87% w 2014 roku uchwał sejmu to były tylko dyrektywy UE i Ty piszesz i "wolnej woli"?

tym bardziej, że w 2003 roku nie głosowało 100 % obywateli i w dodatku nie głosowali Ci sami ludzie co żyją teraz w Polsce, już 12 roczników weszło i odeszło więc mamy do czynienia całkowicie z innym społeczeństwem.

i w dodatku wydano mln na propagande typu "UE nam da"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"część" naszej suwerenności? 80 % mediów jest w rękach zagranicznych, 90 % gospodarki jest w rękach obcych, 87% w 2014 roku uchwał sejmu to były tylko dyrektywy UE i Ty piszesz i "wolnej woli"?

tym bardziej, że w 2003 roku nie głosowało 100 % obywateli i w dodatku nie głosowali Ci sami ludzie co żyją teraz w Polsce, już 12 roczników weszło i odeszło więc mamy do czynienia całkowicie z innym społeczeństwem.

i w dodatku wydano mln na propagande typu "UE nam da"

 

No i co z tego? Ty dotykasz zupełnie innego problemu jakim jest partycypacja w demokracji i manipluacja medialno-polityczna. Zakładamy, że jak ktoś nie głosuje to znaczy, że zrzeka się swojego prawa do decydowania o swoim kraju. Robi to z własnej woli.

 

Część suwerenności bo Unia się wszystkim nie zajmuje i (teoretycznie przynajmniej) w UE panuje zasada subsydiarności. Niemniej jednak jeżeli społeczeństwo zechce żebyśmy z UE wyszli to jak najbardziej to się zrobi. W tej chwili raczej jeszcze nie ma takiej woli (albo jest 50-50 i wówczas cała impreza związana z wychodzeniem nie byłaby warta świeczki).

 

A to skąd wziąłeś 90% gospodarki w obcych rękach to już absolutnie nie mam pojęcia. Zagranica w naszej gospodarce to w przeważającej części wielkie korporacje stanowiące jakieś 30% naszej gospodarki.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie udziału kapitału zagranicznego w gospodarce to wpisz sobie w google i dostaniesz mln stron.

 

na resztę nie wiem jak odpowiedzieć ponieważ się tak rozmazujesz, że nie wiem dokładnie jaki jest Twój przekaz.

ogólnie odpowiedziałeś Rapparowi jaki jest Twój indywidualny tok rozumowania nie podparty praktycznie niczym oprócz własnego widzimisie. 

 

jeśli jesteś konsekwentny to III RP także nie powinieneś określać "Polska" ponieważ po 89 to było PRL-bis (Okrągłystół), po 2004 roku UE w ramach stanów,  po 2009 część tworu państwowego jakim jest UE.

bądź konsekwentny ,ponieważ Polska jest tak niepodległa jak stan Teksas, który także ma prawo do opuszczenia stanów zjednoczonych jako jedyny stan.

 

więc Gortat gra dla Polski czy III RP lub innego tworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów brak.

to samo przychodzi mi naxmysl kiedy czytqm Twoje wypociny, które nazywasz tezami

 

Może sprostuj co w PRLu było polskie a co nie

Bo jak rozumiem nasi, w tym i twoi, rodzice nie byli kształceni w Polsce, edukowala ich ZSRR, Polska była tylko teorią, ale już Twoi rodzice nie tylko w teorii byli polakami

 

Nie polskie szkolnictwo, nie polskie szpitale, nie polskie urzędy, w których pozwolono pracować Polakom?

Nie znam dyktatury, która najważniejsze fukcje w społeczeństwie oddajecw obce rece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo przychodzi mi naxmysl kiedy czytqm Twoje wypociny, które nazywasz tezami

 

Może sprostuj co w PRLu było polskie a co nie

Bo jak rozumiem nasi, w tym i twoi, rodzice nie byli kształceni w Polsce, edukowala ich ZSRR, Polska była tylko teorią, ale już Twoi rodzice nie tylko w teorii byli polakami

 

Nie polskie szkolnictwo, nie polskie szpitale, nie polskie urzędy, w których pozwolono pracować Polakom?

Nie znam dyktatury, która najważniejsze fukcje w społeczeństwie oddajecw obce rece

 

Bo nie znasz historii. Sprawdź ilu Polaków pracowało w urzędach cestarstwa austrowęgierskiego w czasach zaborów.

 

Do reszty się nie odnoszę bo skoro piszesz takie bzdury to znaczy, że nie przeczytałeś ani jednego mojego posta. Masz tam odpowiedź na wszystko co wypisałeś.

 

 

odnośnie udziału kapitału zagranicznego w gospodarce to wpisz sobie w google i dostaniesz mln stron.

 

na resztę nie wiem jak odpowiedzieć ponieważ się tak rozmazujesz, że nie wiem dokładnie jaki jest Twój przekaz.

ogólnie odpowiedziałeś Rapparowi jaki jest Twój indywidualny tok rozumowania nie podparty praktycznie niczym oprócz własnego widzimisie. 

 

jeśli jesteś konsekwentny to III RP także nie powinieneś określać "Polska" ponieważ po 89 to było PRL-bis (Okrągłystół), po 2004 roku UE w ramach stanów,  po 2009 część tworu państwowego jakim jest UE.

bądź konsekwentny ,ponieważ Polska jest tak niepodległa jak stan Teksas, który także ma prawo do opuszczenia stanów zjednoczonych jako jedyny stan.

 

więc Gortat gra dla Polski czy III RP lub innego tworu?

 

Może i milion wyników w google dostanę, ale nigdzie nie dostanę liczb o których Ty piszesz. Wiesz czego? Bo wziąłeś je sobie z sufitu i są oderwane od rzeczywistości.

 

Zmiany ustrojowo-polityczne po '89 były na tyle istotne, że moja teza jest jak najbardziej usprawiedliwiona. Suwerenem przede wszystkim stał się naród, w miejsce partii sterowanej przez obce mocarstwo. Jak już wspominałem przystapienie do UE czy podpisanie Traktatu Lizbońskiego można różnie oceniać merytorycznie, ale to była suwerenna decyzja wolnej Polski, z której możemy się wycofać jeżeli suweren tak zdecyduje.

 

Jakbyś znał ustrój konstytucyjny USA to byś wiedział, że stany akurat mają suwerenność. Federacja ma tzw. residual sovereignty. Bardzo podobnie zrzekły się jednak jej części (suwerennie)  "in Order to form a more perfect Union, establish Justice, insure domestic Tranquility, provide for the common defence, promote the general Welfare, and secure the Blessings of Liberty to ourselves and our Posterity". Tylko tam w skutek praktyki działania rządu federalnego coraz mocniej w rzeczywistości rozszerzał on swoją władzę (głownie dzięki interstate commerce clause) co jednak było za przyzwoleniem obywateli i Supreme Court'u. Do tego doszły przeobrażania społeczne przez co wirdżyńczycy, teksańczycy czy nowojorczycy przestali nazywać się i myślec o sobie jako o wirdżyńczykach, teksańczykach czy nowojorczykach a zaczęli mowić o sobie "amerykanie". Nikt im nic nie narzucał, a Stany wciąż zachowują swoją suwerenność.

 

Nie rozumiem waszego fetyszu z tym kto gra dla kogo, ale odpowiedź jest oczywista. Gortat gra dla Polski (chyba, że mówisz o klubie).

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Może i milion wyników w google dostanę, ale nigdzie nie dostanę liczb o których Ty piszesz. Wiesz czego? Bo wziąłeś je sobie z sufitu i są oderwane od rzeczywistości.

 

 

 

 

na 100 największych firm tylko 17 można uznać za kapitał Polski

na 63 banki tylko 3 są polskie

67 tys sklepów spożywczych niecałe 7 to polski kapitał

 

ile mam Ci wyliczyć?

 

co prawda w sektorze bankowym niby 60 % jest w rękach zagranicznych a reszta się repolonizuje tylko, że w większości tych banków także jest kapitał zagraniczny.

 

 

tak naprawdę to nie mam pojęcie jak mam Ci tłumaczyć. weź przejrzyj metki swoich ciuchów, kraj produkcji swoich urządzeń, w Gdynii najwięcej zatrudni osób urząd miasta, w Łodz Uniwersytet Łódzki a w Lesznie Szpital Miejski

a Ty coś piszesz o rzeczywistości

 

więc obudź się i napisz mi jaki mamy stopień niepodległości ;]

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że na czym innym polega niepodległość. No, ale co tam.

 

Wysłane z mojego OV-Vertis-01 przy użyciu Tapatalka

No są pewne ogólno-przyjęte definicje niepodległości. Zarówno PRL jak i III RP je spełnia. A że zarówno jedno jak i drugie jest bardzo dalekie od tego co byśmy chcieli widzieć jako Polskę to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagórski, Korfanty i Rozwadowski chociażby.

Ciekawe przykłady. Bo dwaj pierwsi MOŻE i zostali zamordowani, ale to tylko hipoteza. MOŻE z polecenia władzy, ale to tylko hipoteza. Nie ma twardych dowodów, że to była sprawka piłsudczyków. Ostatni siedział w więzieniu z powodów politycznych i to było pośrednią przyczyną śmierci, ale w jaki sposób można tu mówić o mordzie? Otrucie wydaje się bardzo wątpliwe a nawet jeśli to tez nie ma dowodów, że to było ispirowane przez władzę. Takim który byłby porównywany do tego co się działo z żołnierzami wyklętymi po IIWŚ albo związkowcami w czasie stanu wojennego (na których morderstwa dowody zebrał IPN i wyliczył, że władza zamordowała wtedy co najmniej 110 osó B).

 

Zresztą - w niepodległym kraju władza może być jak najbardziej zbrodnicza. Tak długo jak ma legitymację do tego.

 

na 100 największych firm tylko 17 można uznać za kapitał Polski

na 63 banki tylko 3 są polskie

67 tys sklepów spożywczych niecałe 7 to polski kapitał

 

ile mam Ci wyliczyć?

 

co prawda w sektorze bankowym niby 60 % jest w rękach zagranicznych a reszta się repolonizuje tylko, że w większości tych banków także jest kapitał zagraniczny.

 

 

tak naprawdę to nie mam pojęcie jak mam Ci tłumaczyć. weź przejrzyj metki swoich ciuchów, kraj produkcji swoich urządzeń, w Gdynii najwięcej zatrudni osób urząd miasta, w Łodz Uniwersytet Łódzki a w Lesznie Szpital Miejski

a Ty coś piszesz o rzeczywistości

 

więc obudź się i napisz mi jaki mamy stopień niepodległości ;]

 

Kolego, napisałeś o 90% gospodarki a teraz wyciągasz albo poszczególne sektory w których akurat jest sporo kapitału zagranicznego albo największe korporacje, o których sam napisałem, że są zdominowane przez zagranicę. Podpowiem Ci po raz kolejny - choćbyś nie wiem jak się starał nie znajdziesz danych, że choćby 70% polskiej gospodarki jest w rękach zagranicznych. No chyba ze poszukasz na aszymdziennku.

 

Co do metek - jak wyżej. Mylisz fakty z odczuciami. To, że wiele dużych korporacji z których produktami masz styczność na co dzień jest z zagranicy nie znaczy, że 90% polskiej gospodarki to zagranica. Jak już mówiłem - sektor małych i średnich przesiębiorstw to jest około 70% naszej gospodarki a tam jest prawie wyłącznie polski kapitał.

 

A jeżeli obniżasz stopień niepodległości z uwagi na siłę gospodarczą i lobbystyczną wielkich firm to nie jest to tylko polski problem. Cały świat się z tym boryka i nikt nie wpadł jeszcze (i pewnie nie wpadnie) na rozwiązanie tego problemu.

No są pewne ogólno-przyjęte definicje niepodległości. Zarówno PRL jak i III RP je spełnia. A że zarówno jedno jak i drugie jest bardzo dalekie od tego co byśmy chcieli widzieć jako Polskę to inna sprawa.

Nie. Jakoś słownik języka polskiego zna tylko jedną definicję niepodległości.

http://sjp.pwn.pl/sjp/;2489309

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe przykłady. Bo dwaj pierwsi MOŻE i zostali zamordowani, ale to tylko hipoteza. MOŻE z polecenia władzy, ale to tylko hipoteza. Nie ma twardych dowodów, że to była sprawka piłsudczyków. Ostatni siedział w więzieniu z powodów politycznych i to było pośrednią przyczyną śmierci, ale w jaki sposób można tu mówić o mordzie? Takim który byłby porównywany do tego co się działo z żołnierzami wyklętymi po IIWŚ albo związkowcami w czasie stanu wojennego (na których morderstwa dowody zebrał IPN i wyliczył, że władza zamordowała wtedy co najmniej 110 osó B).

No to w Obławie Augustowskiej może ktoś zaginął. Bo PRL negował, że ktokolwiek w ogóle zaginął, a co dopiero zginął.

 

 

Po pierwsze ŻW mieli sporo własnych grzeszków na sumieniu, ta trójka nic. Po drugie zginęło więcej osób niż ta 3. Po trzecie kiedy się kogoś truje to jak najbardziej można mówić o mordzie.

 

 

Nie. Jakoś słownik języka polskiego zna tylko jedną definicję niepodległości.

http://sjp.pwn.pl/sjp/;2489309

 

I tu masz definicję zależności:

http://sjp.pwn.pl/szukaj/zależność.html

Więc II RP także nie była niezależna jak żadne państwo nigdy w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w Obławie Augustowskiej może ktoś zaginął. Bo PRL negował, że ktokolwiek w ogóle zaginął, a co dopiero zginął.

 

 

Po pierwsze ŻW mieli sporo własnych grzeszków na sumieniu, ta trójka nic. Po drugie zginęło więcej osób niż ta 3. Po trzecie kiedy się kogoś truje to jak najbardziej można mówić o mordzie.

 

 

 

I tu masz definicję zależności:

http://sjp.pwn.pl/szukaj/zależność.html

Więc II RP także nie była niezależna jak żadne państwo nigdy w historii.

 

Ale biorąc pod uwagę definicję niepodległości powinieneś mi podać definicję niezależności a nie zależności. W podziale logicznym zakresu pojęcia niezależny nie ma "niezależny i zależny" ale "niezależny i nie-niezależny"

 

http://sjp.pwn.pl/szukaj/niezale%C5%BCno%C5%9B%C4%87.html

 

niepodporządkowany komuś, czemuś, decydujący o sobie

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

@ułaskawienie Kamińskiego

 

Zabawne jest to, że instytucja ułaskawienia jest w kpk w dziale:

 

A Kamiński nie miał prawomocnego wyroku. Jako prawnik Duda odjebał niezłego kartofla.

 

EDIT: Choć jednak widzę, że niektórzy to dopuszczają. 

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----------------------------------------------------------------------------------------------

@ułaskawienie Kamińskiego

 

Zabawne jest to, że instytucja ułaskawienia jest w kpk w dziale:

 

A Kamiński nie miał prawomocnego wyroku. Jako prawnik Duda odjebał niezłego kartofla.

Ma prawo to zrobić z puntku widzenia legalnego jako prawnik, ale jako prezydent Duda faktycznie ma u mnie pierwszy duży minus za to co odjebał. Kolega z partii, nie kolega - ale bez przesady.

 

Ale biorąc pod uwagę definicję niepodległości powinieneś mi podać definicję niezależności a nie zależności. W podziale logicznym zakresu pojęcia niezależny nie ma "niezależny i zależny" ale "niezależny i nie-niezależny"

 

http://sjp.pwn.pl/szukaj/niezale%C5%BCno%C5%9B%C4%87.html

 

niepodporządkowany komuś, czemuś, decydujący o sobie

No to PRL decydował o sobie, a już na pewno od 1956.

Tutaj felieton od osoby na pewno nie komunistycznej:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2010/03/30/czy-prl-byla-panstwem-polskim

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo to zrobić z puntku widzenia legalnego jako prawnik, ale jako prezydent Duda faktycznie ma u mnie pierwszy duży minus za to co odjebał. Kolega z partii, nie kolega - ale bez przesady.

 

No to PRL decydował o sobie, a już na pewno od 1956.

Tutaj felieton od osoby na pewno nie komunistycznej:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2010/03/30/czy-prl-byla-panstwem-polskim

 

Nic ten tekst Korwina nie wyjaśnia.

 

W książce "kto naprawdę go zabił" na przykład Sumliński przedstawia zeznania wysokich rangą oficerów wywiadu PRL i dokumenty w których ambasador ZSRR w Polsce nakazał rozwiązanie kwestii księdza Popiełuszko jako osoby podważającej jałtański porządek polityczny. 

 

Więc w latach 80. ciągle wykonywali polecenia jak poszłuszne pieski. Takich rzeczy zapewne były setki gdyby przeszukać archiwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ten tekst Korwina nie wyjaśnia.

 

W książce "kto naprawdę go zabił" na przykład Sumliński przedstawia zeznania wysokich rangą oficerów wywiadu PRL i dokumenty w których ambasador ZSRR w Polsce nakazał rozwiązanie kwestii księdza Popiełuszko jako osoby podważającej jałtański porządek polityczny. 

 

Więc w latach 80. ciągle wykonywali polecenia jak poszłuszne pieski. Takich rzeczy zapewne były setki gdyby przeszukać archiwa.

Kiedy Wiśniewski odmawiał wstępu do Gdańska sowieckiej flocie też był posłusznym pieskiem?

Ale w sumie faktycznie jałowa dyskusja - ty tam nienawidzisz PRL, racjonalny nie jesteś w tym, reszta świata ma swoje zdanie i przy nim pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.