Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

To aż smutne jaki kredyt zaufania ma Duda po poprzedniku.

 

Nie wiem u kogo ma kredyt zaufania, ale jak dotąd nie ma się do czego przyczepić. Z ciekawości obejrzałem w TV oficjalne uroczystości związane z 11 listopada i nie przypominam sobie polskiego polityka, który potrafi w taki sposób przemawiać, który dokładnie wie, jak się zachować, który zachowuje powagę wtedy kiedy trzeba, który nie wtrąca się w działalności, które nie należą do jego pola obowiązków, który jest szanowany za swoją postawę przez społeczeństwa innych państw. Chociaż wrażenie może brać się z tego, że większość z nas doskonale pamięta szoguna Komorowskiego i Kwaśniewskiego, którego popisy do tej pory znajdują odzwierciedlenie w internetowych memach. W końcu nie musimy się wstydzić za głowę państwa.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda. Duda nie jest nikim wyjątkowym, a w naszej rzeczywistości naprawdę się wyróżnia. Dobrze się prezentuje, ma klasę. Czego jednak oczekiwać skoro poprzedni rząd zamiast dla kraju grał na karierę Donalda? Zarzucanie Dudzie, że jest partyjnym prezydentem miałoby sens gdyby nie dokonania partyjnego prezydenta Komorowskiego.

 

PiS to nie jest do końca moja bajka, ale w każdym razie po pierwszych miesiącach moim zdaniem Duda jest spoko. Podoba mi się jego otwartość, w końcu też nie wstydzę się patrząc na reprezentanta Polski. Po wyczynach PO rządowi PiS też daję kredyt zaufania. Chrzanić ich socjalne dyrdymały, niech obniżają podatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz na myśli media typu tvp tvn gazeta - i to jest fakt ale chyba nikogo już to nie dziwi

ale czemu zwykli wyborcy jakimi my tutaj jesteśmy mamy mieć dla niego kredyt zaufania?

ja kolesia nie trawię za skrajny populizm za jaki uważam emerytury i 500 zł na dziecko

 

jego 100 dni właściwie mija i póki co w robieniu laski własnej partii nie różni się od poprzednika

unika gaf językowych ale dzisiejsze wystąpienie będzie mu zapamiętane i słusznie

sam chciał być prezydentem wszystkich Polaków i zobaczymy jak mu to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym, że ci uchodźcy gówno w Polsce zrobią, bo nie dość, że jest ich mało, to będzie ich jeszcze mniej po jakimś czasie (patrz to co dzieje się z ludźmi sprowadanymi przez Estera do Polski), a jak np. Putinowi się znudzi pieprzenie z Ukrainą, depnie mocniej i wyjedzie do Polski stado Ukraińców - to Polska ma dosyć dobry argument w oczekiwaniu pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Polski przyjeżdża masa Ukraińców już jakoś od pół roku (b.widoczne w Wawie - eye test) i nie zostało to w ogóle użyte jako argument w sprawie "uchodźców z Syrii". Idąc Twoim tokiem myślenia decyzja była fatalna, po prostu nie zczaiłeś, że cała masa Ukraińców już tu jest i w swojej ocenie użyłeś błędnych przesłanek :smile:

 

Aha no i PO postąpiło też strasznie nieetycznie (idąc Twoim tokiem myślenia) przyjmując na siłę Arabów, którzy nie chcą tu być zakładając jednoczesnie wypięcie się na Ukraińców, którzy chcą :(

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez masa Ukraińców? być może tutaj się różnimy. po drugie, to był tylko przykład, wiec nawet jeżeli nie był adekwatny to nie ma to znaczenia, po trzecie, to, że poprzednia ekipa rządząca nic na tym nie ugrała nie oznacza, że sam w sobie ten argument nie jest dobry. chyba, że założymy, iż takie decyzje nie mają znaczenia wsrod osob podejmujących główne decyzje w UE, ale wydaje mi się to całkiem odrealnione. nie róbmy jaj, Polska nic na tym nie straci, a może zyskać. a, po piąte, PO nie postąpiła nieetycznie, bo ci ludzie nie są ubezwłasnowolnieni tą decyzją. ;)

 

co do tematu, Francja ma taki porządek jaką politykę migracyjną - czyli żaden. sami są sobie winni.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był tylko przykład, wiec nawet jeżeli nie był adekwatny to nie ma to znaczenia

 

ten nieadekwatny przykład był jedynym argumentem jakiego użyłeś aby uzasadnić swoją pozytywną ocenę dot. decyzji rządu, więc wiesz.. :smile:

 

a przez masa rozumiem to co widzę a raczej słyszę - język rosyjski (w coraz większym natężeniu) praktycznie codziennie w drodze do/z pracy (choć mam wrażenie, że to też kwestia trasy - mniej Ukraińców w metrze/tramwaju, więcej w SKM/autobusie - ale może to tylko wrażenie)

wiadomo, że masa Ukrainców w Polsce nie ma takiego wow-factora jak masa Arabów, bo się 'wtapia' (tylko język nie kłamie), ale to chyba argument za tym, żeby właśnie tę masę zaakceptować a wypiąć się na tę 'niewtapialną', która i tak tu nie chce być (zachowujmy się etycznie!)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nieadekwatny przykład był jedynym argumentem jakiego użyłeś aby uzasadnić swoją pozytywną ocenę dot. decyzji rządu, więc wiesz.. :)

nie, nie był. nie chcę mi się rozpoczynać głębszej dyskusji na temat tego czy obecnośc w UE w takim kształcie ma sens itd., ale skoro uczestniczymy w tym tworze, to robienie dobrze zarządzającym UE może mieć pozytywne korzyści w kontekście ich późniejszych działań. w momencie, gdy nic na konkretnej decyzji nie tracimy (IMHO tak jest), to jest to dobra decyzja.

 

jeżeli okaże sie, że tracimy to pewnie zmienię zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta decyzja może pociągnąć za sobą kolejne - jak choćby zapewnienie zarządzających EU o spełnieniu konkretnych wymogów względem uchodźców (po ich przyjęciu), coby właśnie zmniejszyć ich chęć podróżowania - nawet kosztem dobra obywateli(Niemcy mieli 'przyjąć wszystkich chętnych" a bardzo szybko się z tego wycofali i takie tam)

no i sam pisałeś o brakach we francuskiej polityce migracyjnej - naprawdę wierzysz, że w razie czego poradzimy sobie lepiej? :smile:

 

generalnie na tej decyzji nic nie zyskaliśmy (bo kwestia Ukraińców już trwa w najlepsze), no możę poza uśmiechem i uściskiem dłoni Angeli, a możemy tylko stracić

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brać Ukraińców ile wlezie!

 

są biali i pracują za niższą stawkę niż Polacy dużo lepiej, wypełniają nam lukę po emigracji Polaków na zachód. kiedy tylko widzę Ukraińca na mieście to moje serce się raduje

 

BMF dobrze zauważa, że koszt przyjęcia tych planowanych migrantów jest w zasadzie żaden, a zysk polityczny jakikolwiek, więc w konsekwencji wychodzi plusowo. czytałem gdzieś jednak, że ilość osób którą mamy przyjąć ma być proporcją to każdej kolejnej ilości migrantów przybywających do Europy, a to już niepokojące (ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?)

 

poza tym, oczywiście będą oni chcieli uciekać z Polski do krajów zachodnich, jednak boje się, że pani Merkel tak to sobie wymyśli, że będziemy zmuszeni zapewnić im warunki porównywalne do tych niemieckich co może wywołać pewne niepokoje społeczne, kiedy przybywający z kompletnej biedy migranci będą mieli zapewniony socjal dużo lepszy niż Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o prawie do łączenia rodzin, tak więc te 7 tysięcy trzeba pomnożyć jakieś 6-10 razy jak pokazują doświadczenia krajów zachodnich. Mówimy więc o mniej więcej 50 tysiącach, jakoś w mediach głównego nurtu o tym cisza. Po drugie unia (Niemcy) usiłowała wcisnąć krajom członkowskim stałe kwoty, teraz ten pomysł chyba już nie ma szans realizacji. Niemcy będą musieli sobie poradzić z tym bajzlem sami (a w tym roku chyba koło 800 tysięcy do nich przyjechało, do tego dojdzie łączenie rodzin, czytałem, że roczne koszty oszacowali na 20 mld euro).

Edytowane przez halfoat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.