Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Za to lewica była tak zgodna, że udało im się prawie 12 procent zmieścić pod progiem.

tylko zauważ że ja pisałem tylko o tej najvardziej prawej stronie prawicy, tej najbardziej niby ideowej a jexnoczesnie pokazujacej że o i we wlasym szambie nie potrafią się dogadać a co dopiero rządzić

 

Natomiast każdy kto uważa że partiom bardziej zależy ba ideach niż na wejściu do Sejmu jest najzwyczajniej glupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz ładnie wszyscy w miasto i niech zdejmują plakaty ze swoimi podobiznami. Dostali kapustę, dostali głosy? To teraz niech coś pożytecznego zrobią

Zębami te plastikowe szybkozłączki powinni ściągać z drzew, latarni i słupów. Osobiście. Kartony, dykty elegancko posegregować. Tyle czasu te wyretuszowane pyski trzeba było oglądać, dzień w dzień w drodze na pociąg czy bułki. I te napisy "pracuję dla Ciebie..." etc. zasrane łapserdaki.

Edytowane przez Cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zauważ że ja pisałem tylko o tej najvardziej prawej stronie prawicy, tej najbardziej niby ideowej a jexnoczesnie pokazujacej że o i we wlasym szambie nie potrafią się dogadać a co dopiero rządzić

 

Natomiast każdy kto uważa że partiom bardziej zależy ba ideach niż na wejściu do Sejmu jest najzwyczajniej glupi

 

No wyobraź sobie, że takie partie też są (ale to chyba sprawia, że jestem dla Ciebie "głupi"). Korwin od KNP odłączył się z powodu głównie kwestii ideowych i skandali związanych z JKM. Ruch Narodowy i Korwina/KNP dzieli jeszcze więcej bo tak naprawdę RN to taki bardziej hardkorowy PiS (czyli sceptycyzm wobec wolnego rynku i silny nacjonalizm). Ich się wrzuca do jednego worka "skrajnej prawicy", ale różnice między nimi są fundamentalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, liczy się dla nich tylko "ich prawda"

Nie potrafią zakumac że władza to też kompromisy i wspólne budowanie Polski

 

Akurat dla mnie spoko, debili i tsk jest w sejmie co najmniej o 400 za duzo

 

Ps glosowales na gowina, a tego uważam za jednegocz najmniej wiarygodnych polityków w parlamencie więc...

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, liczy się dla nich tylko "ich prawda"

Nie potrafią zakumac że władza to też kompromisy i wspólne budowanie Polski

 

Akurat dla mnie spoko, debili i tsk jest w sejmie co najmniej o 400 za duzo

 

Dlatego w demokracji zawsze jest nijako. Rozwój nie jest optymalny, ale przeciętny. A Polska tak była budowana, że trzeba było zmienić władzę.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza jestcpo to żeby ją zmieniać aoe robić politykę trzeba umieć

To nie są hasła z marszow czy przemkwien Pana z muszka, muszą iść za tym konkretne działania

 

Jedni potrafią być politykami inni tylko prowincjalnymi krzykaczami

Kurwin Winnicki Kowalski czy mój ulubieniec Zawisza się do polityki nie nadaja co już pokazali.

Dla nich jest megafon i przeświadczenie że maja poparcie, choćby zludne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza jestcpo to żeby ją zmieniać aoe robić politykę trzeba umieć

To nie są hasła z marszow czy przemkwien Pana z muszka, muszą iść za tym konkretne działania

 

Jedni potrafią być politykami inni tylko prowincjalnymi krzykaczami

Kurwin Winnicki Kowalski czy mój ulubieniec Zawisza się do polityki nie nadaja co już pokazali.

Dla nich jest megafon i przeświadczenie że maja poparcie, choćby zludne

Winnicki został posłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza jestcpo to żeby ją zmieniać aoe robić politykę trzeba umieć

To nie są hasła z marszow czy przemkwien Pana z muszka, muszą iść za tym konkretne działania

 

Jedni potrafią być politykami inni tylko prowincjalnymi krzykaczami

Kurwin Winnicki Kowalski czy mój ulubieniec Zawisza się do polityki nie nadaja co już pokazali.

Dla nich jest megafon i przeświadczenie że maja poparcie, choćby zludne

 

Musisz mi wyjaśnić czym jest dla Ciebie "robienie polityki". Bo z tego co tu piszesz z podziwem patrzysz na tych, którzy potrafią ją robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmując to delikatnie - 400 posłów w lesie by było jedynym powodem dla których ustawka między kibicami Legii i Lecha nabrałaby nowego wymiaru.

Also, samo słowo "posłów" to taki zbitek ocenzurowany wyrażenia "pierdolonych osłów".

A, Leroy Merlin mówi że rewolucja, wysadzić wszystko itp. A wystarczyło dać krakusowi Nokię 3310 i poczekać, aż dobry numer wykręci.

 

edit - za Carlina masz czteropak przy najbliższym spotkaniu kółka miłośników słoneczka prezdszkolnego w stolicy

Edytowane przez Elwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mi wyjaśnić czym jest dla Ciebie "robienie polityki". Bo z tego co tu piszesz z podziwem patrzysz na tych, którzy potrafią ją robić.

Przecież pisał o kompromisach.

 

Mocno upraszczając jak masz obok siebie dwóch innych aktorów sceny politycznej i z jednym się zgadzasz w 60% a z drugim w 30% to lepiej już iść na kompromisy z tym od 60 i mieć władzę realizując 80% programu niż się nawzajem posprzeczać i być w dupie, podczas gdy twój kraj idzie w kierunku który Ci się w 70% nie podoba. To bardzo duże uproszczenie ale oddaje pewien sposób myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał o kompromisach.

 

Mocno upraszczając jak masz obok siebie dwóch innych aktorów sceny politycznej i z jednym się zgadzasz w 60% a z drugim w 30% to lepiej już iść na kompromisy z tym od 60 i mieć władzę realizując 80% programu niż się nawzajem posprzeczać i być w dupie, podczas gdy twój kraj idzie w kierunku który Ci się w 70% nie podoba. To bardzo duże uproszczenie ale oddaje pewien sposób myślenia

 

Rzecz w tym, że w pewnych kwestiach nie ma procentów. Tak jak nie możesz być w 70% w ciąży albo w 60% martwy. Po prostu istnieją takie wartości, co do których nie może być kompromisów bo one tworzą rdzeń danego środowiska.

 

Przepychać procenty to może PO, PiS, SLD bo to są środowiska szerokie i małoideowe (może PiS trochę bardziej ale kilka razy już udowadniał że nie do końca).

Bajdełej - PiS z Kukuzem mają 277 mandatów w Sejmie. Więc nawet jakby Korwin zdecydował się na jakąś wielką koalicję prawicy i by dostali nawet te, zaszalejmy, 6% to nie wystarczyłoby do zmiany Konstytucji. Więc i tak by G zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos niektórych postów: dlaczego (zdaniem Wiplera) nie doszło do zjednoczenia KORWiN + BRAUN + KUKIZ + innych 'antystem/prawica' grup. 

 

W skrócie ambicje ludzi mających po 0,5% poparcia są dośc wygórowane, do tego dochodzi fakt że wielu niby na rzecz kompromisu po prostu przegina byle dostać się do Sejmu.

Np. z listy Kukiza na raz startują Jacek Wilk(z KNP), Liroy i Kornel Morawiecki - socjalista zwolennik płatnych robót publicznych itp. I teraz jak powyższa trójka + sam Kukiz który o ile wiem sam nie ma zdania w wielu kwestiach mają się dogadać jak głosują?

 

Trochę rozumiem czemu nie doszło do zjednoczenie tych środowisk z Korwinem.

Edytowane przez Domin0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos niektórych postów: dlaczego (zdaniem Wiplera) nie doszło do zjednoczenia KORWiN + BRAUN + KUKIZ + innych 'antystem/prawica' grup. 

 

W skrócie ambicje ludzi mających po 0,5% poparcia są dośc wygórowane, do tego dochodzi fakt że wielu niby na rzecz kompromisu po prostu przegina byle dostać się do Sejmu.

Np. z listy Kukiza na raz startują Jacek Wilk(z KNP), Liroy i Kornel Morawiecki - socjalista zwolennik płatnych robót publicznych itp. I teraz jak powyższa trójka + sam Kukiz który o ile wiem sam nie ma zdania w wielu kwestiach mają się dogadać jak głosują?

 

Trochę rozumiem czemu nie doszło do zjednoczenie tych środowisk z Korwinem.

Wiplerowi aż tak bym mimo wszystko nie wierzył. 

 

Co do list Kukiza, to wszyscy przyjęli wspólną Strategię Zmiany, o której mało kto wie, bo powszechna opinia o Kukiz '15 jest taka, że programu nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.