Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Około 7% czyli absolutnie dolna granica w przeciągu zwyżki cen w ostatnich lat na sieciówkach, gdzie ceny rosną nawet na poziomie 10% rocznie. Potwierdzają to statystyki

 O tyle wzrosły koszty podstawowe koszty żywności czy produkty pierwszej potrzeby (mydło, papier toaletowy, podstawowe środki chemiczne itp.):

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/inflacja-sierpien-2019-r/9qkrv1w

Inflacja oparta na koszykach CPI to po prostu zręczna manipulacja danymi. W sumie to ten sam idiotyczny mechanizm co ludzie na twitterze przerzucający się paragonami tylko tu oparty na makro.

Żywność to nie jest cały wydatek naszych konsumenckich potrzeb, ale jednak jest on dużo wyższy niż ujęte w statystykach 25%. Raczej szacuje się koło 40% Stąd realną inflacje uważam za dużo wyższą.

Dzięki @polskignom w takim razie wycofuje się z PPK. O ile z przyjemnością dorzucałbym się jako patriota do polityki prorodzinnej, bo wychowywanie dzieci trzeba traktować w obecnych czasach jako pracę, a kto ma dzieci ten wie, że znacząco odbijają się na rozwoju zawodowym,  o tyle inwestowanie w stracone pokolenie emerytów czy po prostu w zwykłe leniwe miernoty uważam za absolutnie nietrafioną inwestycje.

Czyli mamy inflację 10%. Czyli przez 4 lata mamy 46% inflacji.

Zadłużenie w 2015 to ~850 mld złotych z 2015, obecnie mamy około 970 mld.

970*100/146~~660.

Zgadzasz się z tezą, że za PiSu spada dług realny Polski w tempie 50 mld złotych rocznie, czy teraz będziesz bojktował matematykę?

Druga kwestia - to jest 7,5% niewypłacanych odsetek z obligacji. Uważasz, że niemieckie i żydowskie banki pozwalają się Pisowi ruchać na dziesiątki miliardów złotych rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

To czemu wolisz cięższą pracę?

Mam do niej lepsze predyspozycje, umiejętności, preferuję wysiłek intelektualny niż fizyczny na linii produkcyjnej. Preferuję współpracowników tu, a nie tam, system zmianowy (a raczej jego brak).

 

Uprzedzając pytanie tak - pracowałem na linii produkcyjnej i mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, quevas napisał:

 

Wujek Q. radzi :

niech opozycja wynajmie jakiegoś umiarkowanego desperata, który podczas spotkania wyborczego zaczai się, zwinnie wskoczy i zamaluje tortem w szanowne lico pana premiera. Niech PISowski lud ujrzy swego idola w umazanych pinglach, jak postać z chaplinowskiej groteski, którą w istocie mógłby być, gdyby był zabawny, a nie tylko śmieszny.

Jak chcesz radzic opozycji i do niej apelowac to forum koszykarskie nie jest do tego najlepszym miejscem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomojapropaganda.blogspot.com/2017/12/moje-typy-adamczyk-micha.html

Pamiętam kiedyś jak doktor Jabłoński był znany z ciekawych analiz i komentarzy na temat polityki. Obecnie to naprawdę ciężko opisać. Tak sobie myślę, że może i jeden tutaj piszący elaboraty też kiedyś był fajnym człowiekiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, quevas napisał:

"Ludzie, którzy stosują antykoncepcję, CZĘŚCIEJ zachodzą w ciążę i częściej decydują się na pozbawienie życia dziecka"

p. Dudziak, ekspertka MEN

 

firma Durex powinna podać ją do sądu

Gdyby tak policzyć ile dzieci to tzw. wpadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quevas napisał:

ponoć ok 40 % pogłowia w Polsce nie ma dostępu do żadnej innej telewizji niż TVP,  więc wnioski są oczywiste.

 

Jak w 2019 roku można mieć dostęp do TVP a nie mieć np. do TVN czy Polsatu? Czy istnieje jakaś platforma albo telewizja naziemna która ma w ofercie tylko TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, han solo napisał:

 

Jak w 2019 roku można mieć dostęp do TVP a nie mieć np. do TVN czy Polsatu? Czy istnieje jakaś platforma albo telewizja naziemna która ma w ofercie tylko TVP?

Oczywiście, że istnieje taka platforma: Platforma Obywatelska :) Nie wiem tylko czy określenie naziemna jest w tym przypadku na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.