Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Główny problem z obecnym systemem podatkowym i dlaczego należy zmienić go na liniowy jest to, że w obecnym systemie podatki dla najbogatszych są właśnie najniższe. Bogate firmy są w stanie lobbować korzystne dla siebie ustawy, uzyskiwać specjalne benefity i zatrudniać całe kancelarie do unikania ich płacenia. Taki facebook w WB zapłacił mniej podatku niż osoba ze średnią pensją. 400 funtów miesięcznie. W Polsce tyle płaci przeciętnie dobrze ustawiona osoba.. W Polsce dyskonty z lidlem na czele jadą tak samo. Bez prostych, jasnych przepisów podatkowych i możliwości ich egzekwowania nie ma sposobu nawet na tak ulubione nawet przez lewicę dojenie bogatego. Wprowadzenie progresji na zasadzie 20% + kwota wolna od podatku i tyle wystarczy. Likwidacja ulg podatkowych do tego, 5% podatku na organizację pożytku publicznego/charytatywmą/publiczną etc i tyle w systemie. Cokolwiek bardziej zagmatwanego można próbować przy systemie Singapurskim/Chińskim z kulką za korupcję, nie u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdecydowanie najsłabsza debata kandydatów na urząd premiera ever

Kopacz nadal straszy PiSem a Szydło gada że ona ma gotowe projekty ustaw i ma rozwiązania systemowe

obydwie wierzą w Polaków

zero konkretów, skupianie się na pierdołach

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem stream od LBS, ale jak zaczęło ciąć to zlałem i włączyłem końcówkę z wyjściem BS i EK ze studia.

 

Chyba widziałem i tak najbardziej godny uwagi moment, jak fanbase Ewki i Beci nakurwiał ich imiona iście w stadionowym stylu. To chyba idealne podsumowanie tych wyborów i to zanim jeszcze się odbyły.

 

Drugi notable moment to jak prowadząca studio po debacie dwa razy jebła się z tytułem naukowym swojego gościa i rzekomy pan doktor musiał w złości ją dwukrotnie pouczyć, że jest profesorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie wużade

kilka miechów temu było to samo zdanie - że Komor by z niemową nawet debatę przegrał. Generalnie bez ryżego rycerza, obietnic niezweryfikowanych i armii nowych/starych "przyjaciół narodu" PO wygląda zwyczajnie jak Lech Poznań w Ekstraklasie. Niby miszcz a wpierdol od gimbazy dostają. PiS jest wujowy, chwilami chory, ale na tę chwilę to jedyna siła zdolna przyjebać i poprawić PO w jednej kombinacji. Ważne, by nie czuli się zbyt silni i dostali tyle głosów by wygrać acz jednak by nie tworzyć wymaganej większości - i abstrahując od PSL, które ma tyle mocy przebicia co Zaucha miał sexapilu, to jakiś baran w tylu Petru, Kukiza czy innego Korwina jako taki paralizator na lotnisku musi być. Żeby wstrząsnąć czasem.

 

Dobrze, że mamy takie ogarnięte forum co nawet ws polityki potrafi merytorycznie porozmawiać. Forum pewnego zespołu co to teraz pożywkę sobie robią z bębna Lao uświadamia mi, że sport jednoczyć potrafi bardziej światłe umysły niźli robi to LF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada. 

 

Kopacz jest beznadziejna, ale jak widzę i słysze Szydło to mnie witki opadają razy 5.

 

Do wyboru kurtyzana polskiej polityki PSL, pierdolniety i skajny Korwin, Kukiza ciężko też brać juz poważnie, niezbyt klarowny Petru.

 

Dramat jakiś.

 

Donek przynajmniej potrafiał fajnie ściemniac i miał charyzmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Obie panie pokazały brak szacunku do ogólnego przeciętnego wyborcy. Jeżeli pożalsięboże niby liderki dwóch najwjększych partii w Polsce nie odpowiadają w sumie na żadne pytanie zadane w debacie tylko pierdzielą farmazony wykute w weekend na pamięć to słabo jest z naszą klasą polityczną. Widać obie partie już olewają sprawę i ograniczają się od kilku różnych wyborów tylko do motywowania swoich elektoratów.

 

Kaczyński z Tuskiem byli chociaż w miarę merytoryczni swego czasu w odpowiedziach i mieli charyzmę. Mówię to z ciężkim sercem bo obu Panów nigdy nie trawiłem.

 

@ Elwood W sumie to na tym forum debata jest dużo bardziej merytoryczna niż w kampanii. I potrafimy, z naprawdę małymi wyjątkami, nie obrażać się nawzajem i nie wjeżdżać sobie na prywatę. Mimo różnych poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Ta debata nie mogła nikomu pomóc, ani nikomu zaszkodzić - pis wygra ale też tylko dlatego, że ma ten swój żelazny elektorat na poziomie 30%, który zagłosowałby na nich nawet wtedy gdyby faktycznie alika wystawili jako kandydata na Premiera, bo dla żelaznego elektoratu program, obietnice wyborcze, kandydat na Premiera itp nie mają żadnego znaczenia. Liczy się tylko wygrana z szatanami z platformy, rozkradającymi kraj od lat ośmiu.

 

To jest po prostu chore, że w Polsce jest aż tylko głosujących, którzy przez 10 lat utrzymują przy korycie ciągle tych samych ludzi. Głosowanie bo jest się przeciw, a nie za, to totalnym idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Ta debata nie mogła nikomu pomóc, ani nikomu zaszkodzić - pis wygra ale też tylko dlatego, że ma ten swój żelazny elektorat na poziomie 30%, który zagłosowałby na nich nawet wtedy gdyby faktycznie alika wystawili jako kandydata na Premiera, bo dla żelaznego elektoratu program, obietnice wyborcze, kandydat na Premiera itp nie mają żadnego znaczenia. Liczy się tylko wygrana z szatanami z platformy, rozkradającymi kraj od lat ośmiu.

 

To jest po prostu chore, że w Polsce jest aż tylko głosujących, którzy przez 10 lat utrzymują przy korycie ciągle tych samych ludzi. Głosowanie bo jest się przeciw, a nie za, to totalnym idiotyzm.

PO miało swój, co to tylko chce uchronić Polskę przed ciemnogrodem, nawet większy od PiSu. I go całkiem roztrwoniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten po lewej na górze to Tomek Jachimek?

Tak, występuje także w tym programie tj. Szkło Kontaktowe w TVN24.

PO miało swój, co to tylko chce uchronić Polskę przed ciemnogrodem, nawet większy od PiSu. I go całkiem roztrwoniło.

Raczej roztrwoniła, jedna Kopacz. Czyli w zasadzie to wina Rudego uchodźcy, gamonia, zjeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogolnie te pytania z barometru troche nie sa precyzyjne ja np. jestem za wiekiem emerytalnym 65 i dla mezczyzn i dla kobiet, nie ma mojej odpowiedzi, nie wiadomo co zaznaczyc.

 

tak samo wydatki publiczne jestem za zmniejszeniem wydatkow na biurokracje i przywileje emerytalne a za zwiekszeniem wydatkow w infrastrukture oraz w dzial badania i rozwoj. na pytanie czy zmniejszenie wydatkow publicznych to dobry sposob na walke z kryzysem jaka odpowiedz mam zaznaczyc: trudno powiedziec?? slaba alternatywa. bo zalezy jakie wydatki publiczne obcinamy.

 

w sumie to w czasie kryzysu chyba nie warto upierdalac wydatkow publicznych bo w tym wypadku to zmniejszy dodatkowo popyt i poglebi kryzys.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.