Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Kuba jest bardziej znana?

Kuba jest bardziej znana dzięki temu ze się z niej śmieja, gdyby śmiali się z Haiti ono byłoby bardziej znane.

 

Moim zdaniem taki stan rzeczy w celu prania umysłów, musza byc jakieś podstawy by edukować ludzi w przekonaniu jak gówniany jest socjalizm, nie mozna pokazac że kapiatlizm tuż obok jest nieporównanie bardziej gówniany mimo braku miażdzących sankcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdziłem że się mocno mijasz z prawdą, którą miałeś na mapce. Jeżeli powołujemy się na PPS, który polajkowałeś fluberowi, to zamiast 14% z mapki jest 66% wg PPS. Jeżeli bierzemy dane z numbeo to wychodzi to co pisałem wcześniej, wciąż powołując się na dane pensji minimalnej w obu krajach, na które się od początku dyskusji nie powoływałem (stawka godzinowa była średnia, a nie minimalna). Podałeś mapkę, potem przywołałeś numbeo, na podstawie numbeo pokazałem że pierwsze z brzegu produkty z listy są w większej dysproporcji niż sugeruje mapka.

Przywołałem numbeo I eurostat price index. To jakoś pomijasz. Ja nie powołuję się na dane pensji minimalnej, tylko cały czas pisałem o średniej. Średnia pensja jest o około 2,5 razy większa nominalnie, po uwzględnieniu kosztów życia około ~20% większa.

 

 

 

Cała wasza dyskusja sprowadza się po prostu do wielkości siły nabywczej jaką ma pracownik po godzinie pracy.

Zapewne Cardiemu chodzi o to, że przykładowy Niemiec za godzinę pracy jest w stanie zakupić strzelam 10 litrów benzyny, a Polak 2.

 

Obrzucanie się kwotami zarobków nominalnych jest absurdem kiedy rozpatruje się życie w kompletnie innych gospodarkach.

Tak, wiemy do czego sprowadza się nasza dyskusja. I podałem wielkość siły nabywczej za wikipedią z mapki.

Kuba jest bardziej znana dzięki temu ze się z niej śmieja, gdyby śmiali się z Haiti ono byłoby bardziej znane.

 

Moim zdaniem taki stan rzeczy w celu prania umysłów, musza byc jakieś podstawy by edukować ludzi w przekonaniu jak gówniany jest socjalizm, nie mozna pokazac że kapiatlizm tuż obok jest nieporównanie bardziej gówniany mimo braku miażdzących sankcji

Oczywiście. Kryzys kubański, działanie na PR Castro w ogóle nie ma wpływu na to.

W ogóle. 

Kuba jest bardziej znana dzięki temu ze się z niej śmieja, gdyby śmiali się z Haiti ono byłoby bardziej znane.

 

Moim zdaniem taki stan rzeczy w celu prania umysłów, musza byc jakieś podstawy by edukować ludzi w przekonaniu jak gówniany jest socjalizm, nie mozna pokazac że kapiatlizm tuż obok jest nieporównanie bardziej gówniany mimo braku miażdzących sankcji

Kapitalizm jest obok na Bahamach, Portoryko, Bermudach. Chyba wygląda mniej gównianie, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pierwsze z brzegu produkty z listy są w większej dysproporcji niż sugeruje mapka.

Przeciez nikt tu chyba nie kwestionuje informacji ile jajek mozna kupic za srednia godzinowa place w polsce i w belgii tylko twierdzimy ze z tego nie wynika iz w polsce jest 3 razy drozsze zycie.

Kuba jest bardziej znana dzięki temu ze się z niej śmieja, gdyby śmiali się z Haiti ono byłoby bardziej znane.

 

 

Cygara, mojito, rum, kryzys kubański, fidel castro, hemingway, hawana unana, jak kuba Bogu, tak Bóg kubie itd. A z czego znane jest haiti? Z niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołałem numbeo I eurostat price index. To jakoś pomijasz. Ja nie powołuję się na dane pensji minimalnej, tylko cały czas pisałem o średniej. Średnia pensja jest o około 2,5 razy większa nominalnie, po uwzględnieniu kosztów życia około ~20% większa.

 

Przeciętne miesięczne wynagrodzenia

brutto w krajach Unii Europejskiej w 2014 roku według parytetu siły nabywczej (PPP)

3w2.JPG

 

Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie Eurostatu

 

Wzrost średniej pensji w latach 2014-2017 Belgia 7% Polska 10%. Wciąż te 20% mija się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne miesięczne wynagrodzenia

brutto w krajach Unii Europejskiej w 2014 roku według parytetu siły nabywczej (PPP)

3w2.JPG

 

Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie Eurostatu

 

Wzrost średniej pensji w latach 2014-2017 Belgia 7% Polska 10%. Wciąż te 20% mija się z prawdą.

Rappar wrzucał mape dla kwot netto a Ty wrzucasz brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygara, mojito, rum, kryzys kubański, fidel castro, hemingway, hawana unana, jak kuba Bogu, tak Bóg kubie itd. A z czego znane jest haiti? Z niczego.

No moze dlatego ze jest kapitalistyczne to taka dziura zabita dechami.

Choć w sumie jest się czymś szczycić

KON-STY-TU-CJA wzorowana na amerykańskiej i francuskiej chyba, to wiecej niż Hemingway, castro i rum razem wzięci!

Szczególnie dla naszego mainstreamu to powinien być argument :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze dlatego ze jest kapitalistyczne to taka dziura zabita dechami.

Choć w sumie jest się czymś szczycić

KON-STY-TU-CJA wzorowana na amerykańskiej i francuskiej chyba, to wiecej niż Hemingway, castro i rum razem wzięci!

Szczególnie dla naszego mainstreamu to powinien być argument :)

Przyczyny biedy haiti nie maja nic wspolnego z kapitalizmem przeciez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś fanem polskiej kopanej, co? ;)

Nie bylem nim 45 lat temu:)

Jak jest kapitalizm i konstytucja to społeczeństwo sie bogaci, tak uczymy dzieci w szkołach.

Konstytucja amerykańsko-francuska spowoduje ze niedługo haitańczycy beda latac na marsa

To jest niewykluczone. Byle dalej od haiti...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu Bahamy, Bermudy, Portoryko są bogatsze od Kuby?

Bo nie sa obłozone embargiem.

Wyobraz sobie co by było z nami po embargu ze strony UE.

 

p.s. Na Haiti sa niskie podatki, VAT wynosi 10%, pewnie maja dużo wolnego rynku.

 

Podatki na Haiti to ledwie 9,4% PKB

W Polsce ponad 30%, w europie zachodniej ponad 40%.

Więc to o Haiti zawsze Korwin marzył

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Darkie, jakbyś znał historię to byś wiedział, że Haiti było wyrżnięte w tyłek przez Francję (a potem przez US częściowo) dużo bardziej niż Kuba przez embarga. To był kraj zrujnowany który nigdy się nie podniósł, warunki do kapitalizmu też w sumie były średnie (wielka korupcja i przestępczość, bardzo słabe państwo niedające gwarancji obrony praw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.