Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tracą, ale GW leci na łeb na szyję. W dodatku ich płatny dostęp on-line też sprzedaje się marnie. Ludzie po prostu się połapali, że to jest gazetka reprezentująca interesy Niemców i Żydów, bo z pewnością nie Polaków.

 

Sam kilka lat temu lubiłem w GW dział regionalny i sportowy, ale nawet to teraz jest tam nic nie warte, w dodatku mocno zubożone objętościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Politykę. Nie czytam gazet(poza sporadycznie Angorą) więc nie spodziewałem się takiego szmatławca.O PiS pojechali nawet w artykule o nowotworach, cały czas wszędzie, że to błąd i zło głosować na nich, mowa nienawiści, której nie powstydziłby się Kurski. A raczej nawet on by się zawstydził. A mea pulpa Wojewódzkiego? Ne wiem czy to miało być zabawne czy co, ale strona obrażania wszystkich co myślą inaczej KOMPLETNIE BEZ POLOTU. Jeden z polskich showmanów, a jego pomysł na ośmieszanie to: opuścił go rozum? 

Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem przez też dość znaczący okres była religijnie najmniej tolerancyjnym krajem w Europie 

tylko mowa byla o latach 30 i 40 XX wieku a Ty mowisz POTEM byla mniej tolerancyjna religijnie i podajesz XVII i XVIII wiek?

 

zreszta gdyby w XVII i XVIII wieku Polska byla najmniej tolerancyjna religijnie w Europie to chyba w XX wieku oraz podczas wojny mieszkalo by w Polsce malo Żydów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mowa byla o latach 30 i 40 XX wieku a Ty mowisz POTEM byla mniej tolerancyjna religijnie i podajesz XVII i XVIII wiek?

 

zreszta gdyby w XVII i XVIII wieku Polska byla najmniej tolerancyjna religijnie w Europie to chyba w XX wieku oraz podczas wojny mieszkalo by w Polsce malo Żydów

 

Rappar chyba porównuje naszą tolerancję religijną, która była niespotykana w ówczesnym świecie do późniejszych wydarzeń.Później faktycznie były dyskryminacje ale w porównaniu do innych państw to i tak u nas była tolerancja.

tylko naszą dyskryminację można łatwo wytłumaczyć, protestanci pomagali Szwedom (Radziwiłł był kalwinem, arianie) , prawosławie (w przeciwieństwie do grekokatolicyzmu) za Chmielnickiego.

ale w społeczeństwie żyd był w każdej zagrodzie, ruch chasydów rozwijał się w najlepsze ,Prusy Królewskie mocno stały protestantyzmem.

ale to jest polityka, katolicka szlachta poparła jezuitę Jana Kazimierza, protestancka szlachta Gustawa Adolfa.

 

ale za ten okres nie mamy za co się wstydzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Politykę. Nie czytam gazet(poza sporadycznie Angorą) więc nie spodziewałem się takiego szmatławca.O PiS pojechali nawet w artykule o nowotworach, cały czas wszędzie, że to błąd i zło głosować na nich, mowa nienawiści, której nie powstydziłby się Kurski. A raczej nawet on by się zawstydził. A mea pulpa Wojewódzkiego? Ne wiem czy to miało być zabawne czy co, ale strona obrażania wszystkich co myślą inaczej KOMPLETNIE BEZ POLOTU. Jeden z polskich showmanów, a jego pomysł na ośmieszanie to: opuścił go rozum? 

Litości.

 

Szmatławość Polityki sięga jeszcze PRLu gdzie była to bardzo propartyjna gazeta. Gorzej stoczył się Newsweek, który jeszcze 8, 7 lat temu jak go czytałem wydawał się najbardziej zbalansowaną i opiniotwórczą gazetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mowa byla o latach 30 i 40 XX wieku a Ty mowisz POTEM byla mniej tolerancyjna religijnie i podajesz XVII i XVIII wiek?

 

zreszta gdyby w XVII i XVIII wieku Polska byla najmniej tolerancyjna religijnie w Europie to chyba w XX wieku oraz podczas wojny mieszkalo by w Polsce malo Żydów

Ja się odniosłem do postu Loraka, który mówił o setkach lat. Jak dla mnie okres lat 30 i 40 XX wieku do tego się nie kwalifikuje.

Żydzi przyjeżdżali od XIV wieku do mniej więcej początku XVII wieku. Potem już ruch raczej odwrotny. Diaspora amerykańska żydów ma w ogromnej cześci korzenie środkowoeuropejskie. 

 

Rappar chyba porównuje naszą tolerancję religijną, która była niespotykana w ówczesnym świecie do późniejszych wydarzeń.Później faktycznie były dyskryminacje ale w porównaniu do innych państw to i tak u nas była tolerancja.

tylko naszą dyskryminację można łatwo wytłumaczyć, protestanci pomagali Szwedom (Radziwiłł był kalwinem, arianie) , prawosławie (w przeciwieństwie do grekokatolicyzmu) za Chmielnickiego.

ale w społeczeństwie żyd był w każdej zagrodzie, ruch chasydów rozwijał się w najlepsze ,Prusy Królewskie mocno stały protestantyzmem.

ale to jest polityka, katolicka szlachta poparła jezuitę Jana Kazimierza, protestancka szlachta Gustawa Adolfa.

 

ale za ten okres nie mamy za co się wstydzić. 

No nie powiedziałbym, żebyśmy w XVIII wieku byli tolerancji w porównaniu do reszty państw. Jednym z haseł zaborców była pomoc uciśnionym mniejszościom religijnym czemu elity postępowej Europy z radością przyklasnęły. Ogólnie Polska w XVIII wieku to pod wieloma względami taki skansen europejski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa imigrantów bardzo pomoże PiS, być może będą mieć szanse nawet na konstytucyjną większość 

ciekawie się robi 

Nie lubię PiSu, Kaczyńskiego jeszcze bardziej, ale widząc co "odpierdala salon" i jaką posługuje się retoryką nie mogę reagować inaczej niż uśmiechem widząc ich kompletną klęskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosłem do postu Loraka, który mówił o setkach lat. Jak dla mnie okres lat 30 i 40 XX wieku do tego się nie kwalifikuje.

Żydzi przyjeżdżali od XIV wieku do mniej więcej początku XVII wieku. Potem już ruch raczej odwrotny. Diaspora amerykańska żydów ma w ogromnej cześci korzenie środkowoeuropejskie.

 

No nie powiedziałbym, żebyśmy w XVIII wieku byli tolerancji w porównaniu do reszty państw. Jednym z haseł zaborców była pomoc uciśnionym mniejszościom religijnym czemu elity postępowej Europy z radością przyklasnęły. Ogólnie Polska w XVIII wieku to pod wieloma względami taki skansen europejski.

o czym Ty piszesz? praktycznie od 1717 nie istnieliśmy :) uciśnione mniejszości :D teraz to dojebałeś równo. ale fakt, że z sejmu i senatu wyrzucano protestantów tylko Twoja wypowiedź wygląda na to że Europa była postępowa a tak nie było :) Rosja i Prusy to wykorzystywały tylko o jakiej dyskryminacji piszesz jak w sejmie czy senacie Pruskim czy Ruskim nie mogli siedzieć innowiercy bo takich instytuacji nie mieli w swoich państwach. i tak konstytucję 3 maja napisali masoni :) Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się to podoba że PiS może wygrać, na PiS nie będę głosował ale chce żeby wygrali i pokazali co im we łbach gra

niech się wykażą - a pierwszą okazją będą imigranci, jestem bardzo ciekaw jak się zachowają gdy będą rządzić

i liczę że w tej kwestii będą zbliżeni do postawy Orbana/Czechów/Słowaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym Ty piszesz? praktycznie od 1717 nie istnieliśmy :smile: uciśnione mniejszości :grin: teraz to dojebałeś równo. ale fakt, że z sejmu i senatu wyrzucano protestantów tylko Twoja wypowiedź wygląda na to że Europa była postępowa a tak nie było :smile: Rosja i Prusy to wykorzystywały tylko o jakiej dyskryminacji piszesz jak w sejmie czy senacie Pruskim czy Ruskim nie mogli siedzieć innowiercy bo takich instytuacji nie mieli w swoich państwach. i tak konstytucję 3 maja napisali masoni :smile:

Rozpoczęliśmy już wcześniej wyrzuceniem Arian, a za tym poszły kolejne. 1717 też dodawał co nieco w złym kierunku. 

Początek Oświecenia, halo, katolicyzm zaczyna być be, a kiedy ten katolicyzm uciska podwójnie be. Z tego co wiem w Prusach i Rosji można było legalnie zmienić wiarę w XVIII wieku w przeciwieństwie do Polszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.