Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jest tak dobrze, że spokojnie możemy zadłużać się dalej, bo o spłacaniu nikt raczej nie myśli. Jednocześnie pompuje się do głów, że "Unia daje", a zysk netto z UE nie wystarcza nawet na pokrycie obsługi długu publicznego.

Dokładnie. Kredyt jest od ponad 200 lat podstawowym środkiem gospodarki, który dał dominację dwóm najsilniejszym supermocarstwom w historii. Firmy prywatne także masowo biorą kredyty.

Dług jest problemem w tylko jednym wypadku - kiedy zyski z inwestycji są mniejsze od kosztów obsługi długu. 

Zamiast skupiać się na spłacie, celem jest wzrost gospodarki, by dług nie miał znaczenia i wzmocnienie podstaw gospodarki, by obsługa długu była jak najniższa. Czesi czy Japończycy na swoim długu wręcz zarabiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kredyt jest od ponad 200 lat podstawowym środkiem gospodarki, który dał dominację dwóm najsilniejszym supermocarstwom w historii. Firmy prywatne także masowo biorą kredyty.

Dług jest problemem w tylko jednym wypadku - kiedy zyski z inwestycji są mniejsze od kosztów obsługi długu. 

Zamiast skupiać się na spłacie, celem jest wzrost gospodarki, by dług nie miał znaczenia i wzmocnienie podstaw gospodarki, by obsługa długu była jak najniższa. Czesi czy Japończycy na swoim długu wręcz zarabiają. 

 

Inwestycjami nazywasz powiększanie deficytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli taki milioner pożycza pieniądze, których nigdy ma nie odzyskać. 

Jak dla mnie państwo robi doskonałą robotę, oby w ten sposób pożyczało jak najwięcej.

 

Dopóki obligacje skupowane głównie przez niemieckie banki są coś warte to wszystkim się to podoba, jedno tąpnięcie i mieszkamy w Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów o długu, więc znów coś wkleję

http://dylewski.com.pl/dlug-publiczny/

 

Spłacenie długów skutkowało by zniknięciem pieniędzy a w efekcie największa katastrofa gospodarczą w historii.

 

https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/podaz-pieniadza-m3-pol

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu Michalkiewicz jest autorem najbardziej obrzydliwej wypowiedzi tego roku. A jako że jest felietonista u rydzyka to oczywiście znowu cały kk oberwie za jednego nie powiem kogo żeby tu bana nie dostać.

ja do kościoła nie mam w tej sprawie pretensji

Ale to się idealnie wpisuje w retorykę rmaryja

Jeśli Rydzyk nie podejmie decyzji o rozwiązaniu z nim współpracy to będzie dowód że krytyka radia i Tadka nie jest bezpodstawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do kościoła nie mam w tej sprawie pretensji

Ale to się idealnie wpisuje w retorykę rmaryja

Jeśli Rydzyk nie podejmie decyzji o rozwiązaniu z nim współpracy to będzie dowód że krytyka radia i Tadka nie jest bezpodstawna

Na pewno nie podejmie, zwłaszcza że Michalkiewicz wykłada u niego na uczelni.

 

Ja też nie rozumiem wyroku sędzi w tej sprawie (tzn. nie rozumiem, czemu ma płacić zakon tego księdza, skoro nie miał z tym zupełnie nic wspólnego, a nie sprawca tego czynu), ale takie komentarze wobec ofiary to jest absolutny szczyt chamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tej wypowiedzi ponieważ ja Stanisława Michalkiewicza bardzo cenię i jakby miał umiejętności przebicia się , popracowałby nad PR-em , mógłby być naprawdę gościem, który miałby wpływ na polską politykę, nadzwyczaj inteligentny i mądry

ale jak w sytuacji Korwina Mikka mają problem z przekazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.