Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde co za kampania :)

- vasquez na tydzień przed premierą wpadł w jeszcze większy antyteistyczny amok

- Smarzowskiemu przeszkadzają kalendarze z papieżem i czuje się osaczony z każdej strony przez Kościół

- Wyborcza grzeje temat , sondy na ulicach, kilka felietonów dziennie

- Wielowieyska wieszczy, że otoczka wokół filmu Kler wywoła lawine i doprowadzi do klęski wyborczej PiS

- Owsiak nazywa film najważniejszym z ostatnich 30 lat ( to ten o Wałęsie, czy Ida nie są takimi?)

- teraz hurrra sukces, bo Kler pokonał "50 Twarzy Greya". No tak pokonać  zanosi się na tsunami, pokonać "50 twarzy Greya " to jest coś

 

I tak ciągle to samo. Ten antyklerykał powie to samo, drugi powtórzy, dadzą mikrofon trzeciemu, ten też powie to samo. To jest tak robione na siłę, że aż niesmaczne.

Przypomina mi się rok 2016 i takie same nadzieje na "Majdan", na rewolucję, którą w parlamencie zainicjuje Petru, a na ulicy KOD.

 

Skończy się tym, że w przyszłym roku do poniedziałkowego wydania wyborczej i newsweeka dołączony zostanie DVD z filmem Kler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- teraz hurrra sukces, bo Kler pokonał "50 Twarzy Greya". No tak pokonać  zanosi się na tsunami, pokonać "50 twarzy Greya " to jest coś

skro do tej pory był to najchętniej oglądany film w weekend otwarcia, to tak, jest to wyczyn godny uznania. i do takiego historycznego wyniku przyłożyli się ludzi jak ty dając temu filmowi darmową reklamę ;]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wierzący może najlepszego zrobić dla księdza? Pomodlić się za niego. Co w tym stwierdzeniu ma być niby śmiesznego?

Dopiero co odkryłeś moc modlitwy?

skro do tej pory był to najchętniej oglądany film w weekend otwarcia, to tak, jest to wyczyn godny uznania. i do takiego historycznego wyniku przyłożyli się ludzi jak ty dając temu filmowi darmową reklamę ;]

Serio. Wypowiadając się na tym forum? Mam aż taką moc oddziaływania?

Ktoś dobrze napisał, że Ci co kiedyś nakręcali się podczas czytania"NIE" dziś ulegają dziwnej perwersji wierząc, że film dokona jakiegoś przełomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wierzący może najlepszego zrobić dla księdza?

dać kopertę ; P

 

Serio. Wypowiadając się na tym forum? Mam aż taką moc oddziaływania?

Ktoś dobrze napisał, że Ci co kiedyś nakręcali się podczas czytania"NIE" dziś ulegają dziwnej perwersji wierząc, że film dokona jakiegoś przełomu.

już dokonał. a ty aż takiej mocy nie masz (choć swoją cegiełkę dołożyłeś) i chodziło o pokazanie mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wierzący może najlepszego zrobić dla księdza? Pomodlić się za niego. Co w tym stwierdzeniu ma być niby śmiesznego?

Dopiero co odkryłeś moc modlitwy?

lepszego? nie traktować go jak księdza tylko jak zwykłego człowieka. śmieszne bo w taki sposób wszystko można wytłumaczyć. nie odkryłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki glos ma rację :

 

Kler”. Wiele hałasu o przeciętny film. Ani zaskakujący, ani przejmujący. Do bólu schematyczny. Wielcy aktorzy, wielki reżyser, a film taki sobie"

 

Kurz opadnie, podniecenie minie to pogadamy za kilka tygodni i się okaze, że burza wokół filmu przeszła tak szybko jak po nazistach w polskich lasach. Kilka razy zagrzmi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurz opadnie, podniecenie minie to pogadamy za kilka tygodni i się okaze, że burza wokół filmu przeszła tak szybko jak po nazistach w polskich lasach. Kilka razy zagrzmi i tyle.

 

Rozumiem, że chciałeś dobrać jakieś barwne porównanie i wiem o co Ci chodzi, ale chyba trochę niefortunnie wyszło. Naziści w polskich lasach zabili trochę osób..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli "nazistów z TVN z tortem z wafelkami". Kiedy to było? W styczniu bodajże. Podobnie budowano narrację. Doświadczenie podpowiada mi, że histeryczne kampanie lub te próbujące budować narrację pod przewodnictwem GW kończa się wszelkimi ruchami na rzecz obrony demokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli "nazistów z TVN z tortem z wafelkami". Kiedy to było? W styczniu bodajże. Podobnie budowano narrację. Doświadczenie podpowiada mi, że histeryczne kampanie lub te próbujące budować narrację pod przewodnictwem GW kończa się wszelkimi ruchami na rzecz obrony demokracji.

Domyśliłem się, chociaż uważaj na dobór słownictwa, bo coś słabo Ci to wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dobrze napisał, że Ci co kiedyś nakręcali się podczas czytania"NIE" dziś ulegają dziwnej perwersji wierząc, że film dokona jakiegoś przełomu.

 

o jaki "przełom" chodzi ?

 

spadek liczby powołań i spadek liczby wiernych chadzających na msze już się dokonał.

 

prawdziwy przełom musiałby nastąpić w stosunkach państwo-kościół, a na to się nie zanosi, bo nie ma w Polsce żadnej liczącej się partii politycznej, która nie wierzy w Kościół.

 

w Boga, etykę, moralność i uczciwość nie wierzy żadna, ale w Kościół kat. i głupotę masowego społeczeństwa wierzą wszystkie. Mentalnośc alfonsów łączy je i spaja w jeden toksyczny organizm, który pasożytuje na Polsce, którą jako taką mam w nosie, ale współczuję jej jako ofierze wyjątkowych kanalii, dumnie zadzierająch podbródki pod białą-czerwoną z orłem.

 

przełomu żadnego nie będzie, bo ludzie nie zmienią swoich nawyków. Z żeniaczką będą szli do księdza, z pochówkiem tez, z sakramentami dla umierających, na pasterkę, na święta, z choinką, z jajami i kiełbasą, dzieci na religię posyłać będą; jesli nawet nie wszyscy, to tylu, ze żadna partia polityczna nie będzie w stanie wystąpić przeciw Kościołowi i jego przywilejom i pozycji w hierarchii dziobania.

 

rutyna, tradycja, konformizm są w polskim społeczeństwie na tyle silne [w społ. chłopsko-robotniczo-drobnomieszczańskim jest to naturalna rzecz, wychowanie i indoktrynacja oraz defekty genetyczne są nie do przeskoczenia], że Kościół moze spać spokojnie.

 

ci ludzie będą śmiać się ze swojego wikarego albo proboszcza, komentować będą zgryźliwie biskupów, mieszanie się Kościoła w politykę, rozpasanie, a może nawet pedofilię, romanse , ale potem będą ślinić na klęczkach księzowskie łapska, rzucać na tacę i głosować na PIS albo podobną gangrenę, a i wściekle bronić będą krytykowanego przez samych siebie księdza, jeśli tylko krytykować zacznie ateista, lewak albo innowierca.

 

po prostu, Kościół jest bezideowy, bo jego uczestnicy tacy są; kler jest amoralny i arogancki, bo ludzie tworzący wspólnotę pozwalają im na to, bo ktoś musi im odprawiać te ceremoniały i rytuały, bez których nie wyobrażąją sobie życia, te wszystkie pokropki i błogosławieństwa, msze i roraty, i calą resztę.

 

to małżeństwo jest pozbawione sensu i emocjonalnie martwe, ale trwa nadal, bo dla obojga gorsze od niego jest tylko rozstanie i ewentualna próba ułożenia sobie życia na nowo.

 

Tragikomedia z elementami wodewilu i groteski.

 

dlatego, bez obaw, nocnik możesz odstawić do szafy, przełomu żadnego nie będzie, bo Polska składa się ze społeczeństwa, w którym dominują ludzie nienawidzący, bojący się i zwalczający wszelkie przejawy wolności.

 

Kościół jeszcze długo będzie tutaj święcił triumfy, bo temu tchórzliwemu masowemu ludowi daje poczucie bezpieczeństwa, które jest jego pierwszą i najważniejszą potrzebą.

 

I gotowe jest ono za to płacić oraz wybierać polityków gwarantujących, ze status quo nie zostanie naruszone.

 

dlatego wzbudza moją wesołość cała ta sytuacja wokół "Kleru", te blisko milion widzów w weekend otwarcia, bo za tym nic nie idzie, żadna rewolta, żadne wzmożenie.

 

gros tych widzów za 3 miesiące będzie ubierać choinkę, zawodzić kolędy i gonić do spowiedzi, zeby zjeśc opłatek na mszy nie upominając się nawet o wino.

 

PS ; nawet komentatorzy przychylnie nastawieni do "Kleru" nie mówią ani słowa o tym, ze Kościół jest szkodliwy i zbędny, ale powtarzają zgodnie, ze ten film jest cenny, bo może się przyczynić do oczyszczenia się Kościoła z grzechów i nadużyć, żeby był lepszy.

 

to już lepiej tzw. przełomowi służą zaciekli krytycy "Kleru", którzy, de facto, upewniają Kościół, że nie ma się czym martwić, wszystko jest w najlepszym porządku i namawiają, żeby olał wezwania do katharsis i dalej się k..rwił.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież te nagrania stawiają go w bardzo dobrym świetle. okazuje się, że nie tylko nie jest idiotą, ale dość trafnie przewiduje co się stanie.

 

Problem z tym krajem jest taki, że jak Cię nagrają to jesteś persona non grata. Niemiecki Onet ujawił taśmy, więc trzeba uszy nastawiać na Berlin, może coś się przestało podobać w służalczości rządu polskiego wobec pejsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidarność chce skrócić czas handlu w soboty i poniedziałki.

 

za chwilę dyskusja nie będzie dotyczyła wolnych od handlu niedziel, ale wolnych dla handlu czwartków.


przecież te nagrania stawiają go w bardzo dobrym świetle. okazuje się, że nie tylko nie jest idiotą, ale dość trafnie przewiduje co się stanie.

 

ale na tych nagraniach to on jeszcze nie miał mentalnego raka mózgu, który dotyka wszystkich, którzy wdają się w kolaborację z PISem.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.