Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Na pytanie co robić odpowiedziałem, czego moim zdaniem NIE robić, bo tylko pogorszy sprawę. A to już coś ;)

 

Jak chcesz znać moje zdanie "co robić" to chciałbym, żeby przeprowadzono u nas mega zmiany w prawie pracy i podatkowym w kierunku bardzo liberalnym. UE nakazuje nam mieć VAT, ale fajnie byłoby znacząco obniżyć dochodowy. Znieść terror ZUSu i od przyszłego roku zapowiedzieć, że płacą ci, co chcą (ci co płacili oczywiście muszą dostawać, więc to zmiana nie na teraz).

 

Mówiąc sloganem, to jeżeli na umowie masz 3 koła, a dostajesz z tego 2, a pracodawce kosztujesz 3,5, to nic dziwnego, że jest ciulowo i człowiek albo goni za "groszem" albo ma wywalone. Ja zawsze kiedy mogłem prosiłem o umowę "śmieciową" bo wolę samemu odkładać na emeryturę, a te dranie chcą teraz zabrać nawet ten przywilej (najpierw nadając mu max czarną barwę). Także upraszczając - chciałbym, żeby rząd robił coś odwrotnego niż to, co robi ;) Ewentualnie jak nie może, to niech rzuci okiem na Węgry, bo są chyba obecnie mądrzejsi niż Zachód Europy.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zapatrujecie na imigrantów, uchodźców?

Nowych (poza jakimiś wybitnymi jednostkami ale one raczej nie trafiają do Europy na pontonach) nie wpuszczać, obecnych starać się mocno asymilować, do gett wjebać tabuny policjantów, agresywnie zwalczać wszelkie pro-szariatowe i fundamentalistyczne zapędy. Do tego promowanie asymilacji zamiast multikulturalizmu + tępienie ruchów nacjonalistycznych, czystości białej rasy i te sprawy bo nie tu leży problem i takie gówna więcej nasmrodzą niż z nich pożytku Jeśli ta polityka przyniesie efekty to można zacząć w oparciu o zdobyte doświadczenia zastanawiać się czy nie wpuszczać kolejnych zwykłych imigrantów a jeśli tak to w jaki sposób.

 

 

OK, pomaga to na demografię bo arabusy mnożą się jak kurczaki (bez urazy dla kogokolwiek) i przyrost jest u nich niesamowity

 

Dość mocno przejaskrawiany argument, różnice w dzietności są mniejsze niż większości się może wydawać.

 

Nie chcę powtarzać dowcipów o tym, czy ktoś widział pracującego cygana

 

Też ciekawa w sumie rzecz, bo pracując w jednym z krakowskich centrów outsourcingowych miałem koleżankę która była Romką - w sumie brunetką z nieco ciemniejszą cerą niż typowa Polka - i gdyby mi nie powiedziała że jest Romką to bym o tym nie wiedział. Ubierała się zwyczajnie, akordeonu do biura nie przynosiła. Tak czasem jest, że zasymilowanych muslimów typu Zinedine Zidane czy Dardan Berisha byśmy minęli na ulicy bez zwrócenia uwagi a tych pasujących do danego stereotypu wyłowić z tłumu dużo łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde mieszanie kultur jest ryzykowne. Nie tylko ekonomicznie, ale tak po ludzku. Dużych odmiennosci jakoś nie jesteśmy w stanie tolerować mówiac ogólnie.

 

Ale jak mieszanina odbywa się powoli i dobrowolnie - jakieś wyjazdy za pracą i zapoznawanie odmiennych płci ze sobą oraz płodzenie mieszanki potomstwa.

 

Tego uniknąć się nie da i za ilestam lat nasza planeta bedzie inaczej wyglądać tym bardziej, że szybciej można się po Niej przemieszczać.

 

 

A jeśli chodzi o masowe przemieszczania to zawsze to bedzie drazliwe bo przypływ innych zaburza niejako naszą tożsamość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy grają na zwycięstwo PiS. Po tym co odwala PO to chyba nikt już nie traktuje ich serio. Kukiz się skończył zanim tak naprawdę się zaczął. Opuścili go chyba wszyscy tzw. antysystemowcy. PSL pewnie jak zawsze wejdzie do koalicji i chyba rosną szansę KORWiN'y.

 

BTW, za parę dni referendum. Zero atmosfery podniosłego święta demokracji czy to ja mam pecha i nic takiego nie zauważam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy grają na zwycięstwo PiS. Po tym co odwala PO to chyba nikt już nie traktuje ich serio. Kukiz się skończył zanim tak naprawdę się zaczął. Opuścili go chyba wszyscy tzw. antysystemowcy. PSL pewnie jak zawsze wejdzie do koalicji i chyba rosną szansę KORWiN'y.

 

BTW, za parę dni referendum. Zero atmosfery podniosłego święta demokracji czy to ja mam pecha i nic takiego nie zauważam?

teoria spiskowa Michalkiewicza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS jeżeli tylko nie będzie spełniało obietnic gospodarczych, nie będzie Macierewiczów i im podobnych na pierwszym froncie to ma gwarantowane minimum 8 lat rządów

jeżeli pójdą w te nieszczęsne 500 zł, kwotę wolną i wiek emerytalny to dość szybko za to zapłacimy wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w porządku jest to, że państwo polskie opodatkowuje ludzi żyjących na granicy (i poniżej) skrajnego ubóstwa. Przypominam, że minimum egzystencji wynosi zależnie od wielkości gospodarstwa domowego jakieś 450-550 zł. Rozmowa o kwocie wolnej powinna się więc zaczynać w okolicach 5500-6500, zwłaszcza jeśli porównamy wielkość tej kwoty z innymi krajami. Im się jakoś budżet nie wali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.