Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś niech wytłumaczy jakim cudem masz mniej procent, a więcej miejsc? Polityka to brak logiki. Każdy chce tylko tego, że jak głosujemy na 10 osobę z listy to ona wchodzi, a nie osoba z 1 przejmuje jej głosy. Więc prosta sprawa. Partia ma 47% w wyborach. Dostaje x miejsc i te x miejsc dostają ludzie, którzy zdobyli najwięcej głosów. Ja pi****le. Przecież to najbardziej logiczne, a te Jowy to popoerdolne. Swoją drogą Kukiz spektakularny collaps. Lebron może się pocieszyć, że ktoś zaliczył większy niż on w serii z dallas :-D

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Z jedynkami chodzi o to, że większość głosujących głosuje po prostu na partię, a nie na konkretną osobę więc stawiają krzyżyk przy nazwisku które jest na samej górze kartki, oznaczone jedynką.

 

Jeżeli osoba z nr 10 byłaby popularna w okręgu i dostała więcej głosów niż jedynka to ona weszłaby w pierwszej kolejności.

Edytowane przez Domin0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jedynkami chodzi o to, że większość głosujących głosuje po prostu na partię, a nie na konkretną osobę więc stawiają krzyżyk przy nazwisku które jest na samej górze kartki, oznaczone jedynką.

i to jest właśnie wina wyborców że ci z nr 1 wchodzą pomimo że często na to nie zasługują

taki Niesiołowski nr 1 w Lubuskiem i pewnie wejdzie to Sejmu bo jest masa idiotów w tym regionie (i w każym innym też) która nie myśli i głosuje tak jak im się każe itd itd

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest właśnie wina wyborców że ci z nr 1 wchodzą pomimo że często na to nie zasługują

taki Niesiołowski nr 1 w Lubuskiem i pewnie wejdzie to Sejmu bo jest masa idiotów w tym regionie (i w każym innym też) która nie myśli i głosuje tak jak im się każe itd itd

Racja, a to jest, tak nawiasem mówiąc, kolejny dowód na niedojrzałość naszych wyborców. Dlatego jakieś referenda to nie jest krok w dobrym kierunku, a kolejny zabieg propagandowy polityków. I tak ludzie zagłosują zgodnie z kluczem partyjnym (a ładnie i wyraziście się znów cwaniaki z okrągłego stołu podzieliły pół na pół przy odpowiedzi na każde pytanie) albo nie pójdą wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/plac-zbawiciela-juz-bez-teczy-w-nocy-zostala-zdemontowana/6plgns

 

b.wesoły artykuł,

 

moje ulubione części to:

 

-"tłumy warszawiaków żegnające tęcze' i zdjęcie ludzi pijących piwo w planie B, którzy ZAWSZE tam siedzą (jak jest pogoda ofc)

- propozycja instalacji na Wawelu :grin:

- końcowa wypowiedź Pani Autorki: "Jeżeli miałaby zostać przeniesiona, to chciałabym, żeby "Tęcza", wraz z całą swoją historią, znalazła się w jakimś godnym miejscu związanym ze sztuką"

 

generalnie onet rox - określenie pseudokibic-stalker z innego art też fajoskie :grin:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/plac-zbawiciela-juz-bez-teczy-w-nocy-zostala-zdemontowana/6plgns

 

b.wesoły artykuł,

 

moje ulubione części to:

 

-"tłumy warszawiaków żegnające tęcze' i zdjęcie ludzi pijących piwo w planie B, którzy ZAWSZE tam siedzą (jak jest pogoda ofc)

- propozycja instalacji na Wawelu :grin:

- końcowa wypowiedź Pani Autorki: "Jeżeli miałaby zostać przeniesiona, to chciałabym, żeby "Tęcza", wraz z całą swoją historią, znalazła się w jakimś godnym miejscu związanym ze sztuką"

 

generalnie onet rox - określenie pseudokibic-stalker z innego art też fajoskie :grin:

a mnie zawsze najbardziej bawila ta gownoburza o tęczę.

Geje ciechany katole kibole onrowcy wszechgowniarstwo gimbusy

Wszyscy mieli przy teczy swoje 5 minut. Nawet czolowy hipoktryta z ekwadoru sie przy niej pręzyłl jak paw

 

A mnie, ktory obok teczy przejezdzalem dziesiatki razy ta instalacja tam malo obeszla ze bawet dzis nie zauwazylem jej braku

 

Debile zawsze sobie znajda powod do wojny. A ze w Polsce niestety debili nie brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zapatrujecie na imigrantów, uchodźców?

zanosi się na to że zachodnia Europa chce nam narzucić przyjęcie imigrantów

 

mam nadzieje że do tego nie dojdzie i nie przyjmiemy nikogo

zaskakuje mnie brak lekcji z historii, nieudanej asymilacji we Francji Anglii

ciężko też będzie w Polsce wyjaśnić przyjmowanie imigrantów z zapewnieniem warunków socjalnych podczas gdy wielu Polaków ledwo wiąże koniec z końcem

 

czy nikt w Europie nie ma jaj żeby odsyłać tych ludzi z powrotem

jak tak dalej będzie wyglądała polityka imigracyjna w Europie to fundujemy sobie Państwo Islamskie w środku Europy za kilkadziesiąt lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilkadziesiąt lat? Południe Francji to już jest prawie kalifat, południowe Niemcy i Szwecja są zaraz za nimi. Np. w Dortmundzie są dzielnice arabskie, do których Niemcy boją się zapuszczać. Integracja emigrantów tak osławiona przez lewaków ma miejsce chyba tylko w kolejce po zasiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cena życia w raju socjalistycznym zwanym europą, przyrost naturalny jest niższy niż w Generalnym Gubernatorstwie, więc trzeba brać emigrantów. w 91 lub 92 roku było spotkanie elit europejskich, że aby utrzymać te dobra socjalne trzeba ściągnąć około 100 mln pracowników, dlatego nas wpuścili do UE, no chyba że ktoś wierzy w to że wszyscy jesteśmy braćmi i nas kochają :) więc nie ma co się podniecać bo i tak nas czeka napływ emigrantów chyba że zamiast pisać na forum weźmiemy się za produkcke dzieci :) ale to i tak nic nie da bo mamy 20letniej dziurę w populacji którą trzeba wypełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nawet z tej lekcji nie wyciągnięto wniosków. Niemcy chyba jako pierwsi ściągnęli do siebie Turków do roboty, którzy potem nie chcieli wrócić do siebie. Z nimi jeszcze jakoś poszło, nie pamiętam, ale ktoś wyliczył, że integracja jest całkiem spora. No i była z tego korzyść dla dojczlandu. Natomiast muzułmanie we Francji, Szwecji czy w Anglii to marna siła robocza, bo integracja jest prawie żadna.

 

Swoją drogą w mediach ten problem jest przedstawiany bardzo tendencyjnie. Raz mówi się o migrantach, a raz o uchodźcach. To nie jest jedno i to samo. Uchodźcy chcą się ratować i w ich przypadku nie ma problemu z kulturą i bombowymi wezwaniami dla Allaha, bo w przypadku krajów arabskich to często chrześcijanie zwiewający od prześladować muzłumanów. Natomiast migranci to zagrożenie, robią trochę to co Polacy na Zachodzie, ale na większą skalę. Poza tym przy okazji chcą nam przynieść jedyną słuszną wiarę i niby mają obiecane jakieś dziewice jak za to efektownie kaputną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to co proponujesz? W Europie praktycznie nikt nie uporał się z problemem demograficznym. To już było a teraz jakie pomysły? Polsce masowa emigracja nie grozi dopóki zarobki i socjal jest na niższym poziomie niż na zachodzie , ba nawet z francji, włoch, hiszpanii uciekają do UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi znajomy mówił, że jak jechał do UK to widział akcję wskakiwania arabów na ciężarówki zmierzające na Wyspy :P

 

Ja nic nie proponuję, tylko przyłączam się do głosów, że zgoda na przyjmowanie obcych nie pomaga zwalczać problemów fiskalnych. Bo mamy tu 2 odrębne rzeczy:
1. demografia,

2. wpływy do PKB pochodzące z pracy.

 

OK, pomaga to na demografię bo arabusy mnożą się jak kurczaki (bez urazy dla kogokolwiek) i przyrost jest u nich niesamowity.

 

Z tego co można poczytać, to demografia nijak nie przekłada się na potencjał pracy, bo oni są najczęściej nierobami żerującymi na socjalu :D

 

Chociaż to nieco inna historia, to w Polsce mamy np. sporo cyganów. Centrum Bydgoszczy oferuje pełno atrakcji typu akompaniament na akordeonie podczas jazdy tramwajem, wróżenie z ręki, widoki odsłoniętych cycków starych cyganek podczas karmienia i żebrów na chodniku. Nie chcę powtarzać dowcipów o tym, czy ktoś widział pracującego cygana, ale warto pamiętać, że ci kolesie są tu legalnie i zasilają statystyki. Niedawno widziałem całą taką familię (na oko z 30 osóB) w urzędzie miasta w kolejce, zapewne po jakiś zasiłek. Z tego co słyszę i czytam, to z przybyszami z krajów arabskich jest podobnie. Fajnie podnoszą wskaźniki demograficzne przez co mogą poprawiać humor, ale efektywności ekonomicznej ten pomysł nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystość rasy ponad wszystko!

Sarkazm?

 

Czystość rasy szczerze mówiąc mało mnie interesuje, to zupełnie nie moje poglądy. Gdyby to było dla polaków korzystne to nie miałbym nic przeciwko przyjmowaniu kogokolwiek, tylko nie jestem przekonany czy podążanie drogą Francji w tym kontekście to dobry pomysł.

 

Jeszcze warto zwrócić uwagę na coś innego. Francja miała sporo kolonii, podobnie jak Holandia czy UK. W sumie to nic dziwnego, że przybysze z tych krajów chcą trafić do Europy. Polska jest w zupełnie innej sytuacji, co my mamy do krajów afrykańskich lub bliskiego wschodu? Z Nigerią łączy nas chyba tylko Olisadebe.

 

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiedziałeś na pytanie :) wiemy jak to wygląda w praktyce ale kopiować ekonomicznych polaków nie jesteśmy jeszcze w stanie. czekam na pomysły ponieważ narzekanie w Twoim stylu jest mi całkowicie znane. dla mnie łatwiej byłoby przyjmować białorusinów i ukraińców ale niestety dopóki nie zbliżymy się do zachodu to Polska może być tylko przystankiem, więc co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.