Skocz do zawartości

Piramidy i inne starocie czyli ufo czy geniusz ludzki?


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

taka ciekawostka. co myślicie o malunku autorstwa Geldera z początku XVIII wieku pod tytułem "chrzest Chrystusa" (nie ma wątpliwości co do autentyczności, a sam motyw promieniującego dysku na niebie przewija się też w egipskiej twórczości):

 

baptism.jpg

 

 

 

A co powiecie na obraz z 1987roku Johna McTiernana pod tytulem "Predator" /nie ma watpliwości do autentycznosci, a motyw Obcego przewijał sie już np. u Ridleya Scotta na poczatku tamtej dekady/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ten temat się rozlazł.

 

Od teorii, że kosmici stworzyli nas rozumnych, zbudowali piramidy, prowadzili na Ziemi wojny atomowe, przez komiczne odwiedziny, obserwacje, interwencjonizm mniejszego znaczenia, po Atlantydę, zdjęciowstręt, teorię o odnawianiu się cywilizacji, gry komputerowe i filmy SF.

 

Nieźle.

 

Czy kosmici zbudowali piramidy - IMO raczej nie, są ślady świadczące o tym że był to wysiłek ludzki.

 

Czy zesłali komuś ich wizje. Cholera wie. Nie jest to wykluczone, ale jak ktoś wcześniej pisał kształt jest najbardziej oczywisty jeśli chce się  zbudować coś tych rozmiarów przy użycie prymitywnej techniki. Gdyby te piramidy stały na czubkach to wtedy mielibyśmy zagwozdkę.

 

Acha - życie pozaziemskie, czy coś więcej - cywilizacje - wyżej rozwinięte. Jak najbardziej. Najlepszym dowodem jest istnienie życia na Ziemi. Czy nas obserwują, czy kisimy ich w formalinie w strefie 51 ... niewykluczone, nawet jeśli to mam nadzieję, że jako wyżej rozwinięci wyznają jednak zasadę nieingerencji :P

 

Chyba czytam za dużo SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnił obraz który zaprezentował Lorak a ten który ja?

 

na moim przynajmniej dokładniej widać co jest grane.

 

 

-------

A jak to Bogut stwierdził, przestraszyli sie dopiero jak zaczeliśmy fotosy robić i filmy nagrywać. Pouciekali w przestrzeń a wcześniej nontoper z ludźmi obcowali  

 

hłe hłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te wszystkie przytaczane przez was przykłady z malarstwa i literatury to po prostu różnice kulturowe i wizje artystów... Czy ufoludkowie mogli zbudować nam piramidy lub zesłać wizje? A po co? Jak? Już między nami i delfinami jest taka różnica że się nie możemy dogadać, tak samo byłoby z obcymi. Nie rozumieliby nas w ogóle albo nawet nie zauważyli. Inteligencja lub jej brak nie ma tu nic do rzeczy akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu zwracam uwage, ze to ze ufoludki nie wrzucaja selfie na instagrama w 21 w. nic nam nie mowi na temat tego czy byli na ziemi kilka tysiecy lat temu.

 

zeby bylo jasne, ten talerz na obrazie jako namiastka dowodu na cokolwiek to oczywiscie bzdura wedlug mnie

a porownanie z dinozaurami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a porownanie z dinozaurami?

dinozaury (przynajmniej wiekszosc z nich) dzis nie chodza po ziemi, czy to jest 'dowod' na to, ze nigdy nie chodzily? czy (rzekoma) rasa/cywilizacja, ktora nas (rzekomo) odwiedzila tysiace lat temu mogla wyginac, tak jak te sympatyczne zwierzatka i dlatego nie ma materialow w postaci zdjec czy filmow? albo moze mogly byc jakies inne powody, dla ktorych przestali (o ile w ogole nas odwiedzali i o ile przestali) nas odwiedzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale jasne też chciałem porwać kartę i zlepić ją jak Copperfield czy latać jak On czy myślami poruszać rzeczami materialnymi.

jeszcze mi sie nie udało.

 

A jezus rzeczywiście robił cuda jak był na Świecie a póxniej odleciał do Nieba i czekał aż wiara w niego sie rozprzestrzeni. Jak na wszechmogacego to słaba robota bo wg mnie powinien opanować calą planete.

dinozaury (przynajmniej wiekszosc z nich) dzis nie chodza po ziemi, czy to jest 'dowod' na to, ze nigdy nie chodzily? czy (rzekoma) rasa/cywilizacja, ktora nas (rzekomo) odwiedzila tysiace lat temu mogla wyginac, tak jak te sympatyczne zwierzatka i dlatego nie ma materialow w postaci zdjec czy filmow? albo moze mogly byc jakies inne powody, dla ktorych przestali (o ile w ogole nas odwiedzali i o ile przestali) nas odwiedzac?

Mylisz pojęcia.

Dinozaury były i sa dowody. Na kosmitów nie ma, ale nadal ludzię sądzą iż teraz nawiedzają planetę i zawsze nawiedzali. Byli i mieszkali.

Nikt nie mówi o dinozaurach chodzących gdzieś w Amazonii. Nadal wielu ludzi twierdzi iż widzieli BigFoota, ale jak było kiedyś z potworami głebin morskich?

Nieznane czyli wyimaginowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze nie znajdujemy szkieletow kosmitow pod ziemia nie jest dowodem na to, ze nigdy ich tu nie bylo przeciez.

 

Mamy udownodnić że byli i są a nie że niebyli. Nie udowadniamy niebycia tylko 'bycia'

 

Dinozaury udowodniliśmy

 

 

Obraz ze świecącym niebem jest dla mnie identycznie tym samym 'dowodem' co predator..

 

 

 

I jak poślesz kontrę, ze no przecież kiedyś były bajki o stworach, a sie okazało że rzeczywiście zamieszkiwały planetę /dinusie/. 

To nie rób tego :)

 

 

Bo rownie dobrze mogę wierzyć w Wiedźmy latające na miotłach jak i kosmitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy udownodnić że byli i są a nie że niebyli. Nie udowadniamy niebycia tylko 'bycia'

 

k****, dopiero teraz mi to mowisz? facet od matmy caly czas kazal mi udowadniac, ze liczba jakas tam nie istnieje...

 

no tak, zgadzamy sie, ze nie ma dowodow, ale o niczym to nie przesadza. zanim znaleziono pierwsze szkielety dinozaurow tez nie bylo dowodow i co z tego?

 

udowodnij, ze znalezione kosci naleza do prawdziwych dinozaurow - istot, ktore chodzily po ziemi. moze zostaly podrzucone przez kosmitow, zebys myslal ze naprawde istnialy? teoria flogistonu tez kiedys byla ,,prawdziwa", niestety twarde ,,naukowe fakte" maja termin waznosci. wiecej dystansu do nich, bo koniec koncow i tak wszystko sprowadza sie do wiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.