Skocz do zawartości

wyskok trening dieta


venglas

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Od 3 lat gram w koszykówkę i dokłanie tyle samo chodzę na siłownię mam 176 cm wzrostu, waże 74 kg a mój wyskok mierzy sobie ok 75 cm :)

Wkładam piłkę do ręcznej na 3,05 :) 

 

Ile ok brakuje mi cm do zrobienia dunka nromalną piłką o rozmiarze 7 ?

 

czemu z jednej nogi wyżej lece niż z obydwóch ? ;/

 

Dita oczywiście masa 3 tyś. kcal, 300 g węgli, 140 białka, 70 tłuszczów 

odżywki:

B-alanina, białko wpc 80 % 

 

Ma ktoś jakiś plan trenigowy na sprinty ?ponoć bardzo dobrze wpływają na wyskok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ok brakuje mi cm do zrobienia dunka nromalną piłką o rozmiarze 7 ?

 

czemu z jednej nogi wyżej lece niż z obydwóch ? ;/

 

Ma ktoś jakiś plan trenigowy na sprinty ?ponoć bardzo dobrze wpływają na wyskok :smile:

ad.1. zależy też od gabarytu Twojej dłoni, ale mniej więcej 10-15cm

ad.2. to jest uwarunkowane mechaniką ruchu. Z dwóch nóg większe znaczenie odgrywa szybkość i dynamika, natomiast przy naskoku decydującą rolę odgrywa siła, zwłaszcza mięśnia czworogłowego i pośladkowego mniejszego.

ad.3. Sprinty są fajną sprawą(chociaż nie wiem czy plyometrics nie jest lepszą alternatywą), ale żeby to miało sens, to najpierw musisz zbudować mięśnie. Dopiero odpowiednia siła pozwoli zwiększyć dynamikę. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz na priv.

Edytowane przez Nemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. zależy też od gabarytu Twojej dłoni, ale mniej więcej 10-15cm

 

Skoro wkłada do ręcznej to przy 15 cm więcej klasyczną siódemką będzie na luzie jebał plecaki.

 

czemu z jednej nogi wyżej lece niż z obydwóch ? ;/

 

Jw. z tym że na tym etapie, siła w czwórkach i pośladkach pozwoli Ci wyżej latać zarówno przy próbach obunożnych, jak i po dwutakcie.

 

Skacząc z jednej, pamiętaj o tym, żeby nogę, z której się NIE wybijasz podnieść jak najwyżej, tzn. podciągnąć kolano do klatki piersiowej. Jeżeli uda Ci się to zgrać z wyrzutem ręki w górę (tej z piłką) lub obu rak, również odczujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2. to jest uwarunkowane mechaniką ruchu. Z dwóch nóg większe znaczenie odgrywa szybkość i dynamika, natomiast przy naskoku decydującą rolę odgrywa siła, zwłaszcza mięśnia czworogłowego i pośladkowego mniejszego.

 

Czyli mamy gotową metodę jak rozpoznać, kto często zalicza, a kto niezbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Wkładałem piłkę do siatkówki, ale żeby swobodnie jebać siódemką, to musiałem dodać te 10cm.

Ale to w takim razie masz naprawdę niedużą dłoń bądź nie próbowałeś w międzyczasie zwykłą piłką. Jeśli chodzi o wsadzanie, 10 cm to kosmiczna różnica... am I right, P_M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to duża różnica, ale zależy o jakim dankowaniu mówimy. Zrobić dziesięć kroków bez kozła i wsadzić raz na pięć podejść, a pierdalnąć sobie z góry na rozgrzewce, to dwie różne kwestie. Mi chodzi o tę drugą;)

W takim razie na ile byś to oszacował?
Najlepiej jak Venglas sam sprawdzi i nam powie jak było w jego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zalezy jak wygląda ten wsad piłką do ręcznej. Czy jest to wciśnięcie na granicy wyjebki na plecury czy w miarę solidny dunk ? Ale jeśli już jesteś "above the rim", często kwestia lekkiego poprawienia techniki potrafi być decydująca i rozmiar piłki nie ma większego znaczenia, chyba że masz naprawdę małą dłoń i zero mocy w palcach.Technika nadrabia, a nawet "robi" dodatkowe cm w verticalu. Dalej twierdzę, ze 10 cm to naprawdę kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy małą... Wg numerologii bramkarskich rękawic mam tak nr 10. Piłkę łapię ledwo-ledwo.

Wstyd się przyznać, ale nad techniką się nie skupiałem. Braki nadrobiłem siłownią.

W takim razie jesteś nieoszlifowanym kawałkiem węgla. Po oszliwowaniu będzie z Ciebie... oszlifowany kawałek węgla.

 

Pooglądaj koszykarzy w akcji na zbliżeniach, poczytaj http://msuathletics.ru/books/bible/vert_jump_bible.pdf

 

Pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było i nie wiedziałem, że zrobił się taki ruch w temacie ;)

 

Więc tak:

  • Na siłownie chodzę od ok 2 lat więc moja sylwetka i mięśnie mają się dobrze
  • W lutym zamierzam zacząć pracować nad techniką mojego wyskoku oraz nad jego siłą (siłownia)
  • Jak się ociepli przewiduję sprinty 
  • Bardzo zależy mi na tym aby wpakować chociaż na chama tą siódemkę w przeciągu 2 msc

Potrzebowałbym jakiejś pomocy kogoś kto ma doświadczenie w tych sprawach ponieważ pytałem u znanego już w Polsce i na świecie Hadzbe z tym, że on bierze 70 zł za trening i porady. 

Szczerze mówiąc wolałbym odłożyć te pieniądze i kupić sobie za to jakieś odżywki albo odłożyć do jakiegoś jerseya :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.