Skocz do zawartości

O co chodzi dokładnie w rozgrywkachc NBA?


Ziomek454

Rekomendowane odpowiedzi

NBA to jest taka Liga Mistrzów koszykówki na świecie. ewentualnie jeśli chodzi o europejską koszykówkę to odpowiednikiem masz eurobasket.

 

odpowiednikiem złotej piłki niech będzie mvp sezonu zasadniczego. playoffy natomiast to znowu taka liga mistrzów ale już w obrębie samej NBA. w playoffach gra po 8 najlepszych zespołów z kazdej konferencji. drabinki itp możesz sobie spokojnie znaleźć

 

a podział na konferencje to juz chyba wynika z jakiś amerykańskich tradycji do podziałów :D kiedyś północ południe teraz east coast vs west coast niggas. podziały na konferencje masz w każdej zawodowej lidze w stanach (mls, nhl, nfl, mlb)

 

to tyle z tych rzeczy ktore na chłopski rozum można przedstawić fanu piłki nożnej. reszte z łatwością znajdziesz w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty zdobywa się wrzucając piłkę do kosza. Gra się tyle meczów, żeby hajs się zgadzał. A dywizje to po części sprawa historyczna, a po części podzielenie zespołów, tak żeby można było ułożyć terminarz z 82 meczami, które mają generować oczekiwany hajs.

 

W ogóle to skąd takie pytania? Jak zaczynałem interesować się nba, to najpierw oglądałem mecze, a potem przez jakieś 2 lata czytałem forum, żeby zrozumieć w ogóle o czym się tu pisze. Ty robisz z siebie ignoranta i co więcej jesteś z tego zadowolony, świat idzie w złym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten post "cuchnie" trollowaniem, ale proszę bardzo:
 

-Dlaczego NBA podzielone jest na konferencje,dlaczego by nie mogła być jedna wielka liga?

tak się już w Ameryce gra. 

-Po co są te dywizje i o co w nich dokładnie chodzi ( krok po kroku)?I czemu są aż  po 3 w każdej konferencji? 

podział na dywizje jest dosyć mało istotny. Jedyne co powinieneś wiedzieć, to jest to że dywizja skupia zespoły z miast które są dosyć blisko siebie położone

-Jak w lidze się zdobywa punkty?Czy tak samo jak w piłce nożnej?

nie zdobywa się punktów. Grasz 82 mecze i potem wylicza się procent wygranych meczów. Np wygrasz 41 meczy to masz bilans 50% zwycięstw (.500)

-Co to są dokładnie playoffy?

rozgrywki 8 najlepszych drużyn z każdej konferencji. Rozgrywa się je podobnie do Ligi Mistrzów z piłki nożnej, z tym że nie gra się 2 meczów, tylko do 4 zwycięstw

-Czy jest tam Liga mistrzów albo coś podobnego jak w piłce nożnej?

nie ma czegoś takiego

-Dlaczego w sezonie się rozgrywa tak dużo meczy?Czemu nie tak jak w piłce nożej że np. u siebie i nawyjeździe tylko więcej?

pisali już wyżej - dla pieniędzy

-Czy jest tam złota piłka lub coś podobnego?
jest sporo nagród. W tym MVP (odpowiednik Złotej Piłki) i kilka innych nagród jak DPoY, ROY, MIP

 

Jednak polecam ci oglądnięcie paru meczy, albo nawet zaopatrzenie się w grę NBA2k/NBA Live. Ja sam na poważnie zacząłem interesować się NBA właśnie od gier komputerowych. Rozegrałem parę meczy a potem przerzuciłem się na oglądanie. Po obejrzeniu paru meczy ogarniesz o co chodzi.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę :/

Kiedy ktoś w końcu zrozumie że są osoby na świecie które nie rozumieją koszykówki a dokładnie ligi NBA i chcą się jak o niej najwięcej dowiedzieć!!!

Takie trudne do zrozumienia?

 

No nie wierzę :/

Kiedy ktoś w końcu zrozumie że są strony w internecie które tłumaczą na czym polega koszykówka, a dokładnie liga NBA i i można się stamtąd jak najwięcej dowiedzieć!!!

Takie trudne do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywizje są(były) po to żeby zoptymalizować kwestie związane z podróżami. Bez sensu żeby drużyna z Nowego Jorku ciągle jeździła, a to na florydę, potem LA itd. Dlatego choć trochę ograniczone są problemy związane z transportem(koszty, czas). Jednak taki podział był bardziej uzasadniony w czasach gdy pokonywanie znaczących odległości było większą uciążliwością.

 

A jeśli rzeczywiśćie interesuje Cię NBA to jak najszybciej naucz się angielskiego, materiałów poświęconych nba po polsku jest kilkaset razy mniej, więc warto(już nie mówiąz że angielski przydaje się wszędzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z drużynami z swojej dywizji gra się częściej niż z pozostałymi druzynami z konfernecji. A z drużynami z drugiej konferencji jeszcze rzadziej. Czyli przykładowo Boston zagra 4 mecze z Philadelfią, a tylko 2 z LA. Nie bardzo rozumiem czego nie rozumiesz...

 

Zresztą w piłce nożnej też są poniekąd podobne rozwiązania, zwłaszcza w niższych ligach. Tam często jest podział na północ/południe czy wręcz rozgrywki w obrębie poszczególnych województw/miast. 

Edytowane przez Domin0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pytałem starszą siostrę co oznacza dane angielskie słowo lub jak przetłumaczyć polskie słowo niezmiennie, zawsze słyszałem - "sprawdź sobie w słowniku". Po to m.in. jest forum, żeby zadawać pytania, na które odpowiedź nie jest oczywista i niełatwo znaleźć ją nawet w Internecie, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi bariera językowa.

 

Wczoraj sam po zdawkowym bardzo researchu zadałem pytanie Lorakowi i jest mi wstyd bo okazało się, że nawet na wikipedii znalazłbym odpowiedź. Ba, nie była nawet ukryta. Nie tędy droga, drogie dzieci.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.