Skocz do zawartości

Power ranking - edycja sylwestrowa


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Bo wg mnie "dobry" to on jeszcze nie jest. Jest przeciętny, może trochę ponadprzeciętny, ale to jak na razie tylko dzięki swoim warunkom. A warunki ma lepsze od KG.

 

Noel ma dużo gorsze warunki fizyczne, jest w dysfunkcyjnej organizacji a mimo to jest w stanie dobrze bronić a jego druzyna broni nieźle a ostatnio nawet bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym wątpliwości, że dobrej obrony nie można przypisać Montemu gdyby on po odejściu Malone robił słaba obronę a Malone bardzo dobrą. Jednak tam nie było więc nie sposób przypisać tego osiągnięcia tylko jednemu skoro już nie-jako-kolektyw obydwaj radzą sobie słabo.

to inaczej - co sugeruje, że Monty to dobry defensywnie trener? bo poza jakimiś fanatykami z pelicans roost, dla których Rivers będzie all starem, to żaden fan pelicans oglądający ich regularnie nie powie raczej nic dobrego o Williamsie. a ty mam wrażenie bronisz tego, że to nie jest taki najgorszy trener w D i nie jest częściowo jego winą to, jak źle NOP bronią.

 

 

DRAPM z poprzedniego sezonu tez może byc mylący bo przeciez często sie zdarza, że zwłaszcza sredni obrońcy maja pojedyncze sezony dużo lepsze/ dużo gorze w zalezności od tego pod kim grają, z kim grają, jaka jest 'kultura obrony' w zespole etc...

przecież względem większości tych czynników jest dokonywana korekta w RAPM. poza tym np. Evans ma bardzo słaby DRAPM w każdym sezonie kariery, Anderson to samo (tzn. nie wiem jak przed '09), Rivers również, Gordon nie inaczej. to są po prostu słabi defensorzy, ze słabym defensywnie trenerem i dlatego tak to wygląda.

 

Jezeli chodzi o Wolves, to rzeczywiście podobne jest to, że jak nie było KG to drużyna była fatalna defensywnie. Ale różnica jest taka, że jak był KG to Minny była świetna po tej stronie.

nieprawda. przez większość lat minnesota z KG na parkiecie była ledwie średnia/trochę ponad przeciętna w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to inaczej - co sugeruje, że Monty to dobry defensywnie trener? bo poza jakimiś fanatykami z pelicans roost, dla których Rivers będzie all starem, to żaden fan pelicans oglądający ich regularnie nie powie raczej nic dobrego o Williamsie. a ty mam wrażenie bronisz tego, że to nie jest taki najgorszy trener w D i nie jest częściowo jego winą to, jak źle NOP bronią.

 

 

przecież względem większości tych czynników jest dokonywana korekta w RAPM. poza tym np. Evans ma bardzo słaby DRAPM w każdym sezonie kariery, Anderson to samo (tzn. nie wiem jak przed '09), Rivers również, Gordon nie inaczej. to są po prostu słabi defensorzy, ze słabym defensywnie trenerem i dlatego tak to wygląda.

 

 

nieprawda. przez większość lat minnesota z KG na parkiecie była ledwie średnia/trochę ponad przeciętna w obronie.

 

Fakt, że jako HC jego drużyna miała dobry defensywnie sezon sugeruje, że jest w stanie prowadzić drużynę do dobrych wyników po tej stronie parkietu. Nie napisałem nigdzie, że jest dobrym trenerem w defensywie, napisałem tylko, że miewał już dobre wyniki drużynowe w obronie z czego można wyciągnąć wniosek, że nie jest w tej kwestii miernotą. Argument nt. kibiców NO po części podzielam (choć wydawało mi się, że dla Ciebie nie mają one zupełnie znaczenia), ale akurat w tym przypadku cięzko się z nim zgodzić bo rola trenera jest specyficzna, bardzo ciężko się ich ocenia i własciwie dopiero jak ktoś w lidze popracuje +-10 lat z różnymi zespołami można stawiać jakieś kategoryczne tezy. No i przypomnę, że kiedy Monty debiutował, to przez pół sezonu był kandydatem do COTY a kibice NO uważali go za defensywnego masterminda.

 

Chodziło mi bardziej o DRAPM sezon do sezonu kiedy zmienia się otoczenie zawodnika.

 

Ze świetnością przesadziłem, co nie zmienia faktu, że z KG na parkiecie to była zupełnie inna jakość (z dna do ponadprzeciętności) co zupełnie nie ma miejsca w przypadku Davisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jako HC jego drużyna miała dobry defensywnie sezon sugeruje, że jest w stanie prowadzić drużynę do dobrych wyników po tej stronie parkietu. Nie napisałem nigdzie, że jest dobrym trenerem w defensywie, napisałem tylko, że miewał już dobre wyniki drużynowe w obronie z czego można wyciągnąć wniosek, że nie jest w tej kwestii miernotą. Argument nt. kibiców NO po części podzielam (choć wydawało mi się, że dla Ciebie nie mają one zupełnie znaczenia), ale akurat w tym przypadku cięzko się z nim zgodzić bo rola trenera jest specyficzna, bardzo ciężko się ich ocenia i własciwie dopiero jak ktoś w lidze popracuje +-10 lat z różnymi zespołami można stawiać jakieś kategoryczne tezy. No i przypomnę, że kiedy Monty debiutował, to przez pół sezonu był kandydatem do COTY a kibice NO uważali go za defensywnego masterminda.

 

Nie do końca się zgodzę, bo faktycznie Monty miał dobry start, ale też miał w drużynie dobrych i bardzo dobrych obrońców ( Paul, Ariza, Okafor, West) i świetnie weszli w sezon tylko, że po wymianie Peja za Jacka (który był chyba ziomkiem Paula) drużyna popadła w przeciętność a na koniec połamał się West i jakiekolwiek marzenie o sukcesie uleciały. A i tak świetne wyniki były na początku a z czasem było gorzej, więc to nie musiała być zasługa Monty'ego, a na przykład dojścia Arizy a pogorszenie mogło być efektem pracy Williamsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mogło być jak mówisz. Mogło być też odwrotnie. :tongue:

 

Dlatego pisałem jedynie jakie były nastroje wśród kibiców po starcie tamtego sezonu (zresztą tez fani innych drużyn uważało wtedy Montego za świetnego trenera).

 

Wiem, że mogło być różnie, ale czas pokazuje, że Monty niestety jest bardzo słabym w defensywie trenerem, a tamten sezon był bardziej zbiegiem kilku okoliczności niż zasługa umiejętności Williamsa.

Sam pamiętam doskonale ten początek z 8-0 potem trade Jacka miałem ogromne nadziej na powtórzenie wyniku z przed 3 lat, ale niestety od czasu tradu bilans kręcił się koło 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały apdejt.

 

http://www.nba.com/2015/news/features/john_schuhmann/01/02/numbers-notebook-new-orleans-pelicans-lacking-in-rim-protection/index.html?ls=iref:nbahpt6e

 

 

But neither Asik nor Davis has protected the rim that well either. Among those 93 players, Asik ranks 36th (48.9 percent) in rim protection, while Davis ranks 50th (50.9 percent). And with both Asik and Davis on the floor, opponents have taken 34.5 percent of their shots from the restricted area, a mark which keep them in the list above. So their lack of rim protection isn't just about Anderson.

 

 

 

Part of the problem is their pick-and-roll scheme, which has both Anderson and Davis come out high in an attempt to contain the ball-handler. Anderson is simply too slow footed to contain or recover well. And while Davis will block the occasional jump-shot to start a fast break, the scheme takes him away from the basket. Per 36 minutes, Asik has defended 11.8 shots at the rim, while Davis has defended only 7.5.

 

Zasadniczo to o czym pisałem w tym temacie.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały apdejcik. Obejrzałem 2 ostatnie mecze Pels i o ile w ofensywie Davis grał trochę gorzej to w obronie jest dużo lepiej. Jak to będzie kontynuował za niedługo będzie to widać w statsach.

 

No fakt całkiem nieźle to wyglądało, ale szczególnie z Houston to ciężko się do tego meczu odnosić bo tam nawet Rivers zagrał dobrze.

Ale ogólnie 3 ostatnie mecze niezłe i gdyby nie Asik ( pierwszy raz coś takiego widziałem ) to byłyby 3 winy z rzędu z mocnymi zespołami, a tak było zgodnie z tradycją i zwycięstwo na przemian z porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.