Skocz do zawartości

SkoczekS1

  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie mistrzem NCAA w sezonie 2014/2015?

    • Kentucky
    • Kansas
      0
    • Duke
    • North Carolina
    • Louisville
    • Arizona
    • Wisconsin
      0
    • Uconn
      0
    • Michigan State
      0
    • Michigan
      0
    • Syracuse
      0
    • Ohio State
      0
    • Ktoś inny
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynamy kolejny koszykarski sezon w NCAA. Tradycyjnie najwięcej talentu jest w Duke, Kentucky i Kansas, ale typowanie mistrza, póki co, to według mnie wróżenie z fusów. W tym tygodniu polecam:

 

Monday, Nov 17

11:00 PM (22) SMU at (13) Gonzaga

 

Tuesday, Nov 18

Champions classic:

9:00 PM (5) Kansas vs (1) Kentucky

7:00 PM (19) Michigan St vs (4) Duke

 

Thursday, Nov 20

9:00 PM (23) Syracuse vs California

 

 

Have fun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okafor na razie w dwóch meczach 17/20 z gry.

 

Harrell zaczął sezon od 30 punktów, a LaVert sieknął 20-9-8.

 

btw. macie jakieś torrenty?

Prosze Cie bardzo :smile:

 

http://forum.rojadirecta.es/showthread.php?231989-NCAAB-RS-14-11-2014-Presbyterian-Blue-Hose-4-Duke-Blue-Devils

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tam się zawodnicy (Towns, WCS, Dakari, ale też Poythress i M.Lee) pozabijają o miejsce w składzie.

 

Nie muszą się zabijać o pierwsze miejsce, Calipari co 4-5 minut zmienia całą piątkę i gra dwoma składami na zmianę. W razie problemu z faulami zmienia trochę taktykę. Zobaczymy czy będzie tak cały sezon. Kentucky wyglądało MOCARNIE z Kansas, zmiażdzyli ich podkoszem, na razie faworyt nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz ktoś to pisze (Kubbas w innym temacie). Tymczasem ja tak wyszkolonego centra w tym wieku chyba jeszcze nie widziałem.

 

Niestety, obrona póki co leży.

Ja tak wnioskuje po tym filmiku ktory dales, moze widziales wiecej, ale koles wyglada lekko na zagubionego po zlapaniu pilki, czesto pilke gubil, dziwnie atakowal kosz tak ze potem brakowalo mu miejsca zeby skonczyc bo albo byl pod tablica albo w zlym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dobry PIERWOWZÓR

następnie pare cytatów

 

1. Duke's Jahlil Okafor is going to remind people of Tim Duncan.

I'm not saying Okafor is going to be Tim Duncan because that wouldn't be fair. Duncan is one of the best big men to ever play basketball at any level, but Okafor is going to be the best pure center that the college game has seen in quite some time.

The 6-foot-10 Okafor is a throwback. In a time where fewer true five-men are playing the game and the position is filled with shot blockers or power forwards masquerading as centers, Okafor is like a mid-1990s NBA big man with post moves, craftiness and incredibly long arms. The Chicago native is the type of jaw-dropping talent that comes along once every couple of a decades.

Okafor had 29 points and nine rebounds in last week's Jordan Brand Classic at the Barclays Center and looked like the clear favorite to be the top overall pick in the 2015 NBA Draft. It may sound crazy to make that type of prognostication before Okafor ever plays a college game at Duke, but watch him play once and you'll get the point.

Duncan stayed four years at Wake Forest and was dominant by his junior season after being somewhat raw as a freshman and sophomore. That won't happen with Okafor...

2.

Report's C.J. Moore even asked whether Okafor can be the best collegiate center since Tim Duncan, highlighting Okafor's impressive offensive skill:

Okafor is ready offensively, and the new rules will make him even more difficult to defend. Big men are no longer able to really body up and push their man off a spot. Give Okafor the opportunity to make moves without a forearm shiver slowing him down, and he'll dominate with his skill. 

Duke coach Mike Krzyzewski has built his offense in recent years around perimeter players, but Okafor is so good expect Duke's offense to be built around him next season.

When you're being mentioned in the same breath as Duncan, expectations are going to be high. Since Okafor's almost certainly only going to spend a year in college, he doesn't have a lot of time to build a legacy.

3.

nawet lubi TD:

BI: Are there any NBA players that you watch right now to model your game after? I know last time we talked you mentioned some legends. Are there any guys that you’re watching and studying now?

Okafor: I just love watching the game. If you’re talking about my position, I love watching Tim Duncan. I’m sure I mentioned him last time we talked. That’s one guy I have mentioned often. I love watching him.

4

till, I'm always hesitant to throw out big expectations until I see a guy play against legit competition. This summer I watched Okafor play in the U-19 World Championships for the United States, and I was smitten right away

The competition was close to the equivalent Okafor will face next year in the ACC, and Okafor was dominant in limited minutes.

He shot 77.2 percent and averaged 10.8 points and 4.8 rebounds per game. Let's average those out to what he would do if he played starter minutes in college (double what he played at the U-19s). He would have averaged 21.6 points and 9.6 rebounds, and that's as a 17-year-old.

 

Coach Billy Donovan was loyal to his college bigs even though Okafor looked comfortable against the older competition and was plenty deserving of more minutes. 

Maybe not a direct comparison, but the footwork and play on the block is similar. Very rare for big guy to have such great feet in offense.

 

SANDERS?

nie słyszałem takich zachwytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jego surowość widać pod bronioną deską i może źle to ująłem, ale jego gra w obronie nie zwala z nóg. Dalej w ataku przepycha rywali, ale w NBA tak łatwo nie będzie. Choć nadal trzymam za niego kciuki i chciałbym żeby trafił do LAL, bo ma spory arsenał ofensywny. Szkoda tylko że dwóch jegomościów niejaki Swaggy P i Black Mamba wygrywają drugi mecz z rzędu, gdzie mieli maksymalnie zrobić wg moich przewidywań 1 win. Jak przepierdzielą pick znowu przez to wygrywanie, to w 2016 dalej będzie tu gówno, ale nie będzie nawet franchise playera z draftu. Już mnie Nick Young wkurwia, w tamtym roku robił sabotaż z wygrywaniem, w tym to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKC powinno przytankować bo z takim centrem byłaby miazga 

normalnie tego bym nie napisał ale jak spojrzałem w tabelę i zobaczyłem ich na szarym końcu to tak pomyślałemmoże warto spokojnie podkurować gwiazdy zamiast nerwowego przyspieszania.... przy odrobinie pecha mogą stawki nie dogonić

 

na razie 3-4 straty ale to jeszcze urośnie a jest bardzo ciasno na zachodzie

 

do Duncana poszło porównanie jedynie w ataku, praca nóg, uniwersalność, przegląd, podania, rzuty z jednej rączki, piwoty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że Karnowski praktycznie w ogóle się nie rozwija. Nadal jest za bardzo miśkowaty, za wolny, za mało mobilny. Chyba trzy lata na uczelni to wystarczający okres czasu, żeby przynajmniej fizycznie przystosować się do warunków NBA. 

Pewnie będzie chciał zostać jeszcze 4 sezon na uczelni, ale na dziś to ja go w NBA nie widzę w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz ktoś to pisze (Kubbas w innym temacie). Tymczasem ja tak wyszkolonego centra w tym wieku chyba jeszcze nie widziałem.

 

Niestety, obrona póki co leży.

Przejrzałem trochę tego Okafora i totalnie go nie kupuję. Jakoś nie widzę tego wachlarza ofensywnych ruchów, a znacznie częściej pamiętam go ze scen jak wkozłowuje piłkę w przeciwnika i upada na parkiet niczym powalony wieżowiec.

 

Wolny, bez NBA explosivness, okropny w obronie.

 

 

Tim Duncan to nie będzie na pewno, może faktycznie Al Jefferson, ale póki co to bliżej do Nenada Krstica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.