Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 14/15


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie moc statystyk i ludzie którzy opierają się tylko na nich oglądając koszykówkę są śmieszni.Statystyki powinny być traktowane jako ciekawostka,a nie wyznacznik.

Prawda, ale zawsze są wyjątki gdzie trzeba patrzeć w staty bo obraz meczów może być mylący np. DeAndrzej Jordan czy Big Alfred Jeffeson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki zawsze są potrzebne tylko trzeba ich używać. Bo można zmanipulować nimi co się chce.

 

ely3 chyba zjadłeś: trzeba ich używać UMIEJĘTNIE(/rzetelnie). ;) Jeżeli tak to w pełni się zgadzam. Po pierwsze nic nie zastąpi oglądania meczów, ale podejście ilościowe przy obecnych możliwościach technologicznych jest moim zdaniem niezbędnym uzupełnieniem jakościówki w odbiorze NBA. 

 

Ale to już stara dyskusja -> eyetesterzy vs stat geeks, jak dla mnie nie powinno tu być konfliktu, bo obydwa podejścia są niezbędne do wyrobienia sobie zdania czy to w ocenie gry zespołu czy to zawodnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powtórzę się, jako, że jako jeden z niewielu pewnie oglądam Wolves regularnie. Wiggins gra zaskakująco dobrze od jakiegoś czasu, przy sporej dawce - w tych 20 meczach robi ~18,5 ppg przy ~54%TS. Ta jego progresja i dosyć niezły scoring jest zwłaszcza zaskakujący, bo on gra dużo off the ball, a Wolves są słabiutcy jeżeli chodzi o playmaking. Z Rubio, który ten playmaking daje, a który nie zabierałby Wigginsowi touches - ofensywa Minny, jak i cyfry Wigginsa, wyglądałyby jeszcze lepiej. Względem tego co mówiło się o Wigginsie po college'u - surowy, problemy z fundamentals, ballhandlingiem, pasywny - wygląda ostatnio wręcz świetnie, a z jego sizem, szybkością, ciągiem na kosz ewolucja w zawodnika off the ball + transition + ciąg na kosz, z coraz skuteczniejszym mid rangem, zaskakująco dobrą jak na rookie grą post, i odpowiednim shot selection, wszystko sumuje się zaskakująco dobrze. Aż zaczął być dodatnim zawodnikiem. Do tego jeżeli chodzi o playmaking dzięki swojemu pierwszemu krokowi i robieniu przewag daje więcej niż np. Durant w pierwszych sezonach. Za trzy sezony to będzie 25 ppg two-way player.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale przecież Rubio jest co najwyżej średnim PG, nie straszy rzutem i przez to psuje atak, a jego obrona wcale nie jest taka dobra. 

Tylko "nie straszy rzutem" jest prawdziwe, pozostałe trzy tezy to czysta kpina. Nie przyszło Ci do głowy, że Twój zespół zaczął wyglądać jak najgorszy team ligi w momencie, w którym rozleciał się Ricky ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem się grze i stats Anthony Bennetta, ten niedoszły transfer do Phily, jego słaba gra w zesżłym roku, mizeria w tym,

i nie potrafię sobie odpowiedzieć co jest z gościem nie tak.

Warunki ma niesamowite, czyżby wiekszy problem z głową w sensie wiarą w siebie??

W takim zespole jak Mina powinnien się ogarnąc bo jak nie to nikt więcej gościowi szansy nie da.

Czym kierowali się skauci stawiając go tak wysoko w drafcie, załamka jakaś.

Użalam sie trochę bo szkoda mi chłopaka, móglby troche namieszać na swojej pozycji a tak uśmiecha się na twiterze, robi jakieś dziwne zdjęcia a gry jak nie było tak nie ma.

Ktoś z Was ma może jakies inne info skąd taka mizeria lub czy są jakieś plany w Minesocie co do niego?

Current Season Stats PTS REB AST PIE 5.4 3.9 0.8

7.8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego głowa jest tu problemem. Na początku sezonu miał przebłyski i widać było, że jak wierzy w siebie to gra dobrze. Później kilka słabszych meczów i w tej chwili wygląda na to, że wrócił do swojego poziomu z Cleveland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Rubio to jeden z moich ulubionych graczy tak jak w latach 80tych był Kevin Mc Hale więc pewnie będę mało obiektywny ale jest to chyba jedyny zawodnik który nie straszy rzutem a którego mimo to trzeba twardo bronić jak tylko ma piłkę w dłoniach . Go można tylko olewać off ballowo. Ale na piłce trzeba wysyłać najlepszego obrońcę bo facet jak ma tylko trochę przestrzeni przed sobą to po prostu wymyśli podanie którego się na bank zakończy punktami. Wiggins nie mógł sobie wymarzyć lepszego rozgrywajka. Zresztą LaVine to samo.

 

Rubio nie ma rzutu to fakt ale jakby miał rzut to byśmy nie rozpatrywali go w kategoriach TOP 5 czy TOP 10 na swojej pozycji ale raczej w kategoriach TOP 10 ligi. Przecież on bez rzutu ma wpływ na ofensywę na poziomie elitarnym a jakby mu doszedł rzut to chyba jeden Stockton lub Robertson w skali All time mogliby mu stawać w konkury. Więc cieszmy się póki mu zdrowie pozwala bo facet w kreowaniu jest geniuszem jakiego ta liga potrzebuje. Jeśli jeszcze teraz Sota dobierze sobie okafora z jedynką to będzie to ekipa która może szybko wrócić do PO. Szczerze to ja bym spakował Exuma , Kantera  picki tegoroczny i ten za 2 lata za jednego Rubio bo Ricky z Favorsem i Gobertem stworzyli by morderczą ofensywę.

 

Ricky to absolutny geniusz nawet Chris Paul nie ma takiej wizji pola, z rzutem jest różnie ale nikt nie jest bez wad

 

I skupcie się na Rubio na jego wadach i zaletach a nie na pierdołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, Rubio w obronie jest upierdliwy, ma świetną pracę nóg i rąk również. Nie gambluje w obronie a i tak wyjmuje sporo piłek. Podpisuje się pod wszystkim co napisałem powyżej, Ely. Przyzwoity rzut dzieli go od najwyższej półki nie tylko na pozycji ale i w NBA, a powiedziałbym że i all-time, spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, Rubio w obronie jest upierdliwy, ma świetną pracę nóg i rąk również. Nie gambluje w obronie a i tak wyjmuje sporo piłek. Podpisuje się pod wszystkim co napisałem powyżej, Ely. Przyzwoity rzut dzieli go od najwyższej półki nie tylko na pozycji ale i w NBA, a powiedziałbym że i all-time, spokojnie.

Pełna zgoda no ale Rubio w obronie jest już teraz TOP 3 jeśli chodzi o bronienie rozgrywających. To jak on broni na piłce to ja nie wiem może Green może Bledsoe i kończą mi się osoby które bym postawił przed nim

 

EDIT : no dobra Rubio ma jeszcze jedną wadę i jest to zdrowie od czasu tego pechowego zderzenie z Kobem to trochę mnie martwi jego kondycja no ale kiedyś to samo mowiono o Currym a od 3 lat to tytan zdrowia

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd też nie był jakimś wybitnym strzelcem, ale swoje trafiał i nie pamiętam by ktoś do niego sapał jak schodził z 4 punktami i 16 asystami. 

To była ekipa w transition... syn prezydenta Thomasa Jeffersona, Vince, wcześniej K-Mart. Shiiiiiiiet

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.