Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Lol, już widzę to "honorowe" zachowanie Leśnodorskiego i Mioduskiego gdyby role były odwrócone. Honor nie ma nic wspólnego z robieniem z siebie frajera i dawaniu drugiej szansy komuś, kto zachował się kompletnie nieprofesjonalnie.

Też sie usmiałem. Generalnie celtic powinnien honorowo zrezygnować z 2mln ojro, wypiać dupe i dać sie wydymać. Brzydze sie takim podejsciem do sprawy przez zarząd Legii. Jak widać piłkarze mentalnie maja sie całkiem niezle, wczorajsze 6:0 pokazuje że starają sie zapomnieć o tej farsie i robia to co za im sie placi.

Leśnodorskie zamiast pisać sobie takie liściki miłosne powinni sie zajać nad  kadra menażersko coby takiej kichy juz nigdy nie było

Edytowane przez tegotamtego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ruch Legii. Sam na taki pomysł wpadłem.

 

Wyobraźcie sobie dwie sytuacje:

 

1) Celtic zrzeka się miejsca w LM kosztem Legii. Przypadek bezprecedensowy. Zyska ogromny szacunek w całej Europie. Kto za 50 lat będzie pamiętał czy w sezonie 2014/2015 Celtic grał  w LM(Celtic gra w LM co drugi rok). A tak gest klubu będzie się pamiętać długo. Celtic może zamienić  go na olbrzymie korzyći wizerunkowe. Każdy kibic  Celticu będzie dumny czytająć o tym w bibliografii klubu. "Uefa ukarała Legia, Celtic dobrowolnie poddał swoje miejsce w play-off" 

 

2) Celtic popełnił błąd,  zachował sie głupio, zero kontaktu z Legią po incydencie mimo, że wcześniej bez problemu się kontaktowali. Legia to już zaczyna wykorzystywać, nie ma problemu z przebiciem się w mediach brytyjskich(ten list teraz Mioduskiego). Nie smak pozostanie, wiele klubów się solidarazuje z Legią, już się mówi, że na Mariborze mają być transparenty: "Celtic no pride, no honor" Smród może pozostać na lata jak Legia dalej będzie takie akcje robić.

 

3) Różnice marketingowe między sytuacjami 1 i 2 w perspektywie kilkunastu lat mogą wielokrotnie przewyższyć  premie z tego sezonu LM.  

 

Co powinien zrobić Celtic ??

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gest klubu będzie się pamiętać długo.

Z rok, dwa by o tym pamiętano w Europie i to przy założeniu że Legia pokonałaby Maribor bo jak nie to miesiąc lub dwa. W jednym i drugim przypadku w Szkocji i na Mazowszu pamiętano by trochę dłużej. Do tego głosy podzielone - połowa za "zachowali się honorowo", połowa za "k****, co za frajerzy". Nie wierz w bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przesadziłem.

 

 

 

Stanowski:
Było tak. Kuciak do Bereszyńskiego: - Sprawdź czy na pewno możesz grać, bo mieliśmy taką sytuację w Vaslui. Bereszyński do Ostrowskiej: z moimi kartkami wszystko jest w porządku? Ostrowska: - Niczym się nie przejmuj, tylko graj. Od tamtych spraw jestem ja.

A jeżeli tak było ja nie mogę. Ale polewka z Legii. Amatorszczyna pełna gębą. Kara jak najbardziej słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Stanowski to dno. Dlatego napisałem, jeśli to prawda.

 

Ja myślałem, że oni nie mogli zweryfikować tej listy przed meczem, że UEFA nie pomogła.

 

No ale przepraszam, jeśli sam zawodnik się pyta przed meczem o kartki kogoś ze sztabu czy jest ok ? I kierownik mu coś odpowiada a wystarczy, żeby sprawdzić u delegata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że oni nie mogli zweryfikować tej listy przed meczem, że UEFA nie pomogła.

 

 

UEFA zawsze odpowie na pytanie o zawieszonych, ale to Legia jest odpowiedzialna za pilnowanie takich rzeczy. Jakiekolwiek zrzucanie winy na dziadków z UEFA w tej sprawie jest trochę słabe (chodzi o sama sytuację, nie wymierzenie kary).

 

Wiadomo, że kara jest niewspółmierna do wykroczenia, BB nie przyczynił się do wyniku w żaden sposób. Przepisy jednak są przepisami i kilku ludzi w zarządzie Legii powinno mieć je wykute na blachę. Amatorsko do tego podeszli i tyle.

 

UEFA zapewne ten przepis zmieni, po cichu za kilka miesięcy i dopisze jedno słowo, które będzie oznaczało możliwość kary finansowej w takiej sytuacji. Legia taką karę powinna właśnie dostać, ale dostała to co było zapisane w przepisach i z tym nie ma się co kłócić.

 

Nie ma nadziei na skuteczne odwołanie się, bo sprawa trafi do TAS, która rozstrzygnie to wedle przepisów, czyli dokładnie tak jak jest teraz. UEFA musiałaby popełnić poważny błąd, żeby TAS uchylił tą decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłaby to prawda, to te 4 głowy co poleciały/mają polecieć, to dały ostro do wiwatu. UEFA przecież wysyła do każdego klubu informację, kto i ile ma pauzować. Sami zawodnicy wyszłoby na to, że też byli tego świadomi. Amatorszczyzna pełną gębą, a prezesi dziwią się jeszcze Celticowi, że skorzystał z takiej okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mógł od pauzować skoro nie był zgłoszony?

Nie zgłaszali go na mecze z Irlandczykami i myśleli że kara biegnie, chyba nawet zostawili puste miejsce w liście zgłoszonych graczy na te mecze - czyli nie odnieśli żadnej korzyści w znaczeniu jeden zawodnik możliwy do wystawienia więcej. Procedury są jednak takie że miał być wpisany w te protokoły jako zgłoszony do gry i tylko wtedy kara biegła. Tak słyszałem.

 

Można więc powiedzieć że regulaminowo czy tam administracyjnie nie odpauzował ale de facto czyli sportowo to tak.

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu o kwestie prawną chodzi, a zgodnie z regulaminem nie pauzował, bo nie był zgłoszony. To jest tak stara procedura, że aż się dziwię, że wyszedł z tego taki wielbłąd...

Odniosłeś się do postu Maćka któremu - jak myślę - nie chodziło o kwestie prawną tylko o to że Bereszyński w praktyce odpoczywał od spotkań w pucharach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowski to top3 największych pizd w polskim internetku. Cytowanie go powinno być nagradzane banem.

Ja tam nie wiem zbytnio kim Stanowski jest, a kim nie jest, ale sam Bereszyński potwierdza rozmowę z Kuciakiem. Reszty nie potwierdza, nie zaprzecza.

http://www.legia.sport.pl/legia/1,139320,16463298,Bartosz_Bereszynski__Moge_potwierdzic__Duszan_Kuciak.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.