Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Guardiola wyczuł co się święci i uciekł. Tłumaczył to swoim wypaleniem, co z pewnością było prawdą, ale musiał widzieć co się działo w tym klubie. Od jego odejścia było tylko gorzej.

 

@Julius - ja już tam wracam bodaj trzeci albo czwarty raz. Magiczne miejsce. Będziesz zadowolony, oj będziesz :smile:.

Dla mnie będzie debiut, po zeszłorocznej Toskanii moj nr 2 w kategorii must see. Będzie trip przez lazurowe wybrzeże, będzie zwiedzanie kataloni, będzie plażing na Costa Brava no Barcelona z oglądaniem na pewno Gaudiego, ale na Camp Nou też pewnie się wybiorę... 

 

Zakupiłem już pod kątem tego wyjazdu zajebisty okiektyw do mojej luszczanki i jaaazda.

 

Szkoda, ze trzeba tyle czekać.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest że skąpi to nie są  już czasy Lippiego i Moggiego,  może  też gdyby Juve pod wodzą Conte  lepiej radziło sobie w  Europie tego hajsu na transfery byłoby więcej a tak Zezol  musi kombinować i nie szaleć jak nie chce wpędzić klubu w długi.Zresztą wielki transfer też niczego nie gwarantuje   wspomniany Oezil Arsenalowi na nie wiele się zdał skończyli jak zawszy czyli z niczym.

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole, kiedy Barcelona z zespołu opartego na wychowankach stała się gorszą wersją Realu - która sprowadza za chore kwoty gwiazdy, w dodatku wyłącznie do ataku ? 

 

Z tą gorszą wersją Realu to nie do końca zrozumiałem, ale słówko o wychowankach mogę dodać.

 

W Barcelonie zawsze mocno stawiano na młodzież i dalej tak będzie, ale niektórzy niepotrzebnie jako normę wyznaczają legendarny okres kiedy mogliśmy wystawić skład złożony praktycznie z samych wychowanków i byłby on w stanie rywalizować o najwyższe cele. To była niesamowita sprawa, ale także szczyt, którego osiągnięcie wynikało nie tylko z samych chęci, ale przede wszystkim najwybitniejszego pokolenia w hiszpańskiej piłce.

 

Tacy zawodnicy jak Puyol, Xavi czy Iniesta nie rodzą się co kilka lat. Oceniając kadrę Barcelony tylko pod kątem ilości i jakości wychowanków to już tak wspaniale nie będzie w najbliższych latach, ale wciąż na tle reszty świata będziemy wzorem.

 

Masip, Pique, Bartra, Montoya, Busquets, Iniesta, Roberto, Xavi, Rafinha, Pedro, Deulofeu, Messi - wychowankowie w kadrze pierwszego zespołu na przyszły sezon.

 

W Barcelonie B już 'grzeją się' tacy gracze jak Dongou, Grimaldo, Samper, Traore czy Kaptoum. Także z dopływem utalentowanej młodzieży problemu nie ma i szanse gry dostaną, problem może się okazać brak równowagi bo wśród najlepiej rokujących juniorów trudniej wskazać zawodników stricte defensywnych. To również w tej formacji największe problemy ma obecnie pierwszym zespół i nie jest to zbieg okoliczności. Zdrowy rozsądek podpowiada zatem, że skoro już wydajemy wielkie pieniądze na transfery to powinniśmy inwestować w obrońców, ale obecny zarząd zabiera się do tego jak pies do jeża. Można dodać, że nie jest łatwo kupić obrońcę pasującego do stylu gry Barcelony, ale nie usprawiedliwia to w pełni działań zarządu.

 

Gdybym dopuścił do głosu wewnętrznego optymistę (w obecnych czasach łka po cichu w kącie) to powiedziałby, że w najbliższych latach nie powinniśmy mieć problemów w ofensywie i wtedy przekierujemy całą moc na obronę, może coś się poprawi.

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy to nakurwiator, najlepszy polski piłkarz w historii. Dzięki przejściu do Bayernu niedługo będzie stawiany w ściślutkim topie napastników. I leję na to, jak gra w kadrze.

 

Nigdy nie lubiłem Bayernu, tak samo stroje adidasa mnie nie kręciły ani trochę (i boję się, jak mogą wyglądać stroje United za rok), ale tegoroczne wyjazdówki miażdżą:

 

BtYvJ6CIcAArDeP.png

 

Świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy to nakurwiator, najlepszy polski piłkarz w historii. Dzięki przejściu do Bayernu niedługo będzie stawiany w ściślutkim topie napastników. I leję na to, jak gra w kadrze.

 

Już jest stawiany w tym gronie, za granicą doceniany nawet bardziej niż w Polsce.

 

Przechodzi do Bayernu w idealnej chwili, indywidualnie jest na szczycie swojej gry choć ma dopiero 25 lat, a drużynowo Bayern również znajduje się w bardzo dobrym momencie.

 

Mi akurat ten nowy komplet średnio się podoba, ale zły też nie jest. W pamięci mi raczej nie zapadnie.

 

Ja w tym roku zamiast koszulki meczowej zamówiłem sobie --->

 

FC-Barcelona-Authentic-League-Mens-Polo-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo? Co go czyni lepszym od Bońka?

Lewy jest glowna postacia ataku w klubie, Boniek pomimo swietnych meczow zawsze bedzie uwazany tylko za sidekicka Platiniego. W dodatku kariera Rudego na najwyzszym poziomie europejskim trwala relatywnie nie za dlugo, Robert mozliwe, ze nie jest nawet w polowie swojej, a juz osiagnal porownywalna ilosc sukcesow. Nie ma co dawac za przyklad reprezentacji bo material ludzki nie pozwala nam na sukcesy ktore staly sie przed laty udzialem Zibiego i reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy jest glowna postacia ataku w klubie, Boniek pomimo swietnych meczow zawsze bedzie uwazany tylko za sidekicka Platiniego. W dodatku kariera Rudego na najwyzszym poziomie europejskim trwala relatywnie nie za dlugo, Robert mozliwe, ze nie jest nawet w polowie swojej, a juz osiagnal porownywalna ilosc sukcesow. Nie ma co dawac za przyklad reprezentacji bo material ludzki nie pozwala nam na sukcesy ktore staly sie przed laty udzialem Zibiego i reszty.

 

Delikatnie mówiąc to nie ma co porównywać

 

Umiejętności piłkarskie , drybling, strzał , kreowanie sobie pozcyji - przepaść Zibi miażdży Lewego pod każdym względem. Lewy to egzekutor który żyje z podań , Boniek to było serce zespołu , lepsze przyspieszenie, lepsze zwody , prawa lewa noga. Właściwie to między nimi jest taka przepaść że nie ma co i ch stawiać w jednym szeregu

 

A już rozwalił mnie zarzut że Boniek był tym drugim po Platinim. Tifosi Juve wcale tak nie uważają w wielu głosowaniach Bońka i Platiniego dzielił włos a generalnie obaj uważani są za najwybitniejszych obcokrajowców grających dla Juve i to chyba wciąż TOP2

 

A Lewy nigdy nie miał podobnego statusu w Borusii, zawsze był gorszy od Goetze potem od Reusa. To raz a dwa właśnie repra pokazuje jak jednowymiarowym graczem jest Lewy. Pozbawiony precyzyjnych podań nagle staje się nijaki. K...wa on nawet karnych nie potrafi wypracować. I już mam dosyć takiego pieprzenia że to winni są ci z drugiego szeregu a nie liderzy. Robben na ostatnich mistrzostwach nie miał żadnego kreatywnego wsparcia. Van PErsie poza meczem z Hiszpanią bezbarwny, Sneider tylko ze stałych fragmentów był groźny. Ale Robben dryblował kreował ba nawet jak w meczu z Meksykiem non stop wbiegał w pole karne i zwodami prowokował do karnego którego w końcu dostał. Lewy to tylko sęp pola karnego niczym kiedyś Butrageno ale stawiać go ponad Bońkiem i to w sytuacji kiedy w reprezentacji nie potrafi nic ale to kompletnie nic

 

O tempora o mores.

 

Tak by the way to już wyżej cenię Grzegorza Lato i to co osiągnął z reprezentacją i jakie miał umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Lewandowski powinien zmienić ligę.Angielska czy Hiszpańska są chyba jednak trochę bardziej wymagające. Typowe 9 to obecnie wymierąjacy gatunek,zresztą tak jak w centrzy w NBA.Najwięcej kasy i fejmu zgarniają "combo" napastnicy jak Ronaldo Messi czy swego czasu Kaka. 10 lat temu wyglądało to trochę inaczej mieliśmy sporo świetnych egezekutorów na czele z Van Nisterlooyem ,Inzaghim czy Raulem dzisiaj aby być w top 10-15 na świecie trzeba być chyba trochę bardziej "uniwersalnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Lewy nigdy nie miał podobnego statusu w Borusii, zawsze był gorszy od Goetze potem od Reusa. 

 

Kto uznawał Reusa lepszym niż Lewy, albo Goetze w sezonie co Lewy rozbił Real. A wcześniej jeszcze najlepszy piłkarz Bundesligi.

Ostatni sezon absolutnie nr 1 Borusii, poprzedni na równii z Goetze.

 

Za mały byłem, żeby pamiętać Bońka(moje pierwsze wspomnienia to Barcelona 92) ale po tym zdaniu co do Lewego widać, że nie jesteś obiektywny, więc czemu mam wierzyć w twoje porównania z Bońkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto uznawał Reusa lepszym niż Lewy, albo Goetze w sezonie co Lewy rozbił Real. A wcześniej jeszcze najlepszy piłkarz Bundesligi.

Ostatni sezon absolutnie nr 1 Borusii, poprzedni na równii z Goetze.

 

Za mały byłem, żeby pamiętać Bońka(moje pierwsze wspomnienia to Barcelona 92) ale po tym zdaniu co do Lewego widać, że nie jesteś obiektywny, więc czemu mam wierzyć w twoje porównania z Bońkiem.

http://www.goal.com/en-gb/news/3275/bundesliga/2014/05/20/4829452/who-is-borussia-dortmunds-player-of-the-season

 

Za ostatni sezon głosowanie w większości kibiców niemieckich Reus miażdżącą przewagą głosów uznany za najlepszego gracza Borusii

 

86 do 8 . Więc jak widać mnóstwo ludzi żeby nie powiedzieć wszyscy uważają Reusa za nr 1 w Borusii

 

W podobnych ankietach na niemieckich stronach za poprzedni sezon opinie były zazwyczaj

 

Najlepszy Goetze , na wiosnę Gundokan a Lewandowski ogólnie drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za ankieta, i na jej podstawie(Reus: 85 Lewandowski: 8 Grosskreutz: 7) mamy stwierdzić, że Lewandowski jest dużo gorszy od Reusa.

I w sumie to Lewy jest na poziomie Kevina ?

Z dystansem podejdźmy do jakieś internetowej ankiety.

Ale tu nie chodzi o to nawet, że internetowa, coś słyszałem, że kibice Borusii też wybrali Reausa na najlepszego piłkarza sezonu ale to wiadomo Lewy odchodził do Bayernu, nie cieszył się takim poparciem. 

 

Lewy jest jakby nie z Polski ta technika, moim zdaniem jego znakiem rozpoznawczym są właśnie nie szablonowe rozwiązania, jakaś piętka, znakomite asysty, sklejenie piłki, przyjęcie.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.