Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

@Lucas
Tak by podsumować naszą dyskusję o wpływie drużyn z Polski na ranking krajowy UEFA zrobiłem małe zestawienie. Muszę przyznać, że Lech wypada lepiej niż myślałem więc to też takie moje oddanie Lechowi sprawiedliwości, choć ich punkty dotyczą głównie pierwszej połowy dekady, która do rankingu już się nie wlicza.

W ciągu ostatnich 10 sezonów od sezonu 10/11 do sezonu 19/20:
- polskie drużyny miały 40 występów w pucharach
- reprezentowało nas 13 drużyn
- liczba występów poszczególnych drużyn: Legia-9, Lech-7, Jagiellonia-5, Śląsk-4, Piast-3, Ruch Ch.- 3, Wisła K.- 2, Cracovia -2, Zawisza-1, Zagłębie L.-1, Arka-1, Lechia-1, Górnik–1

Te 40 występów przełożyło się na 38.125 punktów do rankingu krajowego UEFA dla Polski.
Legia zdobyła z tego 16.875 punktu (44.26%), Lech 8.875 (23.28%), Wisła Kraków 3.375 (9.84%).
Pozostałe zdobycze: Śląsk 2.25 Ruch 2.0 Jagielonia 2.0 Piast 0.625 Zagłębie L. 0.625 Górnik 0.375 Lechia, Arka, Cracovia po 0.25 Zawisza 0!

Jak to wypadało średnio na 1 występ w pucharze: 1. Legia 1.875 (9 występów) 1. Wisła K. 1.875 (2 występy) 3. Lech 1.268 (7 występów) 4. Ruch 0.667 (3 występy) 5. Zagłębie L 0.625 (1 występ) 6. Śląsk 0.563 (4 występy) 7. Jagielonia 0.4 (5 występów) 8. Górnik 0.375 (1 występ) 9. Lechia 0.25 (1 występ) 9. Arka 0.25 (1 występ) 11. Piast 0.208 (3 występy) 12. Cracovia 0.125 (2 występy) 13. Zawisza 0 (1 występ)

Legia tylko raz nie grała w tym okresie w pucharach (sezon 10/11). Tylko w 3 pierwszych sezonach nie była najlepiej punktującą polską drużyną (sezony 10/11, 11/12 oraz 12/13), potem 7 razy z rzędu była najlepiej punktującą Polską drużyną w pucharach (6 razy samotnie, raz ex aequo z Lechem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są znowu jakieś nowe przepisy odnośnie ręki?

Ktoś może wytłumaczyć jaka jest interpretacja przy karnym dla Realu? Gość z Betisu jest faulowany albo inaczej popychany pada w polu karnym dotyka jakimś przypadkiem piłkę ręką var kartka i karny za to. 

W Anglii też w meczu Evertonu jedna ręka karnego nie ma , za chwilę druga karny jest bo tu to a tu tamto. 

Edytowane przez marzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 14:07, Kubbas napisał:

Premier League nie ma podjazdu do Bundes jesli chodzi o fun z ogladania

 

W dniu 24.06.2020 o 15:50, Kubbas napisał:

skoro ja o tym pisze to chyba jasne ze to moja opinia

Tempo gry i wyrownany poziom zespolow poza Bayernem, duzo bramek, duzo gry pressingiem, wysokie tempo gry, mala ilosc wrzutek na pale, kazdy zespol swietnie operuje pilka na malych przestrzeniach, przygotowanie taktyczne, przygotowanie techniczne

W dalszym ciągu masz takie zdanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So what is the new law?

A new interpretation of the handball law was introduced at the beginning of this season. Under these new rules, a player will be penalised for handball if:

  • The hand/arm is clearly away from the body and outside the "body line" .
  • The player clearly leans into the path of the ball.
  • The ball travels some distance.
  • The ball touches a hand/arm that is clearly raised above the shoulder.
  • The player falls and the hand/arm is extended laterally or vertically away from the body.
  • A deflection clearly makes no difference to the ball touching a hand/arm that is clearly extended away from the body and/or above the shoulder

 

https://www.bbc.com/sport/football/54318877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubbas napisał:

yes a czemu mialoby sie to zmienic?

przemocarny Bayern ktory ogrywa wszystkich z Europy wlasnie dostal gladkie 4-1 w lidze od zespolu srodka tabeli

Nie zgadzałem się z Twoją opinią i w dalszym ciągu się nie zgadzam, a początek tego sezonu BPL tylko mnie w tym utwierdza. Kapitalny start sezonu. Niezwykle wysoko postawiły poprzeczkę angielskie zespoły. Można wręcz powiedzieć, że co mecz to lepszy. Szanuję Bundeslige, jakoś bardzo za nią nie przepadam, ale trochę oglądam i imho ogólnie w BPL grają lepsi zawodnicy.

Wyczuwam u Ciebie lekką wrogość do angielskiej piłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Nie zgadzałem się z Twoją opinią i w dalszym ciągu się nie zgadzam, a początek tego sezonu BPL tylko mnie w tym utwierdza. Kapitalny start sezonu. Niezwykle wysoko postawiły poprzeczkę angielskie zespoły. Można wręcz powiedzieć, że co mecz to lepszy. Szanuję Bundeslige, jakoś bardzo za nią nie przepadam, ale trochę oglądam i imho ogólnie w BPL grają lepsi zawodnicy.

Wyczuwam u Ciebie lekką wrogość do angielskiej piłki :)

Zgadzam się z Tobą. Bundesliga to w tej chwili fajna liga do oglądania, ale do PL się nie umywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię tego zrozumieć dlaczego kluby nie inwestują w szkółki. Przecież w mieście wojewódzkim klub może spokojnie zebrać 100 zawodników z każdego rocznika. Nie musi wcale trenować na swoich obiektach a po przyszkolnych orlikach rozbijając te roczniki na mniejsze zespoły trenujące po różnych dzielnicach miasta. Koszty - wynajem boisk i trenerów - w części i tak pokrywają rodzice. A znany klub z tradycjami to marka, barwy czyli to czego nie mogą dać osiedlowe klubiki prowadzone przez pasjonatów. Magia znanego klubu przyciąga i motywuje. Motywuje, gdy najlepsi ze szkółki zagrają w CLJ czy 3/4-ligowych rezerwach. A miasta zamiast dotować kluby mogły by dotować sekcje młodzieżowe. Nie wierzę, że takie przedsięwzięcie nie spina się finansowo z nawiązką skoro funkcjonują poważne szkółki zbudowane od zera przez byłych zawodowych piłkarzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Mam wrażenie, że mogłyby robić więcej skoro sukcesy odnoszą szkółki spoza klubów czyli siłą rzeczy z gorszym zapleczem startowym. 

Wcale niekoniecznie. Widzisz weź dla przykładu takie Skierniewice. Tutaj w Widoku całkiem nieźle młodzież daje radę i to w zasadzie cały czas odnoszą jakieś tam mniejsze lub większe sukcesy. To oczywiście zasługa dobrej kadry trenerskiej. Niby można by ich było wyciągnąć do bardziej znanych klubów ale.. 

Pojawia się właśnie to ale. Ci trenerzy w zasadzie tworzą klub, mają dotacje więc zarabiają tu dobrą kasę, nie jakieś gigantyczne pieniądze ale wciąż na tyle dobre, że nie skusisz ich jakimiś 8 tysiącami złotych w Warszawie czy Poznaniu, które oznaczałyby albo przeprowadzkę albo rozłąkę z rodziną.

Druga sprawa to dzieciaki. Skupienie akademii wokół dużych klubów (dajmy na to pierwszo i drugo ligowych) i umieszczenie ich w tych miastach w zasadzie z góry zamknęłoby wielu dzieciakom szansę na rozwój. Wyobraź sobie dojeżdżanie na trening 50 km w jedną stronę. Codziennie.. Który rodzi znajdzie na to czas, na które dziecko nie będzie to wpływać zniechęcająco. 

Dlatego model rozproszony jest dobry. Kluby maja swoje akademie a dodatkowo mają kontakt z klubikami  z miasteczek i wsi, to pozwala wyłowić tych którym najbardziej się chce grac w piłkę. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Dlatego model rozproszony jest dobry.

Pewnie, że jest dobry. W małych ośrodkach muszą być małe szkółki bo tak jak piszesz nikt z 6 latkiem nie będzie 50 km na trening jeździł. Ja piszę o dużych miastach, gdzie masz klub pierwszoligowy i setki dzieciaków w każdym roczniku. Sytuacja, gdy w Gdańsku najlepsza nie jest szkółka Lechii, a w mieście funkcjonuje cała masa kiepskich szkółek jest dla tego klubu powodem do grubego wstydu. O piłce kobiecej nie wspominając bo to już parodia ze strony "Władców Północy". 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.