Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ttr napisał:

Nie mogę czytać tych bredni. Kiedyś to było i ZP była prestiżowa bo wygrywał Nedved za "czystą grę". Dziś ta nagroda to cyrk bo wygrywa "Koks" tylko dzięki temu, że to nagroda popularności :D

Nedved 2003 

Klub 43 spotkań 14 bramek 3 asysty
Reprezentacja 8 spotkań 2 bramki

Messi 2019

Klub 44 spotkania 46 bramek 17 asyst
Reprezentacja 10 spotkań 5 bramek 2 asysty

Jakbyś chciał wiedzieć to ZP dla Nedveda też była mocno krytykowana w środowisku. Według wielu powinien dostać Henry, ale dali Nedvedowi bo nie mógł zagrać w finale LM przez kartki. Swoją drogą strasznie głupi faul, ale zawsze możesz pisać historie na nowo jak chcesz.

 

Masz rację ciężko sobie wyobrazić żeby w czasach Messiego i Ronaldo piłkarz pokroju Nedveda rywalizował o ZP. Nie ten poziom i tak jak wyżej napisane dużo lepsi piłkarze odbijali się od nich.

I jeszcze mi wytłumacz jak FIFA / UEFA i France Football zarabiają na tym, że taki Modric dostaje ZP bo strasznie mnie to ciekawi.

Takie przedstawianie numerków to chyba jest najgłupsza rzecz w rankingach. Jak można porównywać Messiego do Nedveda numerkami? Najważniejszym aspektem w takich nagrodach powinien być sukces klubowy czy reprezentacyjny, a nie gole strzelone czy asysty. Mimo świetnych numerków Messi zawiódł w najważniejszych meczach z Liverpoolem ma Anfield, z Valencia w finale Copa del Rey, czy na Copa America. Ogólnie w Lidze Mistrzów na wyjeździe strzelił tylko ze Slavią. Z Realem w 3 meczach nic nie strzelił, a Barca zdecydowanie najlepiej zagrała bez niego, ale to jeszcze w zeszłym roku.

Tak mi się przypomniał jakiś artykuł z jakiejś hiszpańskiej gazety, gdzie robili ranking punktowy po Złotą Piłkę i tam pięć ligowych goli było warte tyle samo co zdobycie Mistrzostwa Świata czy Europy.

Jak dla mnie to powinien w tym roku wygrać Allison, lub Van Dijk bo jednak osiągnęli najwięcej i byli kluczowymi zawodnikami Liverpoolu, ale żyjemy w takich czasach gdy liczy się popularność i numerki.

Edytowane przez The Game 85
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, The Game 85 napisał:

Takie przedstawianie numerków to chyba jest najgłupsza rzecz w rankingach. Jak można porównywać Messiego do Nedveda numerkami? Najważniejszym aspektem w takich nagrodach powinien być sukces klubowy czy reprezentacyjny, a nie gole strzelone czy asysty.

Masz rację numerki w przypadku ofensywnych graczy się nie liczą jeśli chodzi o nagrody indywidualne. Generalnie bramki i asysty to mało ważna rzecz w piłce. Jebać punkty, asysty i zbiórki w baskecie. One nic nie dają i nie mają żadnego przełożenia.  NAJWAŻNIEJSZYM ASPEKTEM W PRZYPADKU NAGRODY INDYWIDUALNEJ powinien być sukces klubowy czy reprezentacyjny. 

47 minut temu, The Game 85 napisał:

Mimo świetnych numerków Messi zawiódł w najważniejszych meczach z Liverpoolem ma Anfield, z Valencia w finale Copa del Rey, czy na Copa America. Ogólnie w Lidze Mistrzów na wyjeździe strzelił tylko ze Slavią. Z Realem w 3 meczach nic nie strzelił, a Barca zdecydowanie najlepiej zagrała bez niego, ale to jeszcze w zeszłym roku.

Oglądałeś chociaż finał Copa del Rey ? Wątpię inaczej nie używał byś tu tego argumentu i strzelał sobie w kolano. Rewanż na Anfield WOW Messi zawiódł bo nie strzelił znowu 2 goli tak jak w pierwszym spotkaniu. Ja myślę, że tam zawiodło 9 na 11 piłkarzy Barcelony dlatego przyjęli 4ke i pożegnali się z finałem LM mimo handicapu z pierwszego spotkania, w którym właśnie ten rzeczony Messi zagrał genialnie i dał im niesamowitą sytuacje wyjściową przed rewanżem. Jak na swoje możliwości to faktycznie Messi nic wielkiego nie pokazał, ale still wyłożył 3 razy piłkę tacy i ten jeden gol dawałby im prawdopodobnie awans. 

Czyli numerki się nie liczą, ale Messi zawiódł i jest skreślony z dyskusji bo nie strzelił w rewanżu, a w finale CDR nie zanotował hattricka tylko jedną marną bramkę. Nedved w 2003r wygrał tylko Serie A i Supercoppa Italia. W innych rozgrywkach ZAWIÓDŁ xD 

Godzinę temu, The Game 85 napisał:

Tak mi się przypomniał jakiś artykuł z jakiejś hiszpańskiej gazety, gdzie robili ranking punktowy po Złotą Piłkę i tam pięć ligowych goli było warte tyle samo co zdobycie Mistrzostwa Świata czy Europy.

Super. Wiele to wnosi do dyskusji, że Mundo Deportivo czy Marca zrobiły sobie ranking. Ja kiedyś czytałem w Przeglądzie Sportowym, że Bronowicki to stoper na Cristiano Ronaldo.

Godzinę temu, The Game 85 napisał:

Jak dla mnie to powinien w tym roku wygrać Allison, lub Van Dijk bo jednak osiągnęli najwięcej i byli kluczowymi zawodnikami Liverpoolu, ale żyjemy w takich czasach gdy liczy się popularność i numerki.

Nie żyjemy w takich czasach. To ty sobie tak to tłumaczysz. Jak ZP wygrywał Owen to działało to dokładnie tak samo i były takie same dyskusje. Dziś masz internet i media społecznościowe więc wydźwięk tego jest większy, ale to działa dokładnie tak samo jak 50 lat temu. Wiesz dlaczego Allison Becker nie zgarnął nagrody dla najlepszego piłkarza świata w 2019 roku ? Bo k**** nim nie był. Był bardzo mocnym punktem Brazylii i Liverpoolu i dopisał do gabloty sukcesy drużynowe za co w nagrodę wybrano go najlepszym bramkarzem i zajął 7 miejsce w plebiscycie. W tym roku liczyli się tylko Messi i Van Dijk i którykolwiek by nie wygrał nie byłoby żadnego skandalu. Wygrał Messi i to nieznacznie co oddaje to jak obaj się prezentowali w 2019 roku. 

Liverpool miał najwięcej piłkarzy w top 15. Wygrali LM. W lidze tuż za City. Krajowe puchary w czapkę z Chelsea i Wolverhampton, ale ja tu czytam, że Messi bez, którego Barcelona w życiu nie byłaby w grze o jakiekolwiek trofeum w 2019r nie zasłużył bo zawiódł w kluczowych momentach mimo, że to gówno prawda. Sam fakt jakie wymagania są wobec jednych, a jakie wobec niego świadczą o tym jak genialny jest to piłkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak żebyś zrozumiał. Legia wygrywa z Wisłą 7-1 a z Rangers przegrała tylko 0-1 to w sumie mają lepsze numerki niż Rangers. A jednak nie do końca. Co w ostatnich 5 latach ugrał Messi? 1 LM,0 Copa America. Ronaldo 3 LM z rzędu, mistrzostwo Europy. Messi nabija statystyki w meczach o nic a jak ma pociągnąć zespół kiedy jest presją (rozgrywki międzynarodowe) to jak zwykle nic nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ttr napisał:

Nie mogę czytać tych bredni. Kiedyś to było i ZP była prestiżowa bo wygrywał Nedved za "czystą grę". Dziś ta nagroda to cyrk bo wygrywa "Koks" tylko dzięki temu, że to nagroda popularności :D

Czy ja napisałem gdzieś, że Koks wygrał za popularność? Napisałem, że  Modrić dostał nagrodę bardziej za to iż  był hype na niego i generalnie na Chorwację po MŚ. Ale tak ta nagroda od czasu połączenia FF z FIFA była i jest cyrkiem.

7 godzin temu, ttr napisał:

Jakbyś chciał wiedzieć to ZP dla Nedveda też była mocno krytykowana w środowisku. Według wielu powinien dostać Henry, ale dali Nedvedowi bo nie mógł zagrać w finale LM przez kartki. Swoją drogą strasznie głupi faul, ale zawsze możesz pisać historie na nowo jak chcesz.

Ale była też mocno chwalona jeśli pamiętasz. A wszelkie spory były natury czysto piłkarskiej, bo jakoś nie pamiętam aby było to co w obecnych latach, że Piłkarz X dostał nagrodę a piłkarz Y nie, bo X jest bardziej popularny (dla przypomnienia Nedved nigdy nie zbliżył się do poziomu popularności Henry'ego, zresztą mnie to rybka obu cholernie lubiłem nawet pomimo iż Thierry był Kanonierem).

7 godzin temu, ttr napisał:

Masz rację ciężko sobie wyobrazić żeby w czasach Messiego i Ronaldo piłkarz pokroju Nedveda rywalizował o ZP. Nie ten poziom i tak jak wyżej napisane dużo lepsi piłkarze odbijali się od nich.

I jeszcze mi wytłumacz jak FIFA / UEFA i France Football zarabiają na tym, że taki Modric dostaje ZP bo strasznie mnie to ciekawi.

Odbijali się i często niezasłużenie tak jak (już wspominałem, ale wspomnę jeszcze raz):  2010 - Sneijder, 2013 - Ribery, 2014 - Neuer.

Jak zarabiają? Wszelkie wpływy od sponsorów, wykorzystanie wizerunku w reklamach, obecność w mediach, klikalność w necie/social media. W takim sam sposób wszyscy zarabiają na sportowcach. Dziw, że tego nie wiedziałeś, szczególnie będą kibicem NBA czyli ligi, która na zawodnikach zarobiła w pizdu hajsu.

4 godziny temu, ttr napisał:

 Wiesz dlaczego Allison Becker nie zgarnął nagrody dla najlepszego piłkarza świata w 2019 roku ? Bo k**** nim nie był.

Ja bym bardziej powiedział, że nie zdobył, bo jest bramkarzem a Ci nie są hmm jakby to nazwać sexy. Nawet bym się posunął do stwierdzenia, że są wręcz antagonistami na boisku, ponieważ ludzie chcą oglądać gole a najlepiej dużo goli i to spektakularnych a rolą bramkarza jest do tego nie dopuszczać. Defensywa nie sprzedaje się tak dobrze jak ofensywa.

Ile goli strzelił zawodnik XYZ ludzie bardziej będą pamiętać niż to ile obron miał bramkarz ABC. Przykład? Ilu ludzi pamięta o 5 golach Lewego w 9 minut z Wolfsburgiem a ilu o 16 skutecznych interwencjach Howarda przeciwko Belgii na MŚ '14? No właśnie, to drugiej łatwiej jest zapomnieć. Gracze defensywni a szczególnie bramkarze zawsze będą mieli pod górkę w tego typu nagrodach. Dodatkowo ich rola nie zawsze jest dobrze widoczna w statystykach.

Ale być może mam skrzywione spojrzenie na tę sprawę jako ktoś kto we wszelakich gierkach uwielbia stać na bramce i czerpie z tego nie małą przyjemność oraz generalnie ma słabość do bramkarzy wszelakich dyscyplin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za herezje z Nedvedem, lol. Pavel Nedved to był lewy pomocnik, niekiedy grał w środku pola,  Messi to napastnik. Poza tym, doskonale pamiętam tamten sezon, kiedy Nedved dostał złotą piłkę, i dostał ją zasłużenie. To były płuca tamtego Juventusu. Świetny piłkarz. Btw, porównywać Nedveda z Messim za zasadzie - to są ofensywni zawodnicy, to tak jakby porównać Pirlo i Ramosa, bo przecież ten pierwszy to DP, a drugi to obrońca, a DP gra zaraz przed obrońcami. Jednym słowem - Fail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pepis21 napisał:

Odbijali się i często niezasłużenie tak jak (już wspominałem, ale wspomnę jeszcze raz):  2010 - Sneijder, 2013 - Ribery, 2014 - Neuer.

Jak zarabiają? Wszelkie wpływy od sponsorów, wykorzystanie wizerunku w reklamach, obecność w mediach, klikalność w necie/social media. W takim sam sposób wszyscy zarabiają na sportowcach. Dziw, że tego nie wiedziałeś, szczególnie będą kibicem NBA czyli ligi, która na zawodnikach zarobiła w pizdu hajsu.

Nie no wyjaśnij mi jakim cudem FIFA, UEFA i France Football zarabiają lepszą kasę z racji tego, że ZP wygrał Modric, a nie Ronaldo czy Messi. Nie pisz mi o wpływach od sponsorów, merchandisingu i jak działa pieniądz w sporcie bo k**** nie o tym tu dyskutujemy. Nie manipuluj i nie używaj mi tu zwrotów typu "Dziw, że tego nie wiedziałeś.." bo zadałem Ci proste pytanie dlaczego akurat mają zarobić więcej dając nagrodę piłkarzowi X, a nie Y. Już pomijając, że jest to głosowanie i nikt nikomu nic nie daje.

17 godzin temu, Pepis21 napisał:

Ok, rok temu był Modrić, ale to z powodu hype'u po MŚ, więc obie organizacje zwietrzyly okazję na zarobek i mu dali nagrody (porównałbym to trochę do MVP dla Russa).

Także wyjaśnij mi jak UEFA i FIFA zarobiły na wygranej Modrica kosztem innych piłkarzy, a jakbyś chciał zreflektować poglądy to sprawdź w google na czym faktycznie oni zarabiają bo nie na galach i rozdawaniu nagród. 

3 godziny temu, Pepis21 napisał:

Czy ja napisałem gdzieś, że Koks wygrał za popularność? Napisałem, że  Modrić dostał nagrodę bardziej za to iż  był hype na niego i generalnie na Chorwację po MŚ. Ale tak ta nagroda od czasu połączenia FF z FIFA była i jest cyrkiem.

XD

17 godzin temu, Pepis21 napisał:

Złota Piłka i FIFA Best to cyrk. Gdzie te czasy kiedy Nedved zdobywał ZP? Ktoś sobie wyobraża to dzisiaj w czasach Kryśki i Koksa?

Ty nie wiesz co piszesz ? Przecież wywołałeś Nedveda jako kryształowego zdobywcę ZP w czasach kiedy ta nagroda miała wg Ciebie większą wartość. To jest bullshit wynikający albo z twojego sentymentu do tamtych czasów albo z niewiedzy. 

Cytat

The Czech Republic star had a successful year in 2003 where he retained the Italian title and reached the Champions League final with Juventus. Paolo Maldini, who won the Champions League that year, the fourth of his career, was edged to the third place.

Thierry Henry who had a terrific run that year was denied the award and given the second place. The Frenchman had 42 goals and 26 assists in the whole calendar year, which were huge numbers before the arrival of Messi and Ronaldo. Zinedine Zidane, the Real Madrid and France midfielder who won Fifa's world player of the year award that year, finished fifth.

This gave rise to a controversial win for Nedved as there were many who believed that Thierry Henry and Paolo Maldini's stellar performances made them more deserving of the honor.

---

Not everybody considered Nedved as the best player of the world back in 2003, even though he landed in the Champions League finals and won the Serie A trophy that year. People often pointed out his age at the time he won the trophy. The Czech player was great that season, but the majority of fans believed that Arsenal’s Thierry Henry was to get the prize. Henry’s 30 goals in the Premier League that year weren’t enough to convince the jury that he was worthy of the award and decided to give it to Nedved.

https://www.theguardian.com/football/2003/dec/23/newsstory.sport4

Co ja mam tu wklejać teraz artykuły i felietony z tamtego okresu ? W dobie mediów społecznościowych miałbyś takie same dyskusje jak dziś. Cała masa osób uważała, że dostał ją głównie jako ukoronowanie kariery i jako rekompensatę za brak możliwości gry w finale LM (od jakiegoś czasu resetują kartki po fazie grupowej, wtedy tak nie było)

2 godziny temu, eF. napisał:

Co to za herezje z Nedvedem, lol. Pavel Nedved to był lewy pomocnik, niekiedy grał w środku pola,  Messi to napastnik. Poza tym, doskonale pamiętam tamten sezon, kiedy Nedved dostał złotą piłkę, i dostał ją zasłużenie. To były płuca tamtego Juventusu. Świetny piłkarz.

To fajnie, ale tu chyba nikt nie porównuje piłkarsko Nedveda i Messiego tylko pokazuje kanadyjkę zwycięzcy w 2003r i 2019r i ich osiągnięcia. 

2 godziny temu, eF. napisał:

Btw, porównywać Nedveda z Messim za zasadzie - to są ofensywni zawodnicy, to tak jakby porównać Pirlo i Ramosa, bo przecież ten pierwszy to DP, a drugi to obrońca, a DP gra zaraz przed obrońcami. Jednym słowem - Fail.

Kozacko to wytłumaczyłeś dzięki, ale dyskusja toczy się o dewaluacji ZP o tym, że kiedyś wygrywali piłkarze, którzy na nią zasługiwali i nie było żadnych kontrowersji, a dziś to konkurs popularności. 

 

3 godziny temu, ptak napisał:

To tak żebyś zrozumiał. Legia wygrywa z Wisłą 7-1 a z Rangers przegrała tylko 0-1 to w sumie mają lepsze numerki niż Rangers. 

Hahahaha XD

Świetnie mi wytłumaczyłeś dlaczego nie warto brać pod uwagę bramek i asyst w plebiscytach indywidualnych i że to żaden wyznacznik. 

3 godziny temu, ptak napisał:

Co w ostatnich 5 latach ugrał Messi? 1 LM,0 Copa America. Ronaldo 3 LM z rzędu, mistrzostwo Europy. Messi nabija statystyki w meczach o nic a jak ma pociągnąć zespół kiedy jest presją (rozgrywki międzynarodowe) to jak zwykle nic nie wychodzi.

A co ugrał w ostatnich 10 latach ? I jakie to ma znaczenie w kontekście 2019 roku ?

Ach ten Ronaldo jak on niesamowicie pociągnął Portugalię na Euro 2016 w meczach z Chorwacją, Polską i szczególnie w finale z Francją, nie to co Messi w finałach Copa America czy MŚ. Oh wait Cristiano nie grał, a Portugalia wygrała po farfoclu Edera. Widać, że jesteś hejterem Messiego albo jakimś Januszem co odpali 1/2 LM do browara bo Realu czy Barcelony w ostatnich latach to ty na pewno nie oglądałeś regularnie.

 

Messi to GOAT. Genialny piłkarz jeśli chodzi o goalscoring i playmaking. Nie było nigdy takiego grajka i pewnie nie będzie. Bestia, z którą rywalizować mógł tylko Cristiano czyli najlepszy finisher ever. Wysadzili konkurencję na poziomie indywidualnym zgarniając prawie wszystko co się dało przez ostatnie 12 lat i jakieś przebąkiwania o Sneijderach, Riberych i Allisonach to tylko nic nieznaczące tło. Tyle. Elo

 

960x0.jpg

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pepis21 napisał:

hmm jakby to nazwać sexy. 

Ale być może mam skrzywione spojrzenie na tę sprawę jako ktoś kto we wszelakich gierkach uwielbia stać na bramce i czerpie z tego nie małą przyjemność oraz generalnie ma słabość do bramkarzy wszelakich dyscyplin.

 

Co do kwestii czysto piłkarskich rozumiem Ciebie.
ale te zdania zalatują ......  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ttr napisał:

Masz rację numerki w przypadku ofensywnych graczy się nie liczą jeśli chodzi o nagrody indywidualne. Generalnie bramki i asysty to mało ważna rzecz w piłce. Jebać punkty, asysty i zbiórki w baskecie. One nic nie dają i nie mają żadnego przełożenia.  NAJWAŻNIEJSZYM ASPEKTEM W PRZYPADKU NAGRODY INDYWIDUALNEJ powinien być sukces klubowy czy reprezentacyjny. 

Oglądałeś chociaż finał Copa del Rey ? Wątpię inaczej nie używał byś tu tego argumentu i strzelał sobie w kolano. Rewanż na Anfield WOW Messi zawiódł bo nie strzelił znowu 2 goli tak jak w pierwszym spotkaniu. Ja myślę, że tam zawiodło 9 na 11 piłkarzy Barcelony dlatego przyjęli 4ke i pożegnali się z finałem LM mimo handicapu z pierwszego spotkania, w którym właśnie ten rzeczony Messi zagrał genialnie i dał im niesamowitą sytuacje wyjściową przed rewanżem. Jak na swoje możliwości to faktycznie Messi nic wielkiego nie pokazał, ale still wyłożył 3 razy piłkę tacy i ten jeden gol dawałby im prawdopodobnie awans. 

Czyli numerki się nie liczą, ale Messi zawiódł i jest skreślony z dyskusji bo nie strzelił w rewanżu, a w finale CDR nie zanotował hattricka tylko jedną marną bramkę. Nedved w 2003r wygrał tylko Serie A i Supercoppa Italia. W innych rozgrywkach ZAWIÓDŁ xD 

Super. Wiele to wnosi do dyskusji, że Mundo Deportivo czy Marca zrobiły sobie ranking. Ja kiedyś czytałem w Przeglądzie Sportowym, że Bronowicki to stoper na Cristiano Ronaldo.

Nie żyjemy w takich czasach. To ty sobie tak to tłumaczysz. Jak ZP wygrywał Owen to działało to dokładnie tak samo i były takie same dyskusje. Dziś masz internet i media społecznościowe więc wydźwięk tego jest większy, ale to działa dokładnie tak samo jak 50 lat temu. Wiesz dlaczego Allison Becker nie zgarnął nagrody dla najlepszego piłkarza świata w 2019 roku ? Bo k**** nim nie był. Był bardzo mocnym punktem Brazylii i Liverpoolu i dopisał do gabloty sukcesy drużynowe za co w nagrodę wybrano go najlepszym bramkarzem i zajął 7 miejsce w plebiscycie. W tym roku liczyli się tylko Messi i Van Dijk i którykolwiek by nie wygrał nie byłoby żadnego skandalu. Wygrał Messi i to nieznacznie co oddaje to jak obaj się prezentowali w 2019 roku. 

Liverpool miał najwięcej piłkarzy w top 15. Wygrali LM. W lidze tuż za City. Krajowe puchary w czapkę z Chelsea i Wolverhampton, ale ja tu czytam, że Messi bez, którego Barcelona w życiu nie byłaby w grze o jakiekolwiek trofeum w 2019r nie zasłużył bo zawiódł w kluczowych momentach mimo, że to gówno prawda. Sam fakt jakie wymagania są wobec jednych, a jakie wobec niego świadczą o tym jak genialny jest to piłkarz.

Czyli nawet w twoich realiach Nedved wygrał więcej niż Messi.To się nazywa samozaoranie. Co z tego że strzeli gole zaliczy asysty jak nic specjalnego nie wygra

Co z tego że Messi dał jakieś 2-3 piłki w rewanżu z Liverpoolem skoro było 0-4. Gdyby nie piękny gol Kompany'ego to Liverpool mógł wygrać ligę angielską, a gdyby nie gol Moury to Ajax mógł grac w finale. Ale tak nie był i nie ma sensu o tym pisać.

A ten ranking podałem dlatego, że to ma takie samo znaczenie jak twoje porównywanie liczb Messiego i Nedveda. Ma sens taki sam jak porównywanie kto wygrał więcej pojedynków główkowych Messi czy Van Dijk.

A co do Allisona to wygrał Ligę Mistrzów i Copa America tu i tu wybrany najlepszym bramkarzem. Do tego najlepszy bramkarz ligi angielskiej. To on był brakującym elementem układanki Liverpoolu(wiadomo kto był przed nim). To kiedy niby mógł wygrać bramkarz jak nie teraz? Co ma niby zrobić więcej?  Strzelić 40 goli, czy zachować czyste konto we wszystkich meczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ttr, nie będę tłumaczył czegoś co już tłumaczyłem a Ty próbujesz odwracać kota ogonem. Zresztą ostatnim postem potwierdziłeś, że jesteś typowym Visca el Łebkiem i żaden argument do Ciebie nie trafi a więc nie ma z Tobą dyskusji. Z mojej strony EOT.

@ignazz, faktycznie jak teraz to czytam to niefortunnie dobrałem słowa, ale wiesz o co mi chodziło i to się liczy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pepis21 napisał:

@ttr, nie będę tłumaczył czegoś co już tłumaczyłem a Ty próbujesz odwracać kota ogonem. Zresztą ostatnim postem potwierdziłeś, że jesteś typowym Visca el Łebkiem i żaden argument do Ciebie nie trafi a więc nie ma z Tobą dyskusji. Z mojej strony EOT.

@ignazz, faktycznie jak teraz to czytam to niefortunnie dobrałem słowa, ale wiesz o co mi chodziło i to się liczy. 🙂

Ostatnim postem zamiotłem Cie pod dywan, a ty nadal nie odpowiedziałeś jak FIFA, UEFA i FF zarobiły na wygranej Modrica kosztem bardziej medialnych piłkarzy. Dla nich jest bez znaczenia czy taki plebiscyt wygrywa Sterling, Salah lub Messi. Nawet Real, który ma prawa do wizerunku Modrica nie zarobił na jego wygranej bo musieli wypłacić mu bonus zawarty w kontrakcie tak samo jak nike, ale pisz dalej takie debilizmy bez poparcia w rzeczywistości, a potem nazywaj mnie Visca el Łebkiem, fanem Kryśki czy Koksa. Ty w żaden sposób nie potrafisz poprzeć tego o czym piszesz więc o jakich argumentach jest mowa ? Bredzisz o dawaniu ZP bo coś się komuś opłacało, o Nedvedzie, który dostał nagrodę "za czystą grę" bez żadnych dyskusji, potem coś o roli bramkarza w piłce i jak to się pamięta gole, a nie skuteczne interwencje. Niedługo może dojdziesz do tego dlaczego gwiazdami i najlepiej opłacanymi piłkarzami są głównie gracze ofensywni i bardziej utalentowani i dlaczego gruby z 3C, który obronił 4 strzały nie był tak popularny jak Tomek, który okiwał pół klasy i strzelił nie do obrony. Ja punktuje twój koślawy punkt widzenia to ty odwracasz kota ogonem jakąś paplaniną. 

W dniu 6.12.2019 o 10:11, Pepis21 napisał:

Ok, rok temu był Modrić, ale to z powodu hype'u po MŚ, więc obie organizacje zwietrzyly okazję na zarobek i mu dali nagrody (porównałbym to trochę do MVP dla Russa)

Komentarz złoto. Zapisałem sobie. Dzięki za "dyskusję" z mojej strony też EOT i też ogłaszam się moralnym zwycięzcą bo wątpię żebym ruszył twoje betonowe podejście do tematu chociaż o milimetr. Nadrób lekturę co w 80% stanowi o budżecie FIFY i UEFY, jakie były nastroje w świecie piłkarskim po otrzymaniu nagrody przez Owena, Nedveda czy Sammera, jak wygląda głosowanie i dlaczego twoje rozumowanie o tym, że plebiscyt traci na wartości w ostatnich latach jest błędne (popularność decydowała też jak wybierali w latach 70,80,90, a nie kiedy nawet polityka). 

 

edit. Właśnie brytyjski komentator po golu Messiego mówi coś o "Greatest player on earth" i "He should win ballon dor every year". Co on pierdoli fanboy przecież on tylko nabija statystyki, a tak to ALISON !!!

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ttr napisał:

Ostatnim postem zamiotłem Cie pod dywan, a ty nadal nie odpowiedziałeś jak FIFA, UEFA i FF zarobiły na wygranej Modrica kosztem bardziej medialnych piłkarzy. Dla nich jest bez znaczenia czy taki plebiscyt wygrywa Sterling, Salah lub Messi. Nawet Real, który ma prawa do wizerunku Modrica nie zarobił na jego wygranej bo musieli wypłacić mu bonus zawarty w kontrakcie tak samo jak nike, ale pisz dalej takie debilizmy bez poparcia w rzeczywistości, a potem nazywaj mnie Visca el Łebkiem, fanem Kryśki czy Koksa. Ty w żaden sposób nie potrafisz poprzeć tego o czym piszesz więc o jakich argumentach jest mowa ? Bredzisz o dawaniu ZP bo coś się komuś opłacało, o Nedvedzie, który dostał nagrodę "za czystą grę" bez żadnych dyskusji, potem coś o roli bramkarza w piłce i jak to się pamięta gole, a nie skuteczne interwencje. Niedługo może dojdziesz do tego dlaczego gwiazdami i najlepiej opłacanymi piłkarzami są głównie gracze ofensywni i bardziej utalentowani i dlaczego gruby z 3C, który obronił 4 strzały nie był tak popularny jak Tomek, który okiwał pół klasy i strzelił nie do obrony. Ja punktuje twój koślawy punkt widzenia to ty odwracasz kota ogonem jakąś paplaniną. 

Komentarz złoto. Zapisałem sobie. Dzięki za "dyskusję" z mojej strony też EOT i też ogłaszam się moralnym zwycięzcą bo wątpię żebym ruszył twoje betonowe podejście do tematu chociaż o milimetr. Nadrób lekturę co w 80% stanowi o budżecie FIFY i UEFY, jakie były nastroje w świecie piłkarskim po otrzymaniu nagrody przez Owena, Nedveda czy Sammera, jak wygląda głosowanie i dlaczego twoje rozumowanie o tym, że plebiscyt traci na wartości w ostatnich latach jest błędne (popularność decydowała też jak wybierali w latach 70,80,90, a nie kiedy nawet polityka). 

Tyle mam do dodania w dyskusji z Tobą:

792_klotnia_z_idiota_jest_jak_szachy_z_golebiem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, The Game 85 napisał:

 

A co do Allisona to wygrał Ligę Mistrzów i Copa America tu i tu wybrany najlepszym bramkarzem. Do tego najlepszy bramkarz ligi angielskiej. To on był brakującym elementem układanki Liverpoolu(wiadomo kto był przed nim). To kiedy niby mógł wygrać bramkarz jak nie teraz? Co ma niby zrobić więcej?  Strzelić 40 goli, czy zachować czyste konto we wszystkich meczach?

Jakby patrzec w same statystyki za ostatni rok to i tak oblak byl lepszy.

Od lat za duzy impakt na miejsce w plebiscycie maja sukcesy zespolowe. Parenascie lat temu takie kwiatki jak 2 miejsce deco czy 5 miejsce zagorakisa byly na porzadku dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The Game 85 napisał:

Tyle mam do dodania w dyskusji z Tobą:

792_klotnia_z_idiota_jest_jak_szachy_z_golebiem.jpg

 Gość, który nie potrafi wyłapać prostej ironii nazywa kogoś idiotą :D Memik z jakiegoś fanpejdżu o madkach zabrałeś ? Zwyzywać mnie możesz na PW więc nie zaśmiecaj tematu mistrzu jak nie masz nic ciekawego do napisania.

Tymczasem

 

giphy.gif

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Jakby patrzec w same statystyki za ostatni rok to i tak oblak byl lepszy.

Od lat za duzy impakt na miejsce w plebiscycie maja sukcesy zespolowe. Parenascie lat temu takie kwiatki jak 2 miejsce deco czy 5 miejsce zagorakisa byly na porzadku dziennym.

Nie no Oblak to też ma statystyki kapitalne, ale to Allison wygrał dużo więcej i jego mimo wszystko niska pozycja pokazuje, że już zapewne żaden bramkarz nie zbliży się nawet do powtórzenia wyczynu Lwa Jaszyna i dlatego już chyba stworzyli oddzielną nagrodę dla bramkarzy. Porażka Van Dijka sprawi zapewne, że i dla obrońców będzie trzeba stworzyć oddzielną nagrodę bo jeśli Virgil nie wygrał teraz to kiedy znów obrońca będzie miał takie szanse. No chyba że Messi i Ronaldo zakończą kariery i wtedy już nie będzie głosowania z automatu na nich.

Deyna też trzecie miejsce zajął za świetny występ na Mistrzostwach Świata, a nie za występy klubowe.  Dla mnie główym aspektem w tego typu nagrodach powinien być sukces zespołowy a nie same indywidualne statystyki, no chyba że jakieś wybitne w skali roku, a w tym to Robert Lewandowski ma podobną ilość goli jak  Messi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.