Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem... Arsenal to nie jest jakiś wymarzony klub dla topowych graczy. BVB odrzucała naprawdę duże pieniądze za Reusa, poza tym Reus nie chce się ruszać z BVB (w odróżnieniu od Gece zwanego tu i tam Judaszem). Lacazette był chyba przymierzany do Arsenalu i coś nie pykło. Może cena, może ambicje kolesia. Mkhitaryan mówił o zafascynowaniu United już przed transferem więc wątpliwe żeby poszedł do Londynu. To nie ten typ, któremu się kluby z Manchesteru pomyliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, skoro ich najlepsi piłkarze wymagają googlowania to co się kryje na ławce i poza nią :grin: A tak serio to co za problem zobaczyć kto tam gra, goście ściągani w większości za darmo z marnymi pensjami. I to nie jest tak, że nie oglądam nic poza TOP3, na żaden mecz Deportivo akurat nie trafiłem, widziałem np. mecze Celty, Rayo, Las Palmas, Eibar, Granady i za nic mnie Ci piłkarze i drużyny nie przekonują. Descarga, kapitan Levante okazał się ogórem w Ekstraklasie.

 

 

Przynajmniej takie jest założenie, że lepszy piłkarz więcej kosztuje. To czy potem okazuje się niewypałem, albo trener nie potrafi go wykorzystać to inna para kaloszy. Średniak z BPL Swansea może wydać 18mln na wyróżniającego się napastnika La Liga, jak dla mnie to gwarancja lepszej jakości, niż jak średniak La Liga kupi od innego średniaka jakiegoś bolka za 10x mniej. BPL kumuluje więcej zawodników dobrej klasy, o to mi mniej więcej chodziło.

 

Radovic jest lepszy, bo kosztował 100 tys. Euro.

 

 

eye test + to co napisałem wyżej.

 

"Leją" ich w dwumeczach, granie 38 kolejek to jest zupełnie co innego.

 

Top3 La Liga: Barca, Real, Atletico

Top3 BPL: Man City, Man Utd, Chelsea(miejsc z ostatniego sezonu przytaczał nie będę, zajmę się ogólnopojętą wielkością klubu, potencjałem finansowym, infrastruktturalnym)

 

Tutaj faktycznie wygrywa La Liga, co zawsze zresztą powtarzałem. Jednak 2-3 lata i już nie będzie tak kolorowo.

 

4-9 La Liga: Bilbao, Sevilla, Valencia, Villarreal, Celta, Sociedad

4-9 BPL: Arsenal, Liverpool, Tottenham, West Ham, Everton, Leicester

 

Arsenal i Liverpool czy tego chcecie czy nie deklasuje wszystkich z tego towarzystwa. Mają piłkarzy z innej półki.

 

 

 

Sevilla zagrała w finale Ligi Europy z Liverpoolem i ograła go. To był też mecz awans do LM. Gdzie tutaj jakakolwiek deklasacja? Liverpool odpuścił LM czy co się tam stało?

 

A i dlaczego umieszczasz Leicester na 4-9 skoro to mistrz, a w ogólnym rozrachunku na pewno nie nadaje się do czołowej 10. A przez ostatnich 10 lat 2 razy grał w Premiership, 7 razy w 2 lidze i rok w 3.

Bądźmy poważni, albo jest w pierwszej 3, albo daleko poza 10.

 

Czołówka LaLiga bije czołówkę Premiership. W starciach grupy pościgowej też górą LaLiga. Prosty wniosek jest tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Descarga, kapitan Levante okazał się ogórem w Ekstraklasie.

 

DESCARGA? :nevreness: 

  

eye test + to co napisałem wyżej.

 

ogladasz cos poza top3, ale nie zdarzylo Ci sie obejrzec Deportivo, wiec pewnie nie zdarzylo Ci sie obejrzec tez pewnie wielu innych druzyn, a jak juz obejrzales, to pewnie i tak max. 1-2 mecze. Dobry ten Twoj eye-test.

 

"Leją" ich w dwumeczach, granie 38 kolejek to jest zupełnie co innego.

 

Widze, tlumaczenia ewoluuja.

 

Jednak 2-3 lata i już nie będzie tak kolorowo.

 

kiedys to slyszalem...jakies 2-3 lata temu.

 

Sociedad i Celta są na poziomie niższym niż Stoke czy Crystal Palace, których tutaj nawet jeszcze nie wymieniłem, nie mówiąc o Southampton...Może jakby wyszli na dwumecz to byłaby wyrównana walka, ale długofalowo sukcesu bym im nie wróżył.

Arsenal i Liverpool czy tego chcecie czy nie deklasuje wszystkich z tego towarzystwa. Mają piłkarzy z innej półki.

 

w Arsenalu bedzie niedlugo gral ogor z prawie spadkowicza...

 

Wystarczy spojrzeć ilu zawodników z tych hiszpańskich drużyn miałoby pierwszy plac w ich odpowiednikach z BPL. Niewielu.

 

Ciezko powiedziec ilu. Fakt jest taki, ze kazda druzyna Premiership slini sie na kogokolwiek wyrozniajacego sie.

 

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie scenariusza, w którym każda drużyna spoza TOP3 La liga nie kończyłaby o 3-5 miejsc niżej w Anglii.

 

Koniec tematu La Liga vs BPL na zawsze, co kto woli.

Co kto woli, a co jest lepsze to sa 2 rozne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet angielskich klubów jest nienaturalnie wysoki. ale świetnym przykładem są dziady z Bayernu. nie wydają wielkich pieniędzy na transfery (a stać ich) a wyniki i tak lepsze od Angoli. nikt z gwiazd Barcy czy Realu nie pójdzie do Anglii bo kasa podobna a prestiż bez porównania wyższy. Liga angielska jest tylko bogata, ale mówienie, że deklasuje resztę Europy jest sporym nadużyciem.

co do futbolu europejskiego. interesuje mnie czy mecze Legi będą pokazywane na jakimś niekodowanym kanale czy tylko na płatnym c+. oglądać nie zamierzam, ale skróty i owszem. liczę że moi ukochani Włosi wreszcie wyjdą z marazmu i coś pokażą w Europie.

ciekawi mnie co będzie na lotniskach jak tych paru wyspiarzy w składzie będzie czekać na odprawę :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reus, Jese, Mkhitaryan, Alcacer, Lacazette.

 

Taki Iago Aspsa, któy grał kupę w Liverpoolu, wrócił do ligi hiszpańskiej do Celty i w zeszłym sezonie strzelił 18 bramek i miał 5 asyst, wynik porównywalny z Perezem i jest tylko rok starszy. Dla mnie to zawodnicy z tej samej półki.

 

Z 5 nazwisk 3 to skrzydłowi (Reus, Jese,Mkhitaryan). Co do Alcacera to myślisz że gdyby on trafił do Arsenalu to mówionoby o tym jak to się znacząco Arsenal wzmocnił? Więc czemu nie Zaza? Idźmy dalej. Zawodnik chimeryczny, potrafiący się zaciąć na kilka spotkań (podobnie jak Perez tylko Lucas miał mniejsze przestoje). Zawodnik 12 Valencii, która patrząc kadrowo powinna być minimum na 6 miejscu, mający lepszych partnerów co teoretycznie powinno mu dawać więcej szans na gole. Dla mnie Paco to od kilku lat duże oczekiwania względem jego talentu a do tej pory nie pokazał go za dużo.

 

Lacazette. Bardzo fajny napastnik. Chciałbym go zobaczyć w Arsenalu. Podobno oferty się pojawiły ale sam zawodnik nie był przekonany do opuszczenia Lyonu a Aulas(prezes) zapowiadał że nie chce się go pozbyć ale może odejść za 70mln(55mln funtów). Skoro zawodnik się nie pali do zmiany drużyny (tak jak było z Vardym) to co mieli robić? Kwiatki wysyłać?

 

Zobaczymy za rok. Oby z nowym trenerem (sory ale papcio mi się przejada), który przekona zarząd do większego budżetu transferowego. Mnie wkurwia co innego ale to tyczy się mojej ulubionej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet angielskich klubów jest nienaturalnie wysoki. ale świetnym przykładem są dziady z Bayernu. nie wydają wielkich pieniędzy na transfery (a stać ich) a wyniki i tak lepsze od Angoli. nikt z gwiazd Barcy czy Realu nie pójdzie do Anglii bo kasa podobna a prestiż bez porównania wyższy. Liga angielska jest tylko bogata, ale mówienie, że deklasuje resztę Europy jest sporym nadużyciem.

co do futbolu europejskiego. interesuje mnie czy mecze Legi będą pokazywane na jakimś niekodowanym kanale czy tylko na płatnym c+. oglądać nie zamierzam, ale skróty i owszem. liczę że moi ukochani Włosi wreszcie wyjdą z marazmu i coś pokażą w Europie.

ciekawi mnie co będzie na lotniskach jak tych paru wyspiarzy w składzie będzie czekać na odprawę :nevreness:

 

Bayern wydaje olbrzymią kasę na kontrakty. +10 mln euro rocznie na kontrakty dla większości podstawowej jedynastki to jest światowa czołówka, nie muszą wydawać hajsu na transfery(ale i tak wydają jak chcą), bo mają renomę i z miejsca  gwarantują sukcesy, porównywanie ich do całej ligi angielskiej, gdzie trafić mistrza jest nie lada sztuką, a i wyników w LM brak -  jest śmieszne.

 

Co do drugiej części wpisu - stary, naprawdę wszystkich c*** za przeproszeniem obchodzi, że Ty Legii nie oglądasz, serio daj sobie siana. Oglądaj sobie co tam chcesz, ale przestań już walić tymi kasztanami na lewo i prawo, Napisz coś ciekawego w końcu.

 

pozdro

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 5 nazwisk 3 to skrzydłowi (Reus, Jese,Mkhitaryan). Co do Alcacera to myślisz że gdyby on trafił do Arsenalu to mówionoby o tym jak to się znacząco Arsenal wzmocnił? Więc czemu nie Zaza? Idźmy dalej. Zawodnik chimeryczny, potrafiący się zaciąć na kilka spotkań (podobnie jak Perez tylko Lucas miał mniejsze przestoje). Zawodnik 12 Valencii, która patrząc kadrowo powinna być minimum na 6 miejscu, mający lepszych partnerów co teoretycznie powinno mu dawać więcej szans na gole. Dla mnie Paco to od kilku lat duże oczekiwania względem jego talentu a do tej pory nie pokazał go za dużo.

 

Lacazette. Bardzo fajny napastnik. Chciałbym go zobaczyć w Arsenalu. Podobno oferty się pojawiły ale sam zawodnik nie był przekonany do opuszczenia Lyonu a Aulas(prezes) zapowiadał że nie chce się go pozbyć ale może odejść za 70mln(55mln funtów). Skoro zawodnik się nie pali do zmiany drużyny (tak jak było z Vardym) to co mieli robić? Kwiatki wysyłać?

 

Zobaczymy za rok. Oby z nowym trenerem (sory ale papcio mi się przejada), który przekona zarząd do większego budżetu transferowego. Mnie wkurwia co innego ale to tyczy się mojej ulubionej drużyny.

Perez też jest bardziej skrzydłowym niż środkowym napastnikiem.

 

Jest jeszcze jeden napastnik, o którego mógł Arsenal powalczyć - Gabriel Jesus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perez też jest bardziej skrzydłowym niż środkowym napastnikiem.

 

Jest jeszcze jeden napastnik, o którego mógł Arsenal powalczyć - Gabriel Jesus.

 

Perez jako wysunięty napastnik - 28 meczy 11 bramek 9 asyst

Perez jako cofnięty napastnik - 9 meczy 8 bramek 3 asysty

Jako skrzydłowy nie grał wcale

 

I opierałbyś grę na 19 latku? Mogli kupić i gdzieś wypożyczyć by się ogrywał w Europie - owszem. Gabriel Barbosa też spoko ale także gdzieś na wypożyczenie gdzie by łapał minuty.

 

Powtórzę. Jedyny w normalnej cenie i z gwarancją bramek to byłby Carlos Bacca. Club Brugge, Sevilla, Milan, gdzie nie przychodził trafiał seryjnie. Niby zaraz 30 lat. Ale za 30mln byłby w punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem źle zrozumiany. Nie oglądam LM i LE. Legię jako fan polskiej oglądam. Jeżeli miałbym oglądać rozgrywki europejskie to tylko ze względu na nich. Więc ciekawi mnie gdzie ewentualnie będą ich pokazywać.

 

Ponoć TVP ma pokazywać mecze Legii więc pewnie na TVP 1 lub 2 no i na którymś z kanałów pakietu nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę. Jedyny w normalnej cenie i z gwarancją bramek to byłby Carlos Bacca. Club Brugge, Sevilla, Milan, gdzie nie przychodził trafiał seryjnie. Niby zaraz 30 lat. Ale za 30mln byłby w punkt.

Albo zamiast płacić 65 mln za 2 potencjalne niewypały wydać ten hajs na Aubameyanga. Ale kandydatura Bacci mi się podoba. Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zamiast płacić 65 mln za 2 potencjalne niewypały wydać ten hajs na Aubameyanga. Ale kandydatura Bacci mi się podoba.

 

Do tanga trzeba dwojga. Muszą chcieć i klub i zawodnik. Zawodnik na każdym kroku podkreśla przywiązanie do barw, co obiecał dziadkowi.

 

Na miejscu Arsenalu : Zakup Cavaniego -> PSG zostaje bez napastnika więc płacą tyle ile chce Aulas (a stać ich na to) ->Lacazette w PSG. Bolałoby mnie że to Arsenal go nie kupuje ale wątpie że daliby tyle ile Aulas chce.

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.