Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, wystarczy, że nie ogląda się ligi ukraińskiej, greckiej, a z hiszpańskiej tylko Gran Derbi i mecze pomiędzy drużynami z czołówki.

 

Do tego nie trzeba oglądać tych lig. Wystarczy, zainteresować się wyróżniającymi się piłkarzami. Perez to zupełnie inny tym napastnika niż Giroud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze sredni klub w Primera to jest walka o LE w Premiership.  :nevreness:

No akurat Deportivo to nie jest średni klub w Primera. Ostatnie 6 sezonów to spadek, awans, spadek, awans. Potem skończyli na 15-tym, ale tylko dwa kluby miały mniej punktów od nich i w zeszłym sezonie skończyli 4 punkty nad strefą spadkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koleś do zeszłego sezonu był kompletnie nieznany. W samej lidze hiszpańskiej jest 100 bardziej wyróżniających się piłkarzy.

 

 

 Mógłbym napisać żebyś ich wymienił ale to kompletnie nie ma sensu. W kopanej jest podobnie jak w koszu / siacie / ręcznej / wielu innych sportach co sezon wyskakuje kilku takich o których wcześniej nie miałeś pojęcia. I to w różnym wieku. Choćby Vardy. Kto z was znał go 2 lata temu? 

 

 

Sorry, że nie interesuje się "wyróżniającymi się" piłkarzami o wieku 27+, grającymi w średnich klubach.

 

 

 

Musiałbym pisać to samo co wyżej, tylko od drugiego zdania. 

 

Wiemy, że są Janusze koszykówki, którzy znają tylko 10/20 zawodników NBA. Tak samo są Janusze kopanej (nie mam na celu nikogo obrazić). 

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Mógłbym napisać żebyś ich wymienił ale to kompletnie nie ma sensu. W kopanej jest podobnie jak w koszu / siacie / ręcznej / wielu innych sportach co sezon wyskakuje kilku takich o których wcześniej nie miałeś pojęcia. I to w różnym wieku. Choćby Vardy. Kto z was znał go 2 lata temu? 

 

 

Jeśli chodzi o wartość rynkową to Perez jest poza TOP 100 ligi hiszpańskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałem sprawdzić, co to za koleś ten Perez... reakcję miałem identyczną, jak Maciek. Nawet FIFĘ odpaliłem, żeby zobaczyć mniej więcej, jaki profil ma ten grajek. Kompletny noname dla mnie (a łomoczę w FIFĘ namiętnie od kilkunastu lat - co daje bardzo dużo, jeśli chodzi o dodatkową wiedzę nt. mniej znanych piłkarzy, w FM też zdarza się pykać), więc nie wiem, skąd oburzenie.

 

Może, gdyby PD miała swoje fantasy (kopalnia nauki składów wszelakich!) i ogólnie była ciekawszą ligą, to taki gość byłby szeroko /szerzej/ znany, a tak nie dziwi mnie ani trochę, że ludzie typa nie kojarzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o wartość rynkową to Perez jest poza TOP 100 ligi hiszpańskiej. 

 

 

Ja o tym nie mówię

 

 

Ja też musiałem sprawdzić, co to za koleś ten Perez... reakcję miałem identyczną, jak Maciek. Nawet FIFĘ odpaliłem, żeby zobaczyć mniej więcej, jaki profil ma ten grajek. Kompletny noname dla mnie (a łomoczę w FIFĘ namiętnie od kilkunastu lat - co daje bardzo dużo, jeśli chodzi o dodatkową wiedzę nt. mniej znanych piłkarzy, w FM też zdarza się pykać), więc nie wiem, skąd oburzenie.

 

Może, gdyby PD miała swoje fantasy (kopalnia nauki składów wszelakich!) i ogólnie była ciekawszą ligą, to taki gość byłby szeroko /szerzej/ znany, a tak nie dziwi mnie ani trochę, że ludzie typa nie kojarzą. 

 

 

Ja się nie oburzam na sam fakt nieznania grajka tylko na to że nie wiedząc jakim zawodnikiem jest stwierdza się, iż Arsenal nie dokonał żadnego wzmocnienia i powalczy o 4 miejsce. Skoro nie znacie grajka to czemu go oceniacie? To tak jakby jeździć całe swoje życie VW i stwierdzać że każde inne auto jest gorsze.

 

Tak szczerze to pewnie połowa klubów Primera Division, Bundesligi, Ligue 1 czy Serie A oraz 1/4 z Premier League ma dla części z was samych nonamów (nie obrażam nikogo).

 

Tak szczerze to chciałbym poznać kogo to waszym zdaniem powinien podpisać papcio. Słucham. Mówimy oczywiście o realnych ruchach transferowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak szczerze to chciałbym poznać kogo to waszym zdaniem powinien podpisać papcio. Słucham. Mówimy oczywiście o realnych ruchach transferowych.

 

Co masz na myśli, pisząc o realnych ruchach transferowych? Realnych dla faworyta do mistrzostwa najlepszej ligi piłkarskiej świata, czy realnych dla drużyny na 4 miejsce ligi, która regularnie ośmiesza się w europejskich pucharach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak ma jeszcze w sobie jakies rezerwy, to kto wie co z niego bedzie w niedalekiej przyszlosci.

Nie wiem, jakie ma w sobie rezerwy ten Perez, ale osobiście straciłem nadzieję na to, że Evan Turner i Jerryd Bayless będą gwiazdami NBA. Na highlightach to nawet Rasiak wygląda genialnie:

 

Facet jest szybki i dobry technicznie. Przypomina mi trochę Sancheza, no i Walcotta. Kurczę, nie mogę sobie przypomnieć, gdzie oni grają. No racja, w Arsenalu. No ale przynajmniej Perez jest od nich starszym, czyli zapewne bardziej doświadczonym graczem. Doświadczenia nigdy dość.

 

Albo Arsenal jest drużyną walczącą o mistrzostwo i takie nazwiska, jak Benzema, Lacazette, czy Aubameyang są dla nich odpowiednie.

 

Do United przychodzą Pogba z Ibrahimovićem

Do Chelsea przychodzą Luiz, Kante i Batshuayi

Do City przychodzą Stones, Sane i Gundogan

Do Arsenalu za to wpadają Xhaka i Perez

 

Kiedyś bardzo lubiłem Arsenal, ale nie wiem ile można być ciągle pół kroku za...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mi napisz, proszę, gdzie ja go oceniam. 

 

A ja nigdzie nie napisałem że ty go oceniasz. 

 

 

Co masz na myśli, pisząc o realnych ruchach transferowych? Realnych dla faworyta do mistrzostwa najlepszej ligi piłkarskiej świata, czy realnych dla drużyny na 4 miejsce ligi, która regularnie ośmiesza się w europejskich pucharach?

 

 

Faworytem do mistrzostwa to można nazwać Bayern w Bundeslidze, PSG w Ligue 1 czy Juventus w Serie A. W PD czy PL takie sformułowanie jak pojedynczy faworyt po prostu nie istnieje. Dany klub znajduje się w grupie faworytów do mistrzostwa - owszem. Napiszesz że Barcelona / Real jest faworytem do mistrzostwa to połowa kibiców cię zbeszta. Realny transfer to Carlos Bacca (był dostępny, kwota za niego bardzo dobra, zawodnik pokazał w Belgii, Hiszpanii i Włoszech, że wchodzi do drużyny i ładuje bramki). Nierealny transfer to Lukaku za 75mln, Lacazette/Icardi za 55mln.

 

Ja nie uważam Pereza za zbawienie Arsenalu. Spoglądam natomiast realistycznie na rynek, na dostępnych graczy i stwierdzam na podstawie tego co prezentował Perez, że kwota 20mln za zawodnika tego pokroju jest adekwatna do posiadanych umiejętności. Nie zostanie on królem strzelców(na 99%). Jest innym typem zawodnika niż Giroud, wg mnie bardziej pasującym pod styl gry Arsenalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie uważam Pereza za zbawienie Arsenalu. Spoglądam natomiast realistycznie na rynek, na dostępnych graczy i stwierdzam na podstawie tego co prezentował Perez, że kwota 20mln za zawodnika tego pokroju jest adekwatna do posiadanych umiejętności. Nie zostanie on królem strzelców(na 99%). Jest innym typem zawodnika niż Giroud, wg mnie bardziej pasującym pod styl gry Arsenalu. 

Tylko, ze takie transfery to robią kluby pokroju Swansea, którzy ściągnęli napastnika na poziomie Pereza w wieku 24 lat za taką samą kwotę - Borję Bastona. Arsenal nie robi transferów za 55 milionów, bo zwyczajnie jest słabszy od drużyn, które na takie transfery sobie pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.