Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem podejście Legii do dystrybucji biletów i popieram takie premiowanie lojalności... ale spokojnie z nonszalancją. Wyobraźmy sobie, że jakimś cudem mistrz TBL znajduje się na trasie promo-trasy Lakers czy innych Knicks, których kibiców tu nie brakuje. Polski klub wynagradza najpierw karierowiczów, a potem dystrybuuje bilety wśród swoich i utrudnia zdobycie ich z ulicy, niemożliwy jest zakup w necie itd. I co kibice drużyn z LA i NY, odpuszczacie i wzruszacie ramionami? :smile:

 

Kibice Realu/BVB powinni kupować bilety przez swój klub, który dostanie swoją pulę wejściówek. Dlaczego kibice Realu mieliby wykupować bilety kibiców Legii? Trochę niesprawiedliwe by to było, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że po prostu mecz z Realem Legia powinna zagrać na Narodowym. Spokojnie by go wypełnili, kibole legii by pewnie popsioczyli chwilę i dali i tak spokój przed meczem i kibicowali normalnie a i miejsce znalazło by się dla każdego tak i wiernych jak i niedzielnych kibiców legii, a także kibiców realu. Tylko nie wiem czy przeszłoby granie tylko jednego meczu LM na innym stadionie formalnie.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów lol. Co za głupkowata nazwa. Jak już tak bardzo się silą na preferowanie mocniejszych lig kosztem słabszych, to niech adekwatnie te rozgrywki zostaną nazwane - Puchar Europy, czy huj wi jak. Bo ja tam samych mistrzów nie widzę.

 

Uczepiłeś się najmniej istotnej kwestii, czyli nazwy rozgrywek. Gdyby zamiast UEFA Champions League nazywało się to UEFA Super League (przy tej samej formule) to wszystko byłoby już w porządku?

 

 

Mnie LM w obecnym kształcie trochę męczy. Miło wspominam czasy w których faktycznie w LM grali sami mistrzowie. Terminarz nie był też tak rozbuchany do granic możliwości, a piłkarze nie grali w maju na oparach.

 

Ja mam odmienne zdanie jeśli chodzi o obsadę, ale to kwestia gustu najwyraźniej. Nie wszyscy szukają w piłce tego samego i to żaden przytyk.

 

Zgoda natomiast co do terminarza. Wolałbym nieco skromniejsze ligi krajowe, 16 zespołów by wystarczyło a to już 8 spotkań w sezonie mniej. Oczywiście korzyść jednej strony to strata drugiej więc nie ma sensu się na takie rzeczy nastawiać, ale osobiście chciałbym właśnie mniej spotkań i jednocześnie większy odsetek zespołów walczących o coś. Walka o mistrzostwo, o puchary, o utrzymanie a reszta niech będzie skromna. Do tego puchary krajowe z dwumeczami dopiero od ćwierćfinałów + porządek z wyjazdami na zgrupowania w czasie sezonu :onthego: Się rozmarzyłem.

 

 

dobrze wiesz,że kiedy Hart był w formie (chyba dwa sezony temu,ale moge sie mylic bo nie czytam przeciez o europejskim futbolu) to mało kto potrafił mu strzelić i wszyscy go chcieli w bramce

 

Przestań. Ja przestaję bo to nie ma sensu.

 

Świetna ta grupa Legii, nie istniała kombinacja dająca im szanse na awans a skoro już mają zbierać oklep to lepiej od takich zespołów jak Real czy BVB. Zajarani wyjazdami też nie powinni narzekać, szczególnie na Dortmund.

 

 

Tja. Na moje strasznie dziwny pomysł. Z jednej strony takie wypryski jak Legia nie mają czego w LM szukać, ale z drugiej strony to "miejsce za zasługi" i umniejszenie roli rankingu uderza w aspekt sportowy. W ligach też czasami fajnie się obserwuje zmagania klubów o miejsce premiowane udziałem w eliminacjach CL. Zresztą to jest mocno nie w duchu sportu..

 

Zresztą nazwy nie grają, ewentualne starcie Barcy i wrzuconego za zasługi Milanu czy Interu mnie osobiście nie elektryzuje, bo różnica poziomów jest pewnie podobna jak w przypadku Barcy i CSKA. To co, mamy się jarać nazwą? Jak Wy na to patrzycie?

 

"Miejsce za zasługi" zastanawia mnie też z innego powodu. Dla kogo tak naprawdę to jest? Czy to jest tylko koło ratunkowe po słabych sezonach (np. Chelsea)? Czy też na "dofinansowanie" mogą liczyć ekipy pozostające w trwałym kryzysie (Milan, Inter, Liverpool) czy może sięgamy jeszcze dalej... Nottingham Forest? :grin: Crvena zvezda? :grin:

Żartuję z tymi ostatnimi, ale o ile Chelsea gwarantuje dobry poziom to pozostałe kluby w tej elicie elit będą odstawać, jedni mocniej drudzy słabiej. Skoro jednak to ma być wyciągnięcie ręki do gigantów to ja tam chętnie bym zobaczył znów ekipę z City Ground w starciu z najlepszymi.

 

Mimo wszystko trudno mówić o uderzaniu w aspekt sportowy kiedy reforma ograniczy dostęp maluczkim a zagwarantuje tym większym. Budzi to innego rodzaju wątpliwości i niesmak, ale jeżeli mówimy o poziomie sportowym to jest to zrozumiałe posunięcie.

 

Mi osobiście brakuje w LM uznanych marek i życzę takim klubom jak Milan czy Inter powrotu do grona najsilniejszych ekip. Markę buduje się latami i nawet okropne czasy Milanu nie wymarzą legendarnego status jaki wciąż ten klub posiada, wystarczy zrobić porządek. Najlepsi piłkarze świata chętnie będą reprezentować te najsłynniejsze kluby, prędzej niż nowych, tymczasowych pretendentów. Jeżeli nie chcemy widzieć najlepszych piłkarzy świata zgromadzonych w zaledwie kilku klubach to trzeba trzymać kciuki za odbudowę tych uznanych marek właśnie. Występy i pieniądze z tytułu występów w LM tylko im w tym pomogą chociaż zazwyczaj to nie finanse są największym problemem rzecz jasna. Zdaję sobie również sprawę, że można na to patrzeć zupełnie inaczej, trzymanie kciuki za słabszych/mniejszych jest popularne, ale mnie osobiście jakoś nigdy to specjalnie nie pociągało. Żeby była jasność, nie ma nic do mniejszych klubów, ale nie odczuwam do nich sympatii tylko dlatego, że są mniejsze/biedniejsze czy coś w ten deseń. Ostatecznie i tak najbardziej zależy mi na poziomie i jak mam świadomość powiększającej się przepaści pomiędzy bogatymi a biednymi tak nie mam pojęcia w jaki sposób należałoby się do tego zabrać, co należałoby zrobić, aby było lepiej... i co oznacza lepiej w tym przypadku.

 

Dla UEFA te zmiany to był no-brainer, wizja Superligi to już nie mrzonki, musieli się ugiąć przed naciskiem elit, przypodobać możnym.

 

 

Ja tam uważam, że po prostu mecz z Realem Legia powinna zagrać na Narodowym. Spokojnie by go wypełnili, kibole legii by pewnie popsioczyli chwilę i dali i tak spokój przed meczem i kibicowali normalnie a i miejsce znalazło by się dla każdego tak i wiernych jak i niedzielnych kibiców legii, a także kibiców realu. Tylko nie wiem czy przeszłoby granie tylko jednego meczu LM na innym stadionie formalnie.

 

To by był dopiero obciach dla klubu. Na szczęście włodarze Legii rozgrywają wszystko koncertowo, nie sposób się przeczepić. Nie ma sensu się nad tym nawet specjalnie pochylać, to Liga Mistrzów a nie jakiś wakacyjny Supermecz. Legia wywalczyła sobie awans, nie Polska. Skoro chcemy się bawić z najlepszymi to może przy okazji starajmy się wyglądać i zachowywać jak oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibice Realu/BVB powinni kupować bilety przez swój klub, który dostanie swoją pulę wejściówek. Dlaczego kibice Realu mieliby wykupować bilety kibiców Legii? Trochę niesprawiedliwe by to było, nie?

Przecież ja nie o tym napisałem :) Legia dobrze to rozgrywa, po prostu można w pewnym sensie zrozumieć motywacje polskich kibiców Realu. O kibicach BVB w tym kontekście nie słyszałem.

 

Inauguracja Bundesligi przewidywalnie nudna. Bayern zniszczył Werner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jednym masz rację Mentor. legia dostała w prezencie od losu awans nie Polska. Jako w sumie od dziecka sympatyk Realu będę trzymał za drużyną z Madrytu. A legła niech się martwi jak przekonać swoich kiboli co by nie zniszczyli Bernabeu. Co do reszty twojej wypowiedzi na temat gry na narodowym się nie zgadzam ale szkoda mi czasu na gadanie o pseudoprofesjonalnym klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że po prostu mecz z Realem Legia powinna zagrać na Narodowym. Spokojnie by go wypełnili, kibole legii by pewnie popsioczyli chwilę i dali i tak spokój przed meczem i kibicowali normalnie a i miejsce znalazło by się dla każdego tak i wiernych jak i niedzielnych kibiców legii, a także kibiców realu. Tylko nie wiem czy przeszłoby granie tylko jednego meczu LM na innym stadionie formalnie.

Tu nie chodzi o wypelnienie stadionu. Bo z taka grupa komplet z BVB czy Realem Legia na Narodowym robi z palcem w nosie...

 

Chodzi o :

 

Wynajem, bo po co placic za dwa stadiony jak mozna za jeden

 

Wplywy, ktore wcale nie beda wyzsze z dnia meczowego niz na Narodowym

 

Szacunek do siebie i kibicow - pokazuja, ze sie tak latwo nie sprzedali i graja na L3 i tam beda grac

 

Swietna akcja z karnetami. Janusze wyrobia karty kibica, potem niektorzy przekalkuluja ze ich stac na 500+200 by pojsc na Real i kasa w klubie sie zgodzi, bo upieka dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jednym masz rację Mentor. legia dostała w prezencie od losu awans nie Polska. Jako w sumie od dziecka sympatyk Realu będę trzymał za drużyną z Madrytu. A legła niech się martwi jak przekonać swoich kiboli co by nie zniszczyli Bernabeu. Co do reszty twojej wypowiedzi na temat gry na narodowym się nie zgadzam ale szkoda mi czasu na gadanie o pseudoprofesjonalnym klubie.

 

Widzisz, ja się naszą rodzimą ligą zupełnie nie interesuję, miałbym problem z wymienieniem kilkunastu piłkarzy i to bez jakiegokolwiek porządku klubowego. Ale z Ciebie wyszły uczucia jakie żywisz do Legii i to tłumaczy poparcie do koncepcji rozgrywania spotkań na Narodowym. Przecież to pomysł anty-Legia.

 

Legia nie ma natomiast nic do powiedzenia jeśli chodzi o bilety dla kibiców Realu. Gdyby trafili do grupy z Barceloną to też bym się ubiegał o bilety, ale nie waliłbym z tą sprawą do Legii, to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki narodowy? koszt wynajęcia, inne dodatki itp powoduje, że nie będzie różnicy w wpływie do kasy. a mimo wszystko ważne jest to by pokazać, że liczy się coś więcej niż kasa (szczególnie gdy nie jest duża)

co do Europy. wczoraj Lewandowski 3, dzisiaj w pierwszej połowie Milik 2. ciekaw jestem nastrojów obrońców Kazachstanu

koszulki Milanu to porażka. dlaczego nie grają w swoich klasycznych? przecież nie gryzą się z błękitem Napoli.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milik strasznie absorbował obrońców Milanu. sam wie, co jest jego największym mankamentem/ gra tyłem do bramki. ktoś z polskich kibiców stwierdził, że Maradona na strzelenie 2 bramek potrzebował  270 minut. komentator słusznie stwierdził, że do boskiego Diego to Milikowi jeszcze sporo brakuje

w akcji z końca meczu zastosowano najnowsze przepisy, że taką bramkę sie zalicza a nie dyktuje karnego.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu "Mikhtarjan" i Rashford nie graja za Mate i Rooneya (choc brawa za asyste) w podstawie ja sie pytam, zajebiste zmiany.

Dla tej asysty warto było trzymać Roo na murawie :grin: Co do Ormianina, Mou mówił po poprzednim meczu tak:

 

 

Henrikh to jedna z opcji. W meczu z Leicester potrzebowałem szybkości, więc postawiłem na Jessego Lingarda. W meczu z Bournemouth zależało mi na zawodniku, który będzie mógł zaatakować z każdego miejsca na boisku. W takim przypadku najlepszym wyborem był Mata. Za plecami Zlatana chciałem ustawić Rooneya i nie było miejsca dla Henrikha. Niektórzy menadżerowi uważają, że ich nabytki muszą grać przez cały czas. Ja taki nie jestem. Zespół jest ważniejszy.

( http://redunited.pl/2016/08/22/mkhitaryan-wspierany-przez-mourinho/ )

 

A tymczasem legenda Bayernu, Scholl wyraża to, co wielu czuje:

 

 

Bayern się bawi. Ancelotti ich uwolnił. Uwolnili się z łańcuchów Pepa Guardioli.

( http://www.dieroten.pl/art/show/scholl-bayern-uwolniony-z-lancuchow-pepa/20149 )

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpliwe bo w nastepnej kolejce derby manchesteru

Nie sklamie jak powiem, ze widzialem to z 8-10 razy na roznych powtorkach. Costa czy Fela dostaliby bany jak nic, wyrazny, chamski ruch lokciem w kierunku rywala. Niestety jak mowisz derby, plus dobra reputacja moga przewazyc szale, ale generalnie chamskie zagranie jak cholera.

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.