Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już swoje w tym temacie powiedziałem. Jak ktoś chce wałkować te same tematy i pytać mnie wciąż o to samo, odsyłam do poprzednich postów.

 

A z Valencią świetny żart. Naprawdę. Czy nie ustaliliśmy nieoficjalnej zasady, że po pijaku nie pizemy na forum? Szanse na tytuł Valencii są podobne do tych, że Wigry Suwałki zagrają w ekstraklasie.

 

No właśnie nie piszemy więc nie wiem skąd może się wziąć taki Tottenham w dyskusji o mistrzostwie Anglii. 

Liverpool miał 1 ( dosłownie jeden ) sezon, że walczył, a tak to nawet do Ligi Mistrzów się od paru lat nie łapie. Realne szanse na tytuł maja City, United, Chelsea tak jak w La Liga Real, Barca i Atletico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie piszemy więc nie wiem skąd może się wziąć taki Tottenham w dyskusji o mistrzostwie Anglii. 

Liverpool miał 1 ( dosłownie jeden ) sezon, że walczył, a tak to nawet do Ligi Mistrzów się od paru lat nie łapie. Realne szanse na tytuł maja City, United, Chelsea tak jak w La Liga Real, Barca i Atletico.

To już przepychanka, ale Atletico ma może jakieś 5% szans. Mieli jeden mega sezon i tyle. wypadek przy pracy.

 

Nt Tottenhamu już pisałem.

 

@barcalover: z szans i przewidywań nic nie może wyniknąć, bo to tylko prognozy. Ale ten kurs jest wyznacznikiem siły Arsenalu w PL i analogicznie siły Valencii w La Liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@barcalover: z szans i przewidywań nic nie może wyniknąć, bo to tylko prognozy. Ale ten kurs jest wyznacznikiem siły Arsenalu w PL i analogicznie siły Valencii w La Liga.

A może też wyznacznikiem siły Barcy i Realu? Przecież gdyby te dwie drużyny grały w PL, to Arsenal by miał taki sam kurs na mistrzostwo jak Valencia.

 

Zdobyć więcej punktów na przestrzeni całego sezonu od tych kadr jakie obecnie mają Real z Barca to jest naprawdę wielka sztuka, stąd takie kursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może też wyznacznikiem siły Barcy i Realu? Przecież gdyby te dwie drużyny grały w PL, to Arsenal by miał taki sam kurs na mistrzostwo jak Valencia.

 

Zdobyć więcej punktów na przestrzeni całego sezonu od tych kadr jakie obecnie mają Real z Barca to jest naprawdę wielka sztuka, stąd takie kursy.

Ktoś tu dobrze napisał (Kily?); że tak naprawdę możemy dowieźć praktycznie każdą, w miarę sensowną tezę, bowiem do każdej można dobrać odpowiednie argumenty. Twój pkt widzenia również jest słuszny, aczkolwiek - już teraz abstrac***ąc od "namacalnych" dowodów - serio uważasz, że jakaś śmieszna Valencia ma / miałaby start do Arsenalu ? Ktoś spytał, jak mierzyć siły drużyn. Odpowiedziałem: jedynym dostępnym tego typu narzędziem jest transfermarkt.de :) Nikt nie zaproponował niczego w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie piszemy więc nie wiem skąd może się wziąć taki Tottenham w dyskusji o mistrzostwie Anglii. 

Liverpool miał 1 ( dosłownie jeden ) sezon, że walczył, a tak to nawet do Ligi Mistrzów się od paru lat nie łapie. Realne szanse na tytuł maja City, United, Chelsea tak jak w La Liga Real, Barca i Atletico.

Jeżeli już dopisujesz do tego grona United to według mnie równie dobrze o tytuł w tym sezonie może powalczyć Arsenal. 

Choć pewnie i tak skończy się tak jak rok temu i wygra Chelsea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu dobrze napisał (Kily?); że tak naprawdę możemy dowieźć praktycznie każdą, w miarę sensowną tezę, bowiem do każdej można dobrać odpowiednie argumenty. Twój pkt widzenia również jest słuszny, aczkolwiek - już teraz abstrac***ąc od "namacalnych" dowodów - serio uważasz, że jakaś śmieszna Valencia ma / miałaby start do Arsenalu ? Ktoś spytał, jak mierzyć siły drużyn. Odpowiedziałem: jedynym dostępnym tego typu narzędziem jest transfermarkt.de :) Nikt nie zaproponował niczego w zamian.

Poki co to Ty nie zaproponowales niczego sensownego, a jedynym logicznym miernikiem jest ranking osiagniec w europejskich pucharach.

 

Transfermarkt? Lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu dobrze napisał (Kily?); że tak naprawdę możemy dowieźć praktycznie każdą, w miarę sensowną tezę, bowiem do każdej można dobrać odpowiednie argumenty. Twój pkt widzenia również jest słuszny, aczkolwiek - już teraz abstrac***ąc od "namacalnych" dowodów - serio uważasz, że jakaś śmieszna Valencia ma / miałaby start do Arsenalu ? Ktoś spytał, jak mierzyć siły drużyn. Odpowiedziałem: jedynym dostępnym tego typu narzędziem jest transfermarkt.de :smile: Nikt nie zaproponował niczego w zamian.

Valencia nie jest taka śmieszna. Ostatnio jak przyjechali na CN, to w 1 połowie piłkarze Barcy nie wiedzieli co się dzieje i tylko cud sprawił, że nie stracili bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co to Ty nie zaproponowales niczego sensownego, a jedynym logicznym miernikiem jest ranking osiagniec w europejskich pucharach.

 

Transfermarkt? Lol.

Stary, jakim miernikiem jest taki ranking w kontekście porównania takiego Hull i Granady, jak one pucharów w życiu nie widziały? Prawda jest taka, że w przypadku takich drużyn i ich porównania wartość rynkowa graczy jest JEDYNYM miernikiem siły. Nie znajdziesz innego, możesz tylko "lolować" to co napisałem, ale nie masz kontrargumentu.

 

@Cloud: wiem, widziałem ten mecz na żywo, jak każdy zresztą FCB od paru lat. Tylko że właśnie "jedna połowa wiosny nie czyni", zwłaszcza że koniec końców było 0:2 jak dobrze pamiętam. Oglądałem też Valencię w innych meczach poprzedniego sezonu i fakt, zrobiła bardzo fajny postęp, ale nie żeby ją przyrównywać IMO (podkreślam ten 3-literowy skrót) do Arsenalu. Co więcej, uważam że nikt obiektywny (nie jestem fanem ani Arsenalu ani Valencii) nie powinien zestawiać obok siebie tych ekip. Bo postęp ze zwykłego przeciętniactwa na niezły poziom w jeden rok jest co prawda efektowny, ale pamiętajmy że Arsenal poniżej swojego, wyższego od obecnej Valencii poziomu nie schodzi od paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już dopisujesz do tego grona United to według mnie równie dobrze o tytuł w tym sezonie może powalczyć Arsenal. 

Choć pewnie i tak skończy się tak jak rok temu i wygra Chelsea.

 

Uważam, że po tych transferach to United może nawiązać walkę o tytuł, a Arsenal ma dużo mniejsze.

 

kore

 

 A stawianie Arsenalu obok Valencii to normalne zestawienia 4-5 sił w tych ligach a rozgrywki europejskie jednoznacznie pokazują, że w takich starciach regularnie wygrywają Hiszpanie i to jest wyznacznik siły danych lig, a nie jakieś stwierdzenia bez żadnych dowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że po tych transferach to United może nawiązać walkę o tytuł, a Arsenal ma dużo mniejsze.

 

kore

 

 A stawianie Arsenalu obok Valencii to normalne zestawienia 4-5 sił w tych ligach a rozgrywki europejskie jednoznacznie pokazują, że w takich starciach regularnie wygrywają Hiszpanie i to jest wyznacznik siły danych lig, a nie jakieś stwierdzenia bez żadnych dowodów.

 

Kiedy Valencia grała ostatni raz w Lidze Mistrzów? Właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kore, jak interpretujesz fakt, ze Arsenal, ktory regularnie dostaje lupnia w europejskich pucharach, od niepamietnych czasow okupuje miejsce w top4 Premiership?

 

Ale interpretuje w kontekście czego? Jego realnej siły? Siły ligi angielskiej? Porównania do Valencii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a wcześniej? Jak regularnie tam występowała? Albo; co w tymże sezonie osiągnęła w LM?

 

Rok i dwa lata wcześniej. W tych latach 2 razy wychodziła z grupy. Czyli osiągnęła to samo co było szczytem wszystkich angielskich zespołów w poprzednim sezonie, a takiego Arsenalu to szczytem w ostatnich 5 latach.

To ja zapytam i oczekuje jasnej odpowiedzi jakie są bilanse w czasie tej długiej nieobecności Valencii w Lidze Mistrzów drużyn angielskich i hiszpańskich w fazie pucharowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, jakim miernikiem jest taki ranking w kontekście porównania takiego Hull i Granady, jak one pucharów w życiu nie widziały? Prawda jest taka, że w przypadku takich drużyn i ich porównania wartość rynkowa graczy jest JEDYNYM miernikiem siły. Nie znajdziesz innego, możesz tylko "lolować" to co napisałem, ale nie masz kontrargumentu.

 

Serio? Wartość rynkowa, która jest zależna wyłącznie od tego, kto ile za kogo da, ma być niby jakimkolwiek odzwierciedleniem siły? Nawet porównania pojedynczych piłkarzy na tej zasadzie są bez sensu, a co dopiero mówić o porównaniach drużyn.

 

Na ten moment PL nie ma startu do LL, po prostu poziom w Anglii jest niższy, a jak tego nie chcesz dostrzec, to już nikt z nas nie będzie Ci w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie w sumie ma znaczenie gdzie jest wyższy poziom? Nawet kibice Barcy wolą oglądać PL i tylko to się liczy :)

 

Mnie to przypomina napinki fanów jakiejś kapeli muzycznej. "Jest lepsza, bo u nich są taaakie pokręcone riffy, instrumentale, wsłuchać się trzeba kilka razy i... i..."... i wuj, bo i tak lepiej słucha się czegoś innego, a rozmowab jest jałowa :P

 

BTW, widzieliście nowe koszulki Man. United od Adidasa? Świata robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.