Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Mentor & Kily: zgadzam się z tym co napisaliście odnośnie mojej ostatniej wypowiedzi.

summa summarum - dogadamy się :smile:

 

Pomysł 3 jedenastek mi się podoba, ale - 4-5-1 to jest w sumie (na upartego) 4-3-3, więc może lepiej 4-4-2 plus jeszcze jedna? I tak nam się sporo wyborów pokryje, więc nie powinno być dramatów.

 

Optuję za wybieraniem pozycja po pozycji.

 

Czy oprócz jedenastek na taktykę wybierzemy też jedenastki rezerwowe?

 

edit: dopiero zauważyłem: http://www.e-nba.pl/topic/4272-karty-na-st%C3%B3%C5%82-czyli-wybieramy-najlepszych-pi%C5%82karzyk%C3%B3w-z-ostatniego-%C4%87wier%C4%87wiecza/

Edytowane przez the4yeast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, nie sądziłem, że trzeba będzie czekać tak długo (czas mierzony od wpisu barcalovera).

 

Rappar właśnie wystrzelał z argumentów przeciwników Sergio ;)

Nie wiem jak można nie doceniać jego talentu.

Starczy w youtube wpisać Bus i wyskakuje jego filmografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdes nie potrafi znaleźć klubu od ponad roku, wiem, że kontuzja to jedna sprawa, ale widać, że zainteresowanie tym bramkarzem jest niemal zerowe. Valdes - grał w Barcelonie, bo Real miał wychowanka na bramce i oni też tego chcieli. Kibice Barcelony pragneli kogoś lepszego na tej pozycji od nie pamiętnych czasów i jaka radość ich ogarnęła jak ter Stegen miał dołączyć do klubu. Co roku były ploty o tym, kto zastąpi Victora mimo jego kolejnej Zamory na półce ; )

Pan Szpakowski tutaj? Witamy :)

 

Sorry, ale bzdury straszne i nic Cię nie usprawiedliwia :(

 

Ta teoria o Valdesie, który broni bo musi być wychowanek jest tak bezdennie głupia i absurdalna, że aż zęby bolą przy czytaniu a Ty jeszcze dodałeś upgrade z MATS-em + ploty o następcach Valdesa w kolejnych sezonach (CO??? :D )

 

Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 'nasze forum'? Barcelona to (czasem myślę, że niestety) jeden z absolutnie najpopularniejszych klubów na świecie jak i w samej Polsce, nasz rodzimy fandom jest bardzo rozbudowany, zawsze było dużo stron, forów, blogów, nawet oficjalne penye są dwie. Zmierzam do tego, że nie mam pojęcia kogo i gdzie czytałeś. W odmętach internetu idzie znaleźć wszystko, ale przy ferowaniu ogólnych wyroków zalecana jest ostrożność.

 

Nie mieliśmy cały czas plotek o nowym bramkarzu, nie mieliśmy ich praktycznie wcale. Przez długie lata mieliśmy problem na tej pozycji, próbowaliśmy takich gości jak: Hesp. Baia, Bonano, Reina, Dutruel czy Rustu. Przebojowe warzywa Dutruel, dalej w to nie wierzę...

 

Kłopoty się skończyły wraz z postawieniem na Valdesa, który nie miał idealnych początków, ale był coraz lepszy i ostatecznie zapewnił odpowiedni komfort na długie lata a do tego dodał kilka znakomitych sezonów i spektakularnych występów w ważnych meczach jak chociażby Finał LM z Arsenalem. Ta teoria o Valdesie jako odpowiedzi na wychowanka w bramce Realu to jest kosmos, jaki to ma sens? Przecież Barcelona zawsze miała luzik z wychowankami i na tym polu z Realem ścigać się nie musiała bo Real w tym względzie zawsze oglądał plecy Barcelony. Na dodatek praktycznie od zawsze (mowa o nowożytnej historii) byliśmy klubem, który nie żałuje pieniędzy na transfery. Potrafiliśmy wydawać duże kwoty na wymienionych wcześniej bramkarzy jak i na dziwne eksperymentu w polu, szczególnie za czasów Gasparta chociaż później również. Dlaczego niby nie mielibyśmy wydać kolejnych hajsów na bramkarza zamiast Valdesa gdyby ten był za słaby? Gdzie tu sens i gdzie logika?

 

Ja się cieszyłem z przybycia ter Stegena, ale co ma jedno do drugiego skoro odejście Valdesa było przesądzone dużo wcześniej kiedy sam Victor poinformował klub, że odejdzie wraz z końcem umowy (poinformował o tym na 1,5 roku przed końcem kontraktu) żeby klub miał dużo czasu na znalezienie nowego bramkarza? Wybór Niemca mi pasował bo to młody gość o tej samej charakterystyce co Victor, czyli ponadprzeciętna gra nogami i refleks, lepszy na linii niż na przedpolu. Takiego bramkarza potrzebujemy, oczywiście jeszcze lepiej mieć full-package Neuera, ale nie każdy może mieć Neuera. Zresztą ter Stegen nieco młodszy, może się jeszcze znacząco poprawić w kilku elementach, w kilku innych już nie musi.

 

Nikt nie robi z VV jakiegoś historycznie znakomitego bramkarza w skali all-time. Najprawdopodobniej był najlepszy w historii Barcelony obok Zubizarrety i Ramalletsa.

 

MATS może być lepszy od Valdesa, taką mam nadzieję, ale na to potrzeba czasu. Póki co ma 23 lata i jego kariera dopiero się rozpoczyna.

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Rustu wtedy był chyba nawet na top gk imprezy rozpatrywany. Generalnie miał wtedy dobry okres. + twarz pomazana i prawdziwy wojownik bramki bronił. Nie to, bym negował jakoś kolorowego Camposa. Ale Rustu był dobry.

Valdesa też Wam trochę zazdroszczę. Dobrze, że wrócił w MU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.