Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dograsz szczegóły to można się pobawić. Ilu zawodników mamy wybierać? Z jakich lat? Oceniamy całokształt czy peak? Jak rozstrzygamy pozycję dla ziomków, którzy grali na różnych pozycjach? Pytań pojawia się więcej, ale jak ogarniesz to tak, by miało ręce i nogi to chętnie się przyłączę do dyskusji, już bez zarzucania na każdym kroku, że się uprawia jakąś propagandę na rzecz swoich zawodników w grze albo że wymienianie sukcesów zawodników jest obrzydliwe (dokładnie tak było w dyskusjach w ramach fantasy).

Jak coś to ja też w to wchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw zaczął od wyboru top of the top z podziałem na formacje: bramka, obrona, pomoc, atak. 

 

Ewentualnie można się jeszcze bardziej pobawić i podział na G, LO, ŚO, ŚO, PO, LP, ŚP, PP, cofnięty napastnik (coś jak Kaka za czasów AC Milan) + 2 innych napadziorów. 

2 opcja to to, o czym myślałem. Oceniamy overall, peak to gówno krótkotrwałe. Jak ktoś miał kontuzję - to ważne, jak sobie z nią poradził, by się utrzymać w topie. Albo jak był gruby.

Ostatnie 25 lat. czyli od roku 1990. Główna pozycja zawodnika się liczy, czyli tam, gdzie spędził większą część kariery.

Merytoryka przede wszystkim, pakowanie Valdesa na top GK z racji bycia w Barcy przez kibica Barcy - bo Valdes grał w najbardziej utytułowanym klubie dziesięciolecia, jest "mój", więc jest ze best - nie przejdzie. Strzelamy tytułami, indywidualnymi nagrodami, wyróżnieniami w lidze oraz reprze, umiejętnościami, silnymi i słabymi stronami. "Nie bo nie" nie przejdzie. Dla przykładu - całkowite skreślenie JZ4 na prawym skrzydle z racji małej ilości bramek i tylko dlatego będzie karane kijem w dupę.

Whadayathink?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szczegółowy podział na pozycje.

I ostatnie 25 lat to max, choć ja bym preferował nawet ostatnie 20, bo po prostu jak przez mgłę pamiętam np WC '94.

 

JZ4 to Zanetti?

 

A overall oceniamy na zasadzie 0-99 czy jak?

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lepszy Ronaldo to dzisiaj Pokerstars reklamuje.

Jak to dobrze, że nie było powszechnego internetu w latach 80-stych. Młodsze pokolenie by pewnie dostawało kurwicy widząc posty - Jordan jest c***owy, w czasach Westa to by co najwyżej ręczniki mógł podawać, ewentualnie by się go wpuszczało na 2 minuty, by mógł się pocieszyć, że grał w lidze z prawdziwymi koszykarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

overall znaczy ogólne osiągnięcia zawodnika+umiejętności-słabości*cycki żony

jlm

nygga, nie mieszaj sosów. Porównujesz napadziora Ronaldo z pomocnikiem portugalskim. Skoro mamy ustawienie 4-3-1-2 to każdy może strzelać po swojemu.

JV4 to Zanetti.

Jakie, k****, 4-3-1-2? Bez DP to można co najwyżej w Pucharze Polski powalczyć.

Czyli każdy będzie rzucał swoją jedenastkę z uzasadnieniami i na tej podstawie wybierzemy 11 największych kozaków z największymi? Ew. kolejne dobre jedenastki?

Overall to z jednej strony dobry pomysł, bo na ATF fantasy trudno było niektórym załapać, że na 2-letnim peaku Raul nie ma żadnej przewagi nad Milito. Z drugiej - będzie tak dużo kryteriów, że będzie trudno o powszechną zgodę, a i tak zgraja ludków będzie pisała, że Gruby Ronaldo jest lepszy od Nażelowanego albo od Messiego czy inne głupoty. Ale ogólnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch**a widziałeś meczy Realu w ostatnich latach w takim razie

Stary ale co mnie interesują mecze Realu w ostatnich latach?

 

Nie wiem jak Ty ale ja się piłką zainteresowałem trochę więcej niż kilka lat temu.

 

Ronaldo w Sportingu był skrzydłowym, w Man Utd także.

A że schodził do środka(bo był w mega formie strzeleckiej) to i tak 70% czasu grał na swojej nominalnej pozycji - skrzydło.

 

A to że w Realu nie ma wybitnego napastnika od czasów Ronaldo(Luiz Nazario de Lima) czy Raula to już inna kwestia.

 

Dlatego ustawili tam zawodnika, który ma wybitne atrybuty strzeleckie - CR7.

 

Ale to nie robi z niego klasycznego napastnika, c'mon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juniory, sporting + 90% w MU - pomoc

ostatnie pół roku + real - atak

6 lat w ataku, ponad 10 w pomocy. chcesz, ustaw go sobie za napastnikami. na c*** te emocje jeszcze w boksach, przed okrążeniem testowym?

 

Jakie, k****, 4-3-1-2? Bez DP to można co najwyżej w Pucharze Polski powalczyć.

Czyli każdy będzie rzucał swoją jedenastkę z uzasadnieniami i na tej podstawie wybierzemy 11 największych kozaków z największymi? Ew. kolejne dobre jedenastki?

Overall to z jednej strony dobry pomysł, bo na ATF fantasy trudno było niektórym załapać, że na 2-letnim peaku Raul nie ma żadnej przewagi nad Milito. Z drugiej - będzie tak dużo kryteriów, że będzie trudno o powszechną zgodę, a i tak zgraja ludków będzie pisała, że Gruby Ronaldo jest lepszy od Nażelowanego albo od Messiego czy inne głupoty. Ale ogólnie ok.

 

Kolejny chyba nie ogarnia.

Jedziemy pozycja po pozycji, bez wrzucania całych składów.

Nie peak a cała dotychczasowa kariera.

Gruby to striker i z racji całokształtu nie widzę przeciwwskazań by go do top3 napadu kwartału wrzucić. Ponadto - z głową ma być skałd, a to uwzględnia m.in. fakt, że czasami lepiej wbić na przód scorera+scorera/passera a za nimi pass firsta by mieć z tego lepszy efekt niż score firsta charakter not so easy. + tak łatwo wrzucić za napastników CR7 ponad ZZ? Nobrainer? Damn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juniory, sporting + 90% w MU - pomoc

ostatnie pół roku + real - atak

6 lat w ataku, ponad 10 w pomocy. chcesz, ustaw go sobie za napastnikami. na c*** te emocje jeszcze w boksach, przed okrążeniem testowym?

 

Ja się nie spinam specjalnie ale tak oczywiste rzeczy, że Cristiano Ronaldo nie jest nominalnym napastnikiem to jest jak elementarz w plecaku ośmioletniego Wojtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juniory, sporting + 90% w MU - pomoc

ostatnie pół roku + real - atak

6 lat w ataku, ponad 10 w pomocy. chcesz, ustaw go sobie za napastnikami. na c*** te emocje jeszcze w boksach, przed okrążeniem testowym?

(...)

Gruby to striker i z racji całokształtu nie widzę przeciwwskazań by go do top3 napadu kwartału wrzucić. Ponadto - z głową ma być skałd, a to uwzględnia m.in. fakt, że czasami lepiej wbić na przód scorera+scorera/passera a za nimi pass firsta by mieć z tego lepszy efekt niż score firsta charakter not so easy. + tak łatwo wrzucić za napastników CR7 ponad ZZ? Nobrainer? Damn

Coraz lepiej - miała być pozycja, na której gość spędził większość kariery, a teraz proponujesz wrzucać CR7 tam, gdzie nigdy nie grał.

 

W ogóle jedno proste pytanie. Dlaczego CR7 powinien mieć pewne miejsce w takim rankingu? Dlatego, że robił od ciula przeplatanek i sunął skrzydłem w Sportingu i pierwszych latach w United czy dlatego, że od 07/08 zaczął dokładać goli pełnymi workami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja, którą zaproponowałem w ustawieniu 4-3-1-2 to ta wspomniana "1" - czyli ofensywny pomocnik, ze zdolnościami rozgrywającego, z pierdolnięciem + dobrze by było, że był sprytny na obie nogi

also, CR grał jako off w MU przez kawałek.

also, pomoc jest za napastnikami w tym 4 osobowym bloku - ino bardziej rozstrzeleni po bokach są skrzydłowi. stąd mój skrót myślowy

also, sam system można zrobić na 4-4-2 by nie rozdrabniać się w gówniane pomysły pt defensywny czy rozgrywający czy cofnięty napastnik czy Twoja stara. Mamy to robić z głową, wsadzenie samych ofensywnych w ostatecznym rozliczeniu na normalnym boisku by była w dupę. to nie rng

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.