Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Może taki Motor Lublin

Przecież oglądanie takiego Motoru to proszenie się o krwawienie oczu. Czysty regionalizm bo po co to oglądać ta smutną grę jak można obejrzeć ligę angielską czy ligę mistrzów.

Zdradzę ci sekret. W piłce nie chodzi o wrażenia estetyczne ale o emocje. A emocje możesz odnaleźć w CLJ, w ekstralidze kobiet czy w 6 lidze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Cały sport kobiecy jest pompowany, bo kobiety wszędzie miałyby gorsze wyniki?

Nie wiem czy wszędzie, ale w piłce są pompowane, a dzieli te sporty przepaść. Przecież lekkoatletyczne rekordy świata kobiet są gorszę od rekordów Polski...... juniorów. Taktyka na kobiety byłaby jedna, długa piła do przodu na szybkiego skrzydłowego z graniem na 60% prawdziwych możliwości.

7 minut temu, jack napisał(a):

Zdradzę ci sekret. W piłce nie chodzi o wrażenia estetyczne ale o emocje. A emocje możesz odnaleźć w CLJ, w ekstralidze kobiet czy w 6 lidze. 

W wikipedii znalazłem, że średnia domowa frekwencja na żeńskiej Barcelonie to 4 tysięcy widzów. Słabe te emocje....

Jestem za. Wpuścić na jeden sezon kobiecą reprezentację Polski do rozgrywek Ekstraklasy i niech udowadniają, że należy im się taka sama wypłata. Myślę, że po dwóchmeczach...... kobiety same by zrezygnowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DLT_Braddock napisał(a):

Nie wiem czy wszędzie, ale w piłce są pompowane, a dzieli te sporty przepaść. Przecież lekkoatletyczne rekordy świata kobiet są gorszę od rekordów Polski...... juniorów. Taktyka na kobiety byłaby jedna, długa piła do przodu na szybkiego skrzydłowego z graniem na 60% prawdziwych możliwości.

Przecież to dwie sekcje jednego klubu w tej samej dyscyplinie, to mogą porównywać sobie. A to, kto kogo by pokonał nie ma nic do rzeczy, bo kobiety nie rywalizują z mężczyznami w oficjalnych zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co są te boje umniejszające kobietom. 
Oczywiste jest że poziom jest dużo niższy w wielu dyscyplinach wręcz przepaść ale przecież ten podział ma na celu zgrupowanie danych grup osób ( tu ze względu na płeć) w rozgrywkach aby była ciekawa rywalizacja nawet jeżeli jakość rozrywki mamy inna. 
 

Jaki cel miałoby hejtowanie Igi i ciągle powtarzanie że jest zerem bo nie wygra z top 500 facetów? 
Gra w swojej lidze i ją wygrywa. Po co szukanie wspólnego mianownika? 
 

Jak najbardziej prawidłowe jest porównywanie danej kobiety z sukcesami do faceta z sukcesami bo oboje grają w swoim środowisku i walczą ze swoją dopasowaną do swoich atrybutów ( w tym przypadku płeć) konkurencją. Jeden pokonuje facetów a jedną kobiety. ( na razie mamy taki podział który już robi się płynny patrząc na IO) 

kto nie chce nie musi oglądać kobiecego sportu a kto chce niech ogada. 
 

jasne że te gadki o tym równym traktowaniu mają swoje przebarwienia bo często jakość samej rozrywki się rozjeżdża ale z drugiej strony chodzi o emocje przy równej rywalizacji więc tak jak są grupy wiekowe niech będą inne grupy w tym z podziałem na płeć. 
 

meritum: mi ta grafika nie przeszkadza gdy porównuje się dokonania. Robert może na taką grafikę odpowiedzieć. Paroma golami lub machnąć ręką i powiedzieć baba to jest lub nic nie zrobić. Taki mamy urok że się wszystko porównuje, daje statystyki i robi rankingi. Nikt przecież kobiety nie da przed Roberta do ogólnoświatowej bezpłciowej reprezentacji. Chodzi o porównywanie dokonań w swojej grupie rywalizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Jestem za. Wpuścić na jeden sezon kobiecą reprezentację Polski do rozgrywek Ekstraklasy i niech udowadniają, że należy im się taka sama wypłata. Myślę, że po dwóchmeczach...... kobiety same by zrezygnowały.

Jakoś ciebie ktoś tu wpuścił, nie grzeszysz intelektem a siedzisz tu i nawet wracasz mimo, że cię wyrzucają 🤣

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

meritum: mi ta grafika nie przeszkadza gdy porównuje się dokonania.

Tu nawet nie chodzi o porównanie ale o pokazanie, że oboje sią zajebiści w swoich rozgrywkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał(a):

Nie wiem o co są te boje umniejszające kobietom. 
Oczywiste jest że poziom jest dużo niższy w wielu dyscyplinach wręcz przepaść ale przecież ten podział ma na celu zgrupowanie danych grup osób ( tu ze względu na płeć) w rozgrywkach aby była ciekawa rywalizacja nawet jeżeli jakość rozrywki mamy inna. 
 

Jaki cel miałoby hejtowanie Igi i ciągle powtarzanie że jest zerem bo nie wygra z top 500 facetów? 
Gra w swojej lidze i ją wygrywa. Po co szukanie wspólnego mianownika? 

....ale pojawiają się głosy, że powinny tyle samo zarabiać co mężczyźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

 

Jestem za. Wpuścić na jeden sezon kobiecą reprezentację Polski do rozgrywek Ekstraklasy i niech udowadniają, że należy im się taka sama wypłata. Myślę, że po dwóchmeczach...... kobiety same by zrezygnowały.

Z jakiś powodów sport kobiecy istnieje a i tak wiadomo że jest dużo mniej dofinansowany. Ten płacz kobiet o równości wypłaty to jest raczej technika negocjacji ugrania czegokolwiek więcej niż zrobienie fifty-fifty w 100% dyscyplin. Ot chcą większy kawałek tortu. Co Ci tak wadzi to? Na siatkówkę plażowa mimo że mocniejsze serwy mają faceci pójdę bardziej na kobieca;) 

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał(a):

....ale pojawiają się głosy, że powinny tyle samo zarabiać co mężczyźni

Technika negocjacyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał(a):

Przecież oglądanie takiego Motoru to proszenie się o krwawienie oczu. Czysty regionalizm bo po co to oglądać ta smutną grę jak można obejrzeć ligę angielską czy ligę mistrzów.

Zdradzę ci sekret. W piłce nie chodzi o wrażenia estetyczne ale o emocje. A emocje możesz odnaleźć w CLJ, w ekstralidze kobiet czy w 6 lidze. 

przede wszystkim Ekstraklasa/polska piłka, to wydarzenia, plotki, afery, co tydzień coś się dzieje, sam sport jest tylko tłem, ale to wystarczy by przykuć uwagę i sprawić, że jest tak popularna

kto się już raz dał wciągnąć pokocha to uniwersum na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał(a):

Jakoś ciebie ktoś tu wpuścił, nie grzeszysz intelektem a siedzisz tu i nawet wracasz mimo, że cię wyrzucają 🤣

Myślę, że na ciebie ten "słaby" intelekt wystarczy tak jak na żeńskie reprezentacje drużyna 15-latków ;)

9 minut temu, jack napisał(a):

Tu nawet nie chodzi o porównanie ale o pokazanie, że oboje sią zajebiści w swoich rozgrywkach. 

Mniejsza konkurencja. W samej Hiszpanii jest ponad milion piłkarzy i 80 tys piłkarek :D

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

przede wszystkim Ekstraklasa/polska piłka, to wydarzenia, plotki, afery, co tydzień coś się dzieje, sam sport jest tylko tłem, ale to wystarczy by przykuć uwagę i sprawić, że jest tak popularna

kto się już raz dał wciągnąć pokocha to uniwersum na zawsze

Ooooo, właśnie. Bo chodzi o emocje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szabla napisał(a):

A kto, kto lubi np tenis ziemny wymieni po 10 tenisistek i 10 tenistow? Lekkoatletki i lekkatletow? Pewnie i w siatkowce (kobiecej) wielu też dałoby radę. Ale w piłce? Szczerze wątpię. 

Ja nie wymienię 3 Polskich siatkarzy, ani jednego piłkarza ręcznego, 5 tenisistów. Mało kto spoza tego forum wymieni 5 aktualnych zarodników NBA. Chodzę na mecze Lechii a wymienię tylko jednego zawodnika Zagłębia Lubin - Daniela Mikołajewskiego i to dlatego, że grał w Jaguarze Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pora na poważną męską piłkę :D 

Fajna grafika pokazująca najlepsze(?) Akademie (przy większych klubach, żeby się jack nie przyczepił) w Polsce. Pogoń ma pożytek bo sporo młodych wprowadzają do składu, Zagłębie od lat opiera się praktycznie tylko na swoich. Lech i Legia najwięcej sprzedają z Akademii, czyli też pożytek mają, a resztę puszczają w Polskę. W Krakowie numerem jeden jeśli chodzi o wybór Akademii nie jest już Wisła. Jeszcze są w tym zestawieniu, ale tam już od jakiegoś czasu ryba psuje się od głowy. Nr jeden jest Cracovia. Nie wiem jak tam wygląda z resztą ekstraklasy. W Rzeszowie to od lat, 90% budżetu idzie na Akademię i po prostu dają szansę młodym. Wczoraj przeciwko Tychom dwójkę stoperów tworzyli: 19-latek z 17-latkiem. Polonia mimo małego budżetu też ma kilku ciekawych młodych grajków.

 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

to nie są Akademie tylko suma wycen składów uwzględniając kadry młodzieżowe wg. transfermarkt

Mało tego, to nawet w ogromnej większości nie są zawodnicy wyszkoleni w podanym klubie tylko wydrenowani z mniejszych akademii, które tych zawodników szkoliły od kilkulatka. Duże kluby kuszą 14-15 latków grą w CLJ i mamią przyszłością w drużynie seniorskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

to nie są Akademie tylko suma wycen składów uwzględniając kadry młodzieżowe wg. transfermarkt

Kluby które mają wszystkie drużyny na szczeblu centralnym

- seniorska ex albo 1 albo 2 liga

- juniorska CLJ 15, U17, U19

Przecież masz napisane. Nie napisałem o budżetach akademii do wuja wafla. Wyceny z Transfermarkt pewnie dodane są jako ciekawostka. Skoro Akademia ma składy na dobrym juniorskim poziomie we wszystkich kategoriach wiekowych CLJ to o czymś świadczy.

41 minut temu, jack napisał(a):

Mało tego, to nawet w ogromnej większości nie są zawodnicy wyszkoleni w podanym klubie tylko wydrenowani z mniejszych akademii, które tych zawodników szkoliły od kilkulatka. Duże kluby kuszą 14-15 latków grą w CLJ i mamią przyszłością w drużynie seniorskiej. 

Tak, tak..... wiedziałem że wjedziesz tutaj z Jaguarem.

Ja wiem, że 90% klubów ekstraklasy zamiast wstawiać do składu młodych to woli zapychać skład uchodźcami z Ukrainy, ale są wyjątki.

Mnie ostatnio zaskoczyła informacja, że niszowa Stal Rzeszów stała się nr 3 jeśli chodzi o wybór dla rodziców czy trenerów jakiegoś młodego zdolnego grajka. Mają pewność, że chłopak będzie tak ukształtowany i na takim poziomie że dostanie szansę gry w pierwszym składzie nie Dlatego że jest młody, tylko dlatego że w wieku 17-lat jest na to gotowy.

Najlepszy junior Ekstraklasy z zeszłego sezonu Marczuk rozwinął się właśnie w Rzeszowie. Myśliwiec dawał mu szansę jak miał 17 lat.

Przecież Probierz jak rekrutuje na.mecze kadry to teraz bardziej opłaca mu się obejrzeć mecz na.zywo we Włoszech niż w polskiej ekstraklasie. A trenerzy reprezentacji juniorów zbierają skład praktycznie z samych grajków 1-ligowych, a nie Ekstraklasy w której z dumą ogłasza się transfer grajka który kiedyś zagral kilka spotkań w Barcelonie 

 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.