Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie jak w tym temacie dyskutowaliśmy na temat Brzęczka? Że spoko kiedy ogrywamy takie Mołdawie czy Macedonie ale to jest nasz obowiązek i z takimi zawodnikami to żaden wyczyn bo i bez trenera by to zrobili ale nie gramy nic z mocniejszymi reprezentacjami.

Powiedzcie mi jak te całe dywagacje wyglądają teraz xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sewer napisał(a):

Pamiętacie jak w tym temacie dyskutowaliśmy na temat Brzęczka? Że spoko kiedy ogrywamy takie Mołdawie czy Macedonie ale to jest nasz obowiązek i z takimi zawodnikami to żaden wyczyn bo i bez trenera by to zrobili ale nie gramy nic z mocniejszymi reprezentacjami.

Powiedzcie mi jak te całe dywagacje wyglądają teraz xd

Wszystko się zgadza. Santos jest gorszy od Brzęczka i teściowej Smudy. Gościowi nie udało się jeszcze poznać najlepszych naszych zawodników. 

 

 

 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 13:36, Hoolifan napisał(a):

Moja obawa związana z zatrudnieniem Santosa spowodowana jest głównie tym, że choć na papierze jego wyniki osiągane z reprezentacją Portugalii wyglądają naprawdę nieźle, to ja oglądając ich mecze nie mogłem pozbyć się wrażenia, że ten zespół mógłby grać zdecydowanie odważniej i po prostu lepiej. Nie będę ukrywał, że odczuwam do Santosa lekką niechęć związaną ze stylem, w jakim osiągnął swój największy sukces w trenerskiej karierze i to w pewnym stopniu rzutuje na opinię, jaką sobie na jego temat wyrobiłem. Zdaję sobie sprawę z tego, że gość ma ogromne doświadczenie i zna europejski futbol w wydaniu reprezentacyjnym od podszewki, ale przez wzgląd na Euro 2016 przypiąłem mu łatkę, której pomimo upływu czasu nie potrafię od niego odczepić (choć może powinienem).

Są takie momenty, w których naprawdę żałuję, że się nie pomyliłem...

Nie wiem co PZPN zamierza z tą kadrą dalej zrobić (jestem w stanie postawić duże pieniądze na to, że sam PZPN też nie wie), ale to naprawdę nie idzie w dobrym kierunku i na horyzoncie nie widać jakichkolwiek sygnałów, że w najbliższym czasie coś się w tym względzie zmieni. Przez 75 minut męczymy się z Wyspami Owczymi na własnym stadionie, z Tirany wyjeżdżamy z 0:2 po żenującym spotkaniu, a Santos na konferencji zamiast schować głowę w piasek odpytuje dziennikarza ze znajomości regulaminu rozgrywek i opowiada, że nawet Włosi po zdobyciu ME potrafili nie awansować na MŚ. Rozumiem, że pytania od naszych dziennikarzy są często żenujące, ale wdawanie się z nimi w pyskówki i sięganie po takie argumenty, to chyba ostatnie czego tej reprezentacji teraz potrzeba.

Niby kilka spotkań i kilkanaście odbytych wspólnie treningów to trochę mało, żeby podejmować się oceny trenera, ale tutaj nie widać ani pomysłu jeśli chodzi o taktykę, ani też jakiejś autorskiej koncepcji przy powołaniach i budowaniu podstawowej jedenastki. Za Sousy graliśmy nowym ustawieniem, za Michniewicza nacisk położony był na szczelną defensywę, a tutaj ani polotu z przodu, ani pewności w tyłach. Ogląda się to żenująco i o ile z Wyspami Owczymi było jeszcze całkiem zabawnie, to wczoraj chyba przestało.

Osobiście nie jestem fanem twardych resetów i odcinania się grubą kreską od przeszłości, ale tutaj naprawdę nie widać innej drogi, bo po prostu pogrążamy się w marazmie. Mamy będącego w świetnej formie Slisza, grającego na dobrym poziomie Szymańskiego, to z Arabii ściągamy odcinającego kupony Krychowiaka, który z Wyspami Owczymi nie zrobił nic, a wczoraj powinien wylecieć z boiska za drugą żółtą kartkę, zarobioną w odstępie kilku minut. Z przodu biega sobie Robercik, który ewidentnie jest bez formy, co nie przeszkadza mu po idiotycznej stracie robić wiatrak rękami w geście niezadowolenia. Z ławki naszą pierwszą opcją staje się Grosicki, który w swoim stylu zamyka oczy i leci przed siebie, co kończy się stratą, po której Albania podwyższa wynik na 0:2. Przecież to jest straszne...

A był taki moment, kiedy człowiek znowu zdążył się z tą kadrą zaprzyjaźnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.