Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, ptak napisał(a):

Lech już został mistrzem Polski przegrywów. Jakieś drwale z mieściny od której osiedla w Poznaniu są większe zabiegali ich i wyszarpali korzystny wynik.

31 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Lech odpadł z drużyną złożoną z graczy niechcianych w Podbeskidziach, Termalicach i Piastach Gliwice. No trochę, k**** kompromitacja, chociaż nie takie już Kartofle zaliczały.

 

To jest tylko sport, faworyci odpadają: Basel, Lech.

Lech zagrał słaby mecz + trzy celne strzały rywali trzy gole + przypadkowy w poprzednim meczu. 

Lech to nie Manchester, Bayern czy Real, żeby na takie mecze wychodzić po swoje jak na trening. Spartak to profesjonalna drużyna, która zagrała dobry mecz. Będąc nawet Lechem nigdy nie będziesz miał 100% pewności przejścia takich drużyn jak Spartak Trnava, może to będzie z 70% ale jest szansa spora szansa z 30%, że dostaniesz wpierdol. I ogólnie jak startujesz od drugiej rundy kwalifikacji jak Lech to masz trzech przeciwników do przejścia. Nawet dając optymistycznie, że  z każdym masz 70% szans przejścia to daje Ci tylko 34% ,że przejdziesz wszystkich trzech i awansujesz do grupy.

Dla tego tak ważny jest ranking krajowy. Mając 15 miejsce, mamy od razu mistrza w fazie grupowej(3 runda el LM), wicemistrza w 2 rundzie el LM(3 wpi****le na 3 dwumecze są potrzebne, żeby nie awansować do którejś grupy(jeszcze się to nie zdarzyło) i zdobywcę pucharu w 3 rundzie el LE(dwa wpi****le na dwa dwumecze, żeby nie awansować do grupy). Trzy drużyny na pięć mają całkiem ciekawe perspektywy grupy. A teraz oprócz mistrza kraju musisz się jebać przez trzy rundy i na każdej grozi ci wyjebka, bo zagrasz słabszy mecz albo coś Ci nie wyjdzie, a nie grasz z amatorami.

I teraz ranking krajowy: Odpadają nam w tym roku jeden mega c***owy sezon - 2.250 i w przyszłym 2.125.. Tak czy siak w tym roku już mamy 3.5 punktu, jedną drużynę dalej, jak Legia awansuje do grupy to będzie całkiem dobrze a jak nie to może faktycznie lepiej dla rankingu(ale tylko dla niego), żeby Raków nie awansował do LM. Bo jak awansuje a Legia nie to mamy (4.75-5.25) punktu i tylko 6 meczy Rakowa w LM, raczej ciężko będzie o super wynik.

Należy zaznaczyć przy tym, że od wprowadzenia ligi konferencji jest więcej meczów a zatem więcej punktów i jest inflacja punktowa około(20-25%) Więc jak kiedyś było 4 punkty to teraz 5 punktów jest tyle samo warte. To co było kiedyś 6 jest teraz 7.5

Awans Legii będzie kluczowy, żeby utrzymać trend dobrych wyników w rankingu krajowym, chyba, że Raków coś odwali wielkiego i awansuje do 1/8 LM :D albo będzie przechodził rywali w LE, LKE na wiosnę jak Lech.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mcreativo napisał(a):

 

 

Więc jak kiedyś było 4 punkty to teraz 5 punktów jest tyle samo warte. To co było kiedyś 6 jest teraz 7.5

o właśnie, zastanawiałem się o ile wzrosła pula punktów do zdobycia od powstania LKE :)

/

Wciąż jednak nie zgadzam się z teza ze lepiej dla polskiej kopanej będzie jak będziemy grać niżej i zebrać punkty zamiast uczyć się od najlepszych nawet na mocnych porażkach.

1)Hajs- tu nie ma co porównywać nawet, a polska piłka jest generalnie biedna, stad trafiaja do nas w większości odpady, albo gracze z peryferii futbolu - przyjście Kittela, czyli było nie było, 30letniego gracza z 2 Bundesligi, który chyba nieprzypadkowo nigdy nie zabłysnął na poziomie 1 ligi, ogłoszono jako Bombę Transferowa, co tylko potwierdza jak słabi jesteśmy.  Raków akurat potrafi dysponować hajsem, wiec im więcej oni będą mieli tym większa szansa na to, ze doczekamy jeszcze ligi, gdzie będą grać przysłowiowe Vadisy, Ljuboje czy Kalu Uche.

2. Jeśli na farcie będziemy ciułać te punkty, to i tak szybko zostanie to zweryfikowane, bo zaraz się okaże ze co z tego ze mamy 5 zespołów w pucharach skoro na 3 miejscu ligę skończy przysłowiowa Cracovia, a na 4 Zagłębie Lubin- my potrzebujemy żeby cyklicznie w pucharach grały mniej więcej te same zespoły - Legia, Lech, Raków przede wszystkim - i ligi na wzór Portugalii np. gdzie tez masz 4 zespoły które rok w rok sa w top4, a potem loteria - a nie ligi która rok w rok jest loteria :) I powolutku się to zaczyna tworzyć - wiadomo, ze nie jest to jeszcze stabilne, bo nie ma u nas tak dużej różnicy między czubem a reszta jak we wspomnianej Portugalii i zdarzają się takie sezony jak Legia 21’ czy randomowy Lech- ale generalnie wydaje mi się, se powolutku zmierzamy w tym kierunku gdzie top3 zespoły będą jednak rok w rok dzielić tytuły między sobą. 

//

Stad tez nie uważam ze jest jakikolwiek powód by kibicować Rakowowi w walce o LE kosztem LM- hajs i rozwój - to nam da LM, nawet jeśli skończy się rekordowymi eurowpierdolami, to jednak będzie doświadczenie i hajs, który z Częstochowy nie wyparuje jak z Warszawy, a może się jedynie przysłużyć polskiej piłce long term

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Wciąż jednak nie zgadzam się z teza ze lepiej dla polskiej kopanej będzie jak będziemy grać niżej i zebrać punkty zamiast uczyć się od najlepszych nawet na mocnych porażkach.

Żadnej takiej tezy nie stawiałem napisałem, że może będzie lepiej i tylko dla tegorocznego rankingu. Chyba każdy będzie kibicował Rakowowi, żeby awansował do LM. Nie ma innej opcji.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

@mcreativo czy Raków zdobędzie dodatkowe 4 punkty do rankingu jezeli awansuje do grupy LM? + potencjalnie w CL i LE jest wiecej punktów do ugrania niż w LKE?

Ktoś te rankingi ogarnia nie @LAF xD

Tak zdobędzie 4 punkty do swojego rankingu, co daje 1 punkt do rankingu krajowego, bo w rankingu krajowym liczy się średnia, 4 punkty przez 4 drużyny = 1. 

Tak jest więcej do ugrania bo dochodzą lepsze bonusy punktowe w CL i LE.

https://kassiesa.net/uefa/calc.html - tu masz wszystko w tabelce, za mecze jest dokładnie tyle samo we wszyskich rozgrywkach: 2 za zwycięstwo, 1 za remis.

Ale są różnice w punktach bonusowych, jak np 4 za fazę grupową LM.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF-Ekstraklasa, kto byłby chętny w niedalekiej przyszłości? Bo ktoś (po moim uprzednim, luźnym zapytaniu) mi podjarany pisze, że zajebisty pomysł i rzuca już nawet z rękawa nazwiskami na 1 rundę z shortlisty xD

Fanów piłkarskiego krajowego podwórka trochę tu mamy :)

Pewnie w domu się też odkopie jeszcze jakieś stare skarby kibica xd

... 

Odnośnie meczu Lecha i trzeciej bramki dla przeciwnika:

https://sport.tvp.pl/72080255/liga-konferencji-europy-lech-poznan-wyeliminowany-po-pieknym-golu-ze-spalonego

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz takie uczucie mi towarzyszyło gdy Igor Milicic dostał dwa razy wpierdol u siebie od Rosy po -20 mając 1:1 w PO grając do trzech zwycięstw.

No, ale ogólnie zjebali po całości transfery bo na c*** gwiazda co się leczy albo ten Hotic to popierdółka a nie piłkarz.

Inna sprawa, że oglądając I polowe ( II nie mogłem ) mieli okazje bramkowe i wystarczyło strzelić i nie stracić gola w pierwszym meczu i by było git. 
 

Znowu mam przed oczami jak w jednej edycji jest 1/8 LE a w następnej wpierdol od Islandczyków. 
 

Widziałem, że mnie tam oznaczyliście także później się odniosę do tych postów

 

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja uważam, że właściciel Lecha to straszny sknera.

Opierdolił Skórasia i w zamian za niego wziął gościa co przebywa w gabinecie lekarskim oraz gościa ze średnika ligi belgijskiej wchodził z ławki ( a Skóraś pierwsza XÎ ) 

Jak Bogusław czy Ciupał sięgnęli do kieszeni to i LM była i fajny awans w grupie LE. 
 

No , ale raz na jakiś czas wpadnie wyjście z grupy i tak to się toczy 

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LAF napisał(a):

A Ja uważam, że właściciel Lecha to straszny sknera.

Opierdolił Skórasia i w zamian za niego wziął gościa co przebywa w gabinecie lekarskim oraz gościa ze średnika ligi belgijskiej wchodził z ławki ( a Skóraś pierwsza XÎ ) 

Jak Bogusław czy Ciupał sięgnęli do kieszeni to i LM była i fajny awans w grupie LE. 
 

No , ale raz na jakiś czas wpadnie wyjście z grupy i tak to się toczy 

Blazic i Hotic też doszli a pamiętaj że fakt iż transfer jest za free wcale nie oznacza że mniej wydajesz bo tacy gracze biorą po prostu wyższe wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.