Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

To co grał dla mnie wczoraj Bayern to był szok. Myślałem, że zagoszczą środek pola, będą szanować piłkę i starać się stopować grę, a nie napędzać co chwilę kontry Barcelony!

 

Tymczasem oni poszli niemal na wymianę ciosów i tylko Neuer spowodował, że do przerwy nie było już 2-0.

 

Wiem, że Bayern grał osłabiony, ale jednak nie spodziewałem się, aż takiej różnicy klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co grał dla mnie wczoraj Bayern to był szok. Myślałem, że zagoszczą środek pola, będą szanować piłkę i starać się stopować grę, a nie napędzać co chwilę kontry Barcelony!

 

Tymczasem oni poszli niemal na wymianę ciosów i tylko Neuer spowodował, że do przerwy nie było już 2-0.

 

Wiem, że Bayern grał osłabiony, ale jednak nie spodziewałem się, aż takiej różnicy klas.

Dwa słowa: Pep Guardiola :)

 

11188307_950708374988078_600162355699547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emery jest fajny, też go lubię i być może trafi do Milanu, rzekomo jest na krótkiej liście potencjalnych trenerów. Oczywiście dzisiejszy Milan to zespół gorszy od Sevilli, ale to się może zmienić. Inna sprawa, że największym skarbem Sevillistas jest Monchi i dopóki mają tego mistrza, dopóty klub powinien sobie dobrze radzić.

 

Także niech Emery po udanym sezonie idzie do Milanu (albo Klopp jak wspominałem jakiś czas temu) a Sevillę obejmie Paco Jemez, ten drugi to jest dopiero wariat :) Widziałbym go w lepszym klubie, ale najlepiej niech zostanie w La Liga bo innych rozgrywek krajowych nie śledzę tak blisko a szkoda by było gdyby mi zniknął z radaru.

 

A czy Unai jest w topie (a jeśli tak to jak ścisłym) ciężko ocenić, tak samo jak w przypadku piłkarzy. Nie każdy trener dostanie szansę pracy w topowym klubie i walki z najlepszymi o największe trofea. Jestem pewien, że istnieją znakomici trenerzy i piłkarze, którzy mogliby odnosić większe sukcesy, ale czasem nawet skill i charakter to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego przetasowania w składzie albo zmiany pozycji na boisku (Lahm!) można by było traktować jako błysk geniuszu gdyby to działało. Nie działa.

No już bez przesady. Lahm czy Alaba miewali naprawdę fenomenalne mecze w środku pola. Za to wystawienie Lahma na boku pomocy tak jak wczoraj to faktycznie nieporozumienie. Powinien grać Weiser, który ostatnio był w gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystawianie Lahma w pomocy to nieporozumienie, mając na uwadze jak świetnie sobie radzi od lat na prawej obronie. Low się strasznie podniecił tym pomysłem, ale zrezygnował z tego przed meczem z Francją na mistrzostwach i Niemcy dobrze na tym wyszli.

 

Ja w ogóle nie rozumiem takich roszad - jak masz w składzie jednego z najlepszych (o ile obecnie nie najlepszego) prawego obrońcę świata, to nie robisz cyrku i wystawiasz go na tej pozycji, szczególnie że w Bayernie ludzi do pomocy nie brakuje, a ci boczni obrońcy co teraz grają to poziom środka tabelii bundesligi, a nie półfinału ligi mistrzów.

 

Z tego co pamiętam, to do tej dyskusji się kiedyś włączył Mourinho, który powiedział, że kocha Lahma, ale jako prawego obrońcę. Akurat w tym przypadku ma 100% racji.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubiłem Guardiolę jako piłkarza, ale jako trener zachowuje się jak szczur. Gdy jego statek idzie na dno, od razu z niego ucieka i wskakuje na kolejny. Nie chce go obrażać, ale na dzień dzisiejszy trenował dwa z pięciu najlepszych zespołów klubowych ostatnich lat a wyniki w ostatnich trzech latach takie sobie. Z City za wiele też nie ugra, ciężki sezon w Anglii, a sam zespół średnio sobie radzi w Europie...no i najgorsza łatka tego trenera, to jego pomysły transferowe...

 

PS. Klopp też niezły gość, narzekał na Bayern, że podkupuje mu graczy, a przy pierwszej okazji zaraz będzie w Bayernie. Trzymam kciuki za Reusa, że przynajmniej ten się tak nie sprzeda jak jego koledzy i wyjedzie za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale jaki to może dać efekt? Do tej pory nigdy nie pokazał, że potrafi to robić. Jeśli nie wypali, to cały mit legnie w gruzach. A dopasowując taktykę do składu, już w grudniu może nie mieć o co walczyć w BPL.

Jaki tam mit, Pep jest o wiele słabszy niż się powszechnie uważa, dostał dwa samograje, to coś tam powygrywał.

 

Już jest mowa o tym, że Pogba może przejść do City. Stać ich na drogie zakupy więc izzi panowie. Szejkowie ogarną mu ekipę do grania.

O tym, że Pogba może przejść wszędzie to się mówi od co najmniej roku. Ja już się pogodziłem z tym, że Juve go straci. Oby nie poszedl do MC, oby nie do Realu. Fajnie by w MU wyglądał, a oni przecież Depaya właśnia kupili. W ogóle ktokolwiek weźmie Pogbę będzie wygranym tego okna. MC najlepiej podrzucić Busquetsa, pewnie zapłacą za tego płaczka dużo kasy, ja na niego patrzeć nie mogę.

IMO Pogba wyląduje w PSG albo w Barcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.