Skocz do zawartości

Boston Celtics 2014/15 Celtic Pride


Ice

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza połowa to był kosmos w wykonaniu celtów. W pewnym momencie z niedowierzaniem musiałem sprawdzić linka, czy ja na pewno mecz na żywo oglądam, a nie jakiś sparing w preseason, albo mecz z 2008, tylko mordy inne. W pewnym momencie jak widziałem 26 pkt przewagi kusiło mnie aby małe co nie co postawić u buka on-line ale nie było zakładów :/. I w sumie dobrze, bo bym wtopił.

 

Wpadł mi dziki pomysł do głowy. A co jeśli Love się wypnie na CLE i z końcem sezonu przyjdzie jednak tak jak kiedyś ploty krążyły do BOS? Do tego Ainge coś jeszcze na pewno wykombinuje i może być ciekawy sezon w Bostonie. Kto tam wolny jest w offseason, co mu może być po drodze do Celtów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCS z tego co czytałem jest dobry w obronie, w ataku robi postępy, więc myślę, że może nie jest z nim tak źle, żeby pisać o bust alert. Oczywiście mogę się mylić, ale draft to zawsze jest ryzyko większe lub mniejsze. W każdym razie, defensywny center w Celtics jest potrzebny od kilku lat i myślę, że dobrym sposobem byłoby wydraftowanie takiego.

 

7-footer z atletyzmem sf'a, broniący wszystkie pięć pozycji. Nie widzę w tym nic z busta, chyba że okaże się leniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo draftu.Jeśli mielibyśmy przytankować,to tylko po Townsa bądź Johnsona.Hezonja też fajny,ale brać kolesia z europy to zawsze ryzyko,wszystko zależy jaką ma głowę,jak sobie poradzi z faktem,że wszedł na poziom wyżej,gra za wielką wodą.

 

 

Wpadł mi dziki pomysł do głowy. A co jeśli Love się wypnie na CLE i z końcem sezonu przyjdzie jednak tak jak kiedyś ploty krążyły do BOS? Do tego Ainge coś jeszcze na pewno wykombinuje i może być ciekawy sezon w Bostonie. Kto tam wolny jest w offseason, co mu może być po drodze do Celtów?

Kolejny stretch four w Bostonie?Jeszcze bez obrony i za maxa?Odpada.Poza tym pieniążki,którymi będziemy dysponować w lato 2015r.są po to,żeby Pan Reinsdorf miał ból głowy,czy pchać się w luxury z połamanym Rose'm i nie najmłodszymi już Gasolem i Noahem if you know what I mean ;>

 

Generalnie przyjście Azji dość mocno poprawiło chemię w zespole.Wygląda to tak,jakby Danny dokupił do średniej klasy maszyny brakujący tryb,który sprawia,że teraz ta maszyna weszła na szybsze obroty i pokazuje wszystko na co ją stać.Most improved team?Czy ja wiem...zagrali dopiero parę meczów.Na pewno most intriguing team ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo draftu.Jeśli mielibyśmy przytankować,to tylko po Townsa bądź Johnsona.Hezonja też fajny,ale brać kolesia z europy to zawsze ryzyko,wszystko zależy jaką ma głowę,jak sobie poradzi z faktem,że wszedł na poziom wyżej,gra za wielką wodą.

 

 

No właśnie po tych dwóch trzeba by było przytankować, a jak widzisz Celtics raczej nie mają takiego zamiaru. Właśnie dlatego napisałem o WCS, bo z tego co widzę to w mockach się kręci koło 10 czyli jest szansa na to, żeby go wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o jakim tankowaniu piszecie w kontekście Bostonu.

 

mnie WCS zdecydowanie nie przekonuje, daje atletyzm, dobrą obronę, ale nie zbiera rewelacyjnie, nie robi różnicy jeżeli chodzi o shotblocking, nie wspominając o ataku. ale daje atletyzm, size, obronę i się cały czas poprawia, powinien pójść w top8. wybierając potencjałem mniej więcej w pozycji Bostonu, to na dziś zdecydowanie Myles Turner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turner póki co broni kosza długimi łapskami, ale na nogach porusza się kiepsko, będzie miał problemy w szybszej, zdominowanej pickami grze w NBA. Podczas gdy WCS nie daje się mijać rozgrywającym na switchach, także pod tym względem nie ma porównania.

 

Dla mnie center broniący pięć pozycji to zdecydowanie jest szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że Turner to po prostu cholernie inteligentny gracz który korzysta z tego i warunków - bardziej bym się obawiał jak w pierwszych dwóch sezonach będzie sobie radzić na czwórce bo żeby grać na centrze faktycznie brakuje mu na dziś siły. z tego co czytałem i widziałem, jego drużyna jest świetnie ułożona w obronie i brakuje jej talentu w ataku - dlatego pewnie Turner nie jest aż tak dobry w defensywie i jest lepszy w ofensywie niż wskazują na to jego statystyki. niemniej - masz 19-letniego wysokiego, który rzuca FT na 84% (Aldridge, Davis, Love - ten ostatni z tej trójki miał w college'u najwięcej - 75% bodaj), bardzo dobrze broni na poziomie NCAA (tendencyjnie określiłem obronę WCS trzy posty wyżej, nie czepiaj się), bardzo dobrze blokuje i ma bardzo dobry size - ja tu widzę ogromny upside. do tego, w kontekście draftu, jego bottom line przez sam rzut (doda solidną trójkę na poziomie NBA jeżeli nie jest Larrym Sandersem) + obronę to świetny fit dla wielu drużyn w lidze. ale powinien zostać jeszcze rok w college'u. nie zdziwiłoby mnie gdyby poszedł wyżej niż Stein, bo ma odpowiedni skillset i większy potencjał. żeby nie było, uważam WCS za dosyć bezpieczny pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turner może pójść wyżej przede wszystkim dlatego, że jest młodszy. Tyle że jest ograniczony atletycznie, a tu mu będzie trudniej przeskoczyć. Rzut to łatwiejszy element do poprawy. Zresztą, kwestia jakie są twoje priorytety. Ja u środkowego znacznie bardziej cenię pracę nóg w obronie niż rzut z dystansu. Nie sądzę tez, żeby Turner dał radę na czwórce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwycenie Thomasa za 2 2nd roundery i Thortonta to majstersztyk. Chcę PO! Ainge ma swój pomysł na przebudowe i swietnie. Zobaczymy co z tego bedzie, ale ja wiaze nadzieje, ze DA pokaze droge lepsza niz ostry tankin' w drodze po sukcesy.

Pytanie czy taki właśnie był plan Ainge'a, bo mi się wydaje, że on raczej liczył na głębszy tanking i wysoki wybór w drafcie. Reszta wyszła w praniu, jak się okazało nie ma szans na top 3 pick, a niespodziewanie pojawiła się szansa na PO. 

 

Gwoli ścisłości, Thomas poszedł za jednego 1st roundera, co oczywiście nie zmienia faktu, że to świetny deal dla Celtów. Choć ja bym tonował zachwyty, bo o ile na dziś to dobry fit na podjęcie walki o PO, to w dłużej perspektywie nie widzę go jako PG naprawde liczącej się ekipy. Dlatego dla mnie Thomas albo zostanie jako energizer z ławki, ewentualnie niech posłuży jako asset do większej wymiany. 

 

Zarówno WCS jak i Turnera brałbym w ciemno, jeśli byliby dostępni. Wyżej brałbym Turnera tylko dlatego, że lepiej pasuje do systemu Stevensa. Systemu w którym ceni się wysokich potrafiących rzucać i podawać, a jak Ci jeszcze taki wysoki zapewni obronę i ochronę obręczy na zadowalającym poziomie to dla Bostonu powinien to być no brainer. Ale Willym oczywiście też nie powinni pogardzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie ja także. tylko nie wiem jak to porównanie ma się do tego przypadku, gdy Turner ma potencjał na elitarny rzut na poziomie NBA i pomimo braku atletyzmu, na dobrego/bardzo dobrego obrońcę. ciekawe ilu w college'u było 18-19 latków podkoszowych rzucających 85% osobistych. niemniej, są spore wątpliwości, tu się zgadzam, i dlatego powinien zostać jeszcze rok w NCAA. 

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że po tym dzisiejszym meczu Danny z Bradem się ogarną i jednak przytankujemy po Townsa.Wiem że to nie odkrywcze,ale takie mecze dobitnie pokazują,że w tym sezonie nie mamy czego szukać w PO.Przy dobrych układach skończyłoby się na urwaniu 1-2 meczów Hawks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Bostonu już za późno na ostry tank. Muszą liczyć tylko na loterię, jeśli chcą być w topie. 

 

Możliwe, że planują oddać kilka picków za jeden z czuba, nie wiadomo co tam im chodzi po głowach.


Poza tym, jaki tank? Są dwa zwycięstwa od PO, w takim przypadku nikt nie podejmie decyzji o odpuszczaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że po tym dzisiejszym meczu Danny z Bradem się ogarną i jednak przytankujemy po Townsa.Wiem że to nie odkrywcze,ale takie mecze dobitnie pokazują,że w tym sezonie nie mamy czego szukać w PO.Przy dobrych układach skończyłoby się na urwaniu 1-2 meczów Hawks.

A co oni jeszcze mogą zrobić ?

Ainge do pewnego momentu robił co mógł, żeby przytankować, oddawał każdego kto miał jakąkolwiek wartość, a z kim nie wiązał przyszłości. Dopiero pozyskanie Thomasa było pójściem w stronę walki o PO, ale bardziej wykorzystał okazję na pozyskanie gracza który od dawna mu się podobał niskim kosztem. Ale to już było wtedy, kiedy widział, że na walkę o top pick większych szans nie ma. 

 

A trudno wymagać od Stevensa albo od zawodników, żeby odpuszczali mecze. Oni chcą wygrywać i to się nie zmieni do końca sezonu, chyba że nie będzie już żadnych szans na PO to może motywacja niektórym spadnie, choć akurat  w Bostonie jest masa młodych oraz kilku graczy w contract year, a Ci raczej do końca będą chcieli się pokazać. 

 

Także teraz już nie ma za bardzo wyjścia, trzeba próbować walczyć o te PO, choć szanse są raczej niewielkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że po tym dzisiejszym meczu Danny z Bradem się ogarną i jednak przytankujemy po Townsa.

może być ciężko zważywszy na fakt, że Towns od kilku tygodni gra jak numer jeden tego draftu.

 

wydaje mi się, że granie na wschodzie powoduje, że zagrożenie, iż Celtics trochę in a middle of nowhere mogą pobyć, jest jednak dosyć wysokie. ale trudno bawić się we wróżkę w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.Panowie nie zrozumcie mnie źle.Nie chodzi mi o to,żeby teraz wstawić do s5 Wallace'a,Datome,Presseya i jazda po Okafora,bo teraz to już po ptokach,ale przebić się gdzieś w okolice 6-8 seedu.Wtedy przebijanie się takim pickiem i innymi assetami byłoby znacznie łatwiejsze.Z drugiej strony to o czym wspomniał Regis.Mamy młodą drużynę,młodego trenera i PO na wyciągnięcie ręki.Odpuszczenie w takim momencie znacząco obniżyło by morale i team spirit.Ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.