Skocz do zawartości

Boston Celtics 2014/15 Celtic Pride


Ice

Rekomendowane odpowiedzi

To jest ciekawe określenie w przypadku Thomasa. 

 

Ale czy w poprzednim sezonie właśnie tak nie było? Robił 20-6 (tak samo jak Kyrie, przykładowo), a jaki był efekt, jaki kontrakt dostał? Niecałe 7 mln rocznie, na 4 lata. IT przy swoich warunkach i ogólnej opinii nie ma wysokiej wartości w oczach GMów, nie w lidze tak napakowanej dobrymi rozgrywającymi.

 

Może ktoś się na niego napali, ale widać że brania dużego nie miał nawet po zajebistym statystycznie sezonie.

 

Ale ja nie liczę, że za Thomasa i pick Boston dostanie Westbrooka. W zupełności wystarczy, że jako asset będzie miał wyższą wartość niż ten pick, który za niego oddali. Zresztą jak pisałem z jego kontraktem może spokojnie zostać i wchodzić z ławki. 

Sytuacja może tym różnić się od tej z Sacto, że wtedy to był na dobrą sprawę jego pierwszy sezon na takim poziomie i jednak danie mu dużej kasy wiązało się ze sporym ryzykiem. Inaczej jest, że jak ktoś zagra na zbliżonym poziomie 2 - 3 sezony, wtedy jesteś spokojniejszy, że to nie był chwilowy wyskok. 

 

A co takiego pokazał w Bostonie Crawford, czego nie pokazywał w Waszyngtonie?

 

Różnicy wielkiej może nie było, ale Crawford w Bostonie grał mądrzej, oddawał mnie głupich rzutów (statystycznie to może super nie wygląda, bo Boston miał tak taką serię ok. 10 porażek, w których również Crawford grał na fatalnej skuteczności), zaliczał sporo asyst. Zresztą to pod Stevensem został player of the week, nie kojarzę, aby wcześniej zbliżał się do tej nagrody. 

 

Na jego wymianie Boston może wiele nie zyskał, ale będzie z tego pewnie 3 2-roundery, a przecież pozyskując go oddali tylko spadajający kontrakt połamanego Barbosy więc ogólnie wyszli na plus. 

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sullinger out of season

Dobrze ze przynajmniej Olynyk wraca, ciekaw jestem jak sie spisze w s5 w miejsce Sullingera.W obliczu kontuzji Jareda licze na Jerebko ktory z ławki powinien dostawać dosyć sporo minut często grając na PF.

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sully nie mial juz red flag przy drafcie?

 

Miał w związku z plecami, po operacji w pierwszym sezonie nie miał i nie miał mieć z nimi problemów. Teraz kontuzja śródstopia, która z tamtą nie ma nic wspólnego. 

 

Jedno co może łączyć te dwie kontuzje to jego waga - Sully musi pozbyć się trochę tłuszczu, inaczej będzie mu ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isaiah bardzo dobry debiut w Celtics w 25 minut 21 pkt na około 50% skutecznosci, ale najwieksza szkoda to tego Technika na 5 min przed końcem meczu a pewnie by cos jeszcze skrobnął pktów :grin: Techniki troche z dupy bo 2 przez mocne odbicie piłki w parkiet ze złości.. :/

https://www.youtube.com/watch?v=1kqbTEcTnfU

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te techniki, to była gruba przesada. Chyba za reputacje dostał, bo przecież nic strasznego nie zrobił. Ciekawe czy z IT Celtics by wygrali. Porażka z  Lakers zawsze jest bolesna, oczywiście aktualnie dużo mniej niż jeszcze 2 lata temu, ale jednak. 

Każdy wie jak świetne końcowki meczów gra Isaiah więc mysle ze wynik końcowy mógłby być kompletnie inny no ale nie ma co gdybać. Dzisiaj w nocy mecz z Phoenix ciekawe ile w tym meczu Thomas sieknie, a pewnie motywacje będzie mial strasznie dużo bo jednak no zagra na bylych teammate'ów :tongue:

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy przyszedł Thomas,wyraźnie też odżył Bradley.Nie wiem czy to zasługa tego,że obaj Panowie poza boiskiem są kumplami,ale już w drugim kolejnym meczu jeden i drugi nie schodzi poniżej 20pkt.

 

- vs. Lakers - Bradley 20pkt,40% z gry                    Thomas 21pkt,46% z gry

- vs. Suns - Bradley 23pkt,57% z gry                       Thomas 21pkt,38% z gry

 

Wiem że to tylko 2 mecze i w tym momencie ani Lakers,ani Suns nie są jakimiś mega drużynami,więc trzeba będzie poczekać na mecz z drużyną która mieści się w top 5 danej konferencji.Z drugiej strony Isaiah jest tu nowy,więc cieszy fakt że tak od razu wszedł do drużyny,nie potrzebował aklimatyzacji.Nie mniej jestem zaciekawiony tym co się dzieje z drużyną z Beantown.Tak jak ktoś tu na forum w innym temacie napisał,Celtics niby tankują,ale robią to z klasą i ze smakiem.Mamy trochę fajnych,młodych zawodników,7 najważniejszych graczy nie ma 27 lat(jedyny wyjątek to Bass 29 lat).Poza tym mistrzowskie(jak dla mnie) ruchy Aigne'a sprawiły,że mamy około 22mln trade exceptions,między 20-30mln miejsca w salary(taki stan będzie w lato 2015,oczywiście zależy czy ktoś ze spadających nie będzie podpisany ponownie,pewnie tylko Bass zostanie) i od pyty wszelkiej maści picków do 2018 roku.Będzie się działo,podejrzewam że już w to lato,a przecież jest jeszcze prawie 11mln Wallace'a,które spada w 2016 roku,więc od następnego sezonu jego kontrakt też będzie jakimś tam minimalnym assetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w ktorym roku zacznie sie projekt 'juz naprawde walczymy' 2016? Pozniej? Duzo od FA zalezy. O czym w Bostonie wiecie :smile:

Boston nigdy nie był jakimś szczególnie atrakcyjnym miejscem dla FA,nie mniej myślę,że Danny wkurzy niektóre teamy oferując maxa Butlerowi,czy Leonardowi ;).W każdym razie gdybyśmy za rok dwa nie mieli walczyć o PO,to pewnie przehandlowalibyśmy Sullengera ze Smartem i Bradleyem za powiedzmy Isiaha Cannana i drugorundowy pick ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston nigdy nie był jakimś szczególnie atrakcyjnym miejscem dla FA,nie mniej myślę,że Danny wkurzy niektóre teamy oferując maxa Butlerowi,czy Leonardowi ;).W każdym razie gdybyśmy za rok dwa nie mieli walczyć o PO,to pewnie przehandlowalibyśmy Sullengera ze Smartem i Bradleyem za powiedzmy Isiaha Cannana i drugorundowy pick ;)

 

Temat był trochę wałkowany. Stwierdzenie, że Boston nie był fav place dla FAs jest trochę nieuzasadniony. Celtics byli różnie zarządzani, raz lepiej, raz gorzej. Niemniej zazwyczaj właściciele gotowi byli wysupłać sporo grosza na rzecz budżetu płacowego. Co wiązało się z faktem, że Boston nie za często dysponował wysokim hajsem, aby skusić FAs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o to,że gwiazdy raczej w większości patrzą się na to czy w danym mieście fejm będzie się zgadzać,czy w zespole jest już inny allstar i czy przez cały rok jest tam 30 oC.Boston nie zalicza się do żadnej z tych kategorii,co dobitnie pokazała sytuacja z Lovem

Edit: podobno plan był taki,żeby podpisać go z fa,ściągnąć jeszcze kogoś przez handel i wokół tych 3 osób(bo była jeszcze mowa o przyszłym chłopaku z draftu czyli Smarcie)budować ekipe

Edytowane przez delfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas dal takiego kopa tej ekipie ze szok. 4 mecz w Bostonie i kazdy powyzej 20+ pkt, dzisiaj 28  i znowu był ,,klacz'' w koncówce.Nie mowie juz nawet ze w 4 meczach ma 30/33 za FT co daje wysokie 90% + skutecznosci.
Do tego ten Jerebko, ktory po raz kolejny udowadnia na co go stać. Pewna dłon na 3jce i walka o kazdą piłke.23 minuty ? 16/10 a  z NYK w  20 minut 21 pkt.Moze wlasnie to jest to miejsce w ktorym udowodni ze koles potrafi naprawde grac porządny Baskett jak dostanie tylko minuty. Do tego kolejny mecz w ktorym Boston team'owo sieka 3jki na 40%+ skutecznosci. Crowder i Bradley a do tego jeszcze Smart swietnie grają od przyjscia IT do Bostonu. Kolejny dowód na to, ze rywalizacja to tylko i wyłącznie wielki plus. Brawo i oby tak dalej :smile: PO is really! PO is coming ! :smile: PS: Small ball w dzisiejszym meczu rozje*** mi banie totalnie, połowe meczu było granie Jerebkiem na C i Crowderem na PF. Jak pykło wiec why not :grin:

Świetny art : http://bostonceltics.pl/2015/02/28/puk-puk-kto-tam-play-off/

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.