Skocz do zawartości

Zmiany w Przepisach NBA


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Zarząd ligi ogłosił korektę przepisów:

 

- najważniejsze, mimo że 3 zwycięsców Dywizji automatycznie awansuje do PO to już nie ma szans (nareszcie) aby powtórzyła się sytuacja z PO 2006.

Tzn. Top 4 uzupełniona o czwarty zespół - jeśli będzie miał lepszy stosunek zwycięstw z RS od WDiv to zajmie on wyzsze miejsce w drabince ( ważne dla Mavs SAS Detroit i Cavs) bo moga się spotkać te zespoły dopiero w FC jeśli bedą miały najlepsze recordy w Lidze

- korekta w time Out ( jeśli zostaja 2 niewylorzystane w końcówce 60 sec t.o. to jeden jest skracany do 20 sec.)

- zespół w PO liczy 15 nie 13 graczy

 

zmiany czekaja na zaakceptowanie "Rady Starszej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze, mimo że 3 zwycięsców Dywizji automatycznie awansuje do PO to już nie ma szans (nareszcie) aby powtórzyła się sytuacja z PO 2006.

Tzn. Top 4 uzupełniona o czwarty zespół - jeśli będzie miał lepszy stosunek zwycięstw z RS od WDiv to zajmie on wyzsze miejsce w drabince ( ważne dla Mavs SAS Detroit i Cavs) bo moga się spotkać te zespoły dopiero w FC jeśli bedą miały najlepsze recordy w Lidze

świetna zmiana, jestem naprawdę zaskoczony, że władze NBA tak szybko zadziałały by zapobiec paradoksowi, który zaistniał w zeszłym sezonie....fajnie, że potrafią się niejako przyznać do błędu...

 

dla mnie jednak wciąż idiotyzmem jest, że zwycięzcy dywizji, które są przecież tylko tworami geograficznymi i nie mają nic wspólnego z poziomem drużyn (tak żeby był to powód forowania ich zwycięzcy), mają wciąż zagwarantowany awans do PO i to minimum z 4 miejsca (co od lat znacznie ułatwia tym drużynom dostanie się do II rundy PO)...tylko bowiem czekać, gdy zwycięzca będzie miał gorszy bilans niż 8 drużyn z pozostałych dywizji (Denver w zeszłym roku nie było od tego bardzo dalekie i myślę, że kiedyś to się musi stać) i wejdzie do PO "kuchennymi drzwiami"....wtedy dopiero się podniesie lament tej 8 drużyny, która pomimo lepszego bilans nie wejdzie do PO...ale pewnie Stern uważa, że jest to tak mało prawdopodobne, że nie ma się czym przejmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg00!

 

Chodzi o coś innego.

Tak jak Anglicy mają hopla i mówią o pogodzie tak Amerykanie jadą o tym skąd oni są! chodzi właśnie o pochodzenie, stan i geografię

W szkołach średnich jest już u młodych zakorzenienie walki o bycie najlepszym w regionie stanie dywizji itp.

Stąd my niedoceniamy tego geograficznego elementu!

nieważne dla Amerykanina jest procent zwycięstw tylko ważne że się jest najlepszym! Na podwórku w mieście w regionie itp......

 

Stąd łącząc to z tym jak trafnie zauważyłeś małym jednak prawdopodobieństwem skrzywdzenia tego 8 go procentowo zespołu nie należy się spodziewać innych zmian

I tak jest lepiej niż rok temu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Greg jestem zaskoczony, ostatnio krytykowałem te wszystkie zmiany w przepisach i dziwne wytwory NBA a teraz mamy jakąś zmianę na pewno pozytywną, która sprawi, ze rozgrywki będą bardziej sporawiedliwe. Trochę to pokręcone z tym uzupelnieniem o czwartą drużynę, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Zmiana na 15 graczy też mi sie podoba, tak samo jak wywalenie IL rok temu, bo wiecej graczy bedzie dostepnych na PO. A wiec wreszcie cos dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Sa zmiany na plus i na minus. na plus to oczywisice zmiana ze zwyciescami konferencji, to sprawi ze w Finałach poszczególnych konferencji beda mogly zagrac zespoły o najlepszym bilansie, nie bedzie przypadku ze decyduje dywizja. Ogormny plus, bo dobrze ze liga przejrzała na oczy po tym co w dwoch sezonach mielismy w wykonaniu Dallas i Spurs.

Na minus to zmiana z czasami. W koncowce jak nigdzie indziej trzeba wszystko dokładnie omowic, czesto czeka sie z czasem na te najwazniejsze momenty, wiec szkoda odbierac 40 sek druzynie na nadare, tym bardziej przed najwazniejszymi akcjami.

Co do zmiany z liczba koszykarzy na PO to jestem w sumie neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.