Skocz do zawartości

Spurs w Berlinie. Trip


tomeczeg20

Rekomendowane odpowiedzi

Parking płatny. 7 EUR za 3 godziny przed, event i 2 godziny po. Nie odpowiem Ci czy są automaty, bo nigdy nie parkowałem pod halą. Nie wyrabiałem nigdy naklejki na wjazd do umweltzone. 

 

Ale znając Niemców będzie informacja gdzie i kiedy płacisz. O miejsca się nie martw. Kwestia tylko jak daleko na parkingu, a nie czy będzie.

 

KTO IDZIE NA PIWO PO MECZU?

 

Ja chętnie ale nie na piwo raczej na soczek :) gdyz bede osobiscie kierował auto no i nie po meczu tylko raczej przed jak cos gdyz planuje juz byc w Berlinie ok 15.00 a po meczu szybciutko do domku bo do domu bedzie kawałek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, odzewu nie widzę od nikogo, więc chyba tylko ja z użytkowników forum do Stambułu lecę na Spurs z Fenerbahce ;)

I teraz pytanie, czy ktoś z Was był kiedyś w tej hali Ulker Sports Arena, czy może wie jak najszybciej dojechać z okolicy placu Taksim- w tych okolicach mam hotel?

W Stambule nigdy nie byłem, więc wyzwanie jakieś jest jadąc samemu, więc jakby ktoś miał jakieś doświadczenie w poruszaniu się w tym mieście komunikacją publiczną itp, to będę wdzięczny za wszelkie informacje na PW :smile:

 

ohoho

 

nie chce straszyć ale to bedzie wyzwanie bo Hala jest w części azjatyckiej i to sporo od centrum a i Plac taksim choć przy metrze jest daleko od centrum

 

problem jest taki że metro w Stambule jest nadal w budowie, problem będzie rozwiązany jak wkońcu przekopia się przez cieśninę bo znaleziono antyczny port co skutecznie wstrzymało wcześniej prace nad nim a finansowo tak jak przy Sycylii są grupy ludzi co w ich interesie jest to aby nigdy on nie powstał......

 

pozostaje podróż przez kultowy most i 17-18km

 

w 4 osoby brałbym taxi ale i tak pamietaj, że jest to jeden z najbardziej zakorkowanych rejonów bo wszystko wali mostem i nie raz widziałem korki....

 

jedyna rada to się pomodlić, mieć zapas czasu ( z buta z promem to ze 3 godziny ale takiego spaceru bym nie robił a jedynie jako zapas czasu na fakt jakby taxi/bus umoczył w tłumie)...

 

uda się wyladujesz przed halą szybciej i zaliczysz KEBABA ( kebap w sumie najlepszy taki ordynarny z ulicy ;-)

 

 

jak będziesz atakował z centrum po ZWIEDZANIU  to

#1 PROM z Yenikapi

#2 przejście na stację Kadikoy

#3 metro Kadikov Yenisahra

 

i 2,5km z buta

 

z Taksim idz na prom KADAKAS do Kadikoy itd....

 

pomocna stronka

 

http://www.rome2rio.com/s/Taksim/%C3%9Clker-Sports-Arena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoho

 

nie chce straszyć ale to bedzie wyzwanie bo Hala jest w części azjatyckiej i to sporo od centrum a i Plac taksim choć przy metrze jest daleko od centrum

 

problem jest taki że metro w Stambule jest nadal w budowie, problem będzie rozwiązany jak wkońcu przekopia się przez cieśninę bo znaleziono antyczny port co skutecznie wstrzymało wcześniej prace nad nim a finansowo tak jak przy Sycylii są grupy ludzi co w ich interesie jest to aby nigdy on nie powstał......

 

pozostaje podróż przez kultowy most i 17-18km

 

w 4 osoby brałbym taxi ale i tak pamietaj, że jest to jeden z najbardziej zakorkowanych rejonów bo wszystko wali mostem i nie raz widziałem korki....

 

jedyna rada to się pomodlić, mieć zapas czasu ( z buta z promem to ze 3 godziny ale takiego spaceru bym nie robił a jedynie jako zapas czasu na fakt jakby taxi/bus umoczył w tłumie)...

 

uda się wyladujesz przed halą szybciej i zaliczysz KEBABA ( kebap w sumie najlepszy taki ordynarny z ulicy ;-)

 

 

jak będziesz atakował z centrum po ZWIEDZANIU  to

#1 PROM z Yenikapi

#2 przejście na stację Kadikoy

#3 metro Kadikov Yenisahra

 

i 2,5km z buta

 

z Taksim idz na prom KADAKAS do Kadikoy itd....

 

pomocna stronka

 

http://www.rome2rio.com/s/Taksim/%C3%9Clker-Sports-Arena

Ignazz, wielkie dzięki za wskazówki :) 

Plan jest taki, że lecę w piątek rano z Warszawy przez Belgrad, ląduję w Stambule gdzieś koło 15 i jadę do hotelu, mecz w sobotę jest o 19, więc mam trochę czasu, żeby do Azji się udać i zorganizować, mam plan, żeby już rano na spokojnie udać się na stronę azjatycką i jakoś dojechać do hali, dzięki Twoim wskazówkom na pewno będzie łatwiej :)

Gorzej będzie z powrotem do hotelu, bo słyszałem, że komunikacją ciężko będzie wrócić późno w nocy, więc pewnie zostanie opcja taxi :)

Niedziela zostaje na zwiedzanie Stambułu, trochę w poniedziałek też i po południu powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, wielkie dzięki za wskazówki :smile:

Plan jest taki, że lecę w piątek rano z Warszawy przez Belgrad, ląduję w Stambule gdzieś koło 15 i jadę do hotelu, mecz w sobotę jest o 19, więc mam trochę czasu, żeby do Azji się udać i zorganizować, mam plan, żeby już rano na spokojnie udać się na stronę azjatycką i jakoś dojechać do hali, dzięki Twoim wskazówkom na pewno będzie łatwiej :smile:

Gorzej będzie z powrotem do hotelu, bo słyszałem, że komunikacją ciężko będzie wrócić późno w nocy, więc pewnie zostanie opcja taxi :smile:

Niedziela zostaje na zwiedzanie Stambułu, trochę w poniedziałek też i po południu powrót.

 

z ciekawości mógłbys poźniej wrzucić ile Cię to wyniosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości mógłbys poźniej wrzucić ile Cię to wyniosło?

Mogę na razie wstępnie powiedzieć:

bilet na mecz o ile dobrze pamiętam ~135zł (bilet za jednym z koszów), bilety lotnicze z przesiadkami w Belgradzie 650zł, hotel 105 ojro za 3 noclegi ze śniadaniem, czyli jakieś 440zł (płatne przy wykwaterowaniu, a nie z góry). Do tego wiza 70zł niecałe i pewnie coś tam będzie trzeba jeść ;) 

Na tą chwilę około 1300zł, do tego dojdzie koszt żarcia na mieście i przejazdów.

Po powrocie oczywiście będę mógł powiedzieć dokładniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strach ma wielkie oczy...

 

wrócisz zapewne w tłumie na fali wielotysięcznego powrotu a w grupie razniej

 

nie zapomnij się napić za 1 Euro soku wyciskanego z granatu a przy moście GALATA nie przepłacaj wieczorem w restauracjach tylko z grilla weż z ulicy zwykłą rybę w bułce z sałatką

tanio i mega smaczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki Umweltzone kupicie w Dekrze, obok centrum handlowego A10. Kilka dobrych minut przed Berlinem.

 

Koszt to bodaj 5e, a w Polsce placilem ostatnio 80zl. Ale za pozno jechalem do Berlina i nie zdazylbym kupic w niemieckiej Dekrze.

 

Must-have to kebab z Mustafy, albo chocby Hasira. Koniecznie z serem. P-O-E-Z-J-A. Berlinskie ceny tez bardzo przystepne.

Edytowane przez leeewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strach ma wielkie oczy...

 

wrócisz zapewne w tłumie na fali wielotysięcznego powrotu a w grupie razniej

 

nie zapomnij się napić za 1 Euro soku wyciskanego z granatu a przy moście GALATA nie przepłacaj wieczorem w restauracjach tylko z grilla weż z ulicy zwykłą rybę w bułce z sałatką

tanio i mega smaczna

Też po cichu liczę na to, że może na hali znajdzie się ktoś, kto będzie wracał gdzieś na europejską stronę miasta, tak jak mówisz w grupie raźniej :)

Wielkie dzięki Ignazz za pomoc, wybredny jeśli chodzi o żarcie nie jestem, poza tym koleżanki, które niedawno ze Stambułu wróciły też mówiły, że w zwykłej budce z jedzeniem można bardzo dobrze i niedrogo- w porównaniu z restauracjami- zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że budy są najlepsze

 

prosta zasada z Hiszpanii Meksyku Portugalii i Turcji

 

patrzysz na syf na podłodze

 

im większy tym smaczniej bo więcej ludzi je anie martwią się za bardzo o sprzątanie bo zgarniają na noc dopiero...

 

klucz do kebapa w Turcji?

 

BEZ SOSUbo tak świeże ( NIE Z POLSKIEJ MROŻONKI Z JEDNEJ Z 3 HURTOWNII)mięso samo "cieknie" na żywca przypalane i jest tak"podlane"że nie suche jak wiór więc sos by zabił smak.......

 

 

edit

: znajdę kultową lokalkę z baranim mięsem w centrum i podlinkuję na googlemaps abyś nie błądził tylko zjadł coś co będziesz pamiętał na wieki

 

AYRAN oczywiście do popitki więc przed alko ....

 

 

Ja chętnie ale nie na piwo raczej na soczek :smile: gdyz bede osobiscie kierował auto no i nie po meczu tylko raczej przed jak cos gdyz planuje juz byc w Berlinie ok 15.00 a po meczu szybciutko do domku bo do domu bedzie kawałek

 

sprawdz priva

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie ale nie na piwo raczej na soczek :smile: gdyz bede osobiscie kierował auto no i nie po meczu tylko raczej przed jak cos gdyz planuje juz byc w Berlinie ok 15.00 a po meczu szybciutko do domku bo do domu bedzie kawałek 

 

O 15 to ja jeszcze w PL będę :/ Wpadam do Berlina na ostatnią chwilę. Zostaję na dłużej i mogę tylko po meczu.

 

Ktoś inny może chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawosci zapytam byl jakis problem z biletami?

 

Pamietam jak bylem w Kolonii w Niemczech, to tuz przed samym meczem bylo pelno biletow a pare minut przed rozpoczeciem koniki sprzedawaly bilety po 50% ceny, nie mowiac, ze w samej kasie nawet mozna bylo kupic. Takze zastanawiam sie, czy teraz nie bylo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.