Skocz do zawartości

Trip na 2014 FIBA Basketball World Cup w Hiszpanii


Tasma

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po przeczytaniu postu rw30 na innym forum zrobiłem mały research co i jak. Może się komuś przyda.

Pod tym linkiem mamy plan turnieju :

http://fiba.com/downloads/fe/2014/FBWC/2014-FBWC-Draw-Results.pdf?4

 

Bilety dostępne są tutaj:

http://spain2014.entradas.com/fiba2014/

Można sobie dać radę translatorem.

Ceny biletów jakie zostały to:

od 84 EUR na mecze grupowe

84-170 EUR na 1/8

150-200 EUR na ćwierćfinały

bilet jest na cały dzień (jak są trzy mecze to na wszystkie trzy)

 

Zakładam, że jak jechać to żeby obejrzeć amerykanów.

1) Opcja pierwsza Bilbao 

Można się dostać albo Lufthansą ze wszystkich portów regionalnych w Polsce za około 1000zł w obie strony albo kombinować tanimi liniami. Dolot z Polski do Londyn Stansted i stamtąd Easy Jetem (jedyna tania linia, która lata do Bilbao). Wyjdzie niewiele taniej niż Lufa. Z Warszawy pewnie można jakąś inaczej, przyznaje bez bicia że sprawdzałem tylko Kraków.

2) Opcja druga Barcelona 6 lub 7 wrzesień

Opcji dolotów jest całą masa. Nataniej Vueling niecałe 700 zł z Warszawy i około 900 z Krakowa.

3) Opcja numer trzy to finał w Madrycie. Nie wiadomo czy będzie można kupić bilety (szczególnie jeśli zagrają Hiszpanie). Dolot około 1000zł (albo Aliitalia za 700 z nocką w każdą stronę w Rzymie). Lata do Madrytu Ryanair z Krakowa, ale ceny wyrywają z butów.

 

 

Mam w planie wybrać się albo na finał (jeśli dostanę bilety) albo do Barcelony na 1/8. 

Ktoś jeszcze myśli o wyjeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bilbao taniej wam wyjdzie doleciec jakos do Barcelony a potem pociagiem --- pociag jak sie kupi z duzym wyprzedzeniem mozna naprawde tanio wyrwac, pewnie z 20 czy 25 euro

 

tylko ze z tego co kojarze to tam strasznie długo jedzie do bilbao

można też vuelingiem polecieć z Barcelony, ale to pewnie z 40 euro w jedno strone najtaniej

 

jesli amerykanie wygraja grupe to zagraja potem bodajze 1/8 finalu i cwiercfinal w Barcelonie i na to najlepiej [pod wzgledem finansowym :smile: ]  sie nastawic

 

 

btw kolega pisze ze najtaniej z wawy vueling za 700, a to raczej nieprawda bo na pewno taniej wyjdzie ryanair, ktory lata do Barcelony badz Girony z kazdego wiekszego polskiego lotniska

troche drozej wizzAir

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rw30

 

Pociąg z Barcelony do Bilbao jedzie 8 godzin i według googla jeździ 3 razy dziennie. Jak dla mnie oszczędność 100 czy 200 zł (jeśli wogóle będzie) nie jest tego warta ale każdy niech sobie sam odpowie ile chce wydać i co jest gotowy znieść. Ja już jestem za stary i za wygodny.

Ryanair lata z Modlina do Barcelony i w tym momencie cena jest niższa niż to co podałem. Wynosi dokładnie 637 zł. Pewnie do wrześnie kilka razy wzrośnie i spadnie ale że będzie to zdecydowanie poniżej 600zł bym się nie nastawiał. 

Loty do Girony musiały by być sporo tańsze bo tam jest jeszcze kwestia dojazdu do Barcelony (koło 80 km). Jest busik za chyba około 20EUR w jedną stronę. Można też wypożyczyć samochód, ale to ma sens przy większej ilości ludzi, wtedy poza paliwem dochodzą autostrady. Bramek w okolicy Barcelony jest sporo.. Wszystko zależy od tego czy jedzie się na sam mecz czy na kilka dni z zaliczeniem Costa Brava lub Barcelony. Ja robiłem założenie żeby jechać na sam mecz i wracać jak najszybciej.

 

Kubbas

Ceny Wizzaira:  WAW-BCN 04/09-09/09 to 658zł (zakładam że nie masz Wizz Discount Club), a z Katowic 05/09-08/09 to 698zł.Do tego w Wizzie w tej cenie jest tylko bagaż podręczny o imponujących rozmiarach. Nie odnoś cen do tego co jest teraz. Początek września to jeszcze sezon turystyczny.

 

tomeczekg20

Jest na razie szeroka kadra:

http://www.fiba.com/pages/eng/fe/14/wcm/team/p/sid/6241/tid/379/profile.html

Pisze że dwunastke wybiorą zaraz przed mistrzostwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojo drogo to całkiem kozacka ekipa może z tego wyjść, jeśli sami zawodnicy nie porezygnują

np taka dwunastka:

 

S.Curry, Klay, K.Irving [/Lillard], Harden, P.George, Durant, A.Davis, Griffin, LaMarcus, Cousins, Love, jakiś kloc pod kosz[Howard pewnie zrezygnuje i tak]

 

opcja na całkiem dobrą koszykówkę i absolutnie przejebane hajlajty

z tego typu zestawieniem, i o ile będzie Durant, powinni to machnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo tych wysokich Mike przeważnie zabiera 2 PF i 1 C więc LaMarcus moim zdaniem nie pojedzie.Najbardziej czekam na parę Grffin-Davis pod koszem,szczególnie ten pierwszy w kontrach powinien nieco rozreklamować się w Europie.Zamiast Irvinga wolałbym Westbrooka bo ten juz na MŚ w Turcji pokazywał że może bronić nawet Europejskich SF.

 

Ja tam mam nadzieje na taką kadrę

 

Curry,Westbrook,Wall

Harden,George,Thompson

Durant,Leonard

Love, Griffin

Davies,Cousins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike przeważnie zabierał 2PF i 1C bo z reguły miał mały wybór podkoszowych + wśród tej małej grupki nie miał kolesi pasujących do FibaGames

Choć z drugiej strony Love'a miał na OG2012 i i tak nim nie grał, a Love akurat pasuje do FibaGames + w tych krótkich momentach w których grał, grał bardzo dobrze, więc możesz mieć rację

 

ale

Aldrige przejebanie się nadaje na FibaGames i niezabranie go byłoby moim zdaniem sporym błędem

 

Westbrook moim zdaniem przy i tak sporej sile rażenia drużyny zupełnie się nie nadaje - zresztą jeśli dobrze pamiętam w 2012 był używany niezywkle sporadycznie i zupełnie mnie to nie dziwiło

 

 

btw co do biletow to chyba bede sie staral z drugiej reki kupowac, bo za 150 euro to mozna naprawde sporo ciekawych rzeczy na tym swiecie zrobic zamiast gapic sie na spoconych murzynow

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Westbrook jednak by sie przydał bo ani Curry ani Harden raczej nie słyną z nacisku w Def a Westbrooka doskonale pamiętam  z MŚ w Turcji i tam swoim przejebanym atletyzmem sprawiał że PG i SG rywali robili w gacie na jego widok.

LaMarcusa raczej tam nie widzę bo Amerykanie często grali small ball z Durantem lub Melo na 4 i wtedy jednak przydał by się jakiś kloc pod koszem nawet nie koniecznie blokujący,ale jednak taki który trochę sie poprzepycha w pomalowanym.

Pamiętam jak Turcy niedowierzali jak Durant rzucał im trójki metr sprzed lini teraz czekam na podobne akcje Stepha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George moze robic za takiego niby def stoppera

 

poza tym w Europie nikt ci nie wrzuci 35-40 pkt w meczu i tak

 

a 2 ze styl westbrooka w ataku srednio sie sprawdza w FibaGames

 

ale pozyjemy zobaczymy, tak czy inaczej nawet kilka zmian tu czy tam nie zmienia faktu ze to moze byc zayebiscie ciekawa druzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.