Skocz do zawartości

Offseason 2014


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Restricted był w ten offseason. W następnym byłby już wolnym agentem.

W takim razie wytłumacz mi proszę jaki jest sens tego restricted? Inny klub mógł mu zaproponować kontrakt w to lato z terminem rozpoczęcia po przyszłym sezonie? Nie bardzo rozumiem tą konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wytłumacz mi proszę jaki jest sens tego restricted? Inny klub mógł mu zaproponować kontrakt w to lato z terminem rozpoczęcia po przyszłym sezonie? Nie bardzo rozumiem tą konstrukcję.

 

Istnieje strona Larryego Coona która świetnie opisuje wszystkie tego typu rzeczy ale pokrótce

 

Zastrzeżony agent - przed sezonem ma trzy opcje. Jeśli inny klub niż macierzysty da mu ofertę i się na nią zgodzi to jego macierzysty klub ma 3 dni na podjęcie decyzji czy wyrównuje czy nie. Klub ma prawo pierwokupu

Zawodnik może jednak uznać że woli rok przebiedować na ofercie kwalifikowanej ( co zazwyczaj oznacza stratę ok 10 baniek na dzień dobry) i potem pójść za rok już jako niezastrzeżony. Gdyż klub może tylko i wyłącznie ma prawo pierwokupu przez krótki okres i tylk ojeśli uzyska prawa Birda np po 4 latach drugorundowy pick jest z automatu niezastrzeżony

 

Generalnie zastrzeżenie dotyczy tylko tych co schodzą z debiutanckiego kontraktu i to w okresie 1-3 dla drugorundowych i normalnie dla pierwszorundowych

 

Co jeszcze  - inny klub nie może podpisać umowy która obowiązuje za rok bo powiedz mi jaki to ma sens? A jak w 12 miesięcy kolo zaliczy kontuzję kończącą karierę albo co gorsza zginie w wypadku. A poza tym jaki to ma sens skoro za 12 miesiecy i tak bedzie mógł z nim podpisać bez żadnych cyrków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns z Bledsoe: 28-15 (pace 53W)

Suns bez Bledsoe: 20-19 (42W)

 

Na ten bilans wpływ miało jeszcze kilka innych czynników, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że Bledsoe przy Dragicu faktycznie może mieć +10W impact na zespół, to 70/5 chyba nie jest wygórowaną ceną na zawodnika, który ciągle kształtuje swoją tożsamość w ataku, a w defensywie już jest świetny.

 

 

 

Swoją droga, przypomniało mi się 15/2 Millsapa  :rugby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardzo dobry ruch Suns. Wiadomo, że ostatecznie ocena kontraktu będzie zależała od ew. kontuzji Erica, ale jeśli udałoby mu się ich uniknąć, to 14 mln na sezon to naprawdę dobra opcja dla Phoenix. Defensywny potencjał spory.

 

W przyszłym offseasonie Suns mogą nieźle błysnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns z Bledsoe: 28-15 (pace 53W)

Suns bez Bledsoe: 20-19 (42W)

 

Na ten bilans wpływ miało jeszcze kilka innych czynników, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że Bledsoe przy Dragicu faktycznie może mieć +10W impact na zespół, to 70/5 chyba nie jest wygórowaną ceną na zawodnika, który ciągle kształtuje swoją tożsamość w ataku, a w defensywie już jest świetny.

Z tego co pamiętam to kibice Suns pisali, że Bledsoe w obronie się opierdalał zawodowo i mimo potencjału w D bronił nędznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, 50 winów, z szansami na 50 winów i ugraniu coś w PO. team to watch przede wszystkim

 

Chodziło mi bardziej o kwestie finansowe i fakt, że będą mieli dość sporo miejsca na podpisanie Dragica i Greena + jeszcze jakiegoś maksa będą prawdopodobnie mogli pomieścić.

 

E:

O, tutaj wszystko super przedstawione:

http://www.sheridanhoops.com/2014/06/30/phoenix-suns-salaries-and-analysis/

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns z Bledsoe: 28-15 (pace 53W)

Suns bez Bledsoe: 20-19 (42W)

 

Na ten bilans wpływ miało jeszcze kilka innych czynników, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że Bledsoe przy Dragicu faktycznie może mieć +10W impact na zespół, to 70/5 chyba nie jest wygórowaną ceną na zawodnika, który ciągle kształtuje swoją tożsamość w ataku, a w defensywie już jest świetny.

 

 

 

Swoją droga, przypomniało mi się 15/2 Millsapa  :rugby:

a to nie było 19/2?

 

Bledsoe kompletnie nie jest wart tych pieniędzy, suns po ra kolejny odowadniają że jak już sie coś ciekawego u nich tworzy to przepłacają i to bardzo. To nie bedzie all star nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledsoe nigdy nie będzie all-starem? Gdyby w zeszłym sezonie nie miał kontuzji, to nie śmiem wątpić, że byłby all-starem już rok temu. Dla mnie to pewniak do meczu gwiazd. 

 

To ja może przypomnę że w ASG gra tylko pięciu graczy z pozycji 1-2 i ostatnio nawet Harden wszedł tylko dlatego że Kobe jeździł na wózku inwalidzkim. A Ty widziałeś w zeszłym roku Bledsoe ??????? Prędzej go niż Klay Thompsona czy Hardena. O Ja ..... wybacz ale chyba jednak mocno przesarżowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Bledsoe przy zdrowych konkurentach na zachodzie będzie miał małe szanse na udział w ASG to nie oznacza, że nie ma potencjału żeby grać na poziomie all-star, oczywiście jeśli będzie zdrowy. Denerwuje mnie już postrzeganie zawodników przez pryzmat ich zachowania, sposobu bycia (Howard, DMC itp.). Owszem, szopka z podpisaniem przez Bledsoe nowego kontraktu była żenująca, ale jakie to ma znaczenie? W ostatecznym rozrachunku liczy się tylko to co dany grajek zaprezentuje na boisku, a nie to czy jest pazerną na hajs gnidą czy też zadufanym w sobie egocentrykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś więcej o zdrowiu Bledsoe, że się tak martwicie? Ja słyszałem, że po wyleczeniu tego urazu, który ma, zawodnicy mają dokładnie takie samo prawdopodobieństwo kontuzji, co gracze, którzy tej kontuzji nigdy nie mieli.

 

Poza tym, sztab Suns podkreślał, że nikt nie wie więcej o zdrowiu Erica, niż oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko taka, że Gordon jest już oficjalnie przepłaconym połamańcem, od paru sezonów wiadomo już, że nie jest wart tych pieniędzy. Bledsoe dopiero co podpisał i będziemy mogli go dopiero zweryfikować po sezonie, dwóch. EB ma łatkę łamliwego, ale nie można jeszcze stwierdzić czy to będzie już u niego standardem. Ponadto wydaje mi się, że mimo wszystko Bledsoe jest o wiele bardziej uniwersalnym i po prostu lepszym graczem, jest przejebanym atletą z talentem do bycia top10 defensorów obwodowych. Po tym offseason słowo "przepłacenie" ma już trochę inne znaczenie i jest to już po prostu taki trend, 75% FA nie było wart sum które dostali dlatego Bledsoe bym tutaj oszczędził w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Biodro - tu każdy się zgadza, że to zawodnik klasowy. Z mega potencjałem na przyszłość itd.Ten hajs po prostu jest duży i kuje w oczy - fakt, ale to nie o to w tym chodzi. Koleś narazie jest potencjalną wielką gwiazdą, ma mega problemy ze zdrowiem, a dostaje sytą umowę na 5 lat. Kogoś Ci przypomina? Ma na imię Eric i gra w Pelicans. Podobne story. Jakby to był kontrakt na 2 - 3 lata to ok. No, ale na 5? :o

Pamiętasz historię Granta Hilla? Niby był już po drugiej stronie rzeki a tu Suns postawili go na nogi. Z Twoim Ericiem byłoby to samo i to samo będzie z Bledsoe, wierzę :)

 

Suns od początku oferowało 4/48. A EB wołał max albo nic. Więc uważam , że mimo wszystko te 14mln to nie jest dużo zważywszy na to ile dostali w tym offseasonie inni a podobni mu gracze. Osobiście jedyne co mi się nie podoba to ten piąty rok. Wolałbym 4/56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie Ty wróżyłeś bezsens brania Noela przez to, że był u Suns i Ci samym wzrokiem ocenili że to bust?

 

Tak to ja bo wtedy Phoenix twierdziło że miało wgląd w papiery medyczne Noela ( nieoficjalnie oczywiście) ale wzięli Lena a on nie był zdrowy praktycznie cały sezon

 

Na sam wzrok to nikt nie ocenia. Choćby nawet in Noel bronił dostępu do informacji medycznej czy jego agent to nie ma takiej opcji aby kluby tych danych nie wyciągnęły od lekarza albo z uczelni gdzie zawodnik grał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.