Skocz do zawartości

Offseason 2014


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, ale skądś te zbiórki się biorą. Wiadomo Love to nie jest zawodnik przyklejony do pomalowanego, ale stwierdzenie, że pół życia spędził na obwodzie to lekkie nadużycie.

 

Większość się bierze z obrony. Reszta z tego, że Love po prostu potrafi zbierać i atakuje tablicę, a nie wraca na swoją połowę kiedy piłka idzie w górę. Nie zmienia to faktu, że jego ofensywa to głównie rzuty, podania i wejścia z obwodu, nie dysponuję statystyką przecietnej odległości od kosza w jakiej znajduje się zawodnik w trakcie meczu, ale gdyby taka była, to Love to niezły bet na wysokiego grającego najdalej od kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie przejebane ma ten Kevinek :smile: jak by nie grał w Cavs to albo będzie hejtowany,albo jego dobra gra będzie dewaluowana zasługami Lebrona :smile:

Ma pecha bo przechodzi za jeden z największych talentów dekady do teamu jako słaby obrońca do teamu, gdzie rozgrywający, pierwsza opcja i najlepszy defensywny podkoszowy to jedna i ta sama osoba. Gdyby poszedł do GSW, pewnie by się znudził kolejnymi pochwałami i wyróźnieniami, a tak... Złe miejsce, zły czas, chyba, że ktoś skombinuje dobrego podkoszowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe miejsce, zły czas, chyba, że ktoś skombinuje dobrego podkoszowego.

Mega mnie zastanawia czy Cavs w ogóle starało się pozyskać też Dienga. Skoro Wilki mają Pekovica, to cąłkiem możliwe że by na to też poszli. A typ ma świetny mid range jumper i ogólnie taki podobny do Ibaki typek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość się bierze z obrony. Reszta z tego, że Love po prostu potrafi zbierać i atakuje tablicę, a nie wraca na swoją połowę kiedy piłka idzie w górę. Nie zmienia to faktu, że jego ofensywa to głównie rzuty, podania i wejścia z obwodu, nie dysponuję statystyką przecietnej odległości od kosza w jakiej znajduje się zawodnik w trakcie meczu, ale gdyby taka była, to Love to niezły bet na wysokiego grającego najdalej od kosza.

 

Juz gdzieś wrzucałeś ale tutaj jest właśnie wszystko rozrysowane fajnie dotyczące shot selection Kevina Love'a i dlaczego mimo to że aż tak dużo stoi za łukiem to tak dużo zbiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego lubisz Farieda? Jest w obronie jeszcze gorszy niż Love.

Kiedyś jeszcze wydawało mi się, że może być trzecia opcja w drużynie, aktualnie postrzegam go jako ciekawego energizera i hustle playera.Co do jego defensywy, to w odpowiednim systemie np w Miami jego możliwości można by lepiej wykorzystać.

 

edit.

Jestem właśnie po meczu Minnesoty z Denver z 4 marca i wcale nie odniosłem wrażenia, że Faried jest gorszy od Lovea w defensywie. Love zdobył kilka punktów na Fariedzie, ale ten starał się wszystko kontestować, natomiast Faried ze dwa razy urwał się ładnie Loveowi i znalazł sam na sam z koszem łatwo kończąc jak to on. Help defence również lepiej u Farieda wyglądała, ale to tylko moje obserwacje nie poparte statsami.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeszcze wydawało mi się, że może być trzecia opcja w drużynie, aktualnie postrzegam go jako ciekawego energizera i hustle playera.Co do jego defensywy, to w odpowiednim systemie np w Miami jego możliwości można by lepiej wykorzystać.

 

edit.

Jestem właśnie po meczu Minnesoty z Denver z 4 marca i wcale nie odniosłem wrażenia, że Faried jest gorszy od Lovea w defensywie. Love zdobył kilka punktów na Fariedzie, ale ten starał się wszystko kontestować, natomiast Faried ze dwa razy urwał się ładnie Loveowi i znalazł sam na sam z koszem łatwo kończąc jak to on. Help defence również lepiej u Farieda wyglądała, ale to tylko moje obserwacje nie poparte statsami.

 

Nie wiem jak stoi Twój angielski ale tu jest fajny art który pokazuje, że za statsami Farieda nie zawsze idzie pozytywny wpływ na zespół: 

http://bleacherreport.com/articles/1973645-the-hidden-downside-of-kenneth-farieds-dominant-rebounding

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz - skąd się bierze u Ciebie, aż taka nienawiść do Farieda? 

 

Zresztą w tym sezonie Faried obręczy bronił lepiej od Bosha, Drummonda, czy Gortata, a od Kevina to już w ogóle.

 

P.S Griffin też gorzej bronił : )

Jaka nienawiść, po prostu ocenia go jako za niskiego PF z motorkiem w dupie, ale bez skillsów w obronie i ataku, taki energizer z ławki w dobrym zespole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz - skąd się bierze u Ciebie, aż taka nienawiść do Farieda? 

 

Zresztą w tym sezonie Faried obręczy bronił lepiej od Bosha, Drummonda, czy Gortata, a od Kevina to już w ogóle.

 

P.S Griffin też gorzej bronił : )

 

Jaka nienawiść znowu, ja go nawet bardzie lubię niż nie lubię, bo gra zajebiście efektownie, a że w drużynie, której los mi jakoś specjalnie nie leży na sercu, to jego wady nie działają mi na nerwy. Uważam, ze jest beznadziejny w obronie, to piszę że jest beznadziejny w obronie. W ataku zresztą do niedawna też był beznadziejny, ale tu chyba zachodzi pewna poprawa od jakiegoś czasu.

 

Bardzo lubię np. Boozera (jest dość śmieszny), nie zmienia to faktu, że w obronie jest kołkiem, a w PO często chokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to jeśli wszystko pójdzie dobrze to na pozycjach 4-5 Cavs będą mieli Love'a, Mariona, T. Thompsona i Varejao, jakby na to nie patrzeć to na papierze wygląda to lepiej niż zeszłoroczni Bosh, Andersen, Haslem i Oden (wchodząc w skórę Lebrona). Do tego Irving z jednak niezłą 3 (ostatni sezon, pełen konfliktów i niespełnionych oczekiwań bym pominął) to z pewnością upgrade nad zeszłorocznym Wade'm (mimo jego świetnej efektywności w sezonie regularnym i niezłej serii z Pacers). Wszystko rozchodzi się o obronę, Bosh przed przyjściem do Miami też nie był postrzegany jako wybitny obrońca, oczywiście Love nigdy mu nie dorówna ale w porządnym zespole w którym cały atak nie będzie oparty na jego barkach może rozwinąć się w chociaż neutralnego obrońcę. Trzeba pamiętać, że James znacznie słabszy zespół Cavs poprowadził do finału, teraz ma masę talentu, wydaje się, że nie będzie musiał ciągnąć w ofensywie wózka prawie samodzielnie, będzie w znacznie większym stopniu odciążony, może wrócą te mega bloki z pomocy i ogólna defensywa, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię np. Boozera (jest dość śmieszny), nie zmienia to faktu, że w obronie jest kołkiem, a w PO często chokuje.

Boozer jest "ofiarą" dobrego systemu, ale ogólnie to do beznadziejności Farieda czy Scoli duuużo mu brakuje. Solidny team defender z wysokim skillem w close-outach to nie jest "kołek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boozer jest "ofiarą" dobrego systemu, ale ogólnie to do beznadziejności Farieda czy Scoli duuużo mu brakuje. Solidny team defender z wysokim skillem w close-outach to nie jest "kołek".

 

Srsly, jestes jedyna osoba od ktorej dwa razy uslyszalem, ze Boozer to jest solidny defender z jakims skillem. Co ciekawe, moja ocena obrony Boozera zawsze byl zdecydowanie wyzsza niz u ogolu, a tu nagle mu musze umniejszac.

 

Ofkors jest lepszy od Farieda, zreszta sam tak napisalem ze 2 strony temu. A Scola jeszcze do zeszlego sezonu mysle, ze nie byl az tak zly. Below average, ale zaden full blown cancer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.