Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2014/15


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

 


Bullsi po prostu nikogo kto prowadzić grę ich w ofensywie może jak nie ma już szalonych wjazdów na kosz Rose'a

 

 

Ło matko! Co jest to konstrukcja za?

Abstrahując od tego to masz rację. Takie cyferki jak 0/7 3pt FG są kompletnie niezrozumiałe i wkurzają lekko. Ja rozumiem, że on się musi "rozegrać" ale powinien jednak inaczej kombinować, tym bardziej, że kolegów ma zdziebko lepszych ofensywnie niż to drzewiej bywało.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi powinien się jakoś dostosować a nie brać 20-kilka rzutów i jedynym sposobem to ceglić jak tyle się rzutów weźmie to i coś wpadnie. Ale to wygląda jak jego sposób na grę zamiast angażować kolegów w ofensywę i może powoli próbować wrócić do jak najbardziej w jego wypadku optymalnej formy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullsom chyba zbędny jest Rose, przy takim "lakaju" (dzięki GooFy, miałem zaćmienie ;) ) i wysokich, on swoimi "wjazdami" i cegleniem za 3 szkodzi a nie pomaga... Naprawdę miałem nadzieję, że nauczy się inaczej grać i będzie kontrolował sytuacje na boisku, miał więcej asyst, a tu poszło w drugą stronę, miec asyst, więcej wali za 3 i jest "jeźdźcem bez głowy"  ale z małymi jajkami, bo się o zdrowie boi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie miłośnicy NBA i Bulls :)

 

Pozdrawiam z Krosna.

Wychowany na Chicago dziejów Michaela i Scottiego, teraz spoglądam z łagodniejszym okiem na drużynę Tibbsa.

Choć ciągle mi się marzy jakaś zwycięska nowa era Chicago... Fajnie by było.

 

Nie oglądam za wiele spotkań na żywo dlatego coś się Was spytam. Widać, że w tym roku druzyna gra dużo słabiej w defensywie. Widziałem kilka spotkań Chicago i byłem zdumiony jak łatwo można było penetrować kosz naszego zespołu. Zresztą przeciwnicy dość często ładują ponad 90+. Możecie mi napisać skąd ta nagła zmiana stylu gry?

 

I druga sprawa na tą chwilę to nba.com. Wam też przycinają się skróty spotkań? Czy to moja wina sprzętu... 

 

Dzięki za informację i do kolejnego postu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie miłośnicy NBA i Bulls :smile:

 

Pozdrawiam z Krosna.

Wychowany na Chicago dziejów Michaela i Scottiego, teraz spoglądam z łagodniejszym okiem na drużynę Tibbsa.

Choć ciągle mi się marzy jakaś zwycięska nowa era Chicago... Fajnie by było.

 

Nie oglądam za wiele spotkań na żywo dlatego coś się Was spytam. Widać, że w tym roku druzyna gra dużo słabiej w defensywie. Widziałem kilka spotkań Chicago i byłem zdumiony jak łatwo można było penetrować kosz naszego zespołu. Zresztą przeciwnicy dość często ładują ponad 90+. Możecie mi napisać skąd ta nagła zmiana stylu gry?

 

I druga sprawa na tą chwilę to nba.com. Wam też przycinają się skróty spotkań? Czy to moja wina sprzętu... 

 

Dzięki za informację i do kolejnego postu!

skróty się przycinają chyba wszystkim, np. u mnie czasami w ogóle nie działają

jak chcesz to youtube sobie znajdz, jest profil NBA Recap czyh NBA Highlights i tam wrzucają wszystkie z danego dnia 

POZDRO! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

difens leży bo:

noah nie jest w formie i widać ślady kontuzji

Taj nie gra a jak gra tez nie daje tego co rok temu

Butler ma więcej obowiązków ofensywnych przez co automatycznie w D daje mniej

Hinrich jedzie juz bardziej na opinii, choc wciaz jest dobrym defensorem na pozycjach 1-2

reszta składu jest nowa i właśnie krótki czas jest powodem ich słabszej teamD, to przyjdzie (mam nadz) z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hinrich jedzie już tylko i wyłącznie na opini. Może jest coś czego ja nie dostrzegam sprzed monitora/telewizora, a widzi to coach z poziomu parkietu. Poza niewątpliwym zaangażowaniem i szczerymi chęciami Hinrich to w ataku szkodnik, a w obronie mała kałuża, która nieważne jak bardzo byłaby zaangażowana, to i tak bez większych problemów ją obiegniesz, lub przerzucisz kamieniem, czy tam piłką... Jak ktoś nie wie o czym piszę, to niech po jakimś drobnym deszczu, w zależności od miejsca zamieszkania wyjdzie na dwór, czy na pole i przeprowadzi sobie doświadczenie. Jak zapomnicie zabrać piłki, to pomoże wspomniany kamień.

 

Generalnie słyszałem (nie znam się, więc tak tylko piszę), że obrona na PG ma najmniejsze znaczenie w obronie zespołowej, ale jak po boisku na rozgrywaniu mamy Derricka, Brooksa, lub Hinricha, a często dwójkę z nich to nie może być dobrze. O Kirku już wspomniałem, ale mnie jeszcze naszło, że on gra po 28 minut, a nadaje się na 5-10 z końca ławki w jakichś szczególnych meczapach, np vs. NYK, czy Bux - kryłby sobie wtedy Fishera, albo Kidda i wszyscy byliby zadowoleni. 

 

Dla Aarona, nawet podsłona złożona z jednej Anki Rubik zdawałaby się być niczym mur chiński. Tak po cichu się domyślam, że w Chicago co roku biorą jakiegoś przykurczonego Shot First PG, tylko i wyłącznie po to, żeby Thibodeau miał kogo nie lubić. Brooks mimo tych niewątpliwych ułomności powinien przejąć 3/4 minut Kirka, bo na tą chwilę różnica poziomu gry między nimi jest taka, jak pomiędzy Adamem Małyszem i Robertem Mateją.

 

W Rose'a nadal wierzę (wiem, wiem - nic nie poradzę... z Gołotą też tak miałem) i pomimo rzucania pod jego adresem czym tylko popadnie, to mam nadzieję na jakąś poprawę, choć w jednym elemencie, bo w tej chwili Derrick rzutowo prezentuje się jakby był po kursie u Josha S., piłę traci jak Arenas za najlepszych czasów, a w obronie prezentuje się jakbyśmy mieli Anno Domini Del Negro.

 

Jeśli żadnej poprawy nie będzie to zostajemy na PG z jednym zawodnikiem który jest tyle o ile użyteczny w ataku i bez żadnego zawodnika, użytecznego w obronie... I wtedy nie ważne, jak zajebiście gra cała reszta, bo w czwórkę przeciwko piątce wygrywa się tylko w holywoodzkich superprodukcjach...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ten sezon miał sie potoczyć zupełnie inaczej. Bulls mieli krecic jakis alltime bilans, derrick mial powoli wchodzic w gre a reszta wschodu miala stać i plakac (poza cavs). Niewatpliwie najwiekszy problem jest z Rosem ktory sam nie wie co robi i niestety sam nie wie co mówi.

 

Przed sezonem było "doroslem, jestem wsciekly ze zajelo mi az tyle czasu zrozumenie ze nie moge tak dominowac pilki, bede sie nia dzielil, bede gral bez niej, bede szukal parnterow" niedawno z ust rose'a uslyszelismy ze "beda mecze gdzie lekkim c***kiem bede mial +7 prob w meczu za 3 ... damn".

 

Hejterzy maja niestety racje. Ja w sumie nie tak sobie to wyobrażałem. Naprawde liczyłem na megarozsadna gre ze strony Derricka, bo przeciez to jest normalne ze po takich kontuzjach nie moze sobie juz pozwolic na gre chociazby z sezonu gdzie byl MVP. Nie rozumiem tego ze Thibodo kaze mu wiecej rzucac w meczu.... Czy nie mozna mu zorganizować na treningu jakis warunków gdzie moglby sie wyszalec i tym samym wrocic do formy? Rose w rookie season mial swietny midrange game (top3 w lidze) + jego naturalna bronia se te floatery i pushshoty. Szkoda nie idzie w ta strone i jeszcze bardziej szkoda ze nie wymusza na nim tego thibodo.

 

wlasnie thibodo...

 

Ja nie wiem czy rzucanie sie na rose'a to jest najleoszy pomysl. Z tego co slyszalem poniekad sam Thibodo chce miec tak jak mial, czyli dominujacego rose'a z banda rolsow podajacych mu pilke i w sumie mozna byloby zrozumiec Thibo, przeciez to dzialalo, przeciez to przynosilo skutki, ale chyba sposrod wszystkich kibicow Bulls, tom ma najwieksza wiare co do poworotu rose na szczyt. 

Nie zrozumcie mnie zle, rose jest w stanie byc kylem lowrym toronto raptors, czyli dawac zajebista D, prowadzic zespol i byc w miare efektywny scorrerm, ale jest albo na to za głupi, albo thibodo mu nie pozwala.

 

Wiem ze przed sezonem pisalem ze derrickowi zajmie mnostwo czasu dotarcie do jako takiej formy rzutowej. Ale nie spodziewalem sie ze im dalej w sezon tym shoot selection derricka bedzie gorsze. A narazie tak jest i to nie jest zabawne, bo rose serio wierzy ze nie moze byc stefkiem kurą.

 

A smutne jest to ze tutaj nie chodzi o "pecha" w rzucaniu tylko o brak techniki i zasiegu. Jakby to porownac do czegos to jak rzuca rose to obrecz ma srednice 20cm, a jak kura to 1m. Rose ma naprawde sweet rzut, ale offdribble, jakies odchylenie jakis stepback i pokazal to w rookie season. k**** dlaczego on tego nie widzi ! ?

 

Ale wracajac do Thibodo. Rotacja to nie jest jego jedyny problem. Jest inny, chyba jeszcze wiekszy. Thibodo poprostu nie potrafi wykorzystac tego co ma. Teraz Tom ma klapki na oczach, a na tych klapkach Rose z usg% 35%, 25fga, 10 3ptfga i 20% fg, 10% 3pt. 

A sprawa Butlera, ktory co mecz jest coraz lepszy i ja nie zartuje, ogladnijcie sobie jakies 3 ostatnie mecze, Jimmy Butler jest strasznie dobry. Jest top15 ligi w zdobytych punktach a jesgo usg% jest mnieszy niz 25%. Ma super Ts% a w jego grze widac confidence na poziomie jakiegos bardzo ogarnietego allstara. Jimmy juz dostaje postupy, dostaje izolacje, pnr. I generuje z tego punkty. Nie moge pozwolic sobie na ogladanie wysztskich meczy Bulls(studia) ale damn, jak ogladam jimmiego to mam wrazenie ze ogdladam przyszlego madefake tej ligi. W tym co robi jest smiertelnie powazny, nie ma w tym zadnego blefu. Jedyne co jeszcze musi pokazac to wlasnie to ze potrafi brac zespol na barki i ciekawi mnie co by bylo gdyby mial usg ~30% czy dalej krecilby tak fajne staty pod wzgledem efektywnosci.

 

Do tego oczywiscie Niko. Wiem wiem, pomyliłem sie co do niego. Ale nastepny przyklad to co ma Tom a co oleje. Niko wyglada super. W rookie season ma ts% na +60% !  gdy dostaje pilke na izolacji, czy postup (no wtedy gdy nie moze zrobic pump i podac ) to w zdecydowanej wiekszosci przypadkow robi z tego albo punkty albo FT. Jest chudy, ale to jest plus, bo przez to swietnie wymusza faule, do tego ma jakis popierdolony range. Z ilu metrow byly te trojki w meczu z memphis 9 metrów ? on je rzuca od tak bez wiekszego wysilku, wyobrazacie sobie rose'a rzucajacego trojki z 9 metrow ? Niko ma wszystko by zostac allstarem ale ma tez Thibodo ktory mu to uniemożliwi (prawdopodobnie) 

 

dlaczego ?

 

Thibdo kocha Joakima, kocha też taja, bardziej od gasola ktorego tez kocha.... juz rozumiecie?

Bulls sa gotowi grac Miroticem over Taj - JUŻ, w jego rookie season Mirotic juz jest na poziomie tego co moze dac Taj, pytanie co bedzie za jakis czas !? Taj co prawda wyglada super dobrzez w postup, ale troche przygwiazdorzył i już nie rzuca sie o kazda pilke w obronie. A nikola o ile na poczatku wygladal koszmarnie w D to im dalej w sezon tym jest lepiej.

 

Jest tez sprawa weteranow z grzywka. Najwiekszym dla mnie problemem MikeD jest to ze ma mecze 20p i mecze ~0p. Nie ma tej plynnosci z pozcyji nr 2/3. co mi z tego ze jebnie 10 trojek dzis, jak jutro bedziemy sobie grac 4 na 5 bo mike nic nie trafi...

Do tego kirk, co z tego ze trafia mniej wiecej to co mial trafiac, skoro jak przyjdzie grac nim jak pg to atak lezy, a obrona nie daje rady tego zniwelowac...

Tutaj znowu brak jakiegokolwiek zrozumienia dla toma thibodo... PO CO !? Kirk gra minuty jak niezly starter mike D tez, a przeciez mozna sobie kogos znalezc ktory bedzie dawal i D i atak z pozycji 2-3...

 

No sorry ale dalej uważam że denver to sa idealni partnerzy do tradowania dla Bulls. Nie jest zle, bulls sie fajnie trzymaja, wygrywaja mecze, ale chyba kazdy widzi ze czegos brakuje...

tak na szybko:

odejmijcie sobie od tego skladu taja,mikeD i wstawcie 15ppg scorera z dobra D, agresywnego wysokiego na 10minut w meczu i jakiegos ballhandlera do pomocy na koniec lawki. Wtedy jest balans bo Niko moze rozwijac swoja allstarpotential gre, jest pomoc z obwodu z pozycji nr 3 . Mozna dac pilke butlerowi i grac picki 2/4 z niko (boze ale to byloby efektywne) + miec tylko problem rose'a.

 

aha tony snell - najgorszy zawodnik ligi

http://www.basketball-reference.com/players/s/snellto01/gamelog/2015/

(patrz: ostatnie 10 gier)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.