Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2014/15


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Okc lac i gsw defensywnymi zespolami sa tak chyba nie do konca

Ich taktyka nie opiera sie na obron jeden wiecej tylko jeden wiecej rzuc ;)

 

Takie sprawiają wrażenie, a jednocześnie nie przeszkadza wszystkim tym zespołom być w top 10 defensywy. I to czyni cały zachód tak mocnym, tam po prostu gra więcej lepiej zbilansowanych drużyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tu sie zgadzamy sa lepiej zbilansowane, wschodowi tego brak, tam sporo zespolow z czołówki w ataku gra piach przez co panuje przekonanie ze wschod jest wyraznie gorszy.

 

Poza tym wysoki ranking w d tych ekip moze byc rowniez przeklamany przez fakt, ze grają w ofensywnie nastawionej konferencji i preciw takim zespolom grają wiecej spotkan

 

Moze byc tak ale wcale do konca przekonany nie jestem ze jest faktycznie, tak tylko luzno podjalem temat bo ostatnio chodzi mi to po glowie i chcialem poznac wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wysoki ranking w d tych ekip moze byc rowniez przeklamany przez fakt, ze grają w ofensywnie nastawionej konferencji i preciw takim zespolom grają wiecej spotkan

 

Defensywny ranking sztucznie nabija się w ofensywnie nastawionej konferencji, grając więcej spotkań przeciwko lepszym ofensywnie zespołom? To ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tak. Jeśli założymy że Bulls mają dobrą obrone i słaby atak, a PTB ma odwrotnie to dla takiego GSW grającego więcej razy z PTB niż CHI jest to gorsze w kwestii statystyk ich obrony bo więcej razy spotykają się z drużyną o lepszym ataku. 

Kolejna rzecz w przypadku OKC czy GSW to to że ich akcję często kończą się po kilku sekundach zwiększając ilość posiadań każdej drużyny i prowadząc do wzrostu parametru stracone punkty w meczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale ten drugi komentator Bulls jest beznadziejny. Człowiek sobie ogląda mecz, mamy gamewinnera, a ten napierrdala coś o ostrych sosach i Jimmym JORDANIE... Boże. Dobrze, że te mecze Cavs-Bulls będą w dużej mierze w national tv, bo (uwzględniając komentatorów z Ohio) nie dałoby się tego znieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie typ irytuje, ale można do niego przywyknąć - ma swoje klasyczne wstawki, typu hot sauce, too big..., ale na szczęście używa tego od czasu do czasu i od czasu do czasu używał ich tak jak trzeba...

Od kilku lat po prostu unikam oglądania meczów w Indianie, bo tamtejsi komentatorzy wybicie zębow zawodnikowi drużyny przyjezdnej przy użyciu nogi potraktują, jak ewidentny i bezczelny atak zębami, na nogę jednego z gospodarzy zakończony jakże niesłusznym foulem ofensywnym/defensywnym (niepotrzebne skreślić).

Druga drużyna, do której oglądania nabawiłem się awersji, to Atlanta z tym "jąkającym się" konferansjerem. Nie wiem czy to nadal mają... Po prostu bałem się sprawdzić...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze ktoś jak się spisuje Pau, bo losy ex-Lakerów mnie interesują :smile: a podejrzewam, że część z Was ogladała całe mecze z Pre.

 

Właśnie jestem po meczu z Hawks i Gasol wyglądał chyba gorzej niż go zapamiętałem z poprzedniego sezonu. Myślałem, że chociaż na początku w nowym klubie będzie stwarzał pozory, a tymczasem zobaczyłem jego klasyczną, dobrze znaną mi pozycję w obronie - proste nogi, ręce w dole. Standardowo przywiercony do parkietu, zawalał rotacje, nie pomagał na pickach, nie contestował rzutów, Schroeder mijał go jak tyczkę. Ale cóż, może to słabszy dzień.

 

Bulls mają trochę problem w ataku, bo niby piłka ładnie krąży, ale pozycji za bardzo z tego nie ma. Rose w formie jest tu niezbędny, żeby korzystać z przestrzeni, jaką tworzą McDermott z Dunleavym. Z drugiej strony, mimo porażki, Atlanta jako zespół wygląda świetnie.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam Jedras odrobinę sytuacji z wyciągnięcia wniosku z obserwacji Gasola.

 

Trochę dziwna teza ze gracz pokroju i w wieku Gasola ma w PRE wyglądać dobrze/lepiej /dobrze.

 

Pachnie mi trochę udowadnieniem poprzednich dosyć twardych tez antyGasolowych (ja nie wdaje się w dyskusję pomiędzy fanów Bulls LA bo tylko można dostać po glowie)

 

Zbyt wcześnie na osad

Tym bardziej na tle Atlanty która mając swój zestaw podkoszowych akurat nie pasuje pod Gasola bo obaj szybcy młodzi i nie grający typowo na C gdzie w takim systemie Gasol się dopiero może przydać.

 

Nie widziałem tego meczu wiec do samej postawy się nie mogę odnieść i pisze to otwarcie tylko chodzi mi o twój wniosek...o stwarzaniu POZOROW... to już lekka nadinterpretacja tym bardziej ze Pau może po MŚ czuć się zmęczony ale i wypalony niepowodzeniem.

 

Dodatkowo jak wspomniałem to PRE a Bulls czy się ich lubi czy nie to jednak organizacja myśląc dlugofalowo "inwestujaca" w dłuższej perspektywie. Wiedzą więcej niż my wiec raczej bez celu w niego nie wdepneli....

 

Coraz bardziej ciekaw jestem postawy Gasola jak i Bulls

 

Więcej merytoryki oczywiście będzie jak przyjdą spotkania RS i PO.

 

No i tak stwierdzam tylko JeNdras fakty okolomeczowe stąd nie odbieraj tego osobiście. Powtórzę. Nie wojuje ani z Bulls ani z fanem LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą więcej niż my wiec raczej bez celu w niego nie wdepneli....

 

no to w ten sposób każdy ruch można obronić.

 

nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą nadinterpretacją i osądami. ja tylko obejrzałem mecz i opisałem wrażenia. po tylu pochwałach oczekiwałem jednak czegoś innego, niż rok temu, a był stary dobry Pau, który tak jest zmęczony mistrzostwami, że nie może podnieść ręki w górę. a jeśli twierdzisz, że to za wcześnie, to przypominam, że nie ja pierwszy przywołałem ten temat (który pewnie będzie się ciągnął cały sezon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

According to Butler's agent Happy Walters, his camp is seeking a Chandler Parson (3yrs $46m) or Gordon Hayward (4yrs $63m) type deal because Butler was named on the NBA's all-defensive team last season. He also said because of the new TV deal, players market value has increased.

It is unknown if the Bulls are budging from their 4yrs $32m ballpark range offer, but they remain confident to sign Butler by Friday.

Gdybym miał wybór płacic haywardowi taki hajs a płacic Butlerowi to bym sie nie zastanawiał

Z drugiej strony Bulls zaczeli z niskiego pułapu, wiec chcą jak zwykle przyoszczędzić, z Dengiem wyszło w miarę spoko przy pierwszym kontrakcie

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.