Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2014/15


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy to było....

Lebron jeszcze wtedy bronił a teraz to się szwęda ;]

jak mu odwalą taki defensywny support to nie pozostanie mu nic innego jak tylko uganiać się za DR bo na resztę obrony będzie szkoda patrzeć.

W RS Cavs będą wąchać zelówki Bulls. Co innego w playoffs ale to już kwestia Thibsa i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiemy, ale DR też był wtedy zaraz po sezonie MVP (marketingowego dla mnie) i LBJ zniszczył go kiedy go bezpośrednio bronił. W tamtym roku LBJ bronił gorzej ale też nie przepracował off seasonu przed sezonem tak jak poprzednio z powodów osobistych (m.in ślub i dłuższy urlop). 

 

 ale od kiedy RS się liczy ? 

Może akurat na PO Varejao będzie zdrowy kto wie. Wszyscy się śmieją z Varejao a wiadomo czy w PO Rose w ogóle pogra ? Może nie dotrwać do all star breaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to by było na tyle... marion poleciał dziś na wieś i pewnie lada moment podpisze kontrakt z lebronem

 

Prędzej do Pacers. To że Cavs go zaprosili a on skorzystał to nic dziwnego ale powtarzam jakby chciał podpisać za minimum to już by to ogłosił . Widocznie chce więcej a Cavs mu więcej nie mogą dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bulls na dniach beda konczyc swoj offseason podpisujac 13 gracza ktory zamknie roster, według wielu zrodel bedzie to e'twaun moore. Przez ostatnie dwa sezony byl jednym z lepszych rezerwowych jednej z najgorszej druzyny w lidze. Bez fajerwerków w jakimkolwiek elemencie koszykowki, ale potrafi cos poklepac, rzucic, pobiec do kontry, mało go widziałem, dziś śledziłem jakies highlighty. Budujące jest ze jest mlody, nie ma najebane w głowie i co wazne dla tych Bulls, umie cos rzucić po koźle.

 

Jakis czas temu pisalem ze byloby wspaniale dla Rose'a jesli w pazdzierniku jego powrot nie bedzie jedynym tematem w szeregach bulls, tak sie stało. Wyjatkowo, w tym roku zarząd dał rade, to co bylo do zalatania, zalatali, wzieli prawie wszystko co sie dalo nic nie przeplacajac w nic sie nie ladujac, brawo.

 

W necie, nie mowie tylko o forum, mozna spotkac sie z jakims dziwnym przeswiadczeniem ze bulls jednak dali dupy i mieli bezbarwny offseason, tak sobie mysle jak ladnie zobrazowac to co zrobili Bulls przez ostatnie kilka miesiecy i najlepiej chyba bedzie przyrownac ten roster do tego z lat 2010-12. Bulls w zeszlym sezonie mieli problemy z rosterem, mieli fatalny atak, tak bardzo, bez jakiejkolwiek nadziei na cos lepszego i wlasnie wzmocnienia offensywy wymagało sie najbardziej od gm's.

 

Bulls w skroconym sezonie mieli 5 offensywe ligi wg basketball refernece. Dla mnie filarem dobrego ataku kotry zapewnia Ci walke  o najwyzsze cele jest posiadanie dobrych strzelcow zza luku. Mowcie co chcecie, mozna miec swietny roster pod wzgledem passingu, dzielenia sie pilka, dodatkowych podan, ale jesli nie masz luku to masz atak ponizej przecietnej. Ciekawe jest to ze wlasnie w 2011/12 bulls mieli top5 skutecznosc w lidze za 3. Oczywiscie ilosciowo bulls byli gdzies posrodku, ale chodzi o to ze posiadanie graczy groznych zza łuku otwiera mnostwo opcji w ataku. Korver 44%, watson 39%, lucas 39%, rip 37%, deng 37%, rose 31%, brewer 28%. To było filarem na top5 atak ligi, wiem ze to bylo po lockoutcie, ze druzyny nie mialy formy, krotki okres przygotowawczy odbil sie czkawka na calej lidze, ale Bulls wcale nie mieli wtedy az tak wielkiego talentu rzutowego. Ok, kyle korver jest mistrzem, wirtuozem, niedoścignionym wzorem, marze o nim codziennie od momentu kiedy odszedl z Bulls, by wrocił, ale poza nim dosc slabo. Teraz analiza tego co thibodo ma obecnie pod wzgledem jebania trojeczek: rose(40% w sytuacjach spot up w zeszlym sezonie [kilka meczow]), kirk 35% pelniac obowiazki playmakera, nie spot up shootera, brooks 41% i 36% w zeszlym sezonie + wg synergy scisła czołówka w spot up. MikeD 38%, tony snell 32% + bardzo optymistyczne SL, moore 35%, doug- kosmiczne staty rzutowe wszedzie gdzie tylko sie pojawi i nikola ktory moze miec epicki rzut na warunki nba.

 

Wiem, to jest bardzo bardzo bardzo skrajny przypadek, sezon 2011-12, ale jesli komus to nie wystarcza to sezon wczesniej tez nie bylo zle, 11 atak ligi i tez nie za ciekawy talent ktory tez robil trojki na jakims ponadprzecietnym poziomie. Bulls teraz sa bardzo grozni zza luku co powoduje ze nagle, sety thibodo w ataku moga zaczac dzialac tak jak w pierwszych dwoch sezonach jego przygody w Chicago.

 

Jest jeszcze bonus... Granie przez gasola i noaha. Dlaczego wszyscy fani Bulls jęczą "ahhh gasol ohhh gasol" ? Nie wiem czy wszyscy, ale ja nie oczekuje od niego 20/10 i rozpierdolu w kazdym meczu. Pau jest ceny dla systemu thibodo bo daje to co mial dawac Boozer a nie dawał. Pau odszedł od kosza w lakers, tak, jest cipką, ok. Ale mowcie co chcecie, ma skillset pozwalajacy mu zdobywac punkty na kimkolwiek. Boozer miał skillset pozwalajacy zdobywac po 30 punktow na Toronto czy Suns, ale gdy przyszło co do czego to byl czarna dziura zarowno w obronie jak i w ataku. Pau wg synergy dalej jest topowym graczem na postup, mniam. Pau wg synergy dalej jest bestia na pnr, mniam. Pau wg synergy odziwo broni dwie pnr co dla Thibodo jest chyba najwazniejsza sprawa, mniam. Pau swoim size daje obrone post up, mniam. Boozer od poczatku swojej przygody dawał dwie rzeczy w tych najlepszych swoich meczach: midrange i smieciopunkty z pod kosza i teraz pstryczek, bo nawet gasol zastepuje go pod tym wzgledem a thibodo nie odczuwa róznicy + pau daje w/w rzeczy, rozumiecie roznice ? Damn no i zapomniałem o znaku rozpoznawczym gasola czyli iq i passing skills czego u boozera mozna było szukać... Do tego dochodzi Noaha ktory jest teraz w swoim prime.

 

No i dalej z tym atakiem. Co daje obecnosc gasola i noaha, "pozapodają" na smierć i nic z tego nie bedzie ... Otoz nie do konca, a to przez to ze Bulls sa znani z setów tworzacych miejsce dla cuterów. Butler tutaj bedzie miał pole do popisu, off rbs + sciecia z tego bedzie zyl jimmy. Wydawalo mi sie ze porawi sie on rzutowo, ale jednak to jest kwiestia techniki, rzuca plasko, i nigdy nie wyrobi sobie rzutu, ale przy gasolu i joakimie jest niezbedny do tego by wykorzystywac to co oni beda dawac. Rowniez komentarze derricka o tym ze bedzie gral bez pilki nastrajaja optymizmem, rose bez pilki scinajacy do kosza bedzie zajebiscie waznym ogniwem ataku. Ogladalem go chwilke ostatnio podczas tej gierki usa i szybkosciowo jest nadal rosem z przed kontuzji.

 

Dochodzi tez kwestia bbiq i tutaj jest kwestia dwoch srednio lubianych graczy Bulls : kirka i mikeD. Oczywistoscia jest ze jesli chcesz miec mistrza musisz miec goscia ktory pojdzie na wojne z kazdym i bedzie gryzł parkiet do usranego wycienczenia (kirk). Hirnich moze byc przy tym co obecnie maja bulls bardzo dobrym 3andD i ponadto tym starym generalem kirkiem gdzie moze nie bedzie klepał tyle co w poprzednim sezonie ale bedzie widział na boisku to co umknie innym i sprytnie to wykorzysta, jak to kirk.

Pozostaje tez sprawa MikeD... to jest drazliwy temat, ale dunleavy kilka razy pokazał ze moze byc konkretnym WSPARCIEM dla bulls, wpsarciem, a nie pierwsza opcja w ataku, a takowa ostatnoi bywał... Po kilku obejzanych meczach Bulls widac jak Mike rozumie koszykowke toma thibodo i to nie tylko w ataku ale i w obronie, bo ok, mike jest wolny i za duzy, ale ma wie gdzie ma sie ustawic by nie szkodzic i damn, staty to potwierdzaja Mike Dunleavy jr nie jest minusowym obronca w Chicago Bulls !

 

Tez pomyślcie sobie jak to brzmi pod wzgledem passingu: Joakim Noah - Pau Gasol - Mike Dunleavy. kosmos...

Ja tez wolalbym kogos innego ( marco belinelli) ale moze okazac sie ze Mike jako któraś tam opcja bedzie dawał +40% za 3 + passing+ nie minusowa obrone, a to wiecej niz dawał np Kyle korver, o ktorym mowilo sie ze wymieka w PO a Mike D miał +45% w ostatnich PO.

 

Tom Thibodo teraz ma wszystko co potrzebne do ułożenia top5 ataku ligi, pytanie tylko jak to wykorzysta, i nie wiem, nie wiem jak, poprostu ma takie opcje, on tez musi cos zrozumiec (rotacja) ale tak podsumowujac atak w jednym zestawieniu tom ma :

- potencjalnie +40% strzelcow z dystatnsu ( mirotic, doug, brooks, mikeD)

- potencjalnie +35% strzelcow z dystansu (kirk, rose, snell, moore)

- topowych cutterów (rose, butler)

- passerów - praktycznie cały team.

- post up -  taj, gasol

- pnp  mirotic, gasol 

- pnr gasol, noah taj

- pnr kreatorów : rose, brooks

- ponadprzecietnych bialasow kreujacych po cichu : kirk, mikeD, pau, noah

- dalej, nieustannie crashujacych tablice wysokich i skrzydłowych.

Tom ma WSZYSTKO by zrobic topowy atak WSZYSTKO.

i teraz k**** jak ja marze zeby podyskutowac z maciejem kwiatkowskim o tym ze bulls nie maja dodatkowego kreatora i jak to wplynie na nich. Tylko pytanie po co takowy, skoro zanosi sie na to ze ten team nie bedzie prawie grał izolacji. W tym teamie kazdy bedzie miał spory udział w ataku, kazdy kto bedzie na boisku, to bedzie taki atak handballowy, bo nie wykorzystanie tego talentu co jest to grzech i kazdy o tym wie, thibodo przedewszystkim.

 

Obrona ktora sie stawi i to jest pewne, ale troche o niej.

Bulls w zeszłym sezonie mieli druga obrone ligi wg bbrefernece. Obrona ta funkcjonowała z Boozerem i jeszcze gorszym augustinem. Teraz za Boozera wskakuje broniacy pnr i post Gasol i za dj'a rose, ktory u toma bronił zawsze. Mirotic i Doug ? Na ich video scouing widac ze w team D sa dobrzy, chociaz w SL mcdream sie nie popisał i wygladalo to kiepsko, ale tak jak pisalem to kilka tygodni temu, w odpowiednich rotacjach spokojnie mozna ukryć EWNETUALNE wady douga i nikoli.

Bulls dalej maja topowych obronców : noah- taj - butler - kirk - rose, maja tez obroncow ktorzy nie beda dawac dupy : gasol, mikeD, snell, nikola i maja troche niewiadomych pod tym wzgledem: doug, brooks , moore.

 

Bulls moga miec wielki sezon, thibodo dostał pudełko z puzzlami o obrazek z pierscionkami do ulozenia i wyjatkowo ma wszystkie kawalki...

Edytowane przez mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.