Skocz do zawartości

[West Finals] Thunder - Spurs


leeewy

Thunder - Spurs  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto i jak?

    • Spurs w 4
    • Spurs w 5
    • Spurs w 6
    • Spurs w 7
    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      0
    • Thunder w 6
    • Thunder w 7


Rekomendowane odpowiedzi

@ barcalover

któryś contender musi "mieć 1 indywidualnośc i dobrych pomocników", żeby było to lepsze rozwiązanie niż "2 indywidualności i nic poza tym" ? 

 

"hejtujesz" - ? :] naprawdę ? krytyczna opinia o Westbrooku z prezentacją rzeczowej argumentacji, to "hejting" ? skoro tak do tego podchodzisz, to nie zalewaj, że nie jesteś w nich zakochany. tylko zakochani dostają nerwicy i plotą  3 po 3, kiedy ktoś powie niepochlebne zdanie o przedmiocie ich gorących uczuć.

 

"w poprzednich PO", sympatyczny kolego, Westbrook wypadł nagle - Thunder nie mogli tego skorygować z dnia na dzień. ALE już na nowy sezon, wiedząc iż Westbrook będzie przez jakiś czass niedysponowany - ustawili się pod ten wariant. i co się okazało ? że po przećwiczeniu gry w/o Westbrook zespół prezentuje się lepiej. nie tylko nie stracił, ale wręcz zyskał, zwłaszcza Durant.

 

"mozna by lepiej zbilansowac ofensywe Thunder" - jak to chcesz zrobić mając PG, który dominuje piłkę, szuka ciągle 1 na 1, oddaje po 25-30 rzutów w meczu ? Thunder with Westbrook nie są w stanie zmaksymalizować MVP ligi, a ty mówisz o zbilansowaniu całego ataku ? :] 

 

"bez Westbrooka OKC wiele nie zdziała" - po oucie Ibaki tak czy owak na wiele nie ma co liczyć. ale póki był Ibaka, można było uwolnić się od systemu, który tak wielką rolę przeznacza dla zawodnika, który nie czyni innych lepszymi, mimo że piłkę ma nonstop w rękach.

 

"przeciwnik siadzie na Durancie to trzeba miec  do kogo pojsc" - jak siądzie, a on odda, to chłopcy w NBA są na tyle niekiepscy, że w przewadze 4:3 rozegrają to na 70 % skuteczności. kwestia dopracowania wariantów zachowania przy podwojeniach i ruchu zawodników i piłki w okreslonych sektorach boiska. dla aspirującego zespołu - podstawa. 

 

"dalej mi sie nie chce tłumaczyc bo to absolutne podstawy i banaly, ktore rozumie wiekszosc ludzi" - to co ty opowiadasz, to nie są podstawy i banały. to są przesądy i zabobony, w które wierzy większość ludzi, bo niestety tak to już jest, że 90 % ludzi to głupcy, którzy nie myślą samodzielnie. najgorsze zaś jest to, że kompletnie pomijane są FAKTY. a fakty są takie, że gdyby nie zawieszenie Zacha Thunder mieliby wielkie szanse odpaść już w 1 rundzie. lejtmotiwem tamtej serii było zadziwienie, jakie decyzje podejmuje i jakie cegły odpala Westbrook. rok po roku grają gorzej w obronie - FAKT. ten zespół się zwija, zamiast rozwijać. najlepsza piłkę grali w sezonie, kiedy nie było Westbrooka. żałuję, że na playoffs on wrócił, bo przez to moja opinia nie została zweryfikowana pozytywnie.

 

@biala czekolada

obecnośc Duranta i sposób gry Thunder pomaga Westbrookowi - w drugą stronę to już nie działa, tak jak powinno. uważasz, ze jest inaczej ? czy tylko dziwisz się, że miałem czelnośc tak napisać ? :}

 

Butler jest zagubiony w tej grze. to nie jest zawodnik do random ball. wtedy się sypie. ale ustaw to, daj mu confidence, a nie jakieś przypadkowe touches i spots i zobaczysz, że będzie lepszy. słowem - ogranicz mu decisions i pozwól działać mechanice zespołowego ataku. tyle że przy Westbrooku nie ma na to szans.

 

Reggie Jackson to owszem scoring guard, ale zdolny do gry w kontrolowanej ofensywie. Durant potrzebuje uporządkowanej team offense, w której on jest centrum i wszyscy grają na niego. w tym układzie taki gracz jak Jackson wnosi swój scoring, ale nie wybiega przed szereg, nie łamie zagrywek, nie pcha się kozłem zamiast pograć piłkę etc., no i ma zasięg rzutu, co jest istotnym atutem.

 

do niedawna Marcin  Gortat miał być tylko gościem od zbierania, a nie od zagrywek ofensywnych :] i faktycznie średniozorientowanym trudno było zobaczyć potencjał w takim ustawieniu, w jakim istniał, gdzie był redukowany do takiej roli. w każdym razie, w RS w/o Westbrook widziałem trochę innego Ibakę, niż ten o którym mówisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4, 337 postów na koncie i  "trzeba być kretynem + buźka uśmiechnięta" ? skoro w  4, 337 postów osiągnałeś takie wyżyny sztuki polemicznej, to znaczy że istnieje dla mnie nadzieja. kiedy do swojego licznika dorzucę te 4 tysiaki - będę równie elokwentny, inteligentny,  fantazyjnie dowcipny i wyposazony w argumentację podobnej lotności. mam zadanie na całe życie.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy ale 3 panów wybitnie miało zawsze udział w drobnych gwizdkach przeciw nam

 

akurat ze szczurem jest taka sytuacja że nie cierpie go za czałokształt a nie za to ze jest antyspursiakiem

 

IMO jest słaby, bezczelny i bezkarny co rok wynagradzany za gwizdanie po linii ligii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by nie sedziował to zle dla Spurs. Prawda?

No chyba prawda :D

 

Ignazz jest wkrecony ze sedziowie NBa są nastawieni na ruchanie spurs.

 

 

 

ee

 

 

Dzisiaj trzeba postawic sprawę jasno. Wygrać zdecydowanie bez oddawania inicjatywy, bo OKC czasami moze furiacko zaatakować a spurs mogą oddać pole temu szaleństwu. Madrość TP w ataku też bedzie istotna bo to on jest głową węza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszeliscie o tej aferze ze podobno Donaghy ignorowal gwizdki Crawforda i na spotkaniu sedziowskim Crawford wyjebal temu drugiemu a tamten powalil Crawforda jednym strzalem?

 

http://www.sbnation.com/lookit/2014/5/19/5732502/the-time-tim-donaghy-dropped-joey-crawford-with-a-punch

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vasquez

 

ofensywa oparta na "gramy na Kevina Duranta i czekamy na moment dostania piłki" - to dla mnie ofensywa zbyt archaiczna nawet jak na Douga Collinsa.

 

Westbrook powoduje, że defensywa nie może zasnąć na 0,01 sekundy, bo musi ciągle pilnować dribble drives z każdej strony + są też elementy pozastatystyczne, które powodują, że Westbrook jest sercem i duszą Thunder. Aż głupio mi tłumaczyć takie banały. Reggie Jackson ma fajne mecze, ale przez większość czasu (tak z 4 na 7 spotkań w serii) to obrona rywala może na niego legalnie srać i potrajać Duranta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Legendarny beatdown zafundowali dzisiaj Spurs swoim rywalom z Oklahomy.

Westbrick 7-24, a Kwiatkowski z Kujawińskim z Szóstego Gracza mówią, że to TOP3 gracz tych Playoffy i TOP5 NBA. Bullshit.

 

PS. Czy jest lepsze show w sporcie od Spurs? Mam taką frajdę gdy ich oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green w trybie z zeszłorocznych Finałów, Spurs grają tak cudownie, Durant zmęczony byciem drugim, no to teraz nie będzie nawet drugi, Ibaka na pewno by pomógł, ale i tak Spurs wygrywaliby 2-0 po tych dwóch meczach.

 

Go Spurs Go!

 

Nie ma możliwości, by teraz Thunder wygrali cztery mecze z rzędu jak w 2012. Jak wygrają jeden to będzie już (za) dużo. Szkoda mi tej drużyny, rok temu bez RW, w tym roku bez Ibaki... fajnie jakby w POs drużyny dysponowały najlepszymi składami, piątkami.

 

Perkins on the fire: 2/4, Thabo znowu 0 punktów, ale chociaż Collison dołożył cenne dwa oczka.

 

1922429_280884245423208_3045827931927183

 

E: Przejrzałem sobie wszystkie finały Konferencji Zachodniej od 2004 roku i nigdzie nie było takiego blow-outu jak tutaj.

Edytowane przez leeewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.