Skocz do zawartości

[West Finals] Thunder - Spurs


leeewy

Thunder - Spurs  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto i jak?

    • Spurs w 4
    • Spurs w 5
    • Spurs w 6
    • Spurs w 7
    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      0
    • Thunder w 6
    • Thunder w 7


Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko to typować, za dużo niewiadomych. Co z Parkerem i Ibaką? W zależności co z nimi, seria może się zmienić o 180 stopni, tak po prostu.

Jak sądzicie, jak na tle OKC spisałby się Baynes? Pop użyje go w tej serii? Chodzi mi to po głowie, bo nie daje mi spokoju ten jego epizod z Portland. Po co Pop to zrobił? Dlaczego tylko raz? Jakby chciał chłopaka przetestować i schować z powrotem do zamrażarki na właściwy moment? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie gra wystarczająco równo by móc stwierdzić ,która drużyna jest w lepszej sytuacji. Co robi źle Parker albo czego nie robi w ogóle ? Oglądałem jeden z meczów z Dallas i Parker wjeżdżał pod kosz jak w masło,a teraz patrze na ostatni mecz i nie zdobył niczego. Czy taka a nie inna ilość minut na boisku oraz staty były spowodowane jakimś urazem ?

Edytowane przez Adison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczne PO pokazały że Duranta mimo wszystko łatwo zatrzymać. Wystarczy jak Tony Allen ewentualnie CP3 grać w stylu : he bodying him up.

 

Jestem pewien że Pop dokładnie przeanalizował to jak Tony Allen masakrował Duranta ( na szczęscie dla Kevina Allen po kontuzji nie dawał rady grać spore minuty). Spurs ma w swoim rosterze kogoś kto możliwe jest najlepszym stoperem w tej lidze na Kevina tzn Kawhi Leonard. Kawhi ma tak długie łapska że spokojnie będzie kontestował każdy rzut i ma atletyzm który pozwoli mu grać tak jak Tony Allen. Obstawiam że Durant będzie miał piekło ( jak kto chce zobaczyć jakie to niech obejrzy sobie pierwszą połowę ostatniego meczu ze Spurs gdzie Kevin miał 1/7 z gry i nei był w stanie mieć ani jednej sensownej pozycji do rzutu a potem Pop postanowił w 3 kwarcie nie wpuścić Leonarda na parkiet)

 

Żeby zatrzymać Oklahomę trzeba dwóch rzeczy - wyeliminować im pierwsze rozwiązanie i zmusić ich do długich akcji a po drugie mieć obrońce na Duranta

 

To pierwsze dla Spurs łatwe nie będzie bo nie od dziś nie radzą sobie z atletyzmem i szybkością graczy Thunder to drugie jest możliwe.

 

Kiedy 2 lata temu był finał Spurs- Thunder to Spurs było 10-1 w rywalizacji i jeszcze zaczęło od 2-0 i ..... skończyło się jak wiadomo więc tegoroczne 0-4 może mieć identyczne znaczenie.

 

Spurs od jakiegoś czasu nie radzi sobie z niskimi składami ( choć zeszłoroczny finał vs Miami temu zaprzecza) i nie radzi sobie z Ibaką który w każdym tegorocznym meczu w pewnym momencie przejmował mecz i blokował każdy layup i każdy wjazd i nagle Spurs wygladali niczym Houston odpalający bezmyślne rzuty za 3....

 

Thunder wygląda jak faworyt ale..... powiedzmy to sobie szczerze Thunder w tych PO broni przeciętnie.

 

Stawiam 4-2 dla Spurs głównie dlatego że ostatnie 6 meczy grają błyskotliwie a Thunder zrywami .

 

Dwóch kluczowych graczy to wbrew pozorom : Ibaka który będzie miał naprzeciwko siebie dwóch najlepszych podkoszowych obrońców tegorocznego PO ( Tiago jest DPOYem tego PO a Tim Duncan gra równie fantastycznie) i Leonard który musi zajeździć Duranta po obu stronach parkietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant dla Spurs to paradoksalnie jeden z mniejszych problemów. Zawsze jakoś sobie z nim radzili i przeciwko nim nigdy nie grał jakiś wielkich spotkań.

Dla Spurs większym problemem jest przede wszystkim Ibaka w pomalowanym, Westbrook (jeśli gra w miarę inteligentnie) oraz ławka z Jacksonem i Lambem na czele. I właśnie z San Antonio ten drugi powinien zastąpić w rotacji Butlera, który gra tragicznie i raczej gorzej niż on nie zagra, a OKC potrzebuje takiego shottera w tej serii.

W tej serii, a bardzo prawdopodobne, że i w następnej mówimy papa Splitterowi, ponieważ na tą serię (i ewentualnie następną) jest bezużyteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co pop wymysli na....

 

 

 

 

 

 

 

jacksona. 

 

W rs vs spurs

4 gry 31 mpg 21/4/4 na splitach 68/73/83 %  

Reggie zrobil obronie spurs z dupy garaz.

W kazdej z czterech gier. W kazdej. To nie przypadek (moze poza 3pt%).

 

Dla porownania niejaki tony parker w tych samych meczach 21/3,5/5,5 na 47/20/82

 

Rw vs spurs 3 gry 21/2,5/7,5 na 43/21/85 % czyli plus minus to co gral co tp

 

Do tego okc moze posadzic na parkerze thabo czego brooks nie robil w rs prawie wcale. 

Jak posadzi na nim thabo i da gale w reke jacksonowi to znaczy ze mozg u niego funkcjonuje. 

Po serii z clipps ciezko to ocenic, strasznie w kratke rotacje. Jedna gra swietnie kolejna beznadziejnie.

 

Butler nie ma prawa wachac parkietu w tej serii, niestety adams raczej tez nie powinien za slabo broni p'n'r.

Edytowane przez ness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowe nie jest zatrzymanie Duranta lecz Westbrooka, bo to on jest raczej najlepszym zawodnikiem thunder w tych playoffs.

Jestem ciekaw czy Pop zdecyduje się na wersję Westbrook unleashed i będzie chciał ograniczyć tym samym Duranta - tak jak robił to skutecznie z Suns i Nashem w mid 00s?

 

O zdrowiu nie ma co dyskutować, bo to jasne że bez Ibaki Thunder tracą całą swoją przewagę nad Spurs, czyli % pod obręczą i atletyzm w rotacji defensywnej OKC.

 

W każdym razie, Pop ma ogromny dług do spłacenia u samego siebie, a przez ostatnie 2 lata nie potrafił rozpracować Thunder i przegrywał z ich szybkimi nogami. Wielki test dla Popa i jego wielkości - jak Spurs zagrają słabą serię i nie wykorzystają indolencji w ofensywie Oklahomy - to nie będzie już taryfy ulgowej. Wielcy nie dają się nabierać dwa razy na ten sam numer i do tego słaby.

 

 

x factor: Reggie Jackson. James Harden --> Reggie Jackson jako killer Spurs. Obrona SA nie radzi sobie z jego wjazdami, a sam Jackson nie pozwala odpocząć obronie od atletyczności Westbrooka i powodował, że Thunder przez 48/48 kładli ostry nacisk na wjazdy w pomalowane i łamanie pierwszej linii obrony. Przy Duncanie z kilometrami z podróży dookoła Świata w nogach - to duży atut.

 

player2watch: STEVEN ADAMS. Osiągnąłem właśnie taki etap w swoim życiu, że cokolwiek Adams nie zrobi to mam banana na ryju i złapałem się ostatnio na tym, że spodobał mi się nawet jego gołowąs pod nosem. Chyba się zakochałem?

 

player-not2-watch: Na C, na A, na R, na O, na N

 

 

Spurs w 5

Butler nie ma prawa wachac parkietu w tej serii, niestety adams raczej tez nie powinien za slabo broni p'n'r.

Polubiłem twój post, ale jak zobaczyłem tę zniewagę - to odlubiłem.

 

Trochę szacunku, bo jak wkurzysz Adamsa, to Cię zje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowe nie jest zatrzymanie Duranta lecz Westbrooka, bo to on jest raczej najlepszym zawodnikiem thunder w tych playoffs.

Niby tak ale myślę że Spurs akurat pokochają sytuację w której głównym dominantem będzie Westbrook a Durant będzie mniej istotny. Jak coś takiego wygląda pokazała 4 Q G4 w serii z Clippers w której Wesbrook sobie rzucał i rzucał a Thunder tracili posiadanie za posiadaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga bedzie ciekawsza cytujac klasyka.

Ibaka na lawie vs spurs 120 Drtg 140 Ortg :F

Adams dostanie grube minuty. 

Ciekawie, choc szkoda serge'a jak nigdy dotad nie mial zadnej dluzszej kontuzji tak teraz musiala sie jakas przyjebac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.