Skocz do zawartości

[West 2nd Rd] Spurs-Blazers


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

RACZEJ BEDE OGLADAŁ A NIE PISAŁ.

Mam wrażenie, że w PO te mecze się mocno wydłużyły, że jest sporo czasu na wymianę spostrzeżeń i ponarzekanie na sędziów, którzy krzywdzą nasze niemedialne SAS :smile:

 

Poprzedni mecz miał idealny początek:

pierwsza akcje to piękny post Leo zakończony z faulem, którego spudłował, ale zebrał Timmy :smile:

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

225px-Spurs_cowboy_crockett.jpg

 

 

 

bardzo ładnie rozrzucał się Leonard (20/ 4/4 3p)

ciut lepiej Green ale ten jego głupi rzut w kontrze 1 na 5 obrońców epicki

Parker fatalnie ale nadrobił pod koniec 3Q 3 prostymi akcjami

Duncan poprawnie bo był tam gdzie trzeba, tu zebrał, tam bloknął, tu dobił..nice ( bez akcji na post w pierwszej połowie więc 2 zaczął właśnie od takiej akcji)

Manu przeplatanka geniuszu z głupimi stratami ale był to fatalny mecz do czasu ważnej 3

na ławce najbardziej pobudzony był Pop ale nie podobała mi sie rotacja gdy jak siedzieli Leo Parker i Tiago to PTB doszło na 9... głupie to było bo po trafionej 3 trzeba było Leo jeszcze red hot przytrzymać na parkiecie 3 minuty docisnąć do 25 i wtedy usadzić, na szczęście happy end

 

2:0 i jedziem do Oregonu

 

 

Pau Gasol mentioned the Lakers, Grizzlies, Bulls, Spurs as options he'll consider this summer.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs weszli na swój normalny poziom. Naprawdę przyjemnie ogląda się ich grę i z taką grą znowu są faworytem do wygrania mistrzostwa.

 

Splitter najpierw zrobił zajebistą robotę na DIrku, a teraz to samo robi na LMA.. Najlepszy obrońca w lidze na wysokich grających takim stylem gry? I w ataku też radzi sobie lepiej niż w poprzednim sezonie. 

 

Z Portland SPurs raczej na pewno przywiozą przynajmniej jeden mecz i pewnie skończą to w 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najnudniejsza seria drugiej rundy. PTB wyglądają na chłopców wyrwanych z NCAA. Drugi mecz z rzędu bronią na poziomie PLK (czy jak się tam to cudo teraz nazywa). Jedyna szansa na wyrównane mecze istnieje jeśli Aldridge zagra na poziomie z pierwszej rundy: 45pkt na skuteczności 65%. Pytanie tylko czy Tiago mu pozwoli. IMO wyrwanie jednego meczu będzie sukcesem Portland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazers bronią słabo na przestrzeni całego sezonu, więc trudno wymagać, żeby zaczęli to robić na pstryknięcie palców. Wąska rotacja w tym nie pomaga. Trudno nadrobić intensywnością czy większą agresją, jeśli wiadomo, że ewentualne foul trouble oznacza duże minuty Thomasa Robinsona. Blazers bawią się w łatanie dziur, bo nie mają innego wyjścia, ale z defensywą ma to niewiele wspólnego. Coś jak Mavs. Nie wiem co się stało z Dorrellem Wrightem, ale dzisiaj nie zagrał nawet minuty. Mo ma chyba coś z pachwiną, więc to co jest obok coacha Stottsa, to już nawet nie ławeczka, a bardziej krzesło.

 

Przy sprzyjających okolicznościach (słabszy mecz Spurs, super mecz LMA i Lillarda), może uda się wyrwać jeden mecz PTB, ale stawiałbym raczej na sweep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kwarcie Spurs niby odrobinę przeważają, whatever, w drugiej wynik koło remisy, oglądałem ze dwie minuty w trybie "patrzysz ale nie widzisz", bo przypominałem sobie śmieszne komiksy z Polandball, ocknąłem się nieco, przenoszę wzrok ze ściany na monitor, a tutaj 52-34, wtf.

 

Tak mniej więcej Blazers wyglądają próbując coś bronić:

 

tumblr_n4epzx7Uwv1sgn3tjo1_500.jpg

 

Nie wygląda to na ten moment zbyt dobrze, Spurs pewnie wygrają jeden w Portland i skończy się w 5, max 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś rozgrywającym w NBA i grasz swoje pierwsze Playoffs to są dwie rzeczy, których wolałbyś uniknąć:

a trap defence Heat

b Gregg Popovich

Damian Lillard balansuje trochę na krawędzi póki co, ale gość wróci za rok mocny jak ja cie pi****le.

 

 

W przypadku poważniejszej kontuzji Mo - to myślę, że jedyna szansa Blazers to jakiś shooting spree LMA, żeby dorównać atakowi Spurs.

 

Aldridge 6-20 na Splitterze póki co w dwóch meczach.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już myślami jestem przy serii z OKC... Średnio mnie rajcuje obijanie przeciwnika klasę gorszego. To jak oglądać nudne walki Kliczko z przeciwnikami z góry skazanymi na porażkę. Dla PTB sam awans do drugiej rundy PS jest wielkim sukcesem, dla SAS to tylko zrealizowanie celu minimum jakim jest awans do finału KZ. 

 

Z drobnych wizualnych przyjemności miło będzie zobaczyć kolejne d-d Duncana o które coraz trudniej, bo podkoszowi Trail Blazers to półka wyżej niż Ci z Dallas, a i Tiago Splitter gra na satysfakcjonującym poziomie po obu stronach parkietu. Duncan prześcignie Magica w liczbie zdobytych d-d? Szanse są...

 

 

Leonard potrafi mówić. Oo

 

Widocznie miałeś dopiero pierwszą okazję wysłuchać pierwszego udzielonego przezeń wywiadu ;-)

Edytowane przez duncan_24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.