Skocz do zawartości

[West 2nd Rd] Spurs-Blazers


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

Parker to dobry obrońcy, to postrzeganie się jego chyba nigdy nie zmieni.

 

LOL , w sumie rzeczywiscie ty go tak postrzegasz , tylko dlaczego pop tak go nie postrzega?? czesto  gdy parker ma ciezki matchup , to w obronie wyrecza go green , pewnie nie dlatego ze jest slabym obronca tylko aby sobie odpoczal LOL, zgadnik kto bedzie bronil westbrooka/paula w ewentualnej serii???

pozatym sam parker pytany o obrone  powiedzial cos w stylu ze przeciez za plecami ma duncana

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne POs

 

z jednej strony mizerne wejście w serię z Dallas ktorą oceniałem na gładkie 4:0 gdzie z założeń wyszło tylko jedno - ograniczenie Dirka na tyle ile mozna go ograniczyć i liczyć ( co nastąpiło) ze przestanie trafiać te swoje rzuty które przeważnie ładnie wpadają co wieczór!

 

reszta łacznie z daniem luzu Moncie jak i uruchomienie dziadka Cartera i całej wręcz ławki rezerwowej sprawiło, ze była to dosyc krwawa seria bo niestety długa

 

teraz odwrotnie pięciogłowy smok o nazwie PTB całkowicie nie dał rady zaskakująco świeżo biegającym spurs którzy przez pewien okres meczu kręcili sie w okolicach 70% FG.

 

Dodatkowo, to juz planowo, kazdy gracz spurs wchodzący z ławki ( zaskakująco tylko poza Manu)  od razu dokładał pokaźna produkcję (szybkie 8 punktów Millsa 9 punktów Belli i 6 punktów Jeffa) wspierając zespół i przede wszystkim profsora Parkera.

 

nie ma co gdybać i rozpisywać się co nastapi bo zobaczcie:

 

- defensywą wygrywa się serie ( Bulls);

- Mavs nie potrafi bronić (seria ze spurs);

- Hawks to zerowa jakość w PO;

- Monta jest żałosny i rzuca na 23%FG;

- Wizz ma jeźdzców bez głowy (Beal & Wall) daja całkiem całkiem w obu seriach

- Indiana i przede wszystkim Hibbert gra beznadziejnie (G#2)

- CP3 to zaden lider na PO ( G#1)

- RW to idiota ( w sumie ciągnie zespół i produkcje ma oglednie mówiąc całkiem całkiem)

- Nets ma patent na Heat (G#1)

- Lillard zapłaci frycowe w PO ( G#6)

- Parker jest cienki (#1) a Lillard jest dużo lepszy i za szybki na Francuza

- Tiago przepłacony (IMO najlepszy defensywny klocek tych PO)

 

tych tez antytez i zwrotów akcji jest tak wiele w PO 2014 że chyba lepiej nic nie pisać aby nie zrobić  z siebie idioty;-)

 

mam nadzieję jednakże ze w dalszym ciągu chłopaki z SA ładnie sobie popykają, Leonard weźmie ciężar na równi z liderami, gdzie niegdzie wsadzi długie łapy aby podrzucić parę łatwych punktów, ławka spurs zdemoluje rezerwy PTB, Tiago ciut ograniczy LMA a Parker będzie w dalszym ciagu grał jak w challange ASG z tyczkami

 

rmauU4k.jpg

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie zaufanie POPa do Greena. Przydałaby się mocno Jego obrona na Lillardzie. Dodatkowo bo każdym ryzykownym podaniu sadzał bym Manu na ławkę, co mam nadzieje by je ograniczyło. To co jednak najgorsze miało miejsce w 3 kwarcie - każda akcja PTB kończyła się gwizdkiem, mimo analogicznej obrony SAS jak w 1 połowie. Na szczęście SAS punktowało na tyle by utrzymać prowadzenie. Boję się jednak, że game2 zacznie się od foul trouble Tiago (którego btw wreszcie uznaję wartym kontraktu i cieszę się, że go GM podpisał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, ładnie to wypunktowałeś. A już się szykowałem do kariery za oceanem, w końcu czytam foruma regularnie, a czasem nawet coś obejrzę...

 

Mnie najbardziej ciekawi Paul. Krzysiek Paul. Powtórzę - oglądanie faceta to jedna z większych przyjemności w lidze, ale ma zbyt dobrą opinię jak na realne osiągnięcia. Ale jak utrzyma poziom w tej serii, a np. zrobiłby jeszcze następną, to będę odszczekiwać. Mam bardzo niski stół. To będzie boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Krzysiek Paul. Powtórzę - oglądanie faceta to jedna z większych przyjemności ..........., a np. zrobiłby jeszcze następną, to będę odszczekiwać. Mam bardzo niski stół. To będzie boleć.

 

 

samo szcekanie nie boli... moze być ból jak w poblizu inny piesek podłączy się z nienacka wykorzystujac niewygodna twoj a pozycję

 

mnie wracając do CP3 szokuje ile ma wolnego miejsca zza łuku, zbyt dużo jak na gracza tego formatu

 

wracając do spurs... mnie Green nie martwi na razie bo moze w kolejnej serii (jak do niej spurs dojdą bo na razie jest 1:0) wyskoczyć na kosmicznym poziomie...

i to jest piekne w spurs w sumie

 

OKC musi polegać zawsze na parze KD i RW i jak jeden wypada z zabawy na wysokim poziomie jest cinko Panie... w spurs tych klocków puzzli jest tak wiele ze az się zastanawiam jak to mozliwe?

 

owszem od Parkera obecnie bardzo dużo zalezy ale jestem w stanie ( bo widziałem ) sobie wyobrazić wygrana serie bez jego udziału gdzie bajecznie zagrają tylko rezerwy podparte TD i Leo. Za Tiago moge widzieć Diawa, za Greena Manu za TP Millsa z Bellinellim

 

i tak w kółko Macieju!

 

po prostu spurs są bardzo nieobliczalną druzyną a po cichu paru grajków przynioslo nam troszkę tej potrzebnej atletyki...

 

Pop sobie ładnie rotuje i na razie paniki w rotacji nie widzę choć przecież seria z Mavs musiała napedzic troche stracha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL , w sumie rzeczywiscie ty go tak postrzegasz , tylko dlaczego pop tak go nie postrzega?? czesto  gdy parker ma ciezki matchup , to w obronie wyrecza go green , pewnie nie dlatego ze jest slabym obronca tylko aby sobie odpoczal LOL, zgadnik kto bedzie bronil westbrooka/paula w ewentualnej serii???

pozatym sam parker pytany o obrone  powiedzial cos w stylu ze przeciez za plecami ma duncana

No na pewno nie ma to nic wspólnego z tym, że nie chce wyeksploatować organizatora całej ofensywy na obronie kogoś, kogo może z powodzeniem bronić np. Green. Póki TP nie broni "na Hardena" to jest dobrze. ;]

 

Druga sprawa, że jak Green wpadnie w kłopoty z faulami to jakoś się to załata, ale jak będzie trzeba zdjąć Parkera z tego powodu, to już będzie dramat. A gwizdki z dupy w obronie przeciw CP czy RW bardzo łatwo.

 

A ogólnie taktyka jest właśnie po to, aby unikać udowadniania rywalowi kto jest lepszy w jakichś "rycerskich pojedynkach"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 No na pewno nie ma to nic wspólnego z tym, że nie chce wyeksploatować organizatora całej ofensywy na obronie kogoś, kogo może z powodzeniem bronić np. Green. Póki TP nie broni "na Hardena" to jest dobrze. ;]

 

#2 Druga sprawa, że jak Green wpadnie w kłopoty z faulami to jakoś się to załata, ale jak będzie trzeba zdjąć Parkera z tego powodu, to już będzie dramat. A gwizdki z dupy w obronie przeciw CP czy RW bardzo łatwo.

 

#3 A ogólnie taktyka jest właśnie po to, aby unikać udowadniania rywalowi kto jest lepszy w jakichś "rycerskich pojedynkach"!

 

 

#1 Oczywista oczywistość tym bardziej że i tak Parker pod koniec 3Q ledwo człapie nad wyraz często więc nie widze powodu dodawania mu na garba jeszcze takiego RW

 

#2 Te gwizdki na wbijajacych sie na pałę graczy łapią najczęściej jednak wysocy ( Wall Hardy robia to namietnie) ale i CP3 miał próbkę jak moze dostac gwizdek

 

#3 też jestem zwolennikiem cichego wygrywania meczy w stylu Tiago łapa i Diaw 3 trafione rzuty po cichu niż hero ball z przepychanką który lepszy ;-)

 

czekamy ile w baku ma teraz rozjuszone PTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL , w sumie rzeczywiscie ty go tak postrzegasz , tylko dlaczego pop tak go nie postrzega?? czesto  gdy parker ma ciezki matchup , to w obronie wyrecza go green , pewnie nie dlatego ze jest slabym obronca tylko aby sobie odpoczal LOL, zgadnik kto bedzie bronil westbrooka/paula w ewentualnej serii???

pozatym sam parker pytany o obrone  powiedzial cos w stylu ze przeciez za plecami ma duncana

Green to aktualnie chyba najlepszy obrońca na pg. Jak pisałem o nim dobry obrońca, miałem na myśli lepszy od średniej ligowej, nie zawalający meczy z tego powodu, a nie jak ty to odczytałeś - dobry czyli lepszy od najlepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm

 

to z mavs mialo być łatwo a teraz wszyscy myśla ze z Portland bedzie łatwo. 

 

Toć nigdy nie wiadomo. Portland ma swoje zasoby i ten niewiarygody mismatch Aldridge. Drugi mecz moze wygladac zupełnie inaczej zmiany w strategii gry Portland na pewno bedą.

Zobaczysie moje misie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL , w sumie rzeczywiscie ty go tak postrzegasz , tylko dlaczego pop tak go nie postrzega?? czesto  gdy parker ma ciezki matchup , to w obronie wyrecza go green , pewnie nie dlatego ze jest slabym obronca tylko aby sobie odpoczal LOL, zgadnik kto bedzie bronil westbrooka/paula w ewentualnej serii???

pozatym sam parker pytany o obrone  powiedzial cos w stylu ze przeciez za plecami ma duncana

RappaR ma akurat rację. Parker to solidny defensor. Najlepiej różnicę między byciem solidnym, a słabym widać w momencie bronienia picków. Lillard jest jakieś 20 metrów za plecami Parkera przy każdym picku, a Parker dochodzi z ręką przy każdym rzucie.

 

Parker robi fuckfest na midrange przez to, że Lillard zbyt wolno uczy się od Gary Paytona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, że SAS w pierwszym meczu wyglądali mniej więcej jak wataha wygłodniałych wilków, która przyszła zapolować na zagubione owieczki. Na drugi mecz pasterz z Portland na pewno przygotował jakieś niespodzianki, być może nawet zasięgnął telefonicznej konsultacji u byłego przełożonego.

 

Tylko głęboki naiwniak uwierzy w to, że australijski atleta znowu zaskoczy sam siebie i całą organizację Spurs.  Nic dwa razy się nie zdarza! Aczkolwiek jestem niezmiernie ciekawy czy wielce udany eksperyment będzie miał swoją dalszą kontynuację. W mojej skromnej opinii ten kawał kloca powinien grać regularnie jakieś minutowe ochłapy zamiast brzydko biegającego i bezużytecznego Bonnera. Do dziś nie wiem co takiego POP widzi w Kanadyjczyku?  Nie muszę wszystkiego wiedzieć... 

 

Parker wg jakiegoś źródła informacji ostatni razy zagrał dwa meczy z rzędu na +30 pts 6 lata temu przeciwko Suns. Naprawdę trudno mi racjonalnie wytłumaczyć nagłą zwyżkę formy Parkera.  Zwalanie wszystkiego na taktykę i trudny matchup z Mavs wygląda mi na tanie usprawiedliwienie. Ja tego nie kupuję. Gdy Francuz będzie grał na takim poziomie, tzn. MVParker to nikt nie będzie zwracał uwagi na to co prezentuje w obronie. Obiektywnie i rzetelnie patrząc w przekroju całej kariery można uznać Parkera za przeciętnego obrońcę, któremu zdarzały się dobre spotkania po defensywnej stronie parkietu. 

 

Crawford oprócz tego, że handlował meczami to zwyczajnie jest słabym sędzią interpretującym przepisy wg swojego widzimisię. 

 

2-0 dla Spurs i można zacząć zastanawiać się czy oklahomski Jebaka znowu będzie robił spursiakom wielką krzywdę. No i jest jeszcze ten szybki jak błyskawica Jackson, który wypromował się dzięki słabej obronie Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Francuz będzie grał na takim poziomie, tzn. MVParker to 

to w tym roku będą wieszać piąty mistrzowski sztandar w AT&T. :smile:

 

Ale to trzeba wygrać jeszcze 11 meczów. Jedenaście być może cholernie trudnych, długich, żmudnych rzeźni, gdzie może zdarzyć się wszystko, a Tony jeszcze nie raz będzie wycierał parkiet i ryzykował uraz (tfu!). Tu nie ma win or go home. Nie dla SAS. Dla TYCH Spurs to jest win or die. 

Edytowane przez Alternative
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w tym roku będą wieszać piąty mistrzowski sztandar w AT&T. :smile:

 

Ale to trzeba wygrać jeszcze 11 meczów. Jedenaście być może cholernie trudnych, długich, żmudnych rzeźni, gdzie może zdarzyć się wszystko, a Tony jeszcze nie raz będzie wycierał parkiet i ryzykował uraz (tfu!). Tu nie ma win or go home. Nie dla SAS. Dla TYCH Spurs to jest win or die. 

Spokojnie, nie zje ich presja, bo zdążyli się przyzwyczaić. Wszak to już ich 6 taki sezon z rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.