Skocz do zawartości

Dawniej a dziś


Szycha

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na wakacje ale już nie mogłem wytrzymać i chciałem poznać odpowiedź już teraz. Czy uważacie że w obecnej NBA gwiazdom łatwiej zdobywa się punkty niż w latach 80- tych i 90- tych? Jedna z legend NBA powiedziała kiedyś w wywiadzie ( juz nie pamiętam kto) że gdyby Michael był młody i grał w obecnych czasach to miałby w każdym sezonie spokojnie 40 punktów na mecz jeśli nie więcej. Sam Michael również niegdyś powiedział że teraz jest łatwiej o punkty. Czy to próba zdyskredytowania współczesnych gwiazd czy jednak w tych słowach jest zawarta prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadanie

 

http://www.basketball-reference.com/leagues/NBA_stats.html

 

jak się przełącza to nic się nie rzuca w oczy, ortg jakoś nie wzrasta ani nie spada, nawet w 2003/2004 odskakuje nisko, jak patrzy się na FG% to lata 80te wygrywaja, jak się patrzy na straty to jest ich coraz mniej (uogólniając). 

liga idzie do przodu, mogą być jakieś słabsze sezony jak po lockoucie ale wydaje mi się, że Jordan miałby zdecydowanie trudniej przy tym team defense. wszystko zależy od wytrenowania i czasów ,dlatego przy rozmowach all-time czy porównywanie sezonów z dekad jest bardzo trudne. 

 

to jak jakbyśmy porównywali Grzegorza Lato i Roberta Lewandowskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na wakacje ale już nie mogłem wytrzymać i chciałem poznać odpowiedź już teraz. Czy uważacie że w obecnej NBA gwiazdom łatwiej zdobywa się punkty niż w latach 80- tych i 90- tych? Jedna z legend NBA powiedziała kiedyś w wywiadzie ( juz nie pamiętam kto) że gdyby Michael był młody i grał w obecnych czasach to miałby w każdym sezonie spokojnie 40 punktów na mecz jeśli nie więcej. Sam Michael również niegdyś powiedział że teraz jest łatwiej o punkty. Czy to próba zdyskredytowania współczesnych gwiazd czy jednak w tych słowach jest zawarta prawda?

 

takie pytanko do Ciebie: slyszales kiedykolwiek jakiegos grajka sprzed lat mowiacego o tym, ze poziom obecnej ligi jest wyzszy niz kiedys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam piłkarskich speców piszących o tym, że tiki taka jest przeterminowana po kilku latach od powstania, bo ktoś już znalazł na nią sposób. Później widzę tego typu teorię o koszykówce spod znaku NBA, która stoi w miejscu albo się cofa.

 

Jedna z legend NBA powiedziała kiedyś w wywiadzie ( juz nie pamiętam kto) że gdyby Michael był młody i grał w obecnych czasach to miałby w każdym sezonie spokojnie 40 punktów na mecz jeśli nie więcej.

 

Ja bym zapytał tą legendę o to w ilu rzutach MJ miałby robić te 40ppg. Gdyby obecnemu Durantowi dać co wieczór 6 FGA więcej, to pewnie też zakręciłby się koło 4 dyszek. Poza tym stawiam dolary przeciwko orzechom, na to, że team defense 80's czy nawet 90's rozleciałby się jak domek z kart przy dzisiejszym spacingu.

Edytowane przez maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie trafię za to do łapu capu ale czy to nie czasem w erze postjordanowskiej zniesiono zakaz obrony strefowej w NBA? To chyba od sezonu 2001/02? To dość spore ułatwienie dla defensywy a tym samym utrudnienie dla gracza atakującego, szczególnie gdy jego zdobywanie punktów opiera się w dużej mierze/głównie na wejściach pod kosz lub w jego okolice. Jordan nie zdobywał zbyt wiele punktów rzutami za 3 więc na moje oko mógłby mieć trudniej.

Edytowane przez Szycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefą przecież i tak praktycznie nikt nie broni, czasem są jakieś krótkie momenty takiej obrony..

 

to ze to nie jest strefa 2-3 albo 3-2 jak wam nauczyciel pokazywal  na WFie to nie znaczy ze jej nie ma

 

w zasadzie na weak-side, to teraz sie caly czas strefa broni --- ciekaw jestem jak czesto by byl gwizdany blad obrony strefowej gdyby go gwizdali tak jak sie to kiedys gwizdalo 

fakt ze i wtedy nie gwizdalo sie za czesto[czytaj: nawet gdy byl popelniany], ale strzele ze w co drugiej - trzeciej akcji by byl

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dyskusja nie ma sensu. Wszystko przez zmiany przepisów, nie tylko dotyczącej strefy, ale innych mniejszych rzeczy (obrona w świetle obręczy, interpretacje fauli itp.). Wybitni gracze musieliby się dostosować, a moim zdaniem Jordan nie był dużo bardziej uzdolniony rzutowo od takiego Duranta i mógłby najwyżej dobić do 35 ppg.

Wtedy też kładziono uwagę na inne rzeczy w treningu, dzisiejszy basket jest może mniej kontaktowy, ale też dużo szybszy i bardziej zespołowy, szczególnie w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.