Skocz do zawartości

[West 2nd Rd] Thunder - Clippers


Chytruz

  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra serię?

    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      5
    • Thunder w 6
      17
    • Thunder w 7
      9
    • Clippers w 4
      2
    • Clippers w 5
      0
    • Clippers w 6
      10
    • Clippers w 7
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Przesadzasz, 1. Paul nie bronił go w serii na pełny etat, 2. zatrzymanie firmowych akcji Westbrooka typu biorę piłkę pod jednym koszem i zapierdalam pod drugi najszybciej jak to możliwe, to jest team effort.

 

1. Jak to nie? Paul ma głowny przydział na WBrooku (i na odwrót), ze sporadycznym czasem Collisona i Crawforda.

Westbrook był np. 8-11 przy Paulu w g5, do tego wymusił na nim 5 fauli (3 na FT) i zrobił tylko 1TO.

 

2. Pewnie, że to team effort, ale Paul, który daje się ruchać na pierwszym kroku w 9 na 10 przypadków - zdecydowanie nie pomaga zespołowi, w którym Glen Davis pełni czesto rolę głównego wysokiego w help D.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś raz słyszę o tych gwiazdach basketu na forum i zawsze negatywnie. Są jakieś wartościowe polsko-języczne strony/blogi o NBA? Od czasu gdy Kwiatkowski zostawił zawszepopierwsze z czytania po polsku o nba zostało mi tylko to forum.

 

czasem coś poczytam na 6graczu no i wrzucane już tutaj kiedyś Przerwa na żądanie na yt, robiona przez Tomczaka gdzie też sie udziela Kwiatkowski -> http://www.youtube.com/channel/UC6BZudgT2wsRHouhqMZr3Uw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak to nie? Paul ma głowny przydział na WBrooku (i na odwrót), ze sporadycznym czasem Collisona i Crawforda.

Westbrook był np. 8-11 przy Paulu w g5, do tego wymusił na nim 5 fauli (3 na FT) i zrobił tylko 1TO.

 

Główny, ale pełny raczej nie, ze 35% spędza gdzie indziej, to nie jest tak, że Westbrook robi sobie co chce przez cały mecz dlatego, że kryje go Paul i gdyby tam wstawic kogoś innego, to byłoby lepiej.

 

 

2. Pewnie, że to team effort, ale Paul, który daje się ruchać na pierwszym kroku w 9 na 10 przypadków - zdecydowanie nie pomaga zespołowi, w którym Glen Davis pełni czesto rolę głównego wysokiego w help D.

 

Jak dla mnie utrzymanie się na nogach między Westbrookiem a koszem, bez pomocy nie jest wykonalne. Trzeba liczyć na druga linię obrony, bo on wbrew pozorom jest dość słabym finisherem, tymczasem #3 DPOTY, pogromca Warriors, mighty DeAndre Jordan contestował 35 rzutów pod koszem pozwalając na równe 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że KD największe problemy ma z obroncami mniejszymi od siebie, pamiętam, że nawet Mario Chalmers sprawiał mu kłopoty. Identyczny problem miał kiedyś Dirk - nie potrafił przepchnąć mniejszych od siebie obrońców i właśnie ci najmniejsi sprawiali mu największe problemy. KD musi poprawić jak dla mnie grę tyłem do kosza no i przede wszystkim musi nauczyć się jak przepychać mniejszych obrońców - wystarczy zobaczyć jak robi to np. Joe Johnson, który grając tyłem do kosza potrafi przepchnąć obrońców prawie pod sam kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KD musi poprawić jak dla mnie grę tyłem do kosza no i przede wszystkim musi nauczyć się jak przepychać mniejszych obrońców - wystarczy zobaczyć jak robi to np. Joe Johnson, który grając tyłem do kosza potrafi przepchnąć obrońców prawie pod sam kosz.

No tak ale trzeba zwrócić uwagę jaką muskulaturę ma JJ i jak osadzony środek ciężkości w porównaniu do Duranta. Czym niby Durant ma przepychać niskich i krępych zawodników? Ważącym 11,5 kg zadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, JJ jest o wiele silniejszy i muskularny niż Durant, ale podałem tylko przykład ;) To podam może troche inny przykłąd - wczesniej wspomniany przeze mnie Dirk nie potrafił przepchnąć niskich zawodników, teraz to nie jest dla niego jakiś wielki problem, Durant powinien właśnie się wzrować trochę na Nowitzkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że Dirk nigdy nie zdobywał tylu punktów co KD? Podobnie jak JJ. Skuteczność zresztą też mają podobną. Dlatego wątpię, by były to idealne wzorce dla Duranta.

Oczywiście, że KD musi znaleźć sposób na sytuacje matchupowe, które sprawiają mu problemy, ale generalnie jest tak, że gość zawsze kończy "on top". Tak jak chociażby w G7 z Memphis. Zresztą wydaje mi się, że dzisiaj też się odbije po poprzednich problemach rzutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś raz słyszę o tych gwiazdach basketu na forum i zawsze negatywnie. Są jakieś wartościowe polsko-języczne strony/blogi o NBA? Od czasu gdy Kwiatkowski zostawił zawszepopierwsze z czytania po polsku o nba zostało mi tylko to forum.

nie oplaca sie czytac translacji zagranicznych stron bo tak wygladaja polskie strony o nba, bleacher report realgm hoopshype dla plotek hangtime blog na nba com i wszystko wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że Dirk nigdy nie zdobywał tylu punktów co KD? Podobnie jak JJ. Skuteczność zresztą też mają podobną. Dlatego wątpię, by były to idealne wzorce dla Duranta.

 

Oczywiście, że KD musi znaleźć sposób na sytuacje matchupowe, które sprawiają mu problemy, ale generalnie jest tak, że gość zawsze kończy "on top". Tak jak chociażby w G7 z Memphis. Zresztą wydaje mi się, że dzisiaj też się odbije po poprzednich problemach rzutowych.

No i co z tego, że Dirk nie zdobywał tylu punktów? Teraz chodzi mi tylko i wyłącznie o wykorzystywanie sytuacji w matchupach przeciwko mniejszym obrońcom, gdzie KD ma OGROMNE problemy. Jeśli chce być the best, number one, to musi to poprawić, bo zbyt często mniejsi obrońcy jeżdżą po nim jak po dzi*ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, JJ jest o wiele silniejszy i muskularny niż Durant, ale podałem tylko przykład ;) To podam może troche inny przykłąd - wczesniej wspomniany przeze mnie Dirk nie potrafił przepchnąć niskich zawodników, teraz to nie jest dla niego jakiś wielki problem, Durant powinien właśnie się wzrować trochę na Nowitzkim. 

Tylko, że Dirk przy wzroście 213 musiał przepychać się z graczami niższymi o maks 10 cm (nie ma tutaj jakieś dramatycznej przewagi środka ciężkości), dla przykładu CP jest niższy od Duranta o jakieś 25 cm, posiada mocno rozbudowaną dolną część ciała, mocne nogi, nie ma opcji by Durant był go w stanie przepchnąć. No i powiedzmy sobie szczerze, Dirk jest graczem smukłym ale, poza pociągłą twarzą i dość szczupłymi ramionami dolną część ciała ma raczej normalnie rozwiniętą, natomiast Durant to totalny patyczak, obwód jego łydki przypomina mi raczej Manute Bola niż normalnie zbudowanego koszykarza NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się skończyło. Thunder mimo wszystko mieli łatwiej, tak jak się spodziewano, z Clippersami, niż z Memphis. Dzisiaj mega KD, Westbrook oczywiście stepped up when it mattered no i jest 4-2 oraz finały konferencji ze Spurs, które zapowiadają się niesamowicie.

Adams rookie of the postseason. 

 

Ciekawe co z Ibaką, którego nieobecności btw kompletnie nie potrafił wykorzystać wielki Doc Rivers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kfatycznie BG jest strasznie hot-tempered.

CP3 właśnie dostał w dupę w match-upie od Curry'ego, teraz czeka go kolejne bolesne spotkanie. Biorąc pod uwagę, że OKC mogą zagrać bardzo niewygodne smallball, mają przewagę firepowera i HCA, to OKC do przodu.

I akurat zaznaczyłem 4-2, a Westbrook seria 28/9/6 na 62% ts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na temat gwizdków w czwartej kwarcie. 

Wydaje mi się, że faule w ataku przy charge'ach(RW vs Blake i Blake vs KD) jak najbardziej do gwizdnięcia, bo obrońcy przyjęli odpowiednie pozycje. 

Sprawa faulu w ataku Paula przy wsadzie Jordana dość ciężka. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że raczej nic nie było, potem w powtórkach widać, że Chris pociąga Collisona, który był w powietrzu, za prawą nogę i powoduje jego upadek. Do wybronienia przez sędziów, zwłaszcza, że CP całkowicie niepotrzebnie sprowokował taką sytuację - DeAndre miał czyste 2 pts. Najlepiej byłoby zobaczyć gifa z tą akcją z kamery głównej(z kamery zza parkietu słabo widać, bo ręce Paula są zasłonięte). Mam mecz na dysku i obejrzałem kilka razy i jak mówię, wydaje mi się, że bezmyślny ruch ręką Paula, dał sędziom podstawę do zagwizdania offensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.