Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Poza TOP 8 nie powinien spaść, bo dla mnie właśnie w tym miejscu kończą się dobrzy zawodnicy w tym roku. Mocna czołówka, ale straszna płycizna ten nabór.

 

Embiid, Wiggins, Parker, Exum, Smart, Randle, Vonleh, Gordon.

 

Dalej jest kilku ciekawych gości, ale absolutnie nie wartych brania over Randle, nawet kontuzjowanym.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc ja nie jestem przekonany co do Gordona i Randla właśnie. Za dużo mają TYCH cech, które w nba bardzo osłabią ich grę. Gordon co prawda jest przynajmniej wyjebanym obrońcą, ale totalnie mnie nie przekonuje jego gra w ataku. Zobaczymy jaki będzie miał impact w D w NBA.

 

Jestem w stanie wyobrazić sobie, że w top8 ktoś sięgnie po LaVine'a, Sarica lub McDermotta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty Wczesny Antoni, mam wrażenie, podejmowałby próby zmonopolizowania gry, nawet grając z Durantem, MJem, The Dreamem i Markiem Pricem. Piłka to jego "precious" i chyba nawet Bilbo Baggins nie byłby w stanie mu jej podpierdzielić.

 

Edit:

A propos Bulls, to właśnie nie rozumiem czemu wszyscy w mockach wciskają im freshmanów...

Mam wrażenie, że raczej Junior/Senior to jest w tej chwili priorytet w Chicago - ktoś, kto da natychmiastowy impact: wspomniany wyżej Adrjan Bul, Napier, Payton, McDaniels. Nie mówię, że to są moje ulubine typy, ale myślę, że Byki, mając w planach podpisanie big FA, będą chciały z draftu wyciągnąć graczy do rotacji, a nie do szlifowania. 

Thibo ze Snella trochę korzystał, więc może jego alergia na rookasów jest skutecznie leczona... Choć w sumie to wyboru wielkiego nie miał i wygląda na to, że mieć nie będzie. Dobra - zacząłem "gdybać"...

 

Koniec posta.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc ja nie jestem przekonany co do Gordona i Randla właśnie. Za dużo mają TYCH cech, które w nba bardzo osłabią ich grę.

 

ja właśnie uważam, że jest dokładnie odwrotnie - Gordon ma najwięcej tych cech, które przekładają się na sukces w NBA.

 

w przypadku Randle'a jest trochę znaków zapytania i rzeczy do poprawy, ale przy dobrym coachingu i normalnym spacingu NBA powinien sporo zyskać.

 

 

mnie zastanawia jąkoś niskie notowania Payne'a i szcególnie Warrena'a -18/19 to jak dla nich dosyć słabo....

 

ja ich stawiam ponad Gordonem

 

no i Early spadł że jest w zasięgu spurs

 

co się z nim stało?

 

Warren ma 21 lat, Early i Payne po 23

 

Gordon 18

 

Gordon ma większy potencjał od tej trójki

 

a z ciekawości - dlaczego stawiasz tych zawodników przed nim, a z drugiej strony jesteś tak przekonany do Wigginsa?

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiggins to dla mnie nie wiem czemu taki Melo 2003 ( ale bez tego pierwiastka zwycięstwa jaki miał Melo)..

tej miłości nie umiem wytłumaczyć ale pamiętacie jak oszukał mnie Rudy G ;-)

 

Rocznikowo się nie przejmuję i nie umiem tego wyjaśnić ale po oglądaniu NCAA właśnie doceniam tych starszych i bardziej dojrzałych zapewne przez fakt że kibicuję zespołowi co musi wyławiać talenty NA JUŻ ZARAZ..

 

stąd oceniam więcej z gry niż biorąc młodszych o 2 lata szukam ich przyszłości za 2-3 lata...

 

takie ocenianie z gry TERAŻNIEJSZEJ a nie z perspektywy rozwoju 3-4 letniego

stąd w wielu innych zespołach niż Cavs z #1 szedł by Melo nie LBJ jakbym był GM oczywiście ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obadałem profil Jóżka Nurkica na DX.

Powiem tyle, że miałbym teraz dylemat, jakbym miał wybierać dla Chicago z #11, o ile dojdzie do dealu z Toronto... Czy jednak shooter SG, lub SF (Stauskas, Harris, Hood), czy jednak funkiel nówka Asik z jakimś arsenałem ofensywnym. Nie widzę w nim Asika tu i teraz, ale widzę potencjał, na to że w Chicago bardzo szybko się nim stanie....

Spory "Darko alert", ale Bulls, jako organizacja mogliby go naprostować, przy tamtejszej "work ethic".

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak patrzy się na taki draft jak tegoroczny, to żal wielki, że NBA nie ma wyzszego limitu wiekowego. 

 

bardziej emocjonujące rozgrywki NCAA, dużo wyzszy poziom, w NBA mniejsza szansa na busta i dużo bardziej poukładani zawodnicy w lidze. 

 

Ci bardziej kontuzjogenni nie zarobiliby pierwszego i jedynego miliona, bo łamaliby się juz w koszykówce akademickiej, kilku graczy co sezon musiałoby ustępować miejsca bardziej doświadczonym, lepszym graczom i byćmoże nigdy nie dostałoby szansy... 

 

21-22 ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza TOP 8 nie powinien spaść, bo dla mnie właśnie w tym miejscu kończą się dobrzy zawodnicy w tym roku. Mocna czołówka, ale straszna płycizna ten nabór.

 

Embiid, Wiggins, Parker, Exum, Smart, Randle, Vonleh, Gordon.

 

Dalej jest kilku ciekawych gości, ale absolutnie nie wartych brania over Randle, nawet kontuzjowanym.

Przed kontuzją pojawiały się głosy, że moze w okoliach 8 wylądować. 

 

Payton ponoc robi dobrą robotę  na workoutach i pojawiły się pogłoski, ze moze wejsc do top 10, Garry Harris jako fit może być ciekawy, podobnie z Youngiem. Zespoły nastawione na NBA ready - np. Charlotte mogą zdecydowac sie na McDermotta, jest Sarić, który jak na eurosa jest w mockach wysoko, jest LaVine, który swoim atletyzmem może kogoś skusic - w mockach kręci się od 8 do 20 - upside ma na pewno, pytanie czy ma głowe, zeby go zrealizowac, Ennis może być fajny, dla kogos, kto szuka fitu na PG, Hood jako fit, Payne jako fit. 

 

Nie takie rzeczy w  NBA się działy, u Randle'a pojawiały się juz znaki zapytania przed kontuzją, więc może polecieć dość mocno wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza TOP 8 nie powinien spaść, bo dla mnie właśnie w tym miejscu kończą się dobrzy zawodnicy w tym roku. Mocna czołówka, ale straszna płycizna ten nabór.

 

Embiid, Wiggins, Parker, Exum, Smart, Randle, Vonleh, Gordon.

 

Dalej jest kilku ciekawych gości, ale absolutnie nie wartych brania over Randle, nawet kontuzjowanym.

 

Nie do końca się zgodzę  to wszystko zależy jak pojmujesz.

 

Sarić moim zdaniem ma większy potencjał niż Randle bo praktycznie wszystko już teraz robi lepiej i jedyne co może martwić to że jest z Europy i nie do końca wiadomo czy woli być mega gwiazdą w Europie czy dobra półka w USA. A i bym między bajki włożył to co gada jego agent o tym że pójdzie tylko do Celtów albo Lakers bo podobnie było w temacie zgłoszenia się do draftu

 

Ale Sarić w mega mocnej lidze Adriatyckiej czy chorwackiej z meczu na mecz grał coraz lepiej.

Mc Dermott ma wbrew pozorom całkiem niezły atletyzm i szanse na bycie najlepszym 3&D ( to zależy od rozwoju Greena) ale na miejscu Kings albo Hornets to biorę Mc Dermotta ponad Randle - to nie przypadek że Randle obsuwa się i obsuwa w tych mockach praktycznie z tygodnia na tydzień. Miesiąc temu nie schodził poniżej TOP 5 potem TOP 7 a teraz może wylądować z nr 10 w 76ers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak patrzy się na taki draft jak tegoroczny, to żal wielki, że NBA nie ma wyzszego limitu wiekowego. 

 

bardziej emocjonujące rozgrywki NCAA, dużo wyzszy poziom, w NBA mniejsza szansa na busta i dużo bardziej poukładani zawodnicy w lidze. 

 

Ci bardziej kontuzjogenni nie zarobiliby pierwszego i jedynego miliona, bo łamaliby się juz w koszykówce akademickiej, kilku graczy co sezon musiałoby ustępować miejsca bardziej doświadczonym, lepszym graczom i byćmoże nigdy nie dostałoby szansy... 

 

21-22 ? :tongue:

 

tylko wtedy najlepsi kisiliby się w lidze, w której niczego nie są już w stanie się nauczyć.

 

co do Randle'a, to bym nie przesadzał - ostatnio ponoć schudł prawie 10 kg, normalnie bierze udział w workoutach, nie sądzę, żeby ta operacja poważnie zaszkodziła jego pozycji w drafcie (choć zależy jeszcze, co konkretnie ma z tą stopą).

 

Randle vs Saric - nie porównywałbym, bo to jednak inni gracza. Saric wyróżnia się iq, kozłem i passingiem jak u rozgrywającego, Randle to banger. Ten pierwszy jest bardziej ukształtowanym graczem, ale nie zgodzę się, że ma większy potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc Dermott ma wbrew pozorom całkiem niezły atletyzm i szanse na bycie najlepszym 3&D ( to zależy od rozwoju Greena)

 

WHAT? WHAT? WHAT?!? Chyba 3&T (that's all). Równie dobrze możesz napisać, że Big Al ma szanse powalczyć o DPOY (to zależy od rozwoju A. Davisa)...Przy McDermocie Harden czy Melo są tytanami defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHAT? WHAT? WHAT?!? Chyba 3&T (that's all). Równie dobrze możesz napisać, że Big Al ma szanse powalczyć o DPOY (to zależy od rozwoju A. Davisa)...Przy McDermocie Harden czy Melo są tytanami defensywy.

 

No to chyba oglądasz inną koszykówkę albo masz inne zdanie niż 100% scoutów którzy zęby zjedli na NCAA. Gra dobre team D, dobrze dochodzi z podwojeniem. Wydaje się że mu będzie brakować szybkości w obronie 1 na 1 ale jeśli dla Ciebie Harden czy Melo są lepsi w obronie to ja chciałbym abyś konkretnie to uzasadnił.

 

W którym aspekcie Harden broni lepiej ??? A w którym Melo bo w rzucaniu haseł bez pokrycia każdy się czuje mocny ale spróbuj obronić swoją karkołomną tezę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy najlepsi kisiliby się w lidze, w której niczego nie są już w stanie się nauczyć.

 

co do Randle'a, to bym nie przesadzał - ostatnio ponoć schudł prawie 10 kg, normalnie bierze udział w workoutach, nie sądzę, żeby ta operacja poważnie zaszkodziła jego pozycji w drafcie (choć zależy jeszcze, co konkretnie ma z tą stopą).

 

Randle vs Saric - nie porównywałbym, bo to jednak inni gracza. Saric wyróżnia się iq, kozłem i passingiem jak u rozgrywającego, Randle to banger. Ten pierwszy jest bardziej ukształtowanym graczem, ale nie zgodzę się, że ma większy potencjał.

niekoniecznie by się kisili - wyzszy poziom = większy rozwój. 

 

w tej chwili bardzo często wybiera się upside i potential w drafcie, a taki limit sprowadziłby sprawę bardziej do bball skills.

 

Randle mi się osobiście nadal podoba - uważam, że z Noelem tworzyłby fajny duet, a ta kontuzja może go przybliżyć do Sixers z 10 (i ile nie zdealują picku). Randle jako rebounder i kg, Noel rim protector, szybki na nogach - inna sprawa, ze w ataku aż się prosi, żeby Juliusowi wrzucic kogos kto ma przynajmniej jako-taką półdyche i da mu miejsce, żeby wykorzystał to co ma najlepsze.

 

Sarić to perfect fit do dzisiejszych Spurs tak btw... jako nastepca Duncana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek, Ely zaraz Ci wmówi, że McDermott wcale nie jest biały. Ale przechodząc do rzeczy: Ely pokaż mi te raporty 100% scoutów, bo w rzucaniu haseł bez pokrycia każdy czuje się mocny. Bo ja na draftexpress praktycznie w każdym wpisie czytam, że jest atletycznie poniżej średniej, a obrona to największa obawa. Gość ma niewiele ponad 2 metry, krótkie rączki, jest za wolny i za mało atletyczny by bronić SFów i za mały za mało atletyczny by bronić PFów. Ale żeby nie rzucać słów na wiatr, raporty z DX:

 

"McDermott didn't exactly help himself measuring only 6-6 ¼ without shoes, 218 pounds and an average 6-9 ¼ wingspan. McDermott already struggles athletically and has some serious tweener concerns on the defensive end."

"Doug McDermott will go down as one of the best scorers in college basketball history, but his defensive and athletic shortcomings raise some question marks about his potential at the next level."

"On the downside, McDermott's average athleticism raises plenty of question marks about how his game will translate. He's a below the rim player who makes a living operating as a mismatch threat from the power forward position, and also doesn't have very long arms, which could hurt his finishing ability and defensive potential."

"The defensive side of the ball looks to be the primary issue with McDermott when projecting his chances at the next level. His effort level appears to be adequate, but his physical limitations are evident. He doesn't have the size or strength to deny position in the post, and he doesn't have either the length or quickness off the floor to provide much if any weak-side help. On the perimeter, which is where he is more likely to play at the next level, his lateral quickness is a huge concern. He tends to give a large amount of space on the perimeter to combat his mediocre foot speed, both when defending isolation and pick and roll sets, a problem that is sure to become more pronounced the more he is asked to defend away from the basket."

 

A co do Melo czy Hardena to miałem na myśli fakt, że jakby im się chciało, to byliby dobrymi obrońcami, bo mają do tego warunki fizyczne. Doug mimo wielkich chęci fizycznie nie ma na to szans. Wyniki z draft combaine dodatkowo to potwierdziły, kiedy okazało się, ze gość wcale nie ma 206 cm tylko gówniane 201 cm, a bez butów chyba jeszcze mniej. Standing reach identyczny jak Dante Exum, a wingspan nawet mniejszy od niego. W NCAA gość robił per 40 0.3 stl, 0.2 blk. Najmniej z całej pierwszej setki rankingu draftexpress! Defensive win shares 1.4. Harden w NCAA miał 2.0 i robił 2 przechwyty na mecz, Melo miał DWS 3.1 i trzaskał 1,5 przechwytu i blok na mecz. O czym my tu mówimy. Kogo on ma bronić, chłopców od podawania ręczników? Bądź poważny człowieku.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.